Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Sluchátka » Recenze Niceboy HIVE – překvapivá výdrž baterie a stabilní Bluetooth

Recenze Niceboy HIVE – překvapivá výdrž baterie a stabilní Bluetooth

Celkové hodnocení

90 %

Dobrá výdrž v kategorii Sluchátka

Cenově dostupná bezdrátová sluchátka Niceboy HIVE s dlouhou výdrží baterie a stabilním Bluetooth připojením jsou ideální pro cestování a sport. Přečtěte si naši detailní recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Zvuk
 • 9,5/10
  Baterie
 • 6,5/10
  Komfort
 • 7,0/10
  Konstrukce
 • 8,0/10
  Funkce
 • 8,5/10
  Design

Klady

 • Elegantní a moderní design
 • Praktické skládací provedení
 • Kvalitní zvuk s hlubokými basy
 • Stabilní Bluetooth připojení
 • Dlouhá výdrž baterie až 13 hodin
 • Možnost připojení kabelem
 • Jednoduché ovládání třemi tlačítky

Zápory

 • Tlačí na uši při delším nošení
 • Náušníky nejsou příliš měkké
 • Minimální hlasitost může být příliš vysoká
 • Malá a nepohodlná tlačítka
 • Permanentní modré blikání ve spárovaném režimu
 • Mikrofon má slabší kvalitu zvuku

Moje zkušenost

“Niceboy Hive sluchátka mě příjemně překvapila svou výdrží baterie a stabilním Bluetooth připojením, avšak pohodlí při delším nošení a kvalita zvuku nejsou ideální. Pokud hledáte cenově dostupná bezdrátová sluchátka na kratší použití s dobrou výdrží, mohou být dobrou volbou, ale pro náročnější posluchače doporučuji zvážit jiné možnosti.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a konstrukce

Sluchátka Hive od značky Niceboy mě na první pohled zaujala svým elegantním designem. Jsou vyrobená z kvalitních materiálů, které jsou příjemné na dotek. Design je jednoduchý, ale působí moderně. Skládací provedení je velmi praktické, zvláště když je potřebuji přenášet v tašce.

Nicméně, co se týče konstrukce, mám pár výhrad. Hlavový most je pouze tenký plátek kovu potažený látkou, což sice netlačí na hlavu, ale po delším používání začínají tlačit na uši. Musel jsem sluchátka nechat roztahovat na několika knížkách, aby se trochu přizpůsobila. Po této úpravě už byla pohodlnější, ale stále ne ideální pro dlouhodobé nošení.

Zvuk a výkon

Co se týče zvuku, byl jsem příjemně překvapen. Sluchátka mají kvalitní CSR čip a bezdrátové rozhraní Bluetooth 4.1, což zajišťuje stabilní připojení a dobrý zvukový přenos. Zvuk je čistý a basy jsou dostatečně hluboké, i když by mohly být o něco výraznější. Při poslechu hudby přes Bluetooth jsem si nevšiml výrazného rozdílu oproti kabelovým sluchátkům ve stejné cenové kategorii.

Na druhou stranu, po delším poslechu je znát, že zvuk není tak čistý a je trochu přebasovaný. Minimální nastavení hlasitosti by mohlo být nižší, protože v tichém prostředí se může zdát příliš hlasité. Ale v hlučnějším prostředí je potřeba hlasitost zvýšit, což sluchátka zvládají bez problémů.

Funkce a baterie

Sluchátka jsou vybavena třemi tlačítky pro jednoduché ovládání. Můžete přes ně přijímat hovory, přepínat skladby nebo regulovat hlasitost. Bohužel, tlačítka nejsou nejlépe navržená. Jsou malá a někdy se stane, že místo jednoho stisknutí nechtěně zmáčknete jiné tlačítko. Navíc, v noci může být rušivé permanentní modré blikání ve spárovaném režimu.

Baterie je jedním z nejsilnějších aspektů těchto sluchátek. Výdrž baterie je skutečně impozantní – vydrží až 13 hodin nepřetržitého poslechu. Nabíjení je rychlé a pokud vám baterie dojde, můžete využít 3,5 mm Jack pro připojení kabelem. To je velmi praktické, pokud jste zrovna někde, kde nemáte možnost sluchátka nabít.

Komfort a použití

Pohodlí je u těchto sluchátek trochu problematické. Na krátké nošení jsou v pořádku, ale při delším používání začínají tlačit na uši. Náušníky jsou malé a ne příliš měkké, což přispívá k nepohodlí. Pokud je však nosíte jen na cestách nebo při krátkých aktivitách, tento problém není tak výrazný.

Bluetooth připojení funguje spolehlivě a rychle. Pokud jste předtím byli připojeni k jinému zařízení, může připojení chvíli trvat, ale to je běžné. S Windows jsem neměl žádné problémy, stačilo nastavit správný zvukový výstup a vše fungovalo bez problémů. Mikrofon je použitelný, i když kvalita není nejlepší – občas si druhá strana stěžovala na tišší zvuk.

Celkově jsou sluchátka Hive od Niceboy dobrou volbou pro ty, kteří hledají bezdrátová sluchátka s dlouhou výdrží baterie a slušným zvukem za přijatelnou cenu. Nicméně, pokud hledáte něco na delší nošení nebo s dokonale čistým zvukem, možná budete chtít investovat do něčeho jiného.

Zkušenosti dalších zákazníků

Původně jsem chtěl koupit POUZE powerbanku, která k těmto sluchátkům byla přibalena jako dárek.Ale tento set mě tak zaujal, že jsem nakonec pořídil powerbanku i se sluchátky.Powerbanka:Niceboy 10 000 mAh – už jednu mám a naprostá spokojenost, takže jsem šel na jistotu. Co se mi líbí je, že pokud používáte např. iPhone, stačí vám k nabití telefonu/powerbanky pouze jediný kabel (s Lightning konektorem), mimo toho má ještě powerbanka tyto nabíjecí vstupy: micro USB a typ C, takže není nutnost tahat bůh ví kolik kabelů, ale vždy stačí jeden.Powerbanku používám v autě na kameru a současně na nabíjení telefonu/navigace. Powerbanka má 4 diody, které ukazují stav energie. Snad jediná nevýhoda je hmotnost.Sluchátka:První co mě na sluchátkách zaujalo byl materiál – je opravdu příjemný. V manuálu sluchátek je napsáno, že akumulátor dokáže vydržet až 13 hodin (zřejmě v kuse), ale tuto dobu jsem již úspěšně překročil 🙂 (samozřejmě po částech). Jakýkoliv stisk ovládacích tlačítek na levém sluchátku je doprovázen zvukovým upozorněním – kéž bych věděl jak se vypíná, dost mi to leze na nervy.Co mi trochu vadí je až moc svítivá modrá dioda, při práci večer/v noci mě prostě ruší.Co mi vadí víc je, že nelze rozumně nastavit minimální hlasitost, pokud nastavím hlasitost na telefonu 1-krok, sluchátka ještě nehrají, pokud 2-kroky hrají už poměrně hlasitě (u určité hudby) a nic mezi tím nastavit nejde a nebo nevím jak :-(Jinak bezdrátová sluchátka fungují opravdu prvotřídně, žádné vypadávání zvuku a pokud s někým telefonuji, tak si taky nestěžuje. Signál se udrží i přes 2 zděné místnosti, ale to už je tak na hraně použitelnosti.

Ověřený zákazník

Sluchátka jsem si vybíral z důvodu, že jsem potřeboval nějaká do posilovny. Klasické špunty mi nevyhovují jak velikostí tak kvůli tomu, že je většinou utopím v potu a proto jsem chytnu po téhle variantě. Niceboy HIVE krásně drží na uších i když se člověk potí při cvičení hyperextenzích na lavici. Další plus co je super, že v balení je i kabel s 3,5 jackem, kdyby náhodou došla šťáva. Sluchátka používám 4x týdně na 3 hodiny v posilovně a uši z nich nebolí. Po cvičení stačí utřít pot a jsou jako nová. Sluchátka bych doporučil spíše ke sportovním účelům, než na rekreační poslouchání hudby.Jediná nevýhoda sluchátek je, že sem tam vypadne signál a to hlavně, když chci odemknout mobilní telefon ( cca10-15 vteřin výpadek ). Pokaždé vypadne signál ( hudbu poslouchám ze spotify ) a když je v mé blízkosti více lidí s bezdrátovými sluchátky, tak mi sem tam vypadne signál. Vše se dá ale vydržet. Jinak zpracování sluchátek velmi slušné, nevržou, netlačí, materiál je příjemný a uvidí se časem jak si polštářky poradí s potem. Tlumení okolního ruchu je vynikající i na střední úroveň hlasitosti. Na závěr bych napsal, že mohu ještě jednou doporučit všem co hledají kvalitní bezdrátová sluchátka do posilovny. Vybíral jsem mezi Sony a Niceboy HIVE a nelituji, že jsem vybral právě tyhle. Cena je podle mě akorát. Lepší připlatit za kvalitu než kupovat dvoje nebo troje obyč sluchátka za rok.

Ověřený zákazník

Tyto sluchátka jsem si pořídil protože už mě moc nebavilo si pořád kupovat sluchátka s kabelem. Většinou mi takové sluchátka (převážně špunty) odešly do měsíce a to jen z důvodu nekvalitního provedení 3,5 Jacku. Sluchátka používám převážně když jsem někde venku, jedu v mhd atd. a když mám kabel zapojený v telefonu, který mám v kapse tak jen chozením dostává ten kabel celkem zabrat.Řekl jsem si že bych tedy vyzkoušel bezdrátové/bluetooth sluchátka a jelikož sem klapkové sluchátka moc nepoužíval tak jsem chtěl vědět jak mi budou sedět.První věc co mě oslovila ke koupi těchto sluchátek byla jejich cena, poměrně pěkný design, kvalitní materiál a celkové provedení. Možnost připojení 3,5 Jacku je poměrně příjemná pokud vám ve sluchátkách dojde baterie, a nebo si je chcete připojit k počítači (nebo k jinému zařízení které nemá bluetooth)Co se mikrofónu týče, tak to nemohu hodnotit jelikož ho nepoužívám.Co se tlačítek týče, tak nejsou špatně provedena. Mají základní funkce a pár dalších, jako přijmutí/odmítnutí hovoru, vytočení poslední čísla atd… Já se bez těchto funkcí obejdu, ale myslím že je fajn že tam jsou. (pokud si přepínáte hodně písniček za sebou tak vám někdy může vadit to klikání)Co se diodky týče, kdyby byla trošku menší nebylo by to špatné, v noci to někdy může trochu rušit, ale není to nic hrozného.Poznáte jestli jste/nejste připojeni, jestli se párujete, jestli se nabíjí, a kdy jsou sluchátka na pokraji vybití.Co se baterie a nabíjení týče, tak baterie vydrží poměrně dlouho a nabíjí se docela rychle. Poslouchám hudbu při průměrné hlasitosti a sluchátka si vezmou za 7 hodin hraní ani né půlku baterie. (Myslím že ve specifikaci je 13 hodin takže to docela sedí)Bluetooth se připojí téměř okamžitě, pokud předchozí zařízení na které jste se připojili byly tyto sluchátka.Pokud jste byli předtím připojeni k jinému zařízení tak je možné že připojení bude malou chvíli trvat.(Tak to tedy funguje na mém telefonu!)Mám android tak nevím jestli může být nějaký problém s připojením na jiný operační systém.Sluchátka na uších sedí a tlumí okolní zvuky poměrně dobře.Když je ale máte nasazené dlouho tak váz z nich můžou trochu bolet uši. Jestli je máte nasazené krátkodobě, tak že třeba jedete v mhd, jdete do práce atd. tak s tím není problém.Pokud je ovšem máte na uších déle jak 3 hodiny tak už to může být trochu nepříjemné.Zkoušel sem v nich běhat a drží skvěle.Sluchátka jsou velice skladné.Tak a konečně se dostávám ke zvuku.Nejsem moc náročný posluchač hudby, tudíž mi nevadí nižší kvalita zvuku.Ovšem tyto sluchátka za jejich cenu mají poměrně pěkný zvuk, který se dá ještě hezky doladit ekvalizérem.Basy zvládají pěkně a zvuk mají čistý.Minimální nastavení hlasitosti by mohlo být o něco nižší, ale to už záleží na situaci. Pokud jste na klidném místě tak se může hlasitost zdát trošku vyšší(není to nic hrozného), ale pokud jste v nějakém rušnějším prostředí tak už je potřeba si je trochu zesílit. (hlasitost se dá popřípadě ještě snížit pomocí ekvalizéru díky přidání basů, ale to už je na vás)Jsou docela bytelné a vydrží v nízkých teplotách i ve vlhku.Už hodně krát mi spadly a téměř nic se jim nestalo.Mám je už déle jak půl roku a ještě jsem s nimi neměl problém.Abych to shrnul tak jsem se sluchátky spokojen.Nízká cena, pěkné provedení a pěkný zvuk.Přijde mi že ten mikrofón je tam navíc, ale myslím že nijak neovlivňuje cenu ani chod sluchátek.Přeji hezký den \[T]/

Ověřený zákazník

Poprvé jsem vyzkoušel bezdrátová sluchátka, moc velká očekávání jsem od toho neměl, ale příjemně mě překvapila.Na první dojem bych zvuk téměř nerozeznal od mých kabelových sluchátek za stejnou cenu, co používám k počítači. Po delším poslechu je znát, že zvuk není tak čistý a je trochu přebasovaný. K telefonu je to ale pořád skvělý zvuk. Mikrofon také funguje naprosto v pořádku, jednou si druhá strana stěžovala na tišší zvuk, přesto jsem se domluvili, tak to asi tak špatné být nemohlo. Všichni ostatní slyšeli dobře. Výdrž je nejspíš větší než slibovaných 13 hodin. Ani po dvou dnech strávených před počítačem se mi sluchátka nepodařilo vybít.Pochopitelně někde se příplatek za všechny části bezdrátové technologie promítnou musel, v tomhle případě to není v kvalitě zvuku, ale dost to odnesla kvalita konstrukce. Pravděpodobně na tom má podíl i fakt, že jsou sluchátka velikostně přizpůsobená k použití venku s přenosnými zařízeními. Hlavový most je jen plátek kovu potažený látkou s trochou vycpávky. Na hlavu netlačí, ale tlak na uši je po chvílí používání nesnesitelný. Nechal jsem je roztahovat na řadě knížek a trochu i ohýbal hlavový most. Nevím co z toho pomohlo, ale potom už se dala v pohodě nosit i celé odpoledne. Náušníky jsou dost malé a ne až tak měkké, ale to až tak nepohodlné není a při krátkodobém používání s telefonem si toho člověk ani nevšimne.Hodně mě štve neustálé modré blikání, i když jsou sluchátka spárovaná, připojená a neděje se s nimi nic, co by vyžadovalo vizuální upozornění. Bohužel mi přijde, že je to běžné u většiny bezdrátových sluchátek. Dokonce jsem to viděl i u handsfree, a zrovna to by podle mě mělo působit decentně.Docela mě překvapilo, jak si zvuk přes Bluetooth rozumí s Windows. Většinou jsem se totiž dočetl, že spolu moc nekamarádí zvukové kodeky. Mně tedy stačilo nastavit správný zvukový výstup a zvuk byl v pohodě. (Hive stereo místo Handsfree AG audio) S mikrofonem se moc počítat nedá, protože samozřejmě stejně jako na telefonu, pokud je aktivní zvukový záznam, vypne se výstup sluchátek. Většinou se to svádí na kapacitu Bluetooth. Když jsem ale na stejný dongle počítače kromě sluchátek připojí ještě jiný mikrofon zvlášť, šlo to bez problémů. Konkrétně jsem to zkoušel s telefonem s apkou Wo Mic.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Niceboy HIVE?

Kupte, pokud…

Hledáte sluchátka s dlouhou výdrží baterie

Sluchátka Hive mají impozantní výdrž baterie až 13 hodin nepřetržitého poslechu, takže jsou ideální pro dlouhé cesty nebo celodenní používání.

Potřebujete sluchátka s dobrým zvukem za přijatelnou cenu

Zvuk je čistý a basy dostatečně hluboké, což je v této cenové kategorii velmi solidní výkon.

Cestujete často a potřebujete skladná sluchátka

Skládací provedení sluchátek Hive je velmi praktické pro přenášení v tašce nebo batohu, což oceníte zejména na cestách.

Nekupujte, pokud…

Plánujete je nosit dlouhodobě

Po delším používání začínají tlačit na uši, což může být nepříjemné pro delší poslechové seance.

Očekáváte perfektní čistotu zvuku

Zvuk je trochu přebasovaný a při delším poslechu ztrácí na čistotě, což nemusí vyhovovat náročnějším posluchačům.

Vadí vám neustálé blikání

Permanentní modré blikání ve spárovaném režimu může být rušivé, zejména v noci.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží baterie sluchátek při běžném používání?
Baterie vydrží až 13 hodin nepřetržitého poslechu, což je ideální pro celodenní používání bez nutnosti častého nabíjení.
Jak je to s pohodlím při delším nošení sluchátek?
Při delším nošení mohou sluchátka tlačit na uši. Doporučuji je nechat roztahovat na několika knížkách, aby se přizpůsobila a byla pohodlnější.
Jaké jsou hlavní nevýhody konstrukce těchto sluchátek?
Hlavový most je tenký plátek kovu potažený látkou, což není ideální pro dlouhodobé nošení. Náušníky jsou malé a ne příliš měkké, což přispívá k nepohodlí.
Jak funguje Bluetooth připojení se zařízeními s Windows?
Bluetooth připojení funguje spolehlivě a rychle. Stačí nastavit správný zvukový výstup (Hive stereo místo Handsfree AG audio) a vše bude fungovat bez problémů.
Je možné sluchátka používat i s kabelem?
Ano, sluchátka mají Line-in vstup pro 3,5 mm Jack, takže je můžete připojit kabelem, pokud vám dojde baterie nebo pokud preferujete kabelové připojení.
Jak je to s kvalitou zvuku při poslechu hudby?
Zvuk je čistý a basy jsou dostatečně hluboké, i když by mohly být o něco výraznější. Při delším poslechu je znát, že zvuk není tak čistý a je trochu přebasovaný.
Jaké jsou hlavní nevýhody ovládacích tlačítek na sluchátkách?
Tlačítka jsou malá a někdy se stane, že místo jednoho stisknutí nechtěně zmáčknete jiné tlačítko. Navíc, v noci může být rušivé permanentní modré blikání ve spárovaném režimu.

Parametry

Název produktu: Niceboy HIVE
Typ produktu: Sluchátka
Výrobce: Niceboy
Konstrukce: přes hlavu (náhlavní)
Citlivost: 100 dB/mW
Kmitočet min: 20 Hz
Kmitočet max: 20000 Hz
Konektor: 3,5 mm Jack
Typ sluchátek: uzavřená

Fotogalerie

Pohled na Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Podívejte se na Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Zkušenosti s Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Analýza Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Testování Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Průzkum Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Hodnocení: Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Zkušenost s Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Kritika Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Poznámky k Niceboy HIVE

Niceboy HIVE

Jak vybrat ideální sluchátka: Praktické tipy a co si pohlídat

Typy sluchátek a jejich použití

In-ear sluchátka

In-ear sluchátka jsou skvělá pro sportovní aktivity. Když běžíte nebo cvičíte, nepotřebujete, aby vám něco klouzalo z uší. Pozor ale na fit. Ne každé in-ear sluchátko sedí každému uchu stejně dobře. Vyberte si model s různými nástavci.

Over-ear sluchátka

Over-ear sluchátka nabízí nejlepší kvalitu zvuku. Pokud jste audiofil nebo prostě jen milujete hudbu, tohle je váš kámoš. Po opakovaných dlouhých používáních ale můžou být nepohodlná. Hledejte modely s měkkými náušníky a polstrováním. Zlehčí to.

Výdrž baterie a technologie

Bezdrátová sluchátka? Super věc, ale pozor na baterii. Některá se vybíjejí rychleji než mobil před rokem 2000. Sledujte specifikace! Různí výrobci využívají různé technologie – aptX, AAC, LDAC. Zjistěte, co podporuje váš zdroj zvuku.

Rychlé nabíjení

Funguje to? Fakt. Některá sluchátka vám po 10 minutovém nabíjení dají několik hodin poslechu. Klidně si připlatíte, ale během pracovní pauzy nebo při rychlém transferu se vám to vrátí.

Aktivní potlačení hluku

Tahle vychytávka je poklad. Jestli hodně cestujete letadlem nebo vlakem, ANC (aktivní potlačení hluku) je must. Ale. Ne všechny ANC jsou stejně účinné. Udělejte si důkladný průzkum a čtěte recenze.

Praktické tipy na co si dát pozor

Komfort je klíčový. Zkuste sluchátka na vlastní kůži (a uši). Pokud neposkytují zkoušku v obchodě, najděte taková, která mají dobrou politiku vrácení zboží.

Nebojte se investovat do značky. Ano, můžete zaplatit za branding, ale u renomovaných výrobců získáte obecně lepší kvalitu a zajištění servisu.

Mikrofon u bezdrátových sluchátek. Otestujte kvalitu hovoru. V plachém lese možná krásně hraje, ale během volání v ruchu města zaskřípe. Recenze a uživatelská hodnocení vám mohou pomoct odhalit, jak je na tom skutečně.

Rozhodující faktory:
 1. Kvalita zvuku: Basové nárazy nebo krystalické výšky? Definujte, co oceníte víc.
 2. Konektivita: Bluetooth, NFC, nebo drátová připojení? Vyberte podle zařízení, se kterým sluchátka budete používat.
 3. Komfort: Dlouhé nošení, polohovatelnost, a hmotnost. Není nic horšího než bezbolestné přehrávač se sluchátky, která nesedí.

Nejprodávanější z kategorie sluchátka