Přeskočit na obsah
Úvod » Dílna, stavba, zahrada » Aku vrtačky a šroubováky » Recenze Makita HP457DWE – solidní nástroj s výbornou ergonomií

Recenze Makita HP457DWE – solidní nástroj s výbornou ergonomií

Celkové hodnocení

96 %

Skvělý poměr v kategorii Aku vrtačky a šroubováky

Makita HP457DWE je výkonný akumulátorový příklepový šroubovák, ideální pro domácí i poloprofesionální použití. Naše recenze odhalí jeho výhody a drobné nedostatky... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,0/10
  Výkon
 • 9,0/10
  Ergonomie
 • 8,5/10
  Baterie
 • 8,7/10
  Konstrukce
 • 8,3/10
  Příslušenství
 • 7,5/10
  Funkce

Klady

 • Ergonomická a pogumovaná rukojeť
 • Dvě baterie v balení
 • 16 stupňů pro vrtání i utahování
 • Příklepové vrtání šetří čas
 • Robustní a prachotěsná převodovka
 • Motorová brzda a regulace otáček
 • Rychloupínací sklíčidlo usnadňuje výměnu bitů

Zápory

 • Absence LED osvětlení
 • Jemné sklíčidlo vyžaduje precizní uchycení
 • Příklep slabší při vrtání do panelu
 • Baterie má malou vůli

Moje zkušenost

“Makita akumulátorový příklepový šroubovák je solidní nástroj s výbornou ergonomií a dostatečným výkonem pro většinu domácích i poloprofesionálních prací. I přes drobné nedostatky, jako je absence LED osvětlení a malá vůle baterie, nabízí skvělý poměr cena/výkon a spolehlivost, kterou od značky Makita očekávám.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a design

Makita je značka, která má mezi kutily a profesionály dobré jméno. Když jsem si pořídil jejich akumulátorový příklepový šroubovák, očekávání byla vysoká. První věc, kterou jsem si všiml, byla jeho ergonomie. Padne skvěle do ruky a pogumovaná rukojeť je příjemná na dotek. Váha je tak akorát, což je fajn, když s ním pracujete delší dobu.

V kufříku najdete dvě baterie a nabíječku, což je super. Nemusíte se bát, že by vám baterka došla uprostřed práce. Nabíječka je sice pomalejší, ale díky dvěma bateriím to není takový problém. Kufřík je bytelný a dobře organizovaný, což oceníte při přenášení nářadí.

Výkon a použití

Příklepový šroubovák má 16 stupňů pro vrtání i utahování, což umožňuje přesné nastavení. Příklepové vrtání je skvělá funkce, která mi ušetřila spoustu času. Do dřeva a měkčích materiálů vrtá bez problémů. Do cihel a ytongu to taky zvládne, ale do panelu bych ho nepoužíval. Tam má příklep slabší výkon a vrtání trvá déle.

Co mě trochu zklamalo, je absence LED osvětlení. Při práci v horších světelných podmínkách to opravdu chybí. Jemné sklíčidlo je další věc, na kterou si musíte dát pozor. Pokud vrták neuchytíte precizně, bude házet. To mě zpočátku dost mátlo, ale po čase jsem si zvykl a naučil se s tím pracovat.

Detaily a vychytávky

Planetová převodovka s kovovými převody je prachotěsná a robustní. To je velké plus pro dlouhodobou životnost. Motorová brzda a regulace otáček přidávají na přesnosti při šroubování. Sklíčidlo je rychloupínací, což usnadňuje výměnu bitů a vrtáků.

Na druhou stranu, baterie má malou vůli a nedosedá přesně, což by se u tak renomované značky nemělo stávat. Nicméně, to je drobnost, která mi při práci nijak zásadně nevadí.

Celkově jsem s Makitou spokojený. Je to solidní nástroj, který mi umožňuje dělat to, co potřebuju, a to bez zbytečných komplikací. Pokud hledáte spolehlivý akumulátorový příklepový šroubovák, Makita je rozhodně dobrá volba.

Zkušenosti dalších zákazníků

S podobným produktem mám již určité zkušenosti, vybíral jsem tedy pouze mezi produkty značky Makita. Protože jsem chtěl vrtačku, která bude vhodná téměř na cokoliv, vybíral jsem akumulátorovou vrtačku s příklepem a co nejsilnějšími bateriemi.Nabíjecí doba akumulátorů je velice přijatelná a na každou práci mi zatím bohatě stačila jedna baterie.Vrtačka padne pěkně do ruky a přepínání směru otáček, rychlostí, módu vrtání i maximálního kroutivého momentu je jednoduchá a snadno pochopitelná. Při zapnutém režimu vrtání je cítit síla vrtačky, která může až překvapit.Kufr je kvalitní a má prostor pro třetí baterii a vejde se do něj i sada bitů.Dlouhý plochý/křížový bit, který byl součástí balení, stačí na práci s běžnými šrouby, i když není magnetický.Je to výborná koupě pro jakékoliv práce v domácnosti i pro profesionální práci.Vřele doporučuji.

Ověřený zákazník

Od Makity jsem měl již předchozí model a vydržel 6 let, než odešli obě baterie (chystám se dát je na repas). Mechanicky je na tom ale vrtačka bez problémů. Bude jako záložní, či duplicitní pro lepší pracovní komfort, kdy nemusím měnit bity a vrtáky. Novou AKU používám již čtvrtým měsícem a to celkem intenzivně. Převážně pracuji se dřevem a tam vrtačka nemá problémy. Momenty fungují přesně, na jedno nabití vydrží cca 5 – 6 hodin. Pogumovaný povrch a celková ergonomie je příkladná. Dílenské zpracování také, ale až na baterii. Ta sice drží, ale vykazuje cca 0,5mm vůli a nedosedá přesně na protikus na těle vrtačky. Takováto chyba se u takto renomované značky neočekává.Příklep do porobetonu bez problémů,Příklep do cihly ujde, ale když se víc zatlačí, ztrácí na síle/otáčkách.Vrtání do panelu nezkouším, na to ani není vrtačka typově vhodná. Vrtám radši velkou elektrickou vrtačkou NAREX. Vrtačku mohu vřele doporučit, třeba je problém s baterií pouze na mém kusu.

Ověřený zákazník

Hodnotím zcela subjektivně podle svých potřeb. Věřím, že pro jiné uživatele je vrtačka vynikající, ale mne nepotěšila. Pravděpodobně stejnou službu by mi udělala vrtačka s příklepem za polovinu peněz a zpětně mne mrzí, že jsem za Makitu vypláznul trojku.Hlavní důvody jsou 2. Jemné sklíčidlo, které zmiňují i další recenzenti. Počítal jsem s tím, ale nečekal jsem, že to bude až takové. Kulatý vrták se dá, ale správně nasadit třeba bit je hrozný ojeb. Neumím si představit stav nervů někoho, kdo s ní dělá celý den a musí měnit. Ale možná jsem jen nešika.Druhý zádrhel vrtačky je příklep. Jednu díru do panelu na hmoždinku na zavěšení puzzle jsem hlodal asi 2 minuty. A to byla hmoždinka krátká. Do ytongu, cihel apod. bude příklep asi stačit, ale do takových materiálů skoro není potřeba. Produkt podle mne postrádá smysl, protože ho nahradí akina bez příklepu nebo je určen pro malou skupinu kutilů, kteří často vrtají do středně tvrdého zdiva, kde příklep ocení. Pro ty, co akinu mají na vruty a šrouby, je příliš těžká a pro ty, co často vrtají do zdiva zase moc slabá.

Ověřený zákazník

Moje v pořadí třetí aku vrtačka. První noname „Walter“ nevydržela, druhá Parkside ještě funguje, ale bohužel při zastrčení nabíječky do sítě z ní vyšlehl 0,5 m dlouhý záblesk a bylo po ni. Koupil jsem tedy novou nabíječku, ale bohužel již není kompatibilní s modelem baterie z roku 2016, tím mě Parkside dost zklamal! Při porovnání cen jsem jasně zvolil Makitu, v ceně 2 baterie i s kufrem. Chtěl jsem vrtačku s příklepem, ten je zde bohužel slabší, moc pěkně to do zdi nevrtá. Škoda, že není možnost SDS + hlavy, mám většinu nástrojů na SDS +. Rychlosklíčidlo je OK. Větší bourací kladivo od Makity mi funguje již řadu let, prý je nezničitelné, tak snad i tato aku vrtačka něco vydrží.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Makita HP457DWE?

Kupte, pokud…

Hledáte spolehlivý nástroj pro domácí kutilství

Makita poskytuje dostatečný výkon pro vrtání a šroubování v domácích podmínkách. Díky dvěma bateriím a robustní konstrukci je ideální pro různé domácí projekty.

Potřebujete ergonomický a dobře vyvážený šroubovák

Ergonomická pogumovaná rukojeť a vyvážená váha zajišťují pohodlné používání i při delší práci. Výborně padne do ruky a neklouže.

Oceňujete kvalitní značku a příslušenství

Makita je renomovaná značka a tento model přichází s praktickým kufříkem, dvěma bateriemi a nabíječkou. To vše zvyšuje hodnotu za peníze.

Nekupujte, pokud…

Často pracujete v tmavých prostorách

Absence LED osvětlení může být problém při práci v špatně osvětlených místech, jako jsou rohy nábytku nebo sklepy.

Potřebujete vrtat do tvrdých materiálů jako je beton

Příklepový výkon není dostatečný pro efektivní vrtání do tvrdých materiálů, jako je panel nebo beton. Pro tyto účely byste měli zvolit výkonnější nástroj.

Nechcete se zabývat jemným nastavením sklíčidla

Jemné sklíčidlo vyžaduje precizní uchycení vrtáků, což může zdržovat při práci. Pokud hledáte rychlost a jednoduchost, může vás to obtěžovat.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak přesně upnout vrták do jemného sklíčidla, aby neházelo?
Při upínání vrtáku do jemného sklíčidla si dejte záležet na preciznosti. Vrták upněte pomalu a zkontrolujte, že je v ose. Pokud vrták hází, zkuste ho povolit a znovu upnout. Důležité je, aby byl vrták v ose sklíčidla, jinak bude při vrtání házet.
Jak dlouho vydrží baterie při běžném používání?
Baterie vydrží při běžném používání cca 5 až 6 hodin. Závisí to na intenzitě práce a typu materiálu, do kterého vrtáte nebo šroubujete. Nabíjení trvá přibližně hodinu, takže s dvěma bateriemi můžete pracovat prakticky nepřetržitě.
Je příklepový šroubovák vhodný pro vrtání do panelu?
Pro vrtání do panelu příklepový šroubovák Makita není ideální. Příklep má slabší výkon a vrtání trvá déle. Pro tento typ práce doporučuji použít výkonnější elektrickou vrtačku s příklepem.
Jak se vyrovnat s absencí LED osvětlení při práci v horších světelných podmínkách?
Pokud pracujete v horších světelných podmínkách, doporučuji si pořídit čelovku nebo externí LED světlo. To vám zajistí dostatečné osvětlení pracovní plochy a usnadní práci, zejména při montáži nábytku nebo v tmavých rozích.
Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody tohoto šroubováku oproti konkurenci?
Hlavní výhody jsou ergonomický design, pogumovaná rukojeť a dvě baterie v balení. Nevýhody zahrnují absenci LED osvětlení a jemné sklíčidlo, které vyžaduje precizní upnutí vrtáku. Pro vrtání do tvrdších materiálů jako je panel, je slabší příklep nevýhodou.
Jaké jsou možnosti servisu a údržby baterií?
Pokud vám baterie přestanou fungovat, můžete je nechat repasovat. To je ekonomičtější než kupovat nové. Doporučuji pravidelně kontrolovat stav baterií a nabíječky a případně je čistit od prachu a nečistot, aby se prodloužila jejich životnost.
Jaký je rozdíl mezi touto Makitou a jinými značkami jako Milwaukee?
Makita je kvalitní a spolehlivá značka, ale Milwaukee nabízí vyšší výkon a odolnost, což se odráží i v ceně. Pokud hledáte nástroj pro intenzivní profesionální použití, Milwaukee může být lepší volba. Makita je však skvělá pro běžné domácí a kutilské práce.

Parametry

Název produktu: Makita HP457DWE
Typ produktu: Aku vrtačky a šroubováky
Typ: šroubováky
Max. kroutící moment: 42 Nm
Hmotnost s akumulátorem: 1.7 kg
Typ akumulátoru: Li-Ion
Napětí: 18 V
Příklepové vrtání: ano
Zpětný chod: ano
Plynulé nastavení otáček: ano
Kapacita akumulátoru: 1.3 Ah
Max. průměr vrtání do dřeva: 36 mm
Max. průměr vrtání do oceli: 13 mm

Fotogalerie

Pozorování Makita HP457DWE

Makita HP457DWE

Hodnocení Makita HP457DWE

Makita HP457DWE

Aku vrtačky a šroubováky: Jak vybrat ten nejlepší nástroj pro vaši dílnu

Možnosti a typy aku vrtaček a šroubováků

Aku vrtačky i šroubováky nabízejí širokou škálu možností. Od levnějších modelů pro domácí kutily až po profesionální stroje. Vždy si položte otázku: Na co to budu potřebovat? Základem je rozlišení mezi vrtačkami s příklepem a bez příklepu. Příklepová zvládne i vrtání do zdiva, kdežto bez příklepu je ideální na jemnější práce.

U šroubováků zase dbejte na možnosti nastavení úrovně utahovacího momentu. To je klíčové, pokud pracujete s různě tvrdými materiály a nechcete, aby to způsobilo nějakou škodu na površích či spojovacích prvcích.

Výběr správného typu baterie

Při výběru aku vrtačky či šroubováku se soustřeďte na typ a kapacitu baterie. Nejčastější jsou Li-Ion baterie, které nabízejí skvělý poměr váhy a výkonu. Mají dlouhou životnost, nízký samovybíjecí efekt a nevyžadují pravidelné úplné vybíjení a nabíjení. Naopak vyhněte se NiCd bateriím, které jsou těžší a méně efektivní.

Velikost kapacity baterie

Kapacita baterie je klíčová. Malé baterie (do 1,5 Ah) jsou lehčí a vhodné pro kratší práce. Ideální pro kutily, kteří používají nářadí občas. Na druhé straně, profesionálové ocení vyšší kapacity (nad 2 Ah), které zajistí delší provoz na jedno nabití.

Výhody a nevýhody

Výhody aku vrtaček a šroubováků spočívají v jejich mobilnosti a jednoduché manipulaci. Můžete s nimi pracovat kdekoli, aniž by vás omezovala délka napájecího kabelu. Druhou stranou mince je hlavně výdrž baterie, hmotnost a potřeba jejich pravidelného dobití.

Další nevýhodou může být vyšší pořizovací cena kvalitních modelů. Však pokud zvolíte správnou značku a typ, investice se vám vrátí v podobě spolehlivosti a delší životnosti nástroje.

Na co se zaměřit při výběru

Jedním z rozhodujících faktorů je maximální točivý moment. Pro základní domácí práce postačí cca 30 Nm. U profesionálních přístrojů očekávejte hodnoty přes 60 Nm. Rádius točivého momentu vybírejte dle náročnosti plánovaných prací.

Důležitá je také ergonomie nástroje. Komfortní grip sníží únavu při delší práci a zabraňuje vzniku otlaků. Zde je dobré nástroj před koupí fyzicky vyzkoušet. U šroubováků si ověřte, zda mají LED osvětlení pracovní plochy – to přijde vhod při šroubování v hůře přístupných místech.

Problémy a jak se jim vyhnout

Nejčastější problémy u aku nářadí jsou spojené s bateriemi. Správnou údržbou a vhodným skladováním lze životnost baterií prodloužit. Nikdy nenechávejte baterie v mrazu a pravidelně je dobíjejte. Předejdete tak jejich předčasnému opotřebení.

Při výběru se také zaměřte na dostupnost náhradních dílů a příslušenství. Známé značky nabízejí lepší servis a širší nabídku náhradních dílů. Raději investujte do kvalitního nástroje, než abyste museli brzy kupovat nový kvůli nedostupným komponentům.

Když se zaměříte na výše zmíněné aspekty, máte prakticky jistotu, že sáhnete po ideálním aku nářadí pro vaše potřeby. Ať už jste nadšený kutil nebo profesionál, pečlivý výběr je vždy tou nejlepší investicí do budoucna.

Nejprodávanější z kategorie aku vrtačky a šroubováky