Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Sekačky » Recenze Makita DLM432Z – lehká, tichá a efektivní sekačka

Recenze Makita DLM432Z – lehká, tichá a efektivní sekačka

Celkové hodnocení

Efektivní sekačka v kategorii Sekačky

Podívejte se na naši recenzi sekačky Makita DLM432Z, tichého pomocníka s mulčováním. Zjistěte, jestli vyhoví potřebám vašeho pozemku a je pro vás správná. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8.5/10
  Výkon
 • 9/10
  Manipulace
 • 7/10
  Výdrž
 • 7.5/10
  Mulčování
 • 6.5/10
  Konstrukce

Klady

 • Výkonná i u vyšší trávy
 • Lehká a snadná manipulace
 • Nevyžaduje benzin ani olej
 • Tichý chod
 • Mulčování

Zápory

 • Nutnost dobíjet baterie
 • Posekaná tráva se neposunuje v koši
 • Špatně přivařená kolečka na ose
 • Mulčovací klín není součástí balení
 • Menší výdrž baterií při intenzivnější práci

Moje zkušenost

“Sekačka Makita DLM432Z je lehká, tichá a efektivní při běžné zahradnické práci. Dobře manipulovatelná a funkce mulčování je určitě plus. Výdrž baterie na větším pozemku a některé výrobní nedostatky jsou však skutečné minus, které je třeba brát v úvahu při rozhodování o koupi.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Výkon a výdrž sekačky

Akumulátorová sekačka Makita DLM432Z na první pohled vypadá úžasně. Při použití na malé či středně velké zahradě plně rozvíjí svůj výkon. Dokonce i na vyšší trávu a pod stromy se dostane bez problémů, díky své nízké stavbě.

Přecházím k výdrži. Na první dobíjení sekačka vydržela bez únavy, ale již při druhém kole bylo potřeba dobít baterie . Poté jsem sekačku používal na náš pozemek o rozloze cca 1500 m2. Se třemi sadami baterií 6 mAh a rychlonabíječkami se pokosení zahrady stalo nepřetržitou prací.

Manipulace se sekačkou

Sekačka je celkově lehká a dobře se s ní manipuluje . Oceňuji tu skvělou výhodu, že nemusím řešit benzin, olej ani tahání za šňůry jako u klasických sekaček.

Určitě musím zmiňovat malou nevýhodu, kterou jsem zaznamenal – v sběrném koši se posekaná tráva někdy neposunuje. Bylo tedy třeba občas posunout posekanou trávu ručně. Nevadí, ale zastavilo mě to od práce.

Kvalita výroby

Často se podceňuje, jak důležité je to, odkud sekačka pochází. Sepisoval jsem si postřehy a narazil jsem na několik bodů, které stojí za zmínku. Musím zmínit, že jsem nebyl spokojen s tím, jak jsou kolečka sekačky svařená k ose, jsou pevně přivařená pouze dvěma bodovými svary. Během práce mi tedy tři kolečka upadla a musel jsem je přivařit zpět a koupit náhradní osy. Toto nepovažuji za standard a pro mě je to značný mínus.

Ale ať nejsem jen kritický, sekačka má svoje kouzlo, umožňuje mulčování, což oceňuji. Je sice škoda, že mulčovací klín není součástí balení a musel jsem si ho dokoupit.

Pokud jde o nikdy nekončící boj se zvýšenou prašností či vlhkostí, tato sekačka má technologii XPT, která by měla pomoci v těchto těžkých bojích.

Konečné myšlenky před závěrečným hodnocením

Co se týče celkového hodnocení, tak před závěrečným shrnutím musím uznat, že sekačka Makita DLM432Z se mi zdála jako kvalitní kus. Je lehká, a jak jsem zmínil dříve, manipuluje se s ní velmi dobře. Též oceňuji tichý chod, který je při delším použití opravdu přínosný.

Na druhou stranu, je tu i několik nevýhod, které bych neměl opomenout. Dost mě mrzí ten nedostatek výdrže baterií při intenzivnější práci a také ta zkušenost s kolečky.

Kde Makita DLM432Z koupit?

naradiprovas.cz naradiprovas.cz

2346 recenzí

Do obchodu

5990 Kč

elvin.cz elvin.cz

2880 recenzí

Do obchodu

5990 Kč

fepro.cz fepro.cz

2291 recenzí

Do obchodu

5990 Kč

schipro.cz schipro.cz

1107 recenzí

Do obchodu

5990 Kč

superoleje.cz superoleje.cz

1125 recenzí

Do obchodu

5990 Kč

oleje-shop.cz oleje-shop.cz

2096 recenzí

Do obchodu

5990 Kč

garteko.cz garteko.cz

5919 recenzí

Do obchodu

6210 Kč

dpkk.cz dpkk.cz

421 recenzí

Do obchodu

6290 Kč

peddy.cz peddy.cz

4218 recenzí

Do obchodu

6299 Kč

makita-cr.cz makita-cr.cz

626 recenzí

Do obchodu

6299 Kč

worka.cz worka.cz

571 recenzí

Do obchodu

6439 Kč

naradihornig.cz naradihornig.cz

3256 recenzí

Do obchodu

6490 Kč

jarabak.cz jarabak.cz

2543 recenzí

Do obchodu

6588 Kč

allegro.cz allegro.cz

24334 recenzí

Do obchodu

6589 Kč

datart.cz datart.cz

86802 recenzí

Do obchodu

6774 Kč

guru-naradi.cz guru-naradi.cz

696 recenzí

Do obchodu

6823 Kč

oaza.cz oaza.cz

10387 recenzí

Do obchodu

6841 Kč

black-monday.cz black-monday.cz

184 recenzí

Do obchodu

6882 Kč

kuptotu.cz kuptotu.cz

13027 recenzí

Do obchodu

6884 Kč

apollos.cz apollos.cz

5684 recenzí

Do obchodu

6989 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Sekačka má i s novými 6Ah originál Makita bateriemi velmi slabou výdrž na zahradu s keři, kmeny a větvemi stromů ve výšce cca 1M. 3 týdení cca 15cm nijak hustý trávník posekala při celkově 400M,na dvě nabití baterií na nastavenou výšku 45mm, s tím že druhá dobitá sada zvládla dosekat celkových 400M tak, tak.! (trávník ale vypadá posekaný na 30mm, protože se sekačka částečně zaboří do mechového podrostu) Výdrž baterií 6Ah byla do 30minut po asi 40minut u nižší trávy. Pokud někdo tady píše o 500M posekání na jednou sadu baterií, jedná se zřejmě o sotva 14denní nizký, řídký trávník někde v „satelitu“, vysušený, na který celý den praží slunce, prostý ovocných keřů a stromů. Empirickým výpočtem o známé prakticky využitelné, využitelné kapacitě 6Ah baterií, fakticky prakticky tedy cca 5Ah, napětí cca 36V a času sečení cca 30min., je jasné že příkon motoru je pouhých cca 300-350W ! Samozřejmě silnější motor by totiž vycucl baterie ještě mnohem rychleji a taky patřičně až přehřál baterie. Už takto mají baterie při sekání při okolní teplotě kolem 23C, vnitřní teplotu jistě 50C, i plastové pouzdro baterií je značně zahřáté, vyšší teplota (vysoký proud) podstatně zkracuje životnost baterií nejen při vybíjení, ale i při nabíjení rychlonabíječkami, proto jsem zakoupil normální nabíječku s časem 6Ah/2hod. a proudem 2,5A a nabíjím v chladném sklepě.(baterie je totiž po sekání ještě dosti zahřátá i tak) I z těchto dat lze odvodit, že fakticky se akumulátor 6Ah nabíjí kapacitou 5Ah s počáteční zbytkovou kapacitou 1Ah, logicky. Koš sekačky prostým změřením nemá zcela jistě objem uváděných 50L, ale sotva 45L. Na zahradu do 1000M při očekávání celkového posečení v jeden den, je tedy potřeba nejméně 4ks 6Ah baterií a to ještě počítáno při plné počáteční kapacitě nové, nové baterie, další roky se bude kapacita a tedy i čas sečení postupně zkracovat, prostým časovým stárnutím chemikálií v baterii, díky neustálým chemickým reakcím v ní. Doporučuji podmíněně, s výše popsanými bolestmi i tak je sekačka pokrok, zejména při srovnání s násobně levnější32cm elektrickou 230V z hypermarketu.

Ověřený zákazník

Nejhustší vysokou mokrou trávu jsem musel brát na 2x a pomaleji – nejdřív na nejvyšší stupeň, pak na požadovaný nižší.Sekačka je určitě vhodná na jakýkoliv +- udržovaný trávník, nicméně na půlroku neudržovanou louku bych ji nebral :-)Výdrž baterií (5Ah) je menší, než jsem čekal, nicméně pro náš malý trávník naprosto dostačující. Kolik se dá na baterii posekat velmi závisí také na výšce (a mokrosti) trávy.

Ověřený zákazník

Vyzkoušeno na celkem malé zahradě, posekáno na jedno nabití. Je tichá a vzhledem k nízké váze jednoduchá manipulace. Přikoupili jsme i mulčovací klín – při kratší trávě není potřeba hrabat trávu. Určitě sekačku doporučuji 🙂

Ověřený zákazník

Sekačka je opravdu lehká. Trochu jsem se bála, jestli mi nebude vadit, že nemá pojezd. Ale naopak – nikdo mě nehoní 😉 a manipuluje se s ní snadno. Zaznamenala jsem jeden nedostatek – do sběrného koše se posekaná tráva neposunuje, je třeba ji občas posunout ručně. Ale kvůli jiným přednostem jí to ráda odpustím.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Makita DLM432Z?

Kupte, pokud…

Chcete něco lehkého a snadno ovladatelného

Sekačka Makita DLM432Z je lehká a velmi manévrovatelná, což je obzvláště užitečné pro zahrady s mnoha zákoutími nebo množstvím květin a keřů.

Nemáte rádi hluk

Tato sekačka je velmi tichá. Pokud nechcete obtěžovat sebe ani své sousedy, je to skvělá volba.

Rádi pracujete s vyspělou technologií

Makita DLM432Z má technologii XPT, která zvyšuje odolnost proti prachu a vlhkosti, takže si s ní hravě poradíte i v náročných podmínkách.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete sekat velkou zahradu

Výdrž baterie této sekačky může být neadekvátní pro velkou zahradu. Pokud máte opravdu velkou plochu na sečení, můžete potřebovat více baterií.

Máte pevně stanovený rozpočet

Sekačka Makita DLM432Z není z nejlevnějších a je třeba připočítat i náklady na další baterie nebo mulčovací klín.

Očekáváte bezchybnou montáž

Pokud očekáváte, že každá komponenta vaší sekačky bude dokonale umístěna a přivařena, pak by mohlo být zklamáním, že kolečka na ose sekačky jsou pevně přivařena jen dvěma bodovými svary.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaká je výdrž baterie sekačky?
Uživatelé uvádějí, že výdrž baterie sekačky může být nižší, pokud je používána intenzivněji, například při sečení vyšší trávy. Pro nepřetržitou práci na větším pozemku je vhodné mít k dispozici více baterií, aby mohly být střídány.
Jaké je nastavení výšky sečení?
Sekačka Makita DLM432Z umožňuje nastavit výšku sečení do 13 poloh, v rozmezí od 20 do 75 mm.
Co znamená, že sekačka umožňuje mulčování?
Mulčování znamená, že sekačka naseká posekanou trávu na malé kousky, které pak zůstávají na trávníku a fungují jako přírodní hnojivo. Pro tuto funkci je však potřeba dokoupit mulčovací klín.
Proč mi upadly kolečka na sekačce?
Některým uživatelům se stalo, že jim na sekačce upadla kolečka, protože byla přivařena k ose jen slabými dvoubodovými svary. Bezpečnější je proto kolečka dotáhnout nebo je přivařit silněji.
Jaký je hluk sekačky během sečení?
Sekačka Makita DLM432Z se vyznačuje velmi tichým chodem, což oceňují uživatelé při delším použití.

Parametry

Název produktu: Makita DLM432Z
Typ produktu: Sekačky
Výrobce: Makita
Typ pohonu: akumulátorové
Typ sečení: rotační
Robotické: ne
Šířka záběru: 43 cm
Pojezd: bez pojezdu
Mulčování: ano
Skelet: plastové
Sběrný koš: ano
Elektrické startování: ano
Hmotnost: 14.9 kg
Objem koše: 50 l
Velikost sečené plochy: 575 m2
Max. výška sečení: 75 mm
Motor: elektromotor
Otáčky: 3600 ot/min
Materiál koše: s látkovým košem
MaxAirFlow Technology: ne
Antivibrační řidítka: ne
Bezpečnostní brzda: ano
Napětí akumulátoru: 18 V
Centrální nastavení výšky sečení: ano
Zadní výhoz: ano
Boční výhoz: ano
Ukazatel plnosti: ano
Kuličková ložiska kol: ne
Nastavitelná rukojeť: ne

Fotogalerie

Úvaha o Makita DLM432Z

Makita DLM432Z

Kritika Makita DLM432Z

Makita DLM432Z

Testování Makita DLM432Z

Makita DLM432Z

Zkušenost s Makita DLM432Z

Makita DLM432Z

Komentáře k Makita DLM432Z

Makita DLM432Z

Výběr sekačky: Co vše musíte zvážit

1. Drivení motoru a síla stroje

Při výběru perfektní sekačky není druh motoru jen tak nějaký bonusový parametr. Určuje v mnoha ohledech, jaké bude vaše sekání. Na trhu můžete narazit na tři základní typy motorů – elektrický, aku a benzinový.

Věřte mi, že rozdíly mezi nimi jsou markantní a výběr napájecí metody může ovlivnit i samotné výsledky sekání. Elektrické sekačky jsou sice nenáročné na údržbu a tiché, ale mají omezený dosah kvůli kabelu. Aku sekačky jsou oproti tomu více mobilní, nehlučné a velmi efektivní, avšak vyšší cena a nutnost nabíjení baterie jsou naopak minusy. Benzinové motorizované sekačky jsou skvělé pro sekání větších ploch a silné trávy, zároveň ale výrazně hlučí, vyžadují pravidelnou údržbu a jejich spotřeba je dražší.

2. Velikost a tvar zahrady

Zejména velikost vaší zahrady je zásadním faktorem při rozhodování mezi jednotlivými typy sekaček. Máte-li menší zahrádku, úplně vám postačí jednoduchá elektrická nebo aku sekačka. Naopak pokud je vaše posezení o něco rozlehlejší, sáhněte po benzinové variantě nebo robotické sekačce.

Neméně důležitý je i tvar vaší zahrady. Na velkých plochách s jednoduchým obvodemm se nejlépe uplatní velká benzinová sekačka, zatímco v malých zahrádkách s mnoha zákoutími bude krajkovat menší elektrická či aku sekačka.

3. Zvláštnosti vaší trávy

Podceňování typu a kvality trávy je jednou z nejčastějších chyb! Trávník může být tvořený trávou řídkou a jemnou, nebo naopak bujně rostoucí a silnou. Zatímco na řídkou a jemnou trávu postačí slabší elektrická nebo aku sekačka, na silnější a hustý trávník je třeba sáhnout po výkonnější benzinové sekačce.

Dokonce i výběr sekačky s mušlovinou nebo bez ní může mít vliv na konečný výsledek a kvalitu vaší trávy. Pokud máte problémy s mechem, měli byste zvážit sekačku s mulčovacím účinkem.

Na závěr bych dodal, že ať už si vyberete jakoukoliv sekačku, její údržba bude klíčovým momentem. Pravidelné čištění a ostré nože znamenají krásný a zdravý trávník. A nezapomeňte, dobrá sekačka na trávu je jen tak dobrá, jak je její majitel pečlivý.

Nejprodávanější z kategorie sekačky