Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Need For Speed Underground 2 – rozsáhlé možnosti tuningu a široká škála vozidel

Recenze Need For Speed Underground 2 – rozsáhlé možnosti tuningu a široká škála vozidel

Celkové hodnocení

89 %

Pro tuning v kategorii Hry na PC

Need for Speed Underground 2 nabízí noční závody, detailní tuning vozidel a prozkoumávání Bayview, s úchvatnou grafikou a energickým soundtrackem. Přináší kompletní závodní zážitek... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Tuning
 • 8,5/10
  Grafika
 • 8,8/10
  Závody
 • 6,5/10
  Příběh
 • 6,0/10
  Realismus
 • 8,0/10
  Zvuk

Klady

 • Široké možnosti tuningu
 • Velký výběr aut
 • Skvělá grafika
 • Chytlavý soundtrack
 • Různorodé závodní režimy
 • Otevřené město
 • Změna počasí

Zápory

 • Absence policie
 • Místy stereotypní
 • Nereálný model řízení
 • Chybí destrukční model vozidel
 • Problémy s online režimem
 • Absence animací
 • Méně propracovaný příběh

Moje zkušenost

“Need for Speed Underground 2 nabízí rozsáhlé možnosti tuningu a širokou škálu vozidel, což mě nadchlo. Grafika a soundtrack skvěle doplňují atmosféru nočních závodů ve městě Bayview. Herní režimy jsou rozmanité a zábavné, ale absence policie a reálnějšího modelu řízení mohou vést k pocitu stereotypu. I přes některé nedostatky, jako jsou problémy s online režimem a nepropracovaný příběh, je to hra, která stojí za vyzkoušení, pokud máte rádi tuning a noční závody.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Rozmanitost tuningu a vozového parku

Jedním z hlavních taháků Need for Speed Underground 2 je bezesporu jeho rozmanitost tuningu. Možnosti úprav jsou opravdu široké – od neonových světel v kufru, přes repro zástavby, spoilery, kapoty, až po detailní úpravy motoru. A to vše můžete zakončit krásným lakem. Výběr aut je také impozantní. Můžete řídit vše od Mitsubishi EVO VIII a Subaru Impreza až po Hummer H2 nebo Escalade.

Skvělá grafika a soundtrack jen podtrhují atmosféru hry. Město Bayview, kde se hra odehrává, je obrovské a plné detailů. Závody v noci, změna počasí a otevřené město jsou silnými stránkami hry. Grafika je na dobu vydání velmi pěkná a soundtrack je opravdu chytlavý.

Herní režimy a závody

Need for Speed Underground 2 nabízí celou řadu závodních režimů. Kromě klasických závodů jako Sprint, Circuit, Drag a Drift, zde najdete i novinky jako Street-X, U.R.L. a Outrun. Street-X je obyčejný závod na krátkém okruhu, zatímco U.R.L. (Underground Racing League) je závod bez jiné dopravy s tzv. tuningovou elitou. Outrun je nepovinný závod, kde musíte protivníka donutit k chybě.

Hra je založená na tom, že podepíšete smlouvu se sponzory, ve které se zavážete vyhrát daný počet závodů. Celou hrou vás provází krasavice Rachel, která vás motivuje k dalšímu postupu. Závody jsou zábavné a různorodé, což udržuje hru svěží a zajímavou.

Nedostatky a kritika

Ale ani Need for Speed Underground 2 není bez chyb. Největší kritika směřuje na absenci policie, což může vést k tomu, že se hra stává místy stereotypní. Mnozí hráči by také uvítali reálnější model řízení a destrukční model vozidel. Narazíte-li ve 300 km/h do auta, nic se vám nestane, což je poněkud nereálné.

Dalším mínusem je absence animací, které byly v prvním díle nahrazeny komiksy. Některým hráčům také chybí zkratky z prvního dílu. A i když hra nabízí skvělou grafiku, občasné problémy s online režimem a absence podpory DolbyDigital mohou některé hráče odradit.

Příběh hry není příliš propracovaný. Přijedete jako venkovan do města a postupně si budujete respekt vyhráváním závodů a zkrášlováním vašeho závodního miláčka. Tento aspekt by mohl být více rozvinutý, aby hráče ještě více vtáhl do děje.

Zkušenosti dalších zákazníků

Nasedněte do nejoblíbenějších vozů od Mitsubishi Motors, Subaru, Toyota a mnoha dalších, vydělávejte peníze a postavte neporazitelné silniční závodní auto, za vydělané peníze si upravíte karosérii a mnoho licencovaných vozů. Ale pouhé vylepšování uličního závodního vozu vás na vrchol nevynese bude to vyžadovat jisté množství řídících schopností, abyste mohli konkurovat v tvrdém světě pouličních závodů.Během závodů nastane řada různých událostí, noční prostředí tvoří srdce pouličních závodů. Hráči mohou dokončit závody, jenom zdokonalováním svých schopností. Závody se odehrávají v ulicích města v každé noční hodině. Dokažte, že patříte k elitě uličních závodních kruhů.

Ověřený zákazník

Hra se odehrává ve městě Bayview, které je o dost rozsáhlejší než v jedničce. Oproti prvnímu dílu je zde mnohem rozmanitejší tuning. Můžete přidávat do kufru neony a repro zástavby, spoilery, kapoty, a rozmanitěji upravovat motor a na vše můžete dát krásný lak. Na výběr je skoro 30 aut, standardně EVO VIII, impreza, ale třeba i hummer H2 nebo Escalade. Hra je založená na tom, že podepíšete smlouvu se sponzory, ve které se zavážete vyhráním daného počtu závodů. Celou hrou vás provází krasavice Rachel:-) Závodů je opět několik: Sprint, Circuit, Drag, Drift, Street-X, U.R.L. a Outrun a odpadl „knock out“ stručný popis těch nových: outrun-> nepovinný, musíte protivníka donutit k chybě(nepovinný závod). street-X-> obyčejný závod na krátkém okruhu. U:R:L:(Underground Racing League)-> závod bez jiné dopravy s tvz. tuningovou elitou ty ostatní znáte z jedničky.

Ověřený zákazník

Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.Dobrá hra, ale už trochu zastaralá.

Ověřený zákazník

Jednoznačně je to pro mě nejlepší závodní hra všech dob. Nespočet tuningových kombinací (ne jen typu výměna body kitu, nebo jiný motor) je bezkonkurenční – lepší už nebude! Reálný model řízení zde nehledejte. Dá se sice nastavit kontrola trakce a manuální převodovka, ale je to spíše arkádové. Ale i přes to je to nejlépe ovladatelné Need For Speed ze všech. Po příběhové stránce to není nic moc. Přijedete jako venkovan do města a postupně si budujete respekt vyhráváním závodů a zkrášlováním vašeho závodního miláčka. Postup hrou trošku ulehčuje absence policejních jednotek, bez kterých se můžete začít nudit. Ale rozhodně hru doporučuji. 🙂

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Need For Speed Underground 2?

Kupte, pokud…

Milujete tuning a úpravy aut

Need for Speed Underground 2 nabízí neuvěřitelně rozmanité možnosti tuningu, které vám umožní upravit vaše auto do nejmenšího detailu.

Chcete otevřené město a volnost pohybu

Hra nabízí obrovské město Bayview, kde můžete volně jezdit a objevovat nové závody a lokace.

Hledáte zábavnou a různorodou závodní hru

S mnoha herními režimy a závody, jako jsou Sprint, Circuit, Drag, Drift, Street-X, U.R.L. a Outrun, se nikdy nebudete nudit.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte reálný model řízení

Hra je spíše arkádová a nenabízí reálný model řízení ani destrukční model vozidel.

Chybí vám policejní honičky

Absence policie může vést k tomu, že se hra stane místy stereotypní a méně napínavou.

Preferujete příběhově bohaté hry

Příběh hry není příliš propracovaný a může vás rychle omrzet, pokud hledáte hlubší zážitek.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou největší výhody tuningu v Need for Speed Underground 2?
Tuning v Need for Speed Underground 2 nabízí obrovskou rozmanitost. Můžete upravit vše od neonových světel, přes repro zástavby, spoilery, kapoty až po detailní úpravy motoru. Navíc můžete použít různé typy laku, což dodává autu osobitý vzhled.
Jak se mění počasí ve hře a jaký má vliv na jízdu?
Počasí se ve hře mění v reálném čase, což má vliv na jízdní vlastnosti auta. Například mokré silnice mohou způsobit, že auto bude více klouzat, což vyžaduje opatrnější řízení.
Jaké jsou hlavní nevýhody hry?
Hra postrádá policii, což může vést k tomu, že se stává místy stereotypní. Další nevýhodou je nereálný model destrukce vozidel a absence podpory DolbyDigital. Příběh hry je také méně propracovaný.
Jaké nové herní režimy hra nabízí?
Kromě klasických režimů jako Sprint, Circuit, Drag a Drift, hra nabízí nové režimy jako Street-X, U.R.L. (Underground Racing League) a Outrun. Street-X je krátký okruh, U.R.L. je závod bez jiné dopravy a Outrun je nepovinný závod, kde musíte protivníka donutit k chybě.
Jaké jsou minimální systémové požadavky pro hraní hry?
Pro hraní Need for Speed Underground 2 potřebujete operační systém Windows XP, Vista nebo 7, DirectX 9.0c nebo vyšší, procesor s frekvencí 1GHz, 256MB RAM, grafickou kartu nVidia 6200 nebo ATI 9550 s minimálně 64MB RAM a 2GB volného místa na pevném disku.
Jaké jsou hlavní rozdíly mezi prvním a druhým dílem hry?
Hlavní rozdíly mezi prvním a druhým dílem jsou v otevřeném městě, které je třikrát větší a má vyšší hustotu ulic. Také se mění počasí a závody se odehrávají během různých částí noci. Druhý díl nabízí více herních módů a širší výběr vozidel.
Jak funguje systém sponzorství ve hře?
Ve hře podepíšete smlouvu se sponzory, ve které se zavážete vyhrát daný počet závodů. Sponzoři vám poskytují finanční prostředky a další výhody, které vám pomohou vylepšovat a upravovat vaše auto.

Parametry

Název produktu: Need For Speed Underground 2
Typ produktu: Hry na PC
Žánr: závodní
Doporučený věk (PEGI): 3

Fotogalerie

Průzkum Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2

Hodnocení Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2

Podívejte se na Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2

Ostestováno: Need For Speed Underground 2

Need For Speed Underground 2

Jak vybírat hry na PC: Tipy a triky od odborníka

Podívej se pod kapotu: Hardwarové nároky

Když vybíráš hru na PC, prvně koukni na hardwarové požadavky. Nepodceň to! Hra může vypadat skvěle, ale pokud tvůj stroj nedokáže splnit minimální požadavky, skončíš u slideshow. Zkontroluj CPU, GPU a RAM. Rozhoduj se podle doporučených požadavků, ne minimálních.

Tip na rychlé ověření

Weby jako „Can You RUN It“ ti umožní rychle zjistit, jestli tvůj hardware odpovídá požadovaným nárokům. Stačí pár kliknutí.

Herní žánry a preference

Neplatí, že každá hra je pro každého. Každý má jiné preference. Pokud jsi milovník příběhových her, stačí ti jedno skvělé RPG na mnoho hodin. Naopak fanoušek multiplayeru bude hledat něco, kde se může denně zlepšovat.

Žánrové specialitky

RPG hry jako „The Witcher 3“ jsou prostě povinností pro milovníky příběhů a otevřených světů. Pokud jsi ale stratég, „Civilization VI“ nebo „Total War“ série ti nabídnou hodiny a hodiny taktizování.

Recenze a hodnocení

NIKDY nedej na první pohled. Recenze jsou tvůj nejlepší kamarád. Podívej se nejen na hodnocení, ale přečti si i důvody a zkušenosti hráčů. Hodnocení může být nadsazené nebo naopak přísné kvůli malichernostem.

Co číst a sledovat

Zdroje jako Metacritic nebo Steam recenze ti dají ucelený pohled. Sledovat videorecenze na YouTube ti také pomůže ujasnit si, jestli tě hra skutečně chytne.

Cena a dostupnost

Peníze jsou důležité. Novinky bývají drahé, ale počkej pár měsíců a cena padne. Navíc, slevové akce jako Steam Sales jsou záchrana pro peněženky.

Kde nakupovat

 • Steam
 • GOG
 • Humble Bundle

Všechny nabízejí často slevy a balíčky, které stojí za to!