Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Brýle pro virtuální realitu » Recenze Meta Quest Pro 256GB – ostrý obraz a vynikající ovladače

Recenze Meta Quest Pro 256GB – ostrý obraz a vynikající ovladače

Celkové hodnocení

73 %

Skvělý VR zážitek v kategorii Brýle pro virtuální realitu

Meta Quest Pro 256GB je špičkový VR headset s ostrým obrazem, pohodlným designem a intuitivním ovládáním, ideální pro VR nadšence. Přečtěte si naši kompletní recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Výkon
 • 9,3/10
  Displej
 • 7,0/10
  Baterie
 • 8,5/10
  Konstrukce
 • 9,5/10
  Ovladače
 • 9,2/10
  Multitasking
Recenze Meta Quest Pro 256GB

Klady

 • Lehčí a užší než předchozí modely
 • Pancake čočky pro ostrý a čistý obraz
 • Quantum dot a mini LED displej
 • Quest Pro ovladače jsou špičkové
 • Možnost multitaskingu s několika obrazovkami
 • Vysoké rozlišení pro smíšenou realitu
 • Autentické výrazy avatarů

Zápory

 • Rozlišení by mohlo být vyšší
 • Bez headstrapu je méně pohodlný
 • Výdrž baterie jen dvě hodiny
 • Vyšší cena zařízení

Moje zkušenost

“Meta Quest Pro je solidní VR zařízení s ostrým obrazem, pohodlným nošením a vynikajícími ovladači, ale jeho výdrž baterie a rozlišení by mohly být lepší. I přes tyto nedostatky nabízí skvělý zážitek z virtuální reality a je jedním z nejlepších na trhu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a pohodlí

Meta Quest Pro je opravdu lehčí a užší než předchozí modely, což je velké plus. Nosí se pohodlně, ale bez headstrapu přes hlavu to není úplně ono. Doporučuji přikoupit Globular Cluster Comfortable Kit, který výrazně zlepší pohodlí při delším používání. Díky tomu se můžete plně ponořit do virtuální reality bez nepříjemného tlaku na hlavě.

Obraz a výkon

Obraz je díky pancake čočkám neskutečně ostrý a čistý. Quantum dot a mini LED displej s podporou local dimmingu přidávají na vizuálním zážitku, barvy jsou živější a kontrast je výrazně lepší. Nicméně, rozlišení by mohlo být vyšší. Když to srovnám třeba s Reverb G2, který má rozlišení 2160×2160, Quest Pro zaostává. Ale i tak je vizuální zážitek skvělý.

Ovladače Quest Pro jsou naprostá špička. Jsou samosledovací a poskytují hmatovou zpětnou vazbu TruTouch, což dělá ovládání intuitivní a přirozené. Ovladače jsou vyvážené a skvěle padnou do ruky, což je při dlouhých herních seancích k nezaplacení.

Baterie a výdrž

Co mě trochu zklamalo, je výdrž baterie. Při plném využití vydrží tak dvě hodiny, což není zrovna moc. Pokud plánujete delší seance ve virtuální realitě, budete muset mít nabíječku po ruce. To je určitě něco, co by mohlo být lepší, zvlášť když vezmeme v úvahu cenu zařízení.

Funkce a možnosti

Jednou z nejlepších funkcí Meta Quest Pro je možnost multitaskingu. Můžete otevřít několik obrazovek najednou a organizovat úkoly, pracovat na nových nápadech nebo třeba streamovat podcasty. Je to jako mít několik monitorů v jednom zařízení, což je neuvěřitelně praktické.

Smíšená realita je dalším velkým plusem. Díky vysokému rozlišení můžete bez problémů přecházet mezi virtuálním a reálným světem. To je skvělé pro spolupráci na projektech nebo třeba pro navrhování nových prostorů. Autentické výrazy avatarů navíc přidávají na realističnosti a pocitu přítomnosti, což je při virtuálních setkáních velké plus.

Celkově jsem s Meta Quest Pro velmi spokojený. Nabízí skvělý obraz, pohodlné nošení a špičkové ovladače. Nicméně, výdrž baterie a rozlišení by mohly být lepší. I tak je to ale jedno z nejlepších VR zařízení na trhu.

Zkušenosti dalších zákazníků

Vše až na cenu O.K.

Ověřený zákazník

Já jsem velice spokojený. Quest Pro poskytuje krásný vizuál, mám přístup ke knihovně Quest i k PCVR. S PCVR funguje i bezdrátově. Quest Pro ovladače jsou to nejpokročilejší co na VR trhu momentálně je (ano, podle mě lepší i než Valve Index ovladače).Snad jedině škoda, že displej nemá vyšší rozlišení (třeba něco jako Reverb G2, tedy 2160×2160).

Ověřený zákazník

Společnost Meta (dříve Facebook) v říjnu minulého roku představila novou generaci brýlí pro virtuální realitu – Quest Pr…

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Meta Quest Pro 256GB?

Kupte, pokud…

Chcete špičkovou kvalitu obrazu

Meta Quest Pro nabízí ostrý a čistý obraz díky pancake čočkám a technologii quantum dot + mini LED displeji s podporou local dimmingu.

Potřebujete intuitivní ovladače

Samosledovací ovladače s hmatovou zpětnou vazbou TruTouch jsou vyvážené a přirozeně padnou do ruky, což je ideální pro dlouhé herní seance.

Oceňujete multitasking a smíšenou realitu

Možnost otevřít několik obrazovek najednou a přecházet mezi virtuálním a reálným světem je skvělá pro práci i zábavu.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete delší výdrž baterie

Baterie Meta Quest Pro vydrží pouze dvě hodiny, což může být omezující pro delší seance ve virtuální realitě.

Hledáte nejvyšší rozlišení

Rozlišení Meta Quest Pro není tak vysoké jako u některých konkurenčních modelů, například Reverb G2 s rozlišením 2160×2160.

Máte omezený rozpočet

Meta Quest Pro je dražší zařízení a pokud hledáte levnější alternativu, mohou být jiné modely vhodnější.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak zlepšit pohodlí při delším nošení Meta Quest Pro?
Doporučuji přikoupit Globular Cluster Comfortable Kit, který výrazně zlepší pohodlí při delším používání. Tento kit obsahuje headstrap, který lépe rozloží váhu a sníží tlak na hlavu.
Jak zvýšit výdrž baterie Meta Quest Pro?
Pro delší herní seance doporučuji mít po ruce externí powerbanku. Můžete ji připojit pomocí USB-C kabelu a tím prodloužit dobu používání.
Jaké jsou výhody smíšené reality u Meta Quest Pro?
Smíšená realita umožňuje bezproblémové přechody mezi virtuálním a reálným světem. Můžete například navrhovat nové prostory ve virtuální realitě, zatímco stále vidíte své reálné okolí. To je skvělé pro spolupráci na projektech.
Jaké aplikace podporují multitasking na Meta Quest Pro?
Meta Quest Pro podporuje multitasking s aplikacemi jako je Oculus Browser, Oculus TV a dalšími produktivními aplikacemi. Můžete otevřít několik obrazovek najednou a organizovat úkoly, streamovat podcasty nebo pracovat na nových nápadech.
Je Meta Quest Pro vhodný pro uživatele s brýlemi?
Ano, Meta Quest Pro je navržen tak, aby byl pohodlný i pro uživatele s brýlemi. Díky flexibilním úrovním pohltivosti virtuální reality a dostatečnému prostoru pro brýle se nemusíte obávat nepohodlí.
Jaká je kvalita obrazu na Meta Quest Pro ve srovnání s jinými VR headsety?
Obraz na Meta Quest Pro je díky pancake čočkám a Quantum dot + mini LED displeji velmi ostrý a čistý. Nicméně, rozlišení by mohlo být vyšší. Například Reverb G2 má vyšší rozlišení 2160×2160, což poskytuje detailnější obraz.
Jaké jsou hlavní výhody ovladačů Meta Quest Pro?
Ovladače Meta Quest Pro jsou samosledovací a poskytují hmatovou zpětnou vazbu TruTouch. Jsou vyvážené a skvěle padnou do ruky, což dělá ovládání intuitivní a přirozené. Jsou to jedny z nejpokročilejších ovladačů na trhu.

Parametry

Název produktu: Meta Quest Pro 256GB
Typ produktu: Brýle pro virtuální realitu
Výrobce: Oculus
Zorné pole: 106 °

Fotogalerie

Zkušenosti s Meta Quest Pro 256GB

Meta Quest Pro 256GB

Brýle pro virtuální realitu: Jak vybrat ty nejlepší kousky na trhu

Možnosti a typy VR brýlí

Virtuální realita nabízí nepřeberné množství zážitků – a to je možná jedním z důvodů, proč jsou VR brýle stále populárnější. Ale ne všechny brýle jsou si rovny. V podstatě rozlišujeme tři hlavní typy: autonomní (tzv. standalone), mobilní (často v kombinaci s chytrým telefonem) a PC/konzole VR brýle.

Standalone VR brýle: Absolutně nezávislé na dalších zařízeních. Příkladem je Oculus Quest 2. Výhoda je jasná – žádné kabely, žádné složité nastavování.

Mobilní VR brýle: Fungují ve spojení se smartphonem. Jsou cenově dostupné, ale kvalita zážitků je omezená kapacitou telefonu. Samsung Gear VR je klasika v této kategorii.

PC/Konzolové VR brýle: Skvělá volba pro hardcore gamery. Nabízejí nejlepší grafiku, ale vyžadují silný herní počítač nebo konzoli. HTC Vive či PlayStation VR jsou špičkami v této oblasti.

Výběr VR brýlí: Na co se zaměřit

Při výběru VR brýlí je důležité zohlednit několik faktorů. Počínaje cenou, kvalitou obrazu až po pohodlí při delším nošení.

Rozlišení a kvalita obrazu: Vyberte si brýle s vysokým rozlišením. Pixelace zde totiž pálí nejvíce. Například Valve Index nabízí rozlišení 1440×1600 na jedno oko, což zajišťuje velmi ostrý obraz.

FOV (Field of View): Širší pole zobrazení zlepšuje ponoření do virtuálního světa. Cokoliv nad 100° je super. 110° najdeme třeba u HTC Vive.

Kompatibilita: Zjistěte, zda je zařízení kompatibilní s vaším systémem. Oculus Rift S třeba vyžaduje výkonný herní počítač. PlayStation VR zase potřebuje PS4 nebo PS5.

Pohodlí a ergonomie: Vystačí vám lehké brýle nebo potřebujete něco robustnějšího? Je důležité, aby dobře seděly na hlavě a měly dostatečné polstrování, aby nepraštily po hodině užívání.

Čemu se vyhnout a na co myslet

Při výběru VR brýlí je dobré být ostražitý. Ne vždy se jedná o triviální nákup.

Nízká kvalita výroby: Nekvalitní materiály, špatné zpracování – to vše ovlivňuje váš uživatelský zážitek. Mrkněte si na recenze a zvolte výrobce s dobrou pověstí.

Příliš velká složitost: Některé VR sety vyžadují složité nastavení, kalibraci a optimalizaci. Nemáte-li na to čas nebo technické zázemí, jděte raději po použití přívětivějších modelech.

Omezený ekosystém: Zkontrolujte, zda pro vybraný model existuje dostatek aplikací a her. Škoda investovat do něčeho, co bude mít omezené možnosti.

V neposlední řadě, dbejte na pravidelnou údržbu brýlí. Udržujte optiku čistou a brýle skladujte tak, aby nedocházelo k poškození. Předejdete problémům s mlžením a celkově zlepšíte kvalitu zážitku. A nezapomeňte na správnou kalibraci a aktualizaci softwaru!