Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Herní konzole » Recenze NVIDIA Shield TV – ideální pro sledování filmů a seriálů

Recenze NVIDIA Shield TV – ideální pro sledování filmů a seriálů

Celkové hodnocení

67 %

Skvělá pro multimédia v kategorii Herní konzole

NVIDIA Shield TV (2017) nabízí 4K HDR zážitky pro filmy, seriály i hry. Naše recenze hodnotí její výkon, výhody a možná úskalí... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 6,5/10
  Hry
 • 7/10
  Ovládání
 • 9/10
  Design
 • 6/10
  Úložiště
 • 7/10
  Streamování

Klady

 • Výkonný hardware
 • 4K HDR podpora
 • Skvělý na sledování filmů a seriálů
 • Podpora Google Cast
 • Ergonomický ovladač
 • Výdrž baterie až 50 hodin
 • Elegantní a kompaktní design

Zápory

 • Neintuitivní operační systém
 • Časté sekání a pády aplikací
 • Omezený výběr her
 • Nespolehlivé Gamestream propojení s PC
 • Malé interní úložiště
 • Absence slotu pro microSD
 • Nutnost častého dobíjení ovladačů

Moje zkušenost

“NVIDIA Shield TV (2017) mě zaujala svým výkonem a schopností přehrávat 4K HDR obsah, což ji činí ideální pro sledování filmů a seriálů. Nicméně, uživatelské prostředí a problémy s některými funkcemi, jako je Gamestream, mě zklamaly. Pokud hledáte zařízení primárně pro multimediální zážitky, Shield TV je skvělou volbou, ale jako herní konzole nebo mini počítač má své nedostatky.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Výkon a funkce

NVIDIA Shield TV (2017) mě zaujala svým výkonným hardwarem. 64bitový procesor a 3 GB RAM zajišťují, že zařízení zvládá 4K HDR obsah bez problémů. Na sledování filmů a seriálů je to opravdu paráda. Aplikace jako Netflix, Spotify nebo Plex fungují skvěle a bez sekání. Navíc je tu podpora Google Cast, což umožňuje streamovat obsah z telefonu nebo tabletu přímo na televizi.

Výkon při hraní her je také působivý. Shield TV zvládá 60 fps při 4K rozlišení her na plné detaily. To je na konzoli v této cenové kategorii opravdu úctyhodné. Bohužel, pokud jde o širší výběr her, nabídka je omezená. Ne každá hra je optimalizovaná pro Shield TV, což může být zklamání.

Uživatelské prostředí a ovládání

Operační systém Android na Shield TV mě ale trochu zklamal. Je naprosto neintuitivní a často se seká. Například při používání torrent aplikací jsem narazil na neustálé pády a problémy se stahováním. Také ovladače občas přestanou reagovat, což je velmi frustrující.

Hlasové ovládání je sice zajímavé, ale ne vždy funguje tak, jak bych si představoval. Občas hledá nesmysly nebo se snaží hledat přes YouTube, což není vždy žádoucí. Na druhou stranu, když to funguje, je to skvělý doplněk, zejména při vyhledávání na YouTube nebo Spotify.

Propojení s PC a další možnosti

Jedním z hlavních lákadel pro mě byla možnost streamování her z PC. Bohužel, Gamestream nefunguje spolehlivě. Často se mi stávalo, že Shield TV nemohla najít můj počítač, a musel jsem reinstalovat GeForce Experience, což je otrava. Pokud máte PC s výkonnou grafikou od NVIDIA, může to být zajímavá funkce, ale připravte se na možné problémy.

Interní úložiště o velikosti 16 GB je také omezené. Pokud používáte Plex, je hned plné. Možnost přesunu dat na USB sice existuje, ale je velmi omezená. Absence slotu pro microSD a portu microUSB je také nevýhodou.

Na druhou stranu, design je elegantní a kompaktní. Ovladač je ergonomický a dobře sedí v ruce. Výdrž baterie až 50 hodin je skvělá, i když neustálé dobíjení ovladačů je trochu otravné.

Pokud hledáte zařízení hlavně na sledování filmů a seriálů, NVIDIA Shield TV (2017) je skvělou volbou. Ale pokud očekáváte plnohodnotné herní konzole nebo mini počítač, můžete být zklamáni.

Zkušenosti dalších zákazníků

Aź na Horizon Go a HBO Go jsem konečně spokojen. Moc fajn na ovládání. Ale zase mám Horizon Go na tabletu a Shield má zabudovaný Chrome přijímač takže se to vlastně ovládá lépe prstem na tabletu a nechat přehrát přes Shield v TV, než jezdit ukazovátkem po obrazovce… Oproti tomuto takové Evolveo je utrpení pro uživatele.

Ověřený zákazník

Čekal jsem od NVIDIA SHIELD, že to bude vymazlené android zařízení na kterém rozjedu vše co tento operační systém nabízí. Velká chyba. NVIDIA neustále hází klacky pod nohy a ve chvíli kdy spoléháte na její funkčnost a že vás nebude otravovat s hovadinama, vás otravovat začne. Takže zařízení je dobré tak maximálně na přehrávání – ale mini počítač určitě nečekejte. Prohlížení internetu celkem za trest (přes ovladače nepraktické, jedině trochu zachraňuje myš). Naivně jsem si myslel jak si stáhnu torrent aplikaci a budu si stahovat rovnou na disky (jenomže to by se nesměla sekat a neustále padat). Krom toho nasměrovat na uložení na disk je krkolomné.Závěrem lze říci, že se toho chci zbavit – protože už mě ty neustále problémy nebaví řešit. Zlatě svatě zařízení s Windows – takže buď notebook nebo MINI PC.

Ověřený zákazník

Používám hlavně jako media server Plex, dále služby Spotify, Youtube a Netflix. To funguje dobře, dokonce se umí připojit i na NAS, kde mám filmy a hudbu. Protože mám počítač s výkonnou grafikou od nVidie, těšil jsem se na konzolové hraní oblíbených titulů, které už mám (např. koupené na Steamu), bez nutnosti je kupovat pro jinou platformu (proto jsem nešel do Xboxu nebo PS). Tady už je to horší – několikrát jsem takto hry spustil, ale často se mi stává, že Shield nemůže najít počítač – většinou pomůže až reinstall GeForce Experience na počítači. To mě ale pořád dělat nebaví, tak hry dál hraju na PC a Shield používám na multimédia. Co mi nevyhovuje, je operační systém – mám ještě Apple TV, která má v porovnání s Androidem o několik tříd lepší a odladěnější OS (subjektivní). Musím ale pochválit hlasové vyhledávání (rozumí dobře i češtině) a dobrý gamepad s kvalitní vibrační odezvou

Ověřený zákazník

Rádi hrajete hry, sledujete filmy a konzumujete multimediální obsah? Pak se vám bude hodit námi testovaná herní konzole NVIDIA Shield TV (2017). Nabízí výkonný hardware, kvalitní zpracování, ale také přehledné systémové prostředí přizpůsobené pro televizi. Za vylepšení považujeme lepší design, kompaktnější rozměry, ale také ergonomičtější ovladač. Za nevýhodu považujeme stejný použitý hardware, který je totožný s dva roky starou verzí, absenci slotu microSD a portu microUSB.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit NVIDIA Shield TV?

Kupte, pokud…

Hledáte kvalitní zařízení pro streamování multimédií

NVIDIA Shield TV (2017) nabízí skvělý výkon a podporu aplikací jako Netflix, Spotify a Plex, což z něj činí ideální volbu pro sledování filmů a seriálů.

Chcete zařízení s hlasovým ovládáním

Hlasové ovládání na Shield TV je užitečné pro vyhledávání na YouTube nebo Spotify, což může zpříjemnit uživatelský zážitek.

Potřebujete výkonný hardware v kompaktním designu

Shield TV nabízí výkonný 64bitový procesor, 3 GB RAM a podporu 4K HDR obsahu, vše v elegantním a kompaktním provedení.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte bezproblémové herní zážitky

Streamování her z PC není vždy spolehlivé a nabídka her optimalizovaných pro Shield TV je omezená.

Nechcete se potýkat s omezeným úložištěm

Interní úložiště o velikosti 16 GB se rychle zaplní, zejména při používání aplikací jako Plex, a možnosti rozšíření jsou omezené.

Máte nízkou toleranci k neintuitivnímu operačnímu systému

Operační systém Android na Shield TV může být neintuitivní a často se seká, což může být frustrující.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu optimalizovat výkon NVIDIA Shield TV při streamování her z PC?
Pokud máte problémy se spojením mezi Shield TV a vaším PC, zkuste přeinstalovat GeForce Experience na vašem počítači. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi a že váš počítač i Shield TV jsou připojeny ke stejné síti.
Co dělat, když se ovladače Shield TV přestanou reagovat?
Pokud ovladače přestanou reagovat, zkuste je restartovat. Dlouhým stisknutím tlačítka napájení na ovladači jej vypněte a poté znovu zapněte. Pokud to nepomůže, zkuste ovladač spárovat znovu přes nastavení Bluetooth.
Jak řešit problémy s nedostatkem interního úložiště na Shield TV?
Můžete připojit externí USB disk a přesunout část obsahu na něj. V nastavení Shield TV najdete možnost rozšíření úložiště. Vyberte připojený USB disk a nastavte jej jako výchozí úložiště pro aplikace a data.
Proč některé aplikace na Shield TV nefungují správně?
Některé aplikace nemusí být plně optimalizované pro Shield TV. Pokud se aplikace seká nebo padá, zkuste ji aktualizovat na nejnovější verzi. Pokud problém přetrvává, můžete zkusit aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat.
Jak mohu zlepšit hlasové ovládání na Shield TV?
Pro lepší výsledky při hlasovém ovládání mluvte jasně a pomalu. Ujistěte se, že máte nastavený správný jazyk pro rozpoznávání hlasu. V nastavení můžete také upravit citlivost mikrofonu na ovladači.
Je možné na Shield TV používat běžné Android aplikace?
Bohužel, ne všechny běžné Android aplikace jsou dostupné na Shield TV. NVIDIA má vlastní omezenou nabídku aplikací, které jsou optimalizované pro toto zařízení. Pokud nějakou aplikaci nenajdete v Google Play Store na Shield TV, pravděpodobně není kompatibilní.
Jak vyřešit problémy s připojením bezdrátové klávesnice k Shield TV?
Ne všechny bezdrátové klávesnice jsou kompatibilní s Shield TV. Pokud máte problémy s připojením, zkuste použít klávesnici, která je přímo určena pro Android zařízení. Můžete také zkusit klávesnici připojit přes USB adaptér, pokud je k dispozici.

Parametry

Název produktu: NVIDIA Shield TV
Typ produktu: Herní konzole
Wi-Fi: ano
Bluetooth: ano

Fotogalerie

Průzkum NVIDIA Shield TV

NVIDIA Shield TV

Poznámky k NVIDIA Shield TV

NVIDIA Shield TV

Jak vybrat tu správnou herní konzoli: Tipy od experta

Porovnání jednotlivých systémů

PlayStation

PlayStation od Sony je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších hráčů na trhu. Pokud preferujete exkluzivní tituly jako „The Last of Us“ nebo „Uncharted,“ PlayStation je jasná volba. Má robustní ekosystém, který zahrnuje PS Now pro hraní starších her.

Výhody: Široká nabídka exkluzivit, skvělý výkon, komunitní podpora.

Nevýhody: Vyšší cena, omezená zpětná kompatibilita.

Xbox

Xbox od Microsoftu je silným konkurentem s důrazem na zpětnou kompatibilitu. Game Pass je obzvláště atraktivní funkcí – mnoho her za pevný měsíční poplatek.

Výhody: Vynikající systém předplatného, lepší zpětná kompatibilita, silná integrace s Windows.

Nevýhody: Méně exkluzivních titulů, dražší příslušenství.

Nintendo

Nintendo Switch nabízí mobilitu a flexibilitu. Skvělé pro rodiny, což je bonus pokud máte malé děti. Exkluzivity jako „Zelda“ a „Mario“ jsou bezkonkurenční.

Výhody: Skvělá mobilita, rodinné hry, unikátní tituly.

Nevýhody: Slabší výkon, omezené multimédia.

Co brát v úvahu při výběru

Typ her: Exkluzivity nebo multiplatformy?

Jste velký fanoušek konkrétních herních sérií? Exkluzivní hry mohou být rozhodujícím faktorem. Pokud milujete „Halo“ nebo „God of War,“ rozhodněte se pro konzoli, která tyto hry podporuje.

Výkon a grafika

Chcete nejlepší grafiku? Zvažte specifikace konzole. Xbox Series X a PlayStation 5 nabízí podobné špičkové vlastnosti, zatímco Nintendo Switch je více o pohodlí.

Ekosystém a služby

Kromě samotných her jsou důležitá i předplatná. Xbox Game Pass vs PS Now – jaký ekosystém vám vyhovuje víc? Přečtěte si recenze a zjistěte, co nabízí každá platforma.

Na co si dát pozor

Kompatibilita příslušenství

Některé konzole mají exkluzivní příslušenství. Kompatibilita starších herních ovladačů a headsetů může být rozhodující. Ujistěte se, že vaše stávající vybavení bude fungovat i s novou konzolí.

Dostupnost a cena her

Hry mohou být drahé. Získejte přehled o cenách her a příslušenství pro jednotlivé konzole. Akce a slevy se také mohou lišit mezi obchody a platformami.

Online a multiplayer možnosti

Pokud rádi hrajete multiplayerové hry, investice do konzole s nejlepšími online službami a komunitou je klíčová. Xbox Live a PlayStation Network mají různé výhody a ceny.

Výběr správné herní konzole může být složitý, ale s těmito tipy se vám podaří najít tu pravou pro vaše potřeby. Přejeme hodně zábavy!

Nejprodávanější z kategorie herní konzole