Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Nokia 5.4 4GB/64GB – solidní konstrukce a slušná výdrž baterie

Recenze Nokia 5.4 4GB/64GB – solidní konstrukce a slušná výdrž baterie

Celkové hodnocení

78 %

Pro nenáročné v kategorii Mobilní telefony

Nokia 5.4 je smartphone s robustní konstrukcí a dlouhou výdrží baterie. Přečtěte si naši recenzi o jeho výkonu, fotoaparátu a funkcích... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 4/10
  Výkon
 • 7/10
  Displej
 • 9/10
  Baterie
 • 8/10
  Konstrukce
 • 5/10
  Fotoaparát
 • 6/10
  Systém

Klady

 • Pevná a odolná konstrukce
 • Výdrž baterie dva dny
 • Podpora NFC pro platby

Zápory

 • Telefon se často zasekává
 • Fotoaparát má problém se světelnými podmínkami
 • Čtečka otisků prstů nefunguje spolehlivě
 • Zkreslení hlasu při telefonování
 • Lesklá plastová záda se rychle špiní

Moje zkušenost

“Nokia 5.4 nabízí solidní konstrukci a slušnou výdrž baterie, ale její výkon a kvalita fotoaparátu mě zklamaly. Telefon se často zasekává a fotoaparát má problémy s horšími světelnými podmínkami. Přestože má některé užitečné funkce jako NFC, nespolehlivá čtečka otisků prstů a problémy s reproduktorem kazí celkový dojem.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Konstrukce

Nokia 5.4 má opravdu solidní konstrukci. Telefon působí pevně a odolně, což je rozhodně plus. Lesklá plastová záda vypadají elegantně, ale velmi rychle se špiní a poškrábají. Doporučuji hned pořídit ochranný kryt. Trochu mě mrzí, že kryt není součástí balení, což by u telefonu této cenové kategorie bylo vhodné.

Výkon a Uživatelská Zkušenost

Telefon je vybaven procesorem Snapdragon 662 a 4 GB RAM, což by mělo zajistit plynulý chod. Bohužel, moje zkušenost byla jiná. Telefon se často zasekává i při běžných činnostech jako prohlížení sociálních sítí nebo psaní zpráv. Několikrát jsem musela provést tvrdý restart, což je velmi frustrující. Na druhou stranu, pokud telefon běží bez problémů, je používání Androidu 10 příjemné a intuitivní.

Výdrž baterie je naopak velmi slušná. S kapacitou 4000 mAh jsem bez problémů vydržela dva dny na jedno nabití, což je rozhodně plus. Telefon podporuje NFC, což je v této cenové kategorii příjemné překvapení a usnadňuje platby.

Fotoaparát a Multimédia

Fotoaparát je jednou z oblastí, kde Nokia 5.4 zaostává. Zadní kamera má sice 48 MPx, ale kvalita fotek je průměrná. Fotoaparát má problém s horšími světelnými podmínkami a je pomalý. Pořídit ostrý snímek je často výzva. Pod zářivkovým osvětlením je téměř nemožné pořídit kvalitní fotku, protože telefon neustále kompenzuje jas.

Přední kamera s 5 MPx je vhodná pro běžné videohovory, ale na kvalitní selfie to rozhodně není. Další problém jsem zaznamenala při telefonování, kdy docházelo ke zkreslení hlasu z reproduktoru. Tuto chybu lze opravit přepnutím na hlasitý reproduktor a zpět, ale je to velmi otravné.

Čtečka otisků prstů je další slabinou tohoto telefonu. Funguje velmi nespolehlivě a často nepozná můj otisk. Jakmile jsou ruce zpocené nebo špinavé, nemáte šanci telefon odemknout. To je opravdu velké zklamání.

Zkušenosti dalších zákazníků

Nemohu užívám jen krátce.

Ověřený zákazník

Nokia uvádí do nižší střední třídy model 5.4. Hlavním viditelným faceliftem je průstřel místo výřezu. Potěší Snapdragon,…

Ověřený zákazník

Z telefonu jsem opravdu hodně zklamaný a nikomu ho nedoporučuji. Naneštěstí je tu už druhá Nokia v řadě, se kterou mám jen problémy a taky je to má poslední. Nokii jako značku jsem měl vždy rád, ale po této již druhé zkušenosti musím říci, že dnešní Nokia se nedá s tou před patnácti lety srovnat… Nejsem nijak náročný uživatel. Na telefonu nehraju žádné hry. Mám ho na volání, zprávy, sociální sítě a sem tam nějakou fotku a video. Potřebuji od telefonu jen aby byl plynulý a prostě dělal co má, to ovšem Nokia 5.4 nesplňuje (a to už v podstatě od prvního zapnutí). Nedoporučuji.

Ověřený zákazník

Nokia je jméno,telefon je celkem povedený,je celkem betelný.Zatím se seznamuji,byl jsem mile překvapen,díky

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Nokia 5.4 4GB/64GB?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s dlouhou výdrží baterie

Kapacita baterie 4000 mAh umožňuje telefonu vydržet až dva dny na jedno nabití, což je ideální pro uživatele, kteří nechtějí neustále nabíjet svůj telefon.

Chcete telefon s čistým Androidem

Nokia 5.4 nabízí čistý Android 10 bez nadstavby, což znamená méně předinstalovaných aplikací a plynulejší uživatelský zážitek.

Potřebujete telefon s podporou NFC

Podpora NFC v této cenové kategorii je příjemným překvapením a usnadňuje bezkontaktní platby a další funkce spojené s NFC.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte plynulý a rychlý výkon

Telefon se často zasekává i při běžných činnostech, což může být velmi frustrující pro uživatele, kteří potřebují spolehlivý a rychlý telefon.

Hledáte kvalitní fotoaparát

Kvalita fotek je průměrná a fotoaparát má problémy s horšími světelnými podmínkami a pomalým ostřením, což může být zklamáním pro nadšence do fotografie.

Potřebujete spolehlivou čtečku otisků prstů

Čtečka otisků prstů funguje velmi nespolehlivě a často nepozná otisk, což může být velkou překážkou pro uživatele, kteří se spoléhají na tuto metodu odemykání telefonu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak zlepšit výkon telefonu Nokia 5.4 při každodenním používání?
Zkuste omezit počet spuštěných aplikací na pozadí a pravidelně čistěte mezipaměť. Aktualizace softwaru mohou také přinést zlepšení.
Jak vyřešit problémy s čtečkou otisků prstů na Nokii 5.4?
Ujistěte se, že máte čisté a suché ruce. Zkuste znovu nahrát otisk prstu několikrát a ujistěte se, že pokrýváte celý povrch čtečky.
Proč se mi při telefonování zkresluje hlas z reproduktoru?
Jedná se o softwarovou chybu. Přepněte během hovoru na hlasitý reproduktor a pak zpět, což by mělo problém vyřešit.
Jak zlepšit kvalitu fotografií pořízených pod zářivkovým osvětlením?
Zkuste použít manuální režim fotoaparátu a upravit nastavení expozice a ISO. Pokud to nepomůže, zvažte použití externího osvětlení.
Jak prodloužit výdrž baterie na Nokii 5.4?
Snižte jas displeje, vypněte nepotřebné funkce jako Bluetooth a GPS, a omezte aplikace běžící na pozadí. Také můžete použít úsporný režim.
Jak optimalizovat úložiště telefonu?
Pravidelně odstraňujte nepotřebné aplikace a soubory. Přesuňte fotografie a videa na microSD kartu nebo do cloudového úložiště.
Jak zlepšit výkon fotoaparátu v horších světelných podmínkách?
Použijte noční režim, pokud je dostupný, nebo zkuste zvýšit expozici v manuálním režimu. Stabilizujte telefon, aby se minimalizovalo rozmazání.

Parametry

Název produktu: Nokia 5.4 4GB/64GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Výrobce: Nokia
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 10
Hmotnost: 180 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ne
Produktová řada: Nokia 5.4
Nadstavba systému: bez nadstavby
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Komentáře k Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Podívejte se na Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Pohled na Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Průzkum Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Pozorování Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Hodnocení: Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Hodnocení Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Posouzení: Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Shrnutí: Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Verdikt: Nokia 5.4 4GB/64GB

Nokia 5.4 4GB/64GB

Jak si vybrat správný mobilní telefon: Tipy, triky a tajemství od expertů

Přehled možností na trhu

Nabídka mobilních telefonů je obrovská. Máme na výběr od superlevných modelů až po ty nejluxusnější kousky. Otázkou zůstává, jaký telefon skutečně potřebujete?

Nejdůležitější je stanovit si, co od telefonu očekáváte. Jste náročný uživatel, který chce nejlepší fotoaparát na trhu? Nebo potřebujete mobil jen na základní úkoly?

Na co se zaměřit při výběru

Když už víte, co chcete, je čas se zaměřit na specifika. Tady jsou klíčové body:

1. Výkon a rychlost

Rychlost mobilu je dána procesorem a množstvím RAM. Pokud chcete telefon na hry nebo náročné aplikace, hledejte modely s procesory Snapdragon 8xx nebo Apple A-serie. U střední třídy se podívejte na Snapdragon 7xx. Miniaturní kapacita RAM (méně než 4 GB) škrtí i nejlepší procesory.

2. Kvalita fotoaparátu

Fotoaparáty mohou být klíčovým faktorem. Sledujte ho nejen podle rozlišení (12MP není vždy horší než 48MP), ale také podle světelnosti objektivu (f/1.8 je lepší než f/2.2). Funkce jako optická stabilizace obrazu, noční režim nebo optický zoom mohou být rozhodující.

3. Baterie a výdrž

Kapacita baterie se měří v mAh. Telefony s méně než 3000 mAh nevydrží celý den intenzivního používání. Optimální velikost je nad 4000 mAh. Nezapomeňte na rychlé nabíjení – 20 W a více je dnešní standard.

Výhody a nevýhody různých značek

 • Apple: Skvěle optimalizovaný výkon a dlouhá podpora aktualizací. Nevýhody? Cena a menší možnost vlastní konfigurace.
 • Samsung: Nejnovější technologie a skvělé displeje. Bloatware a někdy vyšší ceny u vyšších modelů.
 • Xiaomi: Výborný poměr cena vs. výkon. Někdy kolísavá kvalita softwaru.

Co všechno může být problém

Ne vše je tak růžové. Dokonce i ty nejlepší mobily mají svoje mouchy:

 1. Špatné aktualizace: Některé značky neaktualizují svůj software dlouhodobě, což může ovlivnit bezpečnost a funkčnost telefonu.
 2. Mechanická kvalita: Skleněná záda mohou být křehká. Pouzdro je must-have!
 3. Nesoulad mezi specifikacemi a reálným výkonem: Papírově super tlakové procesory mohou být v praxi zadýchané kvůli špatné optimalizaci softwaru.

Výběr mobilního telefonu může být královská disciplína. Ale s těmito tipy na konkrétní faktory a specifika, která často unikají běžným uživatelům, budete mít při rozhodování jasno.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony