Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Pokosové pily » Recenze Makita LS1018LN – solidní výkon s laserovým ukazatelem

Recenze Makita LS1018LN – solidní výkon s laserovým ukazatelem

Celkové hodnocení

Pro hobby použití v kategorii Pokosové pily

Pokosová pila Makita LS1018LN nabízí výjimečný výkon a přesnost, ale s několika nevýhodami. Přečtěte si naši recenzi, zda stojí za vaši investici. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,7/10
  Výkon
 • 5,5/10
  Konstrukce
 • 9,0/10
  Přesnost řezu
 • 6,0/10
  Seřízení
 • 8,0/10
  Robustnost
 • 6,5/10
  Údržba

Klady

 • Robustní konstrukce
 • Dostatek výkonu pro běžné použití
 • Plynulý rozběh s dobrou brzdou
 • Laserová ryska a beznástrojové nastavení dorazu

Zápory

 • Některé části vyrobené z plastu
 • Neodmaštěné povrchy pro nalepení samolepek
 • Potřeba dodatečné údržby šroubů
 • Nepřesné sestavení z výroby

Moje zkušenost

“Makita LS1018LN je pokosová pila s některými významnými kladnými i zápornými stránkami. Na jednu stranu přináší solidní výkon, plynulý běh a laserový ukazatel pro přesné řezy, což byly aspekty, které jsem cítil jako silné. Na druhou stranu, konstrukční provedení – použití plastových dílů namísto očekávaného hliníku a nedostatečná péče o detaily – je něco, co mě poněkud zklamalo. Nebyl jsem ani příliš spokojen s nepřesností sestavení z výroby. Celkově se domnívám, že tento nástroj je vhodný pro hobby použití, ale pro profesionální práci bych doporučoval vyhledat něco kvalitnějšího.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Mé první dojmy

Po několika dnech testování jsem přišel k názoru, že pokosová pila Makita LS1018LN je sice robustní nástroj, ale jeho provedení a detaily mě poněkud zklamaly. Na první pohled se zdá být solidně sestavená, ale když se podíváte blíže, zjistíte, že některé části nejsou tak kvalitní, jak by mohly být.

Konstrukční detaily

Zaměřil jsem se zejména na konstrukční detaily, které mohou ovlivnit celkový dojem z výrobku. Například, některé díly, které se zdají být vyrobené z pevného hliníku, jsou ve skutečnosti vyrobené z plastu, což je trochu zklamání, zvláště pokud máte vysoká očekávání od značky jako je Makita.

Všiml jsem si také, že šrouby jsou zašroubovány do hliníkových dílů, ale po jejich obrobení, čínský výrobce nevyfoukal špony a šrouby namazal a namontoval. Musel jsem závitové spojení rozebrat, odmastit, vyčistit a opět namazat a složit.

Nemohu opomenout také zklamání ze samolepky se stupnicí. Ty jsou nalepené na zřejmě neodmaštěném povrchu, takže odlepování je při práci velmi nepříjemné.

Funkčnost a využití

Co se týče funkčnosti, byl jsem spíše spokojen. Pila má dostatek výkonu pro běžné použití a plynulý rozběh s dobrou brzdou. Díky laserové rysce a beznástrojovému nastavení dorazu jsem bez problémů dosáhl přesného řezu.

Konstrukce je robustní a při práci jsem ocenil velký prořez a plynulý pojezd. Myslím, že tato pila je ideální pro hobby projekty, ale asi bych ji nedoporučil pro profesionální použití vzhledem k výše zmíněným nedostatkům.

Co mě ale trochu zklamalo, je nepřesnost sestavení z výroby. Vertikální rovina řezu byla mimo o několik stupňů, což komplikuje práci a vyžaduje další seřízení.

Závěrem

Pokosová pila Makita LS1018LN je z mého pohledu stroj, který má své klady i zápory. Nabízí solidní výkon a funkčnost, ale zároveň je zde prostor pro zlepšení, pokud jde o konstrukční detaily a sestavení. To z ní dělá nástroj, který bych doporučil pro hobby použití, ale pro profesionální práci bych se asi ohlédl po něčem jiném.

Kde Makita LS1018LN koupit?

fepro.cz fepro.cz

2291 recenzí

Do obchodu

10379 Kč

dpkk.cz dpkk.cz

421 recenzí

Do obchodu

10379 Kč

kamody.cz kamody.cz

15772 recenzí

Do obchodu

10390 Kč

elposnaradi.cz elposnaradi.cz

809 recenzí

Do obchodu

10490 Kč

tsbohemia.cz tsbohemia.cz

52830 recenzí

Do obchodu

10590 Kč

nako.cz nako.cz

4722 recenzí

Do obchodu

10590 Kč

mader.cz mader.cz

6150 recenzí

Do obchodu

10938 Kč

naradi-profes.cz naradi-profes.cz

N/A recenzí

Do obchodu

10990 Kč

tera.cz tera.cz

2029 recenzí

Do obchodu

11074 Kč

naradihornig.cz naradihornig.cz

3256 recenzí

Do obchodu

11090 Kč

zlinprofi.cz zlinprofi.cz

175 recenzí

Do obchodu

11099 Kč

naradijanousek.cz naradijanousek.cz

426 recenzí

Do obchodu

11359 Kč

patro.cz patro.cz

18974 recenzí

Do obchodu

11361 Kč

esroub.cz esroub.cz

64 recenzí

Do obchodu

11490 Kč

martinec.cz martinec.cz

1128 recenzí

Do obchodu

11990 Kč

vmshop.cz vmshop.cz

1760 recenzí

Do obchodu

12005 Kč

guru-naradi.cz guru-naradi.cz

696 recenzí

Do obchodu

12056 Kč

euroking.cz euroking.cz

6702 recenzí

Do obchodu

12143 Kč

ab-com.cz ab-com.cz

6113 recenzí

Do obchodu

12763 Kč

mironet.cz mironet.cz

61234 recenzí

Do obchodu

12937 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Při koupi pokosové pily jsem chtěl stroj do 10-ti tisíc, který by uměl dělat přesné řezy na truhlařinu. Bohužel všechny stroje v této cenové relaci jsou spíše hrubější tesařské práce. Po shlédnutí některých pil přímo na prodejně jsem se rozhodl jít do této Makity. Po rozbalení počítejte s tím, že je potřeba pilu seřídit, což není kvůli méně srozumitelnému návodu nejlehčí práce. Ale průměrně chytrý člověk na to přijde během 30 minut a samotné seřízení zabere taktéž 30 minut. Jinak je to se seřízením laseru, který je díky jeho upnutí na konstrukci pomocí jednoho šroubu poměrně oříšek seřídit, ale opět se na to dá po nějaké době přijít. Příjemně mne překvapilo kolik pilin skončí v pytlíku, přesto i při použití vysavače jich skončí hodně okolo, ale to je u většiny těchto pil. K pile je standartně 40Z kotouč, který pro je dobré pro preciznější řezy nahradit 80Z.Celkově si myslím, že tato pila není sice z nejlevnějších, ale v poměru cena/výkon a hlavně přesnost dává smysl.

Ověřený zákazník

Je to bohužel moje první Makita, která mne svým zpracováním zklamala. Konstrukce výrobku je v zásadě fajn, ale vlastní zpracování mnoha detailů je nečekaně mizerné. Uvedu pár příkladů:- některé díly, které se zdají být solidními hliníkovými odlitky, jsou ve skutečnosti plastovými díly (stavitelné rozšíření stolu)- stavěcí šrouby úpinky jsou sice zašroubovány v hliníkovém dílu, ale po jeho obrobení, číňan nevyfoukal špony, šrouby namazal a namontoval. Vše drhnulo, musel jsem závitové spojení rozebrat, odmastit, vyčistit a opět namazat a složit- některé závity v hliníkových dílech mají hrubě poškozené/potrhané závity – opět číňan asi neumí řezat závity do hliníku (absence chladící kapaliny, řezacího oleje apod), ve vásledku šrouby se pak v závitech extrémně vaklají. Jsou to stavěcí šrouby, se kterýma bude často manipulováno. Jaká tedy bude jejich životnost raději nechci odhadovat- bohužel všechny stupnice a štítky jsou lepeny. Mnoho štítků již po vybalení jsou odchlípnuté, protože se číňan neobtěžoval podklad odmastit. Odchlípnuté (papírové) štítky již nejdou zpět přilepit, poněvadž jsou již prosáknuté olejem. Nevím, jak to budu řešit, pokud se odlepí stupnice …- sestavení je nepřesné, je potřeba doseřídit prakticky vše (úhly, laserové vodítko ..)- tím, že jsou stupnice lepeny, nejdou ani seřídit (kvalitní stroje mají stupnici na plechu a přišroubovanou, stavitelnou)- design (jen 1 rameno-nepraktické) a kvalita (vůle) úpinky je mizerná, j téměř nepoužitelná. Naštěstí se pila dobře používá i bez ní, ačkoliv je to z bezpečnostních důvodů návodem i piktogramem na stroji zakázánoPila mi poslouží. Ale opravdu jsem Makitou zklamán. Že si neumí pohlídat svoji kvalitu.Pila je Made in China. Doufám, že tímhle způsobem Makita neodejde ze světa solidních značek.Dosud jsem měl od Makity 3x Made in Japan, 1x Made in USA, 1x Made in England a 1x Made in Bulgaria nebo Romania. Se vším maximální spokojenost.

Ověřený zákazník

Co se týče horní části (motorová jednotka, pojezd), nemám problém a jsem spokojený.Spodní část (stůl) je ale výrazně kvalitativně níže. Tenké provedení odlitků, závity v nich pro stavěcí šrouby mají potrhané závity již z výroby. Některé odlitky (výsuvné podpěry) jsou jen z plastu, nikoliv z hliníku. Stupnice a štítky jsou samolepky, bohužel nalepené na zřejmě neodmaštěné povrchu, takže odchlipují ihned po koupi. Protože jsou stupnice nepohyblivé (jsou přilepené), nelze si je napřesno nakalibrovat,Vzhledem k tomu, že se nejedná o úplně základní model, jsem zklamán.Pila je Made in China.

Ověřený zákazník

Jsem zklaman nizkou kvalitou provedeni. Nepresne nastaveni z vyroby – vertikalni rovina rezu mimo o nekolik stupnu. Dorazy rozhozene. Pomerne velka vule v pojezdu. Zarazka hloubky rezu velmi primitivni a v kombinaci s velkou vuli pojezdu nepresna. Nalepena plastova stupnice uhlu nevzbuzuje duveru v kvalitu produktu. Kryt pily ma ostrou hranu, ktera se zachytava a poskozuje rezany kus. Moje predesle tri pokosove pily od DeWalt mely vyrazne kvalitnejsi provedeni.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Makita LS1018LN?

Kupte, pokud…

Potřebujete pilu s výkonným motorem

Pokosová pila Makita LS1018LN disponuje silným motorem, který zvládne řezání i těch nejtvrdších materiálů.

Oceňujete precizní řezy

Díky laserové rysce a beznástrojovému nastavení dorazu můžete dosáhnout precizních a čistých řezů.

Chcete nástroj pro hobby projekty

Tato pila je ideálním nástrojem pro hobby projekty díky své robustní konstrukci a jednoduchému ovládání.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte precizní sestavení z výroby

Pokud si potrpíte na preciznost a očekáváte dokonalé sestavení přímo z výroby, může vás tato pila zklamat.

Hledáte nástroj pro profesionální použití

Vzhledem k několika konstrukčním nedostatkům a nižší kvalitě některých dílů, by tato pila nemusela vyhovovat pro profesionální použití.

Nechcete se zabývat samolepkami na stupnici

Pokud vás štve odlepování samolepek se stupnicí od neodmaštěného povrchu při práci, tato pila vás pravděpodobně nepotěší.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je pila Makita LS1018LN vhodná pro profesionální použití?
Vzhledem k drobným nedostatkům v konstrukčních detailech a potřebě dalšího seřízení po nákupu, se zdá být tato pila lépe vyhovující pro hobby použití než pro profesionální práci.
Jaké jsou největší nedostatky pily Makita LS1018LN?
Některé díly pily, které se zdají být vyrobené z pevného hliníku, jsou ve skutečnosti vyrobené z plastu. Dále bylo potřeba dodatečně upravit některé šrouby a stupnice na pilu jsou vyrobené jako samolepky, které se snadno odlupují.
Je s touto pilou snadné dosáhnout přesného řezu?
Ano, díky laserové rysce a beznástrojovému nastavení dorazu je možné dosáhnout s pilou Makita LS1018LN přesného řezu.
Jaká je kvalita sestavení pily Makita LS1018LN?
Hlavní výhrady k sestavení pily souvisí s nepřesností z výroby, kdy byla vertikální rovina řezu mimo o několik stupňů, což vyžadovalo dodatečné seřízení.

Parametry

Název produktu: Makita LS1018LN
Typ produktu: Pokosové pily
Výrobce: Makita
Výkon: 1430 W
Typ pohonu: elektrické
Průměr kotouče: 260 mm
Hmotnost: 19.9 kg
S pojezdem: ano

Fotogalerie

Testování Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Podívejte se na Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Hodnocení Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Shrnutí: Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Poznámky k Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Zkoumání Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Zkušenost s Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Analýza Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Verdikt: Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Hodnocení: Makita LS1018LN

Makita LS1018LN

Pokosové pily: Výběr, výhody a nevýhody

Pokosové pily jsou univerzálním nástrojem, se kterým může každý kutil snadno pracovat. Důmyslnou mechanikou, kvalitou zpracování a možností snadno a přesně řezat jakékoliv dřevo nebo kov, se staly nepostradatelným pomocníkem v každé domácí dílně.

Možnosti pokosových pil

V současné době je na trhu celá řada pokosových pil s rozličnými možnostmi a vlastnostmi. Dobré je dávat pozor na jejich technické parametry, které by měly odpovídat požadavkům kutila. Měli byste si být vědomi skutečnosti, že s rostoucími parametry obvykle roste i cena pily.

Výkon je jedním z nejdůležitějších parametrů. S vyšším výkonem se pila bude lépe vyrovnávat s tvrdými materiály jako je například masivní dub nebo kov. Průměr kotouče rozhoduje o maximální hloubce řezu. U větších pil je možné řezat i tlustší materiály. Pokud plánujete pracovat s dlouhými prkny a lištami, určitě zaslouží vaši pozornost pokosové pily s táhlem . Díky tomu můžete řezat materiál širší, než je průměr kotouče pily.

Výběr pokosové pily

Při zakoupení pokosové pily je nutné nejprve zvážit, pro jaké účely ji budete používat. Pokud budete pilu pravidelně používat v profesionálním prostředí, měli byste se rozhodnout pro robustnější model s vyšším výkonem a kvalitou zpracování. Naopak pro občasné práce na zahradě nebo v dílně postačí jednodušší model.

Věnujte pozornost také volbě materiálu kotouče . Pro řezání dřeva postačí kotouče vyrobené z tvrdého kovu. Avšak pro práci s kovem je nezbytný kotouč s diamanty.

Nakonec, nezapomeňte na bezpečnost . Přístroj by měl být vybaven pojistkou proti náhodnému spuštění a bezpečnostní brzdou, která zastaví kotouč v případě potřeby.

Výhody a nevýhody pokosových pil

Pokosová pila je nástroj, který vyniká především svou přesností a rychlostí řezu . S ní můžete snadno a rychle zvládnout jak práci v dílně, tak i těžší úkoly jako je například stavba pergoly.

Mezi hlavní nevýhody pokosových pil patří jistě jistá náročnost na manipulaci a údržbu . Je třeba pravidelně čistit a mazat mechanismus a řádně pečovat o kotouč.

Výběr pokosové pily je tedy rozhodně otázkou individuálních požadavků a potřeb. Je však důležité pamatovat na to, že levnější modely nemusí vždy splňovat všechna očekávání a jejich životnost může být omezená. Mějte na paměti také to, že kvalitní a bezpečná práce s pokosovou pilou vyžaduje trochu zkušeností a dobrou techniku. Pokud jste se s tímto nástrojem dosud nesetkali, je dobré se nejprve něco naučit nebo se poradit s někým zkušeným. Bezpečnost by měla být na prvním místě.

Nejprodávanější z kategorie pokosové pily