Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Chytré hodinky » Recenze LAMAX WatchY2 – praktické funkce pro bezpečnost dítěte

Recenze LAMAX WatchY2 – praktické funkce pro bezpečnost dítěte

Celkové hodnocení

80 %

Bezpečnost dětí v kategorii Chytré hodinky

LAMAX WatchY2 jsou dětské chytré hodinky s GPS lokalizací a SOS tlačítkem, ideální pro bezpečnost a zábavu vašeho dítěte. Přečtěte si naši recenzi pro více informací... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 7,5/10
  Výdrž baterie
 • 6,5/10
  GPS lokalizace
 • 9/10
  Design
 • 8/10
  Funkce
 • 7/10
  Aplikace
 • 8,5/10
  Cena

Klady

 • Lehký a praktický design
 • Zdravotně nezávadné materiály
 • Vodotěsné IP67
 • Barevný dotykový displej
 • GPS lokalizace
 • Historie pohybu 30 dní
 • SOS tlačítko
 • Hlasové a textové zprávy
 • Intuitivní aplikace
 • Dlouhá výdrž baterie
 • SIM karta zdarma

Zápory

 • Občas nepřesná GPS lokalizace
 • Notifikace v Androidu se zpožděním
 • Krátké hlasové zprávy
 • Vyšší cena

Moje zkušenost

“Hodinky Lamax WatchY2 nabízejí praktické funkce, jako je GPS lokalizace a SOS tlačítko, které mi poskytují klid ohledně bezpečnosti mého dítěte. Přestože občas zaznamenám menší nepřesnosti v lokalizaci a zpoždění notifikací na Androidu, celkově jsem s jejich výkonem spokojená. Design je vhodný pro děti a vodotěsnost je velkým plusem. Cena odpovídá kvalitě a funkcím, které hodinky nabízejí, což z nich činí dobrou investici pro rodiče, kteří chtějí mít přehled o pohybu svého dítěte.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a design

Hodinky Lamax WatchY2 mě na první pohled zaujaly svou jednoduchostí a praktickým designem. Jsou lehké, což je pro děti velká výhoda. Navíc jsou vyrobeny z materiálů, které jsou zdravotně nezávadné, což je pro mě jako rodiče důležité.

Velký plus je, že hodinky jsou vodotěsné (IP67), takže se nemusím bát, když si dítě umyje ruce nebo se venku rozprší. Dotykový displej je barevný a dostatečně jasný, což ocení hlavně děti, které jsou na takovou technologii zvyklé.

Funkce a používání

Hodinky mají spoustu užitečných funkcí. GPS lokalizace funguje dobře, i když občas ukazuje polohu trochu nepřesně. Nicméně, když je dítě ve škole nebo na kroužku, mám přehled o tom, kde se nachází. Funkce historie pohybu je skvělá pro sledování, kde se dítě pohybovalo za posledních 30 dní.

Velkou výhodou je SOS tlačítko, které dítě může použít v případě nouze. To mi dává klid, že se mi vždy dovolá, když bude potřeba. Hlasové a textové zprávy jsou také užitečné, i když by mohly být delší než 15 vteřin.

Aplikace, která hodinky ovládá, je intuitivní a snadno se používá. Nicméně, v Androidu jsem si všimla, že notifikace občas chodí se zpožděním nebo se aplikace odhlásí. Na iPhonu funguje bez problémů.

Výdrž baterie a cena

Výdrž baterie je slušná, i když záleží na nastavení četnosti lokalizace. Při běžném používání vydrží baterie kolem 3 dnů, což je v pořádku. Nicméně, pokud hodinky nepoužíváte pravidelně, baterie se vybije rychleji.

Co se týče ceny, hodinky nejsou nejlevnější, ale vzhledem k funkcím a kvalitě zpracování si myslím, že jsou peníze dobře investované. Navíc, hodinky přicházejí s SIM kartou zdarma, což je příjemný bonus.

Celkově jsem s hodinkami Lamax WatchY2 spokojená. Mají své mouchy, ale pro komunikaci a základní sledování polohy dítěte jsou více než dostačující. Pokud hledáte jednoduché a spolehlivé hodinky pro své dítě, určitě stojí za zvážení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hodinky máme dvoje stejné a testujeme už rok 🙂 Telefony jsou ve škole zakázány, ale potřebujeme mít kontrolu, jelikož dítě dojíždí docela daleko na kroužky. GPS nám ukazuje polohu i několik km za městem, než dítě skutečně je. Máme 2 děti proto dvoje hodinky, jedny používáme denně a druhé minimálně. Ty nepoužívané vůbec nevydrží nabité a naopak ty používané vydrží dlouho (dle nastavení intervalu sledování). Hledala jsem novou baterku, ale na stránkách lamaxu jsem nic nenašla 🙁 Aplikaci máme nainstalovanou pod jedním přihlášením v iPhonu a v Androidu – v iPhonu funguje bezvadně a rychle. V Androidu každý den raději aplikaci ráno zapnu, aby mi chodily notifikace – i tak na iPhonu jsou notifikace vždy dříve. V aplikaci bych zjednodušila zapnutí a vypnutí zvuku v hodinkách-tam lezu denně a je to zdlouhavé. Dále není jak zjistit výši kreditu ( musela by se vyndat sim a dát do mobilu) – dojde kredit a přestanou chodit zprávy a občas trvá než vykomunikujeme, že dítěti nechodí zprávy. Když je vypnutý zvuk a přijde zpráva, pak zůstává na hodinkách informační ikonka nahoře v liště – potřebovala bych, aby to svítilo přes celé hodinky dokud si dítě zprávu nepřečte/neposlechne. Problém je, že dítě vidí a může si přehrát pouze 1x poslední textovou zprávu a 1x poslední zvukouvou zprávu. A to poměrně dost krátkou. Jinak celkově velká spokojenost – spojení funguje. Hlavně volám a rozumět je velmi dobře. Jako velké plus hodnotím podporu, která odpoví i třeba s informací “ už je to opraveno, aplikace byla aktualizována“ . Nic nezazdívají, reagují, řeší „problém „, komunikují. Ale i slušně poradí bezradnému nováčkovi – i když je to trubka jak já a nenapadne ho, že to třeba nefunguje protože došel kredit Druhé dítě teprve do školy půjde, tak doufám, že se mí nějak podaří rozchodit i ty nepoužívané hodinky Jelikož je to jednoduché a dostačující spojení s dítětem. A ač váha není úplně nejmenší, jsou to nejlehčí hodinky ve své kategorii, co jsem sehnala. Dokonce jsem vyzkoušela i jiné dětské s Androidem a byla to katastrofa – při zkoušení jsem psala zprávu a nastala nějaká chyba a myslela jsem, že se z toho zcvoknu. Chudák dítě, co je má. V jednoduchosti je krása a i přes výše uvedené skutečnosti doporučuji jedině Lamax WatchY2!

Ověřený zákazník

S hodinkami jsem spokojen. Jsou velmi intuitivní. Aplikace, která ovládá hodinky je dobrá. Při změně času je nutné čas nastavit změnou časového pásma. Dělají co mají.

Ověřený zákazník

Chtěl jsem pro dceru hodiny bez zbytečných funkcí jako foťák, hry… abych se já dovolal jí a ona zas mně. To Lamax Watchy splňují, zbytek ale pokulhává. Výdrž je tak 3 dny, díky tomu, že notifikace chodí nahodile, nebo se aplikace odhlási z účtu, tak to zjistím kolikrát pozdě…a přesnost lokalizačních služeb je jedna velká katastrofa. Pochválit ale můžu dobrou kvalitu zvuku či prakticky magnetický nabíjecí konektor.

Ověřený zákazník

celkovo hodnotím hodinky z 10 bodov na 6 bodov. ale na komunikáciu s dieťatom to stači, no na určenie polohy už nie.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit LAMAX WatchY2?

Kupte, pokud…

Chcete mít přehled o poloze dítěte

Funkce GPS lokalizace a historie pohybu vám umožní sledovat, kde se vaše dítě nachází a kde se pohybovalo za posledních 30 dní.

Hledáte jednoduché a spolehlivé spojení

Hodinky umožňují volání na povolené kontakty, posílání hlasových a textových zpráv a mají SOS tlačítko pro případ nouze.

Oceníte vodotěsnost a odolnost

Díky vodotěsnosti (IP67) a zdravotně nezávadným materiálům jsou hodinky odolné proti dešti, mytí rukou a běžnému opotřebení.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete přesnou GPS lokalizaci

Občasná nepřesnost GPS lokalizace může být problém, pokud potřebujete mít absolutní jistotu o poloze dítěte.

Vyžadujete dlouhou výdrž baterie

Baterie vydrží při běžném používání kolem 3 dnů, což nemusí být dostačující pro některé uživatele.

Chcete aplikaci bez problémů

Aplikace na Androidu občas zpožďuje notifikace nebo se odhlašuje, což může být nepříjemné pro uživatele tohoto systému.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak přesná je GPS lokalizace hodinek Lamax WatchY2?
GPS lokalizace je obecně přesná, ale občas může ukazovat polohu vzdálenou několik kilometrů od skutečného místa. Je dobré mít na paměti, že přesnost se může lišit v závislosti na okolních podmínkách, jako jsou budovy nebo hustý les.
Jak lze zjistit výši kreditu na SIM kartě v hodinkách?
Bohužel, aktuální výši kreditu na SIM kartě nelze zjistit přímo z hodinek ani z aplikace. Musíte SIM kartu vyjmout a vložit ji do mobilního telefonu, abyste zjistili aktuální stav kreditu.
Jak se hodinky vypínají?
Hodinky lze vypnout pouze odesláním požadavku z aplikace, pokud je v hodinkách vložená SIM karta. To zajišťuje, že dítě nemůže hodinky vypnout samo.
Jaké jsou možnosti náhradních dílů pro hodinky Lamax WatchY2?
Náhradní díly pro hodinky jsou omezené. K dispozici je náhradní řemínek, ale například náhradní baterii nebo sklíčko neseženete. Pokud hodinky používáte intenzivně, může to být problém.
Jak dlouho vydrží baterie při běžném používání?
Baterie vydrží při běžném používání zhruba 3 dny. Výdrž se může lišit podle nastavení četnosti lokalizace a intenzity používání dalších funkcí, jako jsou hlasové zprávy a volání.
Jaké jsou hlavní výhody aplikace LAMAX Tracking?
Aplikace LAMAX Tracking je intuitivní a snadno se používá. Umožňuje sledovat polohu dítěte, nastavit bezpečnostní zóny a ovládat hodinky na dálku. Nicméně, na Androidu může občas docházet ke zpoždění notifikací nebo odhlašování aplikace.
Jaké jsou možnosti komunikace mezi hodinkami a rodičem?
Hodinky umožňují hlasové a textové zprávy. Hlasové zprávy mohou být dlouhé až 15 vteřin, což je dostatečné pro krátké sdělení. Navíc, hodinky mají SOS tlačítko pro rychlé zavolání v případě nouze.

Parametry

Název produktu: LAMAX WatchY2
Typ produktu: Chytré hodinky
Určení: dětské
Typ displeje: IPS
Úhlopříčka displeje: 1.30 palce
Hmotnost: 50 g
NFC: ne
Hybridní hodinky: ne
Slot pro SIM: ano
eSIM: ne
Voděodolnost a prachuvzdornost: ano

Fotogalerie

Ostestováno: LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Posouzení: LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Testování LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Hodnocení LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Test: LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Zkušenosti s LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Zkoumání LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Kritika LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Pozorování LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Shrnutí: LAMAX WatchY2

LAMAX WatchY2

Chytré hodinky: Jak vybrat ty pravé?

Možnosti a funkce chytrých hodinek

Na trhu najdete spoustu modelů s různými funkcemi. Vědí toho hodně.

Jednou z nejužitečnějších funkcí jsou notifikace. Zkontrolujte, jestli podporují zprávy z oblíbených aplikací. Některé dokonce umožňují odpovídat přímo z hodinek.

Monitorování zdraví je další velké téma. Sledují srdeční tep, okysličení krve, stres nebo dokonce EKG. Hlídejte si přesnost senzorů. Nejlepší jsou optické senzory spojené s algoritmy pro umělou inteligenci.

Sportovci ocení GPS, měření kroků či vzdáleností. A co je důležité, výdrž baterie. Cokoliv pod den je špatné, ideálně hledejte výdrž aspoň 3 dny.

Výběr chytrých hodinek: Na co se zaměřit

Při výběru chytrých hodinek se zaměřte na operační systém. Android nebo iOS? Některé hodinky fungují s oběma, ale vždy je lepší kompatibilita s vaším telefonem.

Displej a ovládání

Displeje hodinek mohou být různé. Od levných LCD po špičkové AMOLED. Raději volte AMOLED pro svou kontrastní čitelnost na slunci a živé barvy. Zkontrolujte, zda máte možnost personalizace ciferníků.

Ovládání je důležité. Dotykový displej je fajn, ale fyzická tlačítka se hodí při sportu. Kombinace obou je ideální.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je klíčová. Není nic horšího než hodinky dobíjet denně. Hledejte modely s výdrží minimálně 3 dny. Pokud používáte GPS, buďte připraveni na rychlejší vybíjení.

Problémy a rozhodující faktory

Jedním z hlavních problémů je přesnost měření. Levnější modely mohou být nepřesné. Dívejte se na recenze, kritiku v detailu. Vždy lepší si připlatit za vyšší přesnost než skončit s nespolehlivými údaji.

Dalším faktorem je ekosystém. Některé chytré hodinky jsou úzce spjaty s vlastními aplikacemi. To je výhoda, pokud už třeba využíváte některé zdravotní nebo sportovní aplikace od výrobce telefonu.

Voděodolnost a odolnost

Při sportování nebo jen pobytu venku je důležitá voděodolnost. Aspoň IP68 standard, ideálně 5 ATM voděodolnost. Zajistí hodinám dlouhou životnost i v horších podmínkách.

Výše uvedené tipy vám pomohou vybrat hodinky, které vám budou opravdu vyhovovat. Každý má jiné potřeby, proto je dobré důkladně zvážit všechny aspekty.

Nejprodávanější z kategorie chytré hodinky