Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Televize » Recenze LG OLED55C11LB – vynikající obraz a zvuk pro filmové nadšence

Recenze LG OLED55C11LB – vynikající obraz a zvuk pro filmové nadšence

Celkové hodnocení

95 %

Vynikající obraz v kategorii Televize

Televize LG OLED55C11LB nabízí špičkový obraz a zvuk, ideální pro filmové nadšence i sportovní fanoušky. Přes drobné nedostatky poskytuje velmi pozitivní zážitek... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Obraz
 • 8,8/10
  Zvuk
 • 8,0/10
  Ovládání
 • 9,2/10
  Konektivita
 • 7,5/10
  Instalace
 • 6,0/10
  Systém

Klady

 • Excelentní obraz s vysokým kontrastem
 • Nádherné a přirozené syté barvy
 • Skvělý zvuk v režimu KINO
 • Ergonomický ovladač Magic Remote
 • Snadná konektivita s dalšími zařízeními

Zápory

 • Obraz je celkově tmavší
 • AI equalizér degraduje zvuk
 • Reklamy v systému WebOS 6
 • Některá tlačítka na ovladači nepohodlně umístěna
 • Nutnost redukce SCART-HDMI pro starší zařízení

Moje zkušenost

“LG OLED C1 nabízí vynikající obraz a zvuk, což z něj činí skvělou volbu pro filmové nadšence a sportovní fanoušky. Přestože ovladač a konektivita jsou na vysoké úrovni, systém WebOS 6 s reklamami a drobné instalační problémy mohou být pro někoho rušivé. Pokud vám tyto nedostatky nevadí, budete s touto televizí spokojeni.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Obraz a zvuk

Obraz je jedním slovem excelentní. Kontrast a černá vás doslova posadí na zadek. Barvy jsou opravdu nádherné a přirozené. Syté barvy a ostrý obraz jsou prostě pastva pro oči. Ale pozor, obraz je celkově trochu tmavší než u starších LED televizí, hlavně stíny jsou výrazně tmavší. I jemné stíny se jeví temněji, což může být trochu problém při sledování scén s nižším jasem.

Zvuk je na televizi velmi dobrý, zejména v režimu KINO. Dolby Atmos dělá své a multidimenzionální prostorový zvuk je opravdu působivý. Ale pozor na AI equalizér, ten je opravdu příšerný a degraduje celý zvukový projev. Pokud ho vypnete, zvuk bude perfektní.

Ovládání a funkce

Ovladač Magic Remote je skvělý, má ergonomický tvar a funkci ukazovátka, což usnadňuje rychlé vyhledávání. Navíc můžete propojit televizor s telefonem pomocí Magic Tap. Ale rozložení tlačítek na ovladači by mohlo být lepší. Některá důležitá tlačítka, jako hlasitost a přepínání kanálů, jsou umístěna příliš vysoko a musím si ovladač vždy posunout v ruce, což je trochu nepohodlné.

Systém WebOS 6 je bohužel zklamáním. Domovská obrazovka je plná reklam, které nelze odstranit ani měnit. To je opravdu výsměch zákazníkům. Hlavní menu je zaspamované nabídkou služeb, které ne každý využívá, což zpomaluje celý systém.

Připojení a instalace

Televize nabízí skvělou konektivitu, snadno se připojí a částečně ovládá další připojená zařízení. Například i starší věž PHILIPS lze ovládat pomocí magického ovladače. Ale při instalaci je nutno přišroubovat několik šroubků do závitů v kovovém podstavci, což může být trochu oříšek. Závity jsou pod úhlem a šroubky se často chytají přes závit.

Televize nemá vstup pro SCART, takže pokud máte starší DVD přehrávače nebo videa, budete potřebovat redukci SCART-HDMI. To může být trochu nepříjemné, ale na druhou stranu, kdo dnes ještě používá SCART?

Celkově je LG OLED C1 skvělou volbou pro milovníky filmů i sportovních fanoušků. Obraz je úžasný, zvuk také. Ale systém WebOS 6 a některé drobnosti při instalaci mohou být trochu otravné. Pokud se s tím dokážete smířit, budete s touto televizí určitě spokojeni.

Zkušenosti dalších zákazníků

Televize by to byla naprosto perfektní nebýt opravdu hloupého napasování advertisementu do systému WebOS 6.U předešlé LG TV jsem měl také WebOS, ovšem starší verze a tento systém byl oproti této aktuální verzi o poznání přívětivější. Co je opravdu výsměch zákazníkům, tak totální „zaspamování“ hlavního menu televize nabídkou služeb (balastem), které ne zrovna každý z nás využívá (Amazon Prime Video, Rakuten …). Kdyby menu zobrazovalo doporučený obsah alespoň pro služby, které uživatel TV využívá (u mě např. Netflix, HBO), tak by to dávalo nějaký smysl. Takto to je smysluplné pouze pro společnost LG, která z těchto doporučení má jistě měnší profit pro sebe 🙂 Co je u toho doporučeného obsahu v menu ještě strašné, že se při každém vstupu do menu vnucovaný obsah refreshne, což na nějakou tu sekundu zalaguje pohyb, bravo, to se opravdu povedlo. Moc šikovné to IT oddělení v LG.Další věc, která mě u LG opravdu zklamala, tak byla kvalita zpracování. Okolo obrazovky je kovový rámeček, který jak jsme po vybalení zjistili byl v horní části obrazovky poškrábaný. Samozřejmě již z výroby, všimli jsme si toho ihned po sundání ochranné fólie z televize. Toto nám obchod vykompenzoval slevovou poukázkou, za což samozřejmě moc děkuji (Datart).Co nemohu televizi upřít, tak je OLED technologie, ta je opravdu velice povedená. Obraz je opravdu krásný a černá je vážně černá 🙂 A dále zvukový projev TV je taktéž perfektní (bez AI equalizéru, ten je opravdu příšerný a celý zvukový projev naprosto degraduje).Pokud LG bude pokračovat ve stejném agresivním stylu vnucování zbytečností uživatelům i v dalších verzích systému za pár let, tak je toto rozhodně moje poslední LG TV a při náhradě této se raději poohlédnu u jiného výrobce, který si svých zákazníků váží více.

Ověřený zákazník

TV má pěkný obraz, na zvuk je normální, klasika.Naladění proběhlo velmi lehce intuitivně, zvuk je při standardu normální, jiné přednastavené ho ničí.Přejít do USB je poměrně pracné, stejně tak volba externích repro a zase zpět na televizní.Televizor nicméně vracím ve 14 denní lhůtě.Vlastně vracím hned 2 tyto televizory, jelikož tato série má zřejmě výrobní vadu.Po zapnutí kanálu ČT, jakéhokoli, televize občas jakoby škytá a vynechává ve slově písmena.Dám příklad že osoba v TV řekne slovo „namalovat“ z televize se ozve „nama_vat“Jsou to pouze kanály ČT, jiné jsou v pořádku a trvá to jen krátkou dobu, nicméně u každého přepnutí znova a vždy jen kanály ČT. Televizor jsem zkoušel i u souseda který má také LG a problém nemá, nicméně se závada na mém televizoru opět projevila, takže to nebylo anténou.On má řadu B, já mám řadu C.Myslel jsem si že je to závada v konkrétním televizoru tedy koupil jsem hned druhý, stejný, ale tam je to stejné. Vracím tedy oba dva.Abych si byl jistý že nejsem protiva, zašel jsem do obchodu OKAY kde měli stejný typ a vyzkoušel jsem jejich TV. Stejná závada a tedy zřejmě výrobní vada.Co mi hodně vadí že mám v LG 50 tisíc kč zazděných na 14 dnů ve dvou televizích které vracím.Přijdu jim na vadu televizoru a místo odměny alespoň v urychleném vrácení financí jsem na 14 dnů bez 50 tisíc.Nelze s tím dělat nic, prostě jsou dány postupy, tak za to máte recenzi.Mimochodem jsem chtěl aby mi přijel servis domů a já nemusel TV vracet ale nepořídil jsem. Nevím tedy zda servis do bytů při problému jezdí. Na stránkách LG mi po hledání servisu v okruhu 50 km, víc dát nešlo, nevypadl ani jeden jediný a telefonicky jsem neuspěl.

Ověřený zákazník

Přešel jsem ze Samsungu Q60R a celkově je obraz velmi pěkný, pokud mu dáte správný obsah. Na začátku je potřeba trochu kalibrace, ale to platí pro všechny televizory. Černá je opravdu perfektní, špičkový jas je také perfektní (pro QLED je to nejsilnější vlastnost). Ve hrách je oproti QLED minimální změna, ale také lepší kvalita. Na systém menu je třeba si zvyknout, Samsung se mi líbil víc. Dálkový ovladač je pěkný, je třeba si na něj zvyknout, ale je příjemné, že lze přiřadit čísla pro spouštění různých aplikací. WiFi vám také poskytuje plynulé stahování rychlostí přibližně 200 Mb/s, takže streamování v rozlišení 4k není žádný problém. Zvuk 2. 2, samozřejmě ne soundbar, ale ideální pro televizor. Jas opravdu není nejlepší, ale to je zvláštnost OLED televizorů, zase perfektní tma a špičkové světlo a alespoň to nesvítí v černé : )

Ověřený zákazník

Po zkušenostech se starší LG LED TV jsem se těšil na ještě krásnější barvy a díky možnosti zobrazení naprosté černé také na další jemné detaily ve stínech. To se však splnilo jen částečně. Barvy jsou opravdu krásné a syté. Aby však takové zůstaly nesmí se obraz příliš zesvětlit. Naprostá černá ale, namísto aby vytáhla z bledších temných odstínů další detaily, nejtemnější odstíny přelije a v těchto nejtemnějších stínech tedy nyní není vidět nic než úplná tma. Je pravda, že na takovém pozadí jsou barvy ještě krásnější a sytější, jak je vidět na propagačních videích OLED. Ale kdo by chtěl vidět krátký, jemný náznak postavy v temném stínu, bude asi zklamán, možná ji neuvidí.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit LG OLED55C11LB?

Kupte, pokud…

Jste milovník filmů a sportu

Obraz je excelentní, syté barvy a ostrý kontrast vás vtáhnou do děje. Sportovní přenosy jsou díky širokému sledovacímu úhlu a eliminaci rozmazání skvělé.

Hledáte skvělý zvukový zážitek

Zvukový režim KINO a Dolby Atmos poskytují multidimenzionální prostorový zvuk, který umocní váš zážitek ze sledování.

Potřebujete moderní a intuitivní ovládání

Magic Remote s funkcí ukazovátka a Magic Tap pro propojení s telefonem usnadňuje ovládání a rychlé vyhledávání.

Nekupujte, pokud…

Vadí vám reklamy v systému

WebOS 6 je plný reklam, které nelze odstranit ani měnit, což může být velmi otravné.

Máte starší zařízení s SCART konektorem

Televize nemá vstup pro SCART, takže budete potřebovat redukci SCART-HDMI pro připojení starších DVD přehrávačů nebo videí.

Očekáváte snadnou instalaci

Přišroubování šroubků do závitů v kovovém podstavci může být trochu náročné a zdlouhavé.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu optimalizovat obraz na LG OLED C1 pro sledování filmů?
Pro nejlepší zážitek ze sledování filmů doporučuji vypnout všechny motion pomocníky a přepnout na režim FILMmaker nebo CINEMA. Tyto režimy jsou už nastavené tak, aby co nejvěrněji zobrazovaly obraz podle záměru tvůrců.
Jak se vypořádat s tmavými stíny na LG OLED C1?
Pokud vám přijdou stíny příliš temné, zkuste upravit nastavení jasu a kontrastu. Mějte ale na paměti, že přílišné zesvětlení může způsobit, že barvy budou bledé.
Jak se zbavit reklam na domovské obrazovce WebOS 6?
Bohužel, reklamy na domovské obrazovce WebOS 6 nelze odstranit ani měnit. Můžete ale přeskupit aplikace tak, aby byly důležité aplikace snadno dostupné.
Jak připojit starší zařízení s SCART konektorem k LG OLED C1?
Pro připojení starších zařízení s SCART konektorem budete potřebovat redukci SCART-HDMI. Ta vám umožní připojit starší DVD přehrávače nebo videa k novější televizi.
Jak mohu zlepšit zvuk na LG OLED C1?
Pro lepší zvuk vypněte AI equalizér, který může degradovat zvukový projev. Doporučuji také používat režim KINO, který poskytuje nejlepší zvukový zážitek.
Jak lze ovládat další zařízení pomocí magického ovladače?
Magický ovladač umožňuje částečnou ovladatelnost dalších připojených zařízení, jako jsou starší věže PHILIPS. Stačí připojit zařízení a ovladač by měl automaticky rozpoznat a umožnit základní ovládání, jako je hlasitost.
Jak mohu propojit svůj telefon s LG OLED C1?
Pro propojení telefonu s televizí použijte funkci Magic Tap. Tato funkce umožňuje snadné sdílení obsahu mezi telefonem a televizí, což je ideální pro prohlížení fotek a videí na velké obrazovce.

Parametry

Název produktu: LG OLED55C11LB
Typ produktu: Televize
Druh televizorů: OLED
Úhlopříčka obrazovky: 139 cm
Úhlopříčka v palcích: 55 palců
DVB-T tuner: ano
DVB-T2: ano
DVB-S/S2: ano
DVB-C: ano
DVB-C2: ne
Smart televizory: ano
3D televizory: ne
4K televizory: ano
Hmotnost: 23 kg
Přenosné: ne
8K televizory: ne
Energetická třída: G
Modelový rok: 2021
Rozteč otvorů VESA: 300 x 200
Spotřeba energie při standardním dynamickém rozsahu (SDR) na 1000 h: 106 kWh
Spotřeba energie při vysokém dynamickém rozsahu (HDR) na 1000 h: 171 kWh

Fotogalerie

Kritika LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Hodnocení LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Posouzení: LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Úvaha o LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Hodnocení: LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Komentáře k LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Zkoumání LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Poznámky k LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Testování LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Pohled na LG OLED55C11LB

LG OLED55C11LB

Kompletní průvodce výběrem televize: Co byste měli zvážit?

Typy televizí: OLED, QLED, LED a další

Každý typ televize má své vlastní výhody a nevýhody. OLED nabízí skvělé barvy a kontrast, QLED poskytuje lepší jas a LED je levnější, ale často méně kvalitní. Výběr závisí na vašich prioritách.

OLED televize

OLED televize mají špičkovou kvalitu obrazu díky technologii, která osvětluje každý pixel zvlášť. Černá barva je skutečně černá a ne jen tmavě šedá. Pokud však televizor ponecháte dlouho na jednom statickém obrazu, může to vést k vypálení obrazu.

QLED televize

QLED modely nabízejí lepší jas, což je ideální pro sledování ve světlých místnostech. Díky kvantovým tečkám je barva živější. Dejte si pozor na „zlatožlutý“ nádech, který může být občas vidět.

Velikost obrazovky: Není to jen o palcích

Výběr správné velikosti obrazovky závisí na vzdálenosti, ze které budete sledovat televizi. Na obecné doporučení 4K televizi lze sledovat z menší vzdálenosti než HD.

Například:

 1. 32 palců pro vzdálenost pod 1.5 metru
 2. 50 palců pro 2 metry

Nezapomeňte ověřit i fyzické rozměry, nejen uhlopříčku, aby televize skutečně zapadala do vašeho prostoru.

Chytré funkce a konektivita: Co vás může překvapit?

Moderní televize nejsou jen na sledování kanálů. Chytrost znamená aplikace, hlasové ovládání a další. Před nákupem zvažte:

Operační systém

Různí výrobci používají různé operační systémy (Android TV, webOS, Tizen). Zkontrolujte kompatibilitu vašich oblíbených aplikací s konkrétní platformou.

Hlasové ovládání

Alexa, Google Assistant nebo Siri jsou integrovány do některých modelů. Praktičnost této funkce závisí na vašich potřebách.

Čemu se vyhnout: Praktické rady

Než koupíte, vždy si přečtěte recenze a zkontrolujte reálné uživatelské zkušenosti. Vyhýbejte se příliš levným modelům, které často zklamou kvalitou obrazu nebo výkonem.

Dejte si pozor na skryté poplatky za aplikace nebo předplatné, které mohou být nezbytné k plnému využívání funkcí chytré televize. Raději investujte trochu více a získejte televizor, který nevyžaduje další výdaje.

Kupujete-li online, využijte možností vrácení zboží do 14 dnů, abyste si v klidu doma televizor otestovali. Důkladně čtěte podmínky záruky, abyste nebyli nepříjemně překvapeni případnými dodatečnými náklady.

Doufám, že vám tento průvodce pomůže vybrat tu nejlepší televizi pro vaše potřeby a přinese vám nekonečné hodiny zábavy a odpočinku.

Nejprodávanější z kategorie televize