Přeskočit na obsah
Úvod » Hračky » Stavebnice LEGO® » Recenze LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika – detailně propracovaná stavebnice s interaktivními prvky

Recenze LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika – detailně propracovaná stavebnice s interaktivními prvky

Celkové hodnocení

94 %

Pro fanoušky v kategorii Stavebnice LEGO®

Ponořte se do světa Harryho Pottera s modelem LEGO Hedvika 75979! Detailní a interaktivní stavebnice nabízí skvělý zážitek z budování. Nechte se nadchnout recenzí... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8/10
  Stavba
 • 9/10
  Design
 • 7/10
  Funkčnost
 • 6/10
  Velikost
 • 9/10
  Interaktivita

Klady

 • Elegantní design a realistický pohyb křídel
 • Skvělý sběratelský kousek pro fanoušky Harryho Pottera
 • Propracovaný mechanismus pohybu křídel a hlavy
 • Vhodné pro dospělé i děti
 • Vizuálně krásný model ve vitríně

Zápory

 • Menší velikost než očekáváno
 • Možné chybějící dílky ve stavebnici
 • Složité skládání pro mladší děti
 • Vyšší cena za menší model

Moje zkušenost

“LEGO Harry Potter 75979 Hedvika je detailně propracovaná stavebnice, která nabízí skvělý zážitek z budování a interaktivní prvky jako pohyblivá křídla a hlava. Ačkoliv jsem se setkala s několika chybějícími dílky, celkový dojem z modelu je pozitivní a doporučila bych jej všem fanouškům série, kteří ocení jeho estetickou hodnotu i funkčnost.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Stavba a design

LEGO Harry Potter 75979 Hedvika je stavebnice, která mě hned na první pohled zaujala svým elegantním designem. Sestavit ikonickou sovu Hedviku z 630 dílků byl rozhodně zážitek. Všechny dílky jsou bílé, což může být trochu matoucí, ale s trochou trpělivosti se to dá zvládnout. Musím říct, že stavebnice je skvěle navržená a pohyblivé části, jako jsou křídla, fungují perfektně.

Co se týče velikosti, model je menší, než jsem původně očekávala, což může být pro někoho zklamání, zvlášť když vezmete v úvahu cenu. Ale na druhou stranu, ve vitríně vypadá opravdu krásně, zvlášť vedle dalších Harry Potter modelů, jako je Fénix Fawkes.

Funkčnost a detaily

Jedním z největších lákadel této stavebnice je možnost pohybu křídel. Po dokončení stavby můžete otáčet rukojetí na zadní straně a sledovat, jak křídla Hedviky realisticky mávají. Tento mechanismus je opravdu propracovaný a dodává modelu na autentičnosti. Navíc se dá otáčet i hlavička, což je skvělý detail.

Bohužel, narazila jsem na problém s chybějícími dílky. V mém balení chyběly tři kostky, což mě donutilo improvizovat a použít dílky z jiných částí stavebnice. To je docela frustrující, zvlášť když si uvědomíte, jak důležité jsou některé specifické dílky pro funkčnost modelu. Na druhou stranu, v balení bylo i několik dílků navíc, což je u LEGO stavebnic běžné.

Celkový dojem

Stavění této stavebnice bylo zábavné a náročné zároveň. Některé mechanismy byly složitější, což může být výzva pro mladší děti, ale pro dospělé fanoušky LEGO a Harryho Pottera je to skvělý zážitek. Moje šestiletá dcera si stavění moc užila, i když některé složitější části jsem musela převzít já.

Celkově bych tuto stavebnici doporučila všem fanouškům Harryho Pottera a LEGO. Je to krásný sběratelský kousek, který vypadá skvěle a nabízí i interaktivní prvky. Jen si dejte pozor na možné chybějící dílky a připravte se na trochu složitější stavbu.

Zkušenosti dalších zákazníků

Děti jsou moc spokojené. O kvalitě Lega se není třeba rozepisovat. Hedvika jako živá, velmi realistický pohyb křídel, hlavička se dá také otáčet. Oceňuji, že se zde děti přiučí, jak fungují různá mechanická zařízení (soukolí apod.)

Ověřený zákazník

Dávám o hvězdičku míň z tohoto důvodu: V mojí stavebnici bylo NAVÍC 16 kostek (které jsem vůbec nepoužil). Ale co je horší, chyběly tam 3 kostky. Jedna na křídle a 2 na hlavě. Musel jsem použít kostky z jiné části, kde nejsou tolik vidět. Naštěstí nechybělo nic zásadního pro pohyb křídel.

Ověřený zákazník

Hrozný zážitek. Koupil jsem si sovu z Lega Harryho Pottera. Výsledkem bylo, že sova přišla téměř sestavená, dítě bylo naštvané. Ještě ne všechny detaily designéra. Jsme velmi zklamáni tímto produktem!

Ověřený zákazník

Toto LEGO se nám líbí a doporučujeme jej. Je trochu menší, než jsme čekali, ale i tak je parádní, vypadá a pohybuje se super. Za dvě hodiny bylo postaveno, docela jsme si mákli (má mnoho malých a jednobarevných dílků), což nevadí, protože jsme stavěli dva dospěláci. 🙂 Osobně preferujeme více různé scény/stavby ze světa Harry Potter, toto byla konstrukčně zase změna, ale užili jsme si ji také.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika?

Kupte, pokud…

Jste fanouškem Harryho Pottera

Tato stavebnice je skvělým sběratelským kouskem, který vypadá krásně vedle dalších modelů z Harry Potter série.

Máte rádi stavebnice s pohyblivými částmi

Mechanismus pohybu křídel je opravdu propracovaný a realistický, což dodává modelu na autentičnosti.

Chcete sdílet zážitek se svými dětmi

Stavění této stavebnice je zábavné a náročné zároveň, což může být skvělá aktivita pro rodiče a děti.

Nekupujte, pokud…

Nemáte trpělivost na složitější stavby

Všechny dílky jsou bílé a některé mechanismy jsou složité, což může být frustrující pro netrpělivé stavitele.

Bojíte se chybějících dílků

Někteří uživatelé hlásili chybějící dílky v balení, což může být problém, pokud vám bude chybět něco zásadního.

Očekáváte větší model za tuto cenu

Model je menší, než byste možná očekávali, což může být zklamání vzhledem k ceně stavebnice.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se vypořádat s chybějícími dílky ve stavebnici LEGO Harry Potter 75979 Hedvika?
Pokud vám chybí nějaké dílky, můžete kontaktovat zákaznickou podporu LEGO. Na jejich webových stránkách najdete možnost objednat chybějící dílky zdarma. Stačí zadat kód stavebnice a čísla chybějících dílků.
Jak složitý je mechanismus pohybu křídel a co dělat, když nefunguje správně?
Mechanismus pohybu křídel je propracovaný, ale může být náročný na přesnost. Pokud křídla nefungují správně, zkontrolujte, jestli jste všechny dílky umístili přesně podle návodu. Pokud problém přetrvává, zkuste rozebrat a znovu sestavit danou část.
Je stavebnice vhodná pro děti mladší 10 let?
Stavebnice je doporučena pro děti od 10 let, ale mladší děti ji mohou stavět s pomocí dospělého. Některé části jsou složitější a vyžadují jemnou motoriku a trpělivost, což může být výzva pro mladší děti.
Jaký je nejlepší způsob, jak vystavit model Hedviky?
Model Hedviky vypadá skvěle ve vitríně nebo na poličce. Doporučuji umístit jej vedle dalších Harry Potter modelů, jako je Fénix Fawkes, pro vytvoření tematického koutku. Ujistěte se, že je model na stabilní podložce.
Co dělat, když se dílky stavebnice špatně odlišují kvůli jednotné bílé barvě?
Pracujte v dobře osvětleném prostoru a dílky si předem roztřiďte podle tvaru a velikosti. To vám usnadní hledání potřebných dílků během stavby. Případně můžete použít barevné podložky, aby dílky lépe vynikly.
Jak dlouho trvá sestavení stavebnice LEGO Harry Potter 75979 Hedvika?
Sestavení stavebnice trvá přibližně 2 až 3 hodiny, v závislosti na vaší zkušenosti a pečlivosti. Pokud stavíte s dětmi, může to trvat déle, ale je to skvělá příležitost pro společné strávení času.
Jsou v balení nějaké náhradní dílky?
Ano, v balení najdete několik náhradních dílků, což je u LEGO stavebnic běžné. Tyto dílky můžete použít, pokud nějaký ztratíte nebo poškodíte během stavby.

Parametry

Název produktu: LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika
Typ produktu: Stavebnice LEGO®
Výrobce: LEGO®
Značka: LEGO®
Série: Harry Potter
Věk od: 10 let
Téma: LEGO® Harry Potter™
Počet dílků: 626 ks
Typ: Harry Potter
Rok uvedení: 2020

Fotogalerie

Hodnocení LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Test: LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Kritika LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Podívejte se na LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Hodnocení: LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Zkušenosti s LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Pozorování LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Shrnutí: LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Zkušenost s LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Posouzení: LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

LEGO® Harry Potter™ 75979 Hedvika

Stavebnice LEGO®: Jak vybírat a co vzít v úvahu

Možnosti a rozmanitost témat

Stavebnice LEGO® nabízí nepřeberné množství možností. Ať už jste fanoušky Star Wars, Harryho Pottera, technických modelů nebo klasických stavebnic, existuje nespočet sérií, které potěší každého. Ale jak si vybrat tu správnou?

 • Tematické sady: Pokud máte konkrétní zájem, sáhněte po tematických sadách. Například milovníci akčních hrdinů sáhnou raději po Avengers.
 • Věková kategorie: Vybírejte také podle věkové kategorie uvedené na obalu. Odpovídá složitosti stavění a bezpečnostním požadavkům.
 • Rozšiřitelné sady: Některé stavebnice lze rozšiřovat. Například LEGO City nabízí spoustu modulárních setů, které do sebe zapadají.

Výhody a nevýhody stavebnic LEGO®

Stavebnice LEGO® mají nespočet výhod, ale někdy mohou přinést i určité starosti. Podívejme se na obě strany mince.

Výhody:

LEGO® rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu a problémové myšlení. Děti se učí trpělivosti a týmové spolupráci. Modely LEGO® Technic se například skvěle hodí pro starší děti a dospělé, kteří hledají technickou výzvu.

Nevýhody:
 • Cena: Některé složitější nebo licencovanější sady mohou být docela drahé.
 • Malé díly: Mohou být snadno ztraceny nebo spolknuty malými dětmi. Dávejte pozor na věkovou kategorii uvedenou na obalu.
 • Přeplněnost: Při vysokém počtu stavebnic může doma vzniknout chaos. Pravidelně třídit může pomoct.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru stavebnice LEGO® se vyplatí zamyslet nad několika faktory. Zde jsou tips, které vám pomohou najít ideální sadu:

 1. Účel stavebnice: Má být stavebnice zábavou, naučnou hračkou nebo dekorací? Například LEGO Architecture série je skvělá jako interiérová dekorace.
 2. Počet dílků: Čím více dílků, tím delší doba stavění a složitější model.
 3. Recenze a hodnocení: Přečtěte si recenze ostatních kupujících. Nezávislé názory vám mohou poskytnout užitečné informace.

A na závěr, užívejte si stavění a nebojte se experimentovat. LEGO® je o kreativitě a objevování nových možností. Šťastné stavění!