Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Herní konzole » Recenze Nintendo Wii – inovativní ovládací technologie a široká nabídka her

Recenze Nintendo Wii – inovativní ovládací technologie a široká nabídka her

Celkové hodnocení

87 %

Pro rodinné hraní v kategorii Herní konzole

Nintendo Wii přináší revoluci v herním světě s unikátní ovládací technologií a pestrou nabídkou her. Ideální volba pro rodinné herní večery... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Design
 • 9,0/10
  Ovládání
 • 9,2/10
  Hry
 • 7,5/10
  Grafika
 • 7,0/10
  Paměť
 • 9,4/10
  Multiplayer
Recenze Nintendo Wii

Klady

 • Elegantní a kompaktní design
 • Bezdrátové ovladače s dlouhým dosahem
 • Revoluční pohybové senzory ovladačů
 • Zabudovaný reproduktor a vibrační mechanismus
 • Široký výběr exkluzivních her
 • Skvělé pro multiplayerové hry
 • Zpětná kompatibilita s GameCube hrami
 • Přístup do archivu starších her

Zápory

 • Občasná nutnost kalibrace ovladačů
 • Rychlé vybíjení baterií
 • Slabší grafika
 • Menší vnitřní paměť
 • Nutnost dokupovat ovladače

Moje zkušenost

“Nintendo Wii mě příjemně překvapilo svou inovativní ovládací technologií a širokou nabídkou her, které jsou zábavné pro všechny věkové kategorie. I když grafika není na úrovni konkurenčních konzolí a občas je nutné kalibrovat ovladače, herní zážitek a interaktivita to bohatě vynahrazují. Oceňuji také zpětnou kompatibilitu a možnost rozšíření paměti. Celkově je to skvělá volba pro rodinné hraní a společné chvíle s přáteli.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a ovládání

Jednou z prvních věcí, které si na Nintendo Wii všimnete, je jeho elegantní design. Konzole je malá, lehká a skvěle zapadne do jakéhokoliv obývacího pokoje. A ten svítící CD mechanika? Prostě paráda! Ovladače jsou bezdrátové, což je obrovské plus. Mají dosah až 5 metrů, takže se nemusíte bát, že byste byli omezeni kabelem.

Ovladače WiiMote a Nunchuck jsou skutečně revoluční. Pohybové senzory zaznamenávají každý váš pohyb a přenášejí ho do hry. To, jakým způsobem ovladače reagují na vaše pohyby, je neuvěřitelné. A navíc mají zabudovaný reproduktor a vibrační mechanismus, což přidává na autenticitě zážitku.

Je pravda, že občas je potřeba ovladače kalibrovat, což může být trochu otravné. Ale pokud chcete, aby ukazatel nelétal po obrazovce jako splašený, nevyhnete se tomu. Navíc baterie se vybíjejí poměrně rychle, což je u bezdrátových ovladačů běžné. Doporučuji investovat do dobíjecích baterií.

Herní zážitek

Co se týče her, Wii nabízí široký výběr. Od klasických titulů jako Super Mario Galaxy 2 až po novější hry jako Skyward Sword. Hry jsou většinou exkluzivní pro Nintendo, což je velké plus. Multiplayerové hry jsou neuvěřitelně zábavné a ideální pro rodinné večery nebo párty s přáteli.

Grafika je sice slabší, ale to není hlavní důvod, proč si Wii pořizujete. Nintendo se nikdy nesnažilo konkurovat ostatním konzolím grafikou. Místo toho se zaměřuje na herní zážitek a interaktivitu. A to se jim daří na jedničku. Hry využívají WiiMote na 100 % a když připojíte Nunchuck, zážitek je ještě intenzivnější.

Další skvělou věcí je zpětná kompatibilita. Můžete hrát všechny tituly určené pro Nintendo GameCube, což je skvělé pro ty, kteří mají starší hry a nechtějí je nechat ležet ladem. Navíc přístup do archivu starších her z NES, SNES a N64 je obrovský bonus.

Online funkce a další možnosti

Wii nabízí také online hraní prostřednictvím služby Nintendo Wi-Fi Connection. Počet startovacích titulů s podporou Wi-Fi je velký, takže se můžete ponořit do online hraní kdykoliv budete chtít. Navíc je tu možnost rozšířit vnitřní paměť pomocí SD karet, což je praktické.

Jedním z mála mínusů je menší vnitřní paměť. Ale díky slotu pro SD karty to není až takový problém. Další věcí, která by mohla být lepší, je nutnost dokupovat ovladače. Konzole podporuje až čtyři ovladače, což je skvělé pro multiplayerové hry, ale musíte je dokoupit zvlášť.

Celkově je Wii skvělou volbou pro rodinné hraní. Je to konzole, která spojuje lidi a přináší spoustu zábavy. Ať už jste malí nebo velcí, Wii má něco pro každého. Ano, má své nedostatky, ale ty jsou vyváženy množstvím pozitivních vlastností.

Zkušenosti dalších zákazníků

Když jsem si mohl vybíral konzole, byl jsem tak trošku v nesnázích. Xbox 360 měl výborné ovladače, ale placený multiplayer a vyšší cena her mne od Xkrabice odlákala. Pak tu byl PlayStation 3. Free multiplayer, vysoký počet exkluzivních her mne lákala čím dál víc, ale cena byla docela vysoká, takže HerStanici jsem si nevybral. A pak tu máme Wii od Nintenda. Je lehké a malé, má revoluční ovladače, 80% her je exkluzivních, free multiplayer a cena nejmenší ze své generace. Ano, vybral jsem si Wii (ale neboj PS3, už na tebe mám našetřeno). Všichni říkají, že se Nintendo zaměřuje spíše na mladé hráče a já s tím souhlasím, ale zkuste si zahrát Super Mario Galaxy 2, Skyward Sword nebo Super Smash Bros. Brawl a zjistíte, že Nintendo má pro každého hráče to, co vyžaduje. Další kritizovaná specifikace je grafika- říká se, že hry vy padají jako z Xboxu (ne 360, ale z toho původního z roku 2001). Když ale začnete hrát, úplně grafiku přehlédnete. Nintendo se nikdy nesnažilo porazit své rivaly grafikou, ale tím, jak hru hrajete a čím hru hrajete. Hry využívají WiiMote na 100 procent a když připojíte k ovladači druhý s názvem nunchuck, hry budou prostě unikátní (opět jmenuji Skyward Sword- WiiMote a Nunchuck se promění ve meč, štít, nebo luk) a ovladač ještě disponuje jednou unikátní specifikací- zabudovaným reproduktorem. Pokud se poté rozhodnete vlastnit WiiU, ovladače jsou s tímto hardwarem kompatibilní, takže se nebojte, že by se museli koupit ovladače nové. Ano, Microsoft mají Kinect a Sony má EyeToy. Uznejme si to- Kinect není tak dobrý, jak si ho v Microsoftu malovali . Nedokáže vás zaměřit tak dostatečně, aby se hra mohla hrát na 100% a potřebujete moc místa, aby vás to očko rozpoznalo. Kamarád vlastní Xbox 360 s Kinectem má a když jsme u něj měli párty a hráli jsme čtyři najednou, bouchali jsme se všemi částmi těla, protože jsme byly nasáčkovaní, aby Kinect zjistil, že tam vůbec jsme. Potom tu je EyeToy s Move ovladačem. Je lepší než Kinect, ale připadá mi jako kdyby jste spojily velmi dobrý Kinect s WiiMote a přidali více tlačítek . Jo a ovladače vypadají jako svítící lízátko. Na Wii vás může trošku štvát časté kalibrování ovladačů, ale pokud chcete, aby ukazatel nelétal po obrazovce rychlostí světla nebo vůbec nereagoval, nevyhnete se tomu. Wii je dobré jak pro jednoho hráče, tak pro celou rodinu, jak pro malé děti, tak pro dospívající či dospělé, jak pro hraní adventur, tak pro hraní hororových stříleček či her z předešlých generací. Konzoli jsem si zamiloval a se sestrou na ní hrajeme skoro každý den.

Ověřený zákazník

Nintendo Wii je podle mě jedna z nejlepších konzolí jak na hraní her, tak podle počtu prodaných kusů. (Wii- 300 mil., PS3: 150 mil., X360: 120 mil.) Kinekt u X360 a PS Move u PS3 jsou podle mě jen chabé pokusy jak napodobit Wii. (Zkoušel jsem Kinekt s kamarádem a i když jsme hráli tenis pro dva, tak to snímalo buď jenom jednoho, nebo oba do jedné postavy. PS Move ujde, jenom kdyby nebyly tak hnusné ovladače.) Nechápu lidi co si stěžují že je hnusná grafika na věci, která stojí 3500,- a pak brečej, protože není český menu. Dneska už se Anglicky učíme ve škole ne? A taky nechápu lidi, kteří nejsou schopni si o tom něco zjiztit a potom brečej když si na TV nepřečtou aby si ovladač připnuli k ruce a při Wii Bowlingu hoděj ovladač do TV a potom prohlašují že Wii je životu nebezpečné!! Wii doporučuji do rodiny, ne pro samotáře.(to je lepší PS3) Příjemné zpestření oslav.

Ověřený zákazník

Hodně lidí si stěžuje na grafiku,ale nintendo wii není zrovna nejnovější (tipuju 2009 tak se nedivte že to není nej grafika (i když by mohla být trochu lepší) jinak dávám kladné hodnocení

Ověřený zákazník

Jsem šťastná že jsme s manželem koupili právě nintendo wii i když po dlouhém promyšlení jestli nintendo nebo xbox,xbox po vyskoušení mi neprokázal to co jsem čekala.A že jsme nintendo koupili tak už 4 měsíce nelituji.Je to nejlepší konzole

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Nintendo Wii?

Kupte, pokud…

Hledáte zábavu pro celou rodinu

Nintendo Wii je ideální pro rodinné večery a párty s přáteli díky širokému výběru multiplayerových her a zábavnému pohybovému ovládání.

Máte rádi exkluzivní tituly

Wii nabízí mnoho exkluzivních her, které nenajdete na jiných konzolích, jako jsou Super Mario Galaxy 2 nebo Skyward Sword.

Chcete zpětnou kompatibilitu

S Wii můžete hrát starší tituly z Nintendo GameCube a mít přístup k archivu her z NES, SNES a N64, což je skvělé pro fanoušky retro her.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte špičkovou grafiku

Grafika na Wii je slabší ve srovnání s konkurenčními konzolemi jako PS3 nebo Xbox 360, takže pokud hledáte vizuálně ohromující hry, Wii vás může zklamat.

Nemáte rádi časté kalibrování

Ovladače WiiMote občas vyžadují kalibraci, což může být otravné, pokud očekáváte bezproblémové herní zážitky.

Nechcete dokupovat příslušenství

Wii podporuje až čtyři ovladače, ale musíte je dokoupit zvlášť, což může zvýšit celkové náklady na konzoli.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké příslušenství je kompatibilní s Nintendo Wii a kde ho sehnat?
Nintendo Wii je kompatibilní s ovladači a paměťovými kartami pro Nintendo GameCube. Můžete také dokoupit různé příslušenství jako Wii Balance Board nebo Wii Zapper. Doporučuji se podívat na oficiální e-shop Nintendo nebo prověřené herní obchody.
Jak zvýšit kapacitu vnitřní paměti na Nintendo Wii?
Kapacitu vnitřní paměti můžete zvýšit pomocí SD karet. Stačí vložit SD kartu do příslušného slotu na konzoli. Doporučuji používat karty s kapacitou alespoň 2 GB pro dostatečný prostor na hry a data.
Jaké jsou nejlepší hry pro Nintendo Wii, které využívají pohybové ovládání?
Mezi nejlepší hry patří Super Mario Galaxy 2, The Legend of Zelda: Skyward Sword a Wii Sports. Tyto hry plně využívají pohybové ovládání a nabízejí skvělý herní zážitek.
Jak řešit problémy s kalibrací ovladačů na Nintendo Wii?
Pokud máte problémy s kalibrací ovladačů, zkuste je nejprve resetovat. Stiskněte tlačítko SYNC na konzoli a poté na ovladači. Pokud problémy přetrvávají, ujistěte se, že nemáte rušivé předměty mezi konzolí a ovladačem.
Jak připojit Nintendo Wii k internetu pro online hraní?
Připojte Nintendo Wii k internetu pomocí Wi-Fi. V nastavení konzole vyberte možnost Internet a následně Připojení. Vyberte svou Wi-Fi síť a zadejte heslo. Po úspěšném připojení můžete využívat online hraní a další internetové služby.
Je možné přehrávat DVD na Nintendo Wii?
Standardně Nintendo Wii nepodporuje přehrávání DVD. Existují však neoficiální softwarové modifikace, které tuto funkci umožňují. Doporučuji ale být opatrný, protože tyto úpravy mohou porušit záruku a způsobit problémy s konzolí.
Jaké jsou možnosti multiplayeru na Nintendo Wii?
Nintendo Wii podporuje až čtyři ovladače současně, což je skvělé pro multiplayerové hry. Hry jako Mario Kart Wii nebo Super Smash Bros. Brawl nabízejí skvělý multiplayerový zážitek. Ovladače je však nutné dokoupit zvlášť.

Parametry

Název produktu: Nintendo Wii
Typ produktu: Herní konzole
Typ: Nintendo Wii
Ovládání pohybem: ano

Fotogalerie

Shrnutí: Nintendo Wii

Nintendo Wii

Jak vybrat herní konzoli: Co potřebujete vědět, než se rozhodnete

Platformy a jejich specifika

Když vybíráte herní konzoli, nejprve se zaměřte na platformy. Nejvýznamnější hráči na trhu jsou Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo Switch. Každá z nich má své výhody a nevýhody.

Sony PlayStation je skvělou volbou pro nadšence graficky náročných her. Nabízí silné exkluzivity jako The Last of Us nebo God of War. Nevýhodou mohou být vyšší pořizovací náklady a dražší příslušenství.

Microsoft Xbox je prioritní volbou pro ty, kteří milují online hraní a mají rádi Game Pass. Xbox má také výhodu zpětné kompatibility. Nevýhoda? Méně exkluzivit než konkurence.

Nintendo Switch je vynikající pro rodiny a hráče, kteří preferují flexibilitu. Lze ji používat doma i na cestách. Hlavním minusem je nižší grafický výkon, ale velký katalog rodinných her tento nedostatek často vyváží.

Technické parametry a výkon

Dalším kritickým faktorem je výkon konzole. Co sledovat? Procesor, grafická karta a paměť RAM.

 • Procesor: Počet jader a taktovací frekvence jsou klíčové. PlayStation a Xbox mají osmijádrové procesory, což je ideální pro hladký výkon her.
 • Grafická karta: Vyšší výkon grafické karty umožňuje lepší grafiku a plynulejší hraní. Konzole jako PlayStation 5 a Xbox Series X podporují 4K rozlišení a ray tracing.
 • Paměť RAM: Více RAM znamená rychlejší načítání her a lepší výkon. Doporučuje se minimálně 8 GB, ale ideální je 16 GB a více.

Příslušenství a kompatibilita

Nezapomeňte na další vybavení. Gamepady, VR brýle nebo speciální ovladače mohou zásadně ovlivnit váš herní zážitek.

Gamepady musí být ergonomické a kompatibilní s vašimi hrami. Například DualSense od PS5 má haptickou zpětnou vazbu a adaptivní spouště, což zlepšuje herní zážitek.

VR brýle: Pokud vás láká virtuální realita, PlayStation VR nebo Oculus pro Xbox jsou kvalitní možnosti. Nezapomeňte prověřit kompatibilitu a nároky na hardware.

Externí úložiště: Herní konzole často potřebují více místa na úložišti. Externí SSD nebo HDD je užitečný doplněk, zejména pro větší hry.

Na co si dát pozor při výběru

Tip od experta: Neignorujte cenu her a služeb. Herní konzole může být cenově přístupná, ale hry a doplňkové služby jako online předplatné (PlayStation Plus, Xbox Live Gold) mohou být dražší.

Recenze a zpětná vazba: Projděte si uživatelské recenze a hodnocení. To vám poskytne reálný pohled na výhody a nevýhody konkrétní konzole.

Dostupné tituly: Zkontrolujte, zda konzole podporuje vaše oblíbené hry. Některé hry jsou exkluzivní pro konkrétní platformy.

Záruka a servis: Investujte do prodloužené záruky nebo pojištění. Elektronika může být nevyzpytatelná, a tak budete chránění před nečekanými problémy.

Teď už víte, na co si dát při výběru herní konzole pozor. Neunáhlujte se a udělejte informované rozhodnutí. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli konzoli, přejeme skvělý herní zážitek!

Nejprodávanější z kategorie herní konzole