Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Stolní pily » Recenze Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000 – Výkonná, robustní a relativně tichá pila

Recenze Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000 – Výkonná, robustní a relativně tichá pila

Celkové hodnocení

Výkonná a tichá v kategorii Stolní pily

Metabo TS 254 je spolehlivá, výkonná pila vhodná i pro náročné práce. Přestože nezvládá nejpreciznější řezy, její hodnocení překonává konkurenci. Přečtěte si recenzi pro více informací. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.5/10
  Konstrukce
 • 8.7/10
  Funkčnost
 • 9.0/10
  Výkon
 • 8.5/10
  Manipulace
 • 8.0/10
  Příslušenství
 • 7.0/10
  Odsávání

Klady

 • Robustní provedení
 • Plynule nastavitelný pílový kotúč
 • Tichý chod díky indukčnímu motoru
 • Samočinný odsávač pilin
 • Praktická manipulační pojezdová kolečka a madla
 • Sklápěcí prodloužení stolu

Zápory

 • Špatné uchycení pravítka
 • Slabý ventilátor odsávání pilin
 • Chybějící gumové patky na nohy
 • Špatný přístup k utahovacímu šroubu

Moje zkušenost

“Metabo TS 254 mi poskytla hodnotu, kterou jsem očekával. Je výkonná, robustní a přitom relativně tichá. I přes několik drobných nedostatků, které by mohly být v budoucnu vyřešeny, je tato pila nástroj, který ocení každý kutil i semi-profesionální truhlář. Přestože nejde o perfektní nástroj pro ty nejpreciznější řezy, předčí mnoho svých konkurentů v celkovém hodnocení. Moje zkušenost byla pozitivní a považuji tuto pilu za stojící za svoji cenu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Základní popis a první dojmy

Tato stolová okružní píla Metabo TS 254 mě na první pohled zaujala svým robustním provedením. Je to vizuálně solidní kus nářadí, který by neměl chybět v dílně žádného kutila, a na první dojem vzbuzuje dojem profesionálního stroje.

Kvalita a detaily provedení

Jak už jsem zmínil, zpracování je na vysoké úrovni. Konstrukce z oceľového plechu je spolehlivě pozinkovaná. Pila se pyšní plynule výškovo nastavitelným pílovým kotúčem, který je navíc naklonitelný. Díky tomu je s ní práce opravdu pohodlná a příjemná.

Mimochodem, díky indukčnímu motoru je chod pily velmi tichý, což oceňuji především při delších pracích. Překvapil mě i samočinný odsávač pilin, k němuž můžete připojit jak odsávací zařízení, tak vysavač na mokré nebo suché látky.

Funkčnost a použití

Když jsem pilu konečně vyzkoušel, chvíli mi trvalo, než jsem se seznámil se všemi jejími funkcemi. Poté, co jsem si ale pilu osahal a několikrát s ní pracoval, začal jsem si uvědomovat její skutečnou hodnotu. Rez je přesný a výška prořezu ideální. Zjistil jsem, že je dokonce možné vyrábět s její pomocí čepy a dlaby na okna, což je funkce, kterou ne každý amatérský truhlář ocení.

Při řezání delších desek jsem ocenil sklápnutí prodloužení stolu, díky kterému je manipulace s materiálem hračka. Navíc má pila praktická manipulační pojezdová kolečka a madla.

Ale samozřejmě pilu nezvládá vše. Například přesnost řezu nemůže dosáhnout na úroveň, kterou by ocenil dřevomodelář. Řez kolísá v rozmezí +/- 1-2 mm, takže pro opravdu precizní práci je nutné mít na paměti tuto skutečnost.

Nedostatky

Ani tato pila samozřejmě není bez chyb. Základním problémem, se kterým jsem se potýkal, je ne zcela ideálně zpracované uchycení pravítka. Šroub úhlu a šroub pro aretaci šířky jsou umístěny tak blízku sebe, že jedno druhému brání. Toto rozložení komplikuje manipulaci a je nutné při jejím použití projevit trošku trpělivosti.

Dalším nedostatkem je slabý ventilátor odsávání pilin. Bez externího odsávání se má tendenci ucpávat, což je v průběhu práce poněkud nepříjemné.

Do třetice, jakýsi nezodpovědný duševní inženýr se rozhodl nezahrnout do balení gumové patky na nohy. Mělo by se to zdát jako malá věc, ale pokud pracujete na povrchu, který může být poškrábán nebo poškozen, je to nepříjemně znát.

A konečně, přístup k utahovacímu šroubu na podélné řezání je poněkud obtížný a nelze jej ručně pořádně utáhnout, takže musíte použít sikovky.

Pro mě se jedná o drobné nedostatky, které jsem ochoten tolerovat, ale rozhodně si myslím, že by mohly být v budoucích verzích vylepšeny a odstraněny.

Kde Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000 koupit?

peddy.cz peddy.cz

4217 recenzí

Do obchodu

7878 Kč

zlinprofi.cz zlinprofi.cz

175 recenzí

Do obchodu

7879 Kč

datart.cz datart.cz

86795 recenzí

Do obchodu

8590 Kč

tsbohemia.cz tsbohemia.cz

52828 recenzí

Do obchodu

8590 Kč

patro.cz patro.cz

18973 recenzí

Do obchodu

8910 Kč

mader.cz mader.cz

6150 recenzí

Do obchodu

9075 Kč

naradibartos.cz naradibartos.cz

278 recenzí

Do obchodu

9246 Kč

vmshop.cz vmshop.cz

1760 recenzí

Do obchodu

9528 Kč

naradimetabo.com naradimetabo.com

881 recenzí

Do obchodu

9879 Kč

euroking.cz euroking.cz

6702 recenzí

Do obchodu

10375 Kč

in-te.cz in-te.cz

225 recenzí

Do obchodu

10878 Kč

tera.cz tera.cz

2029 recenzí

Do obchodu

11344 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

velmi dobrý poměr kvalita vs cena přesný řez, výška prořezu dobrá, pro kutily je výrazně lepší než u konkurence – je to poloprofesionální pila základní řezy jsem si vyzkoušel, je to slušná mašinka truhlář mi říkal, že se s tím dají dělat čepy a dlaby na výrobu oken výhradu mám jen pro utahovací šroub na podélné řezání a to proto, že je málo přístupný- vadí tam další šroub pro utahování nastavení úhlu řezu. nechám si udělat nový šroub s většími drážkami pro prsty – zatím jej dotahuji sikovkama. příště bych se ale rozhodoval pro motor na 380 V. doporučuji ostatním – kvalitnější za tu cenu asi neseženete. brouzdal jsem dlouho na netu.

Ověřený zákazník

Prvotní montáž provázely zbytečné problémy se spojovacím materiálem. Dodané vodítko/příložník je na přesnější práci nevhodné. Výkon pily a kvalita řezu dostačující. Vyrobil jsem nové vedení příložníku z přesného Al profilu a spáchal sáňky na kolmé řezy. Pak se využitelnost výrazně zlepšila.

Ověřený zákazník

Pilu jsem zatím otestoval na řezání pár desek a latí a vypadá robustně a docela dobře se s ní řeže.Na žádné tvrdé a tlusté dřevo to ale asi nebude…Zatím spokojenost .

Ověřený zákazník

Jako stavební pila na délkování fošen je naprosto super, montáž naprosto jednoduchá, zručný kutil odstraní drobné nedostatky s aretací pravítka. Prosím – neplést s pilou pro dřevomodeláře (řez kolísá +/- 1-2 mm)

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000?

Kupte, pokud…

Potřebujete hlavně výkonnou, stabilní pilu

Metabo TS 254 je výkonná a stabilní stolová pila, která vám nenechá vrásky na čele. Tichý chod motoru díky indukčnímu motoru zpříjemní i delší práci.

Oceňujete zvýšený komfort při práci

Pila nabízí plynule výškovo nastavitelný pílový kotúč a sklápnutí stolu pro snadnější manipulaci, což vám ulehčí práci.

Hledáte pilu s dobrou cenou

Metabo TS 254 nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Je to spolehlivé řešení, které nezruinuje vaši peněženku.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte maximální přesnost řezu

Pokud jste dřevomodelář hledající maximální přesnost řezu, tato pila vám ji nedokáže poskytnout. Řez s touto pilou může kolísat +/- 1-2 mm.

Nechcete míchat s drobnými nedostatky

Pokud očekáváte dokonalost v každém detailu na první pohled, pila Metabo TS 254 vás může zklamat svými drobnými, ale opravitelnými nedostatky.

Potřebujete extra silný odsávač pilin

Ventilátor odsávání pilin je slabší a bez externího odsávání se může ucpávat. Pokud je pro vás silné odsávání naprosto klíčové, tato pila by vás mohla zklamat.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Pila vypadává při řezání?
Pila je stabilní během řezání. Někteří uživatelé si ale stěžovali na přístup k utahovacímu šroubu na podélné řezání.
Je pila vhodná na precizní práce?
Přesnost řezu může kolísat o +/- 1-2 mm, takže pro jemné dřevomodelářské práce by to nemuselo být ideální.
Jaký je zvuk motoru?
Díky indukčnímu motoru je pila velmi tichá při práci.
Co může pila dělat?
Rez je přesný a výška prořezu je ideální. Také umožňuje výrobu čepů a dlabů na okna.
Jaké jsou hlavní nedostatky pily?
Někteří uživatelé si stěžovali na přístup k utahovacímu šroubu na podélné řezání, slabý ventilátor odsávání pilin, nevhodně umístěné šrouby u pravítka a na absenci gumových patek na nohy v balení.

Parametry

Název produktu: Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000
Typ produktu: Stolní pily
Výrobce: Metabo
Typ pily: kotoučové
Použití: na dřevo
Průměr kotouče: 315 mm
Volnoběžné otáčky: 2980 ot/min
Výkon: 2800 W
Hmotnost: 62 kg

Fotogalerie

Poznámky k Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000

Metabo TKHS 315 C 2,0 WNB 0103152000

Velký průvodce výběrem stolních pil

Jak poznat kvalitní stolní pilu?

Při výběru stolní pily je důležité nezaměřit se pouze na cenu, ale vzít v úvahu i další faktory.

Výkon je jedním z nejrozhodujících faktorů. Obecně platí, že vyšší výkon umožní plynulejší a rychlejší řez. Tím se však zvyšuje i spotřeba energie a může se zvýšit hlučnost pily.

Doporučení

Při výběru stolní pily s výkonem nad 1000 W doporučujeme přikládat pozornost také hlučnosti . Některé modely s vyšším výkonem mohou být velmi hlučné a to může být rušivé pro okolí.

Jak začít s výběrem stolní pily?

Jedním z hlavních faktorů při výběru stolní pily je velikost pracovní plochy . Toto je rozhodující faktor, který ovlivňuje, jak velké materiály budete moci na pile zpracovávat. Na druhou stranu, větší pracovní plocha znamená i větší rozměry a hmotnost pily, což může omezit její přenositelnost.

Výhody a nevýhody

Výhodou větší pracovní plochy je schopnost zpracovávat větší materiály a větší stabilita při práci. Nevýhodou může být omezená přenositelnost a vyšší cena.

Na co si dát pozor?

Při výběru stolní pily je důležité věnovat pozornost také dodacímu rozsahu . Některé pily jsou dodávány pouze ve základním provedení, zatímco jiné obsahují různé příslušenství jako například paralelní pravítko, podélný posuv nebo ochranný kryt. Toto příslušenství může značně usnadnit práci a zvýšit bezpečnost.

Tip

Vyhýbejte se pilám, u kterých nejsou k dispozici náhradní díly. Zjistěte si, zda je možné sehnat náhradní pilové kotouče nebo jiné díly, které by se mohly v průběhu času opotřebovat nebo poškodit.

Výběr stolní pily je komplexní úkol, který vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů. Doufáme, že vám tento průvodce pomůže najít tu pravou pilu, která splní vaše potřeby a bude vám sloužit po mnoho let.

Nejprodávanější z kategorie stolní pily