Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Brýle pro virtuální realitu » Recenze Oculus Quest 2 128 GB – skvělý poměr cena/výkon s kvalitním zobrazením

Recenze Oculus Quest 2 128 GB – skvělý poměr cena/výkon s kvalitním zobrazením

Celkové hodnocení

95 %

Skvělý poměr cena/výkon v kategorii Brýle pro virtuální realitu

Oculus Quest 2 128 GB je ideální kombinací výkonu a cenové dostupnosti pro fanoušky virtuální reality. Nabízí skvělý vizuální zážitek a plynulý chod her. Přes drobné nedostatky, bezdrátové pohodlí nadchne... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 7,5/10
  Baterie
 • 8,5/10
  Konstrukce
 • 9,2/10
  Zvuk
 • 9,0/10
  Cena

Klady

 • Krásně ostrý obraz
 • Kvalitní prostorový zvuk
 • Špičkový výkon
 • Skvělé ovladače
 • Bez kabelů
 • Příznivá cena
 • Některé hry zdarma

Zápory

 • Popruhy se uvolní
 • Výdrž baterie cca dvě hodiny
 • USB-C kabel nutno dokoupit
 • Hry v plné kvalitě dražší

Moje zkušenost

“Oculus nabízí skvělý poměr cena/výkon s kvalitním zobrazením a plynulým chodem her, což ocení každý nadšenec do virtuální reality. Přestože má menší nedostatky, jako je výdrž baterie a nutnost dokoupit USB-C kabel, celkový zážitek z hraní a pohodlí bez kabelů tyto drobné nevýhody vyvažují.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a kvalita zobrazení

Když jsem poprvé nasadila Oculus, byla jsem ohromená. Obraz je krásně ostrý, což je zásluha rozlišení 832×1920 pixelů na oko. Při hraní her jsem se cítila, jako bych byla přímo uprostřed dění. Kvalitní prostorový zvuk z vestavěných reproduktorů tomu jen přidává na autentičnosti.

Nicméně, po delší době používání jsem si všimla, že popruhy se trochu uvolní a musím je dotahovat. Není to nic strašného, ale může to být trochu otravné, když jste zrovna ponořeni do hry.

Výkon a ovládání

Oculus je vybaven špičkovým procesorem Qualcomm Snapdragon XR2 a 6GB RAM, což zajišťuje jedničkový výkon. Hry běží plynule a bez záseků. Ovladače Oculus Touch jsou skvělé. Sledují každý pohyb mé ruky, takže mám pocit, že mám všechno opravdu pod kontrolou.

Jediné, co mě trochu zklamalo, je výdrž baterie. Vydrží cca dvě hodiny, což je na delší herní seance málo. Když se baterie vybije, musím si dát pauzu, což někdy nechci. USB-C kabel k zapojení do PC si musíte dokoupit sami, což je další malý mínus.

Herní zážitky a cena

Jednou z největších výhod je, že Oculus je bez kabelů. Můžu hrát kdekoliv a nejsem omezena délkou kabelu. Cena je také velmi příznivá, zvláště když vezmu v úvahu kvalitu zobrazení a výkon. Některé hry jsou dokonce zdarma, což je skvělé, pokud nechcete hned investovat do drahých titulů.

Na druhou stranu, pokud chcete hrát hry v plné kvalitě bez kabelů, musíte je kupovat přes Meta Quest Store. To může být pro někoho nepříjemné, protože ceny některých A titulů jsou nad 1000 Kč. Ale pokud nechcete investovat hodně peněz do verze 3 nebo jiných top VR brýlí, Oculus je skvělá volba.

Zkušenosti dalších zákazníků

V pohode

Ověřený zákazník

Syn je spokojený.

Ověřený zákazník

Je to dobrá volba, pokud chcete vyzkoušet VR. Tyto brýle nabízí dostatečnou kvalitu zobrazení, aby jste si to užili, a zároveň jsou poměrně levné. Některé hry jsou dokonce zdarma. Vybrané A tituly jsou pak i nad 1000 Kč. Pokud tedy nechcete investovat hodně peněz do verze 3 nebo jiných top VR brýlí, tak doporučuji.

Ověřený zákazník

vše OK

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Oculus Quest 2 128 GB?

Kupte, pokud…

Chcete zažít virtuální realitu s ostrým obrazem

Oculus nabízí krásně ostrý obraz díky rozlišení 832×1920 pixelů na oko, což vám umožní plně se ponořit do herního světa.

Hledáte bezdrátové řešení

Oculus je bez kabelů, což vám umožní hrát kdekoliv a neomezovat se délkou kabelu.

Máte omezený rozpočet na VR brýle

Cena je velmi příznivá vzhledem ke kvalitě zobrazení a výkonu, takže je to skvělá volba, pokud nechcete investovat hodně peněz do dražších modelů.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Baterie vydrží cca dvě hodiny, což může být málo pro delší herní seance.

Nechcete dokupovat příslušenství

USB-C kabel k zapojení do PC si musíte dokoupit sami, což může být nepříjemné.

Chcete hrát hry v plné kvalitě bez dalších nákladů

Pro hraní her v plné kvalitě bez kabelů je musíte kupovat přes Meta Quest Store, což může být drahé.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží baterie a jak ji mohu prodloužit?
Baterie vydrží cca dvě hodiny. Pro delší hraní doporučuji pořídit externí baterii nebo powerbanku, kterou můžete připojit během hraní.
Mohu Oculus připojit k PC a jak?
Ano, můžete. Potřebujete k tomu USB-C kabel, který si musíte dokoupit. Po připojení můžete využívat Oculus Link pro hraní her z PC.
Jsou nějaké hry zdarma?
Ano, některé hry jsou zdarma. To je skvělé, pokud nechcete hned investovat do drahých titulů. Vyzkoušejte například VRChat nebo Rec Room.
Jaké jsou nevýhody bezdrátového hraní?
Hlavní nevýhodou je, že pokud chcete hrát hry v plné kvalitě bez kabelů, musíte je kupovat přes Meta Quest Store. To může být dražší než nákup her na jiných platformách.
Jak často musím dotahovat popruhy?
Popruhy se po delším používání trochu uvolní. Doporučuji je kontrolovat a dotahovat před každou herní seancí, aby vám brýle dobře seděly.
Jaký je rozdíl mezi Oculus a jinými top VR brýlemi?
Oculus nabízí skvělý poměr cena/výkon. I když nemá všechny funkce top modelů, jako je například vyšší rozlišení nebo delší výdrž baterie, stále poskytuje vynikající zážitek za přijatelnou cenu.
Jaký typ her je nejlepší pro Oculus?
Oculus je skvělý pro různé typy her, od akčních po puzzle hry. Doporučuji vyzkoušet Beat Saber pro rychlou akci nebo Moss pro krásně zpracované adventury.

Parametry

Název produktu: Oculus Quest 2 128 GB
Typ produktu: Brýle pro virtuální realitu
Výrobce: Oculus
Určení: desktopové
Zorné pole: 92 °

Fotogalerie

Shrnutí: Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Poznámky k Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Pohled na Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Ostestováno: Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Úvaha o Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Kritika Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Test: Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Testování Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Komentáře k Oculus Quest 2 128 GB

Oculus Quest 2 128 GB

Jak efektivně vybírat brýle pro virtuální realitu

Pochopení základů virtuální reality

Vybírat brýle pro virtuální realitu není jen tak. Důvěruhodný výběr předchází porozumění základům VR (virtuální reality) a technologiím za nimi. VR brýle vás přenášejí do digitálního 3D prostředí, které může být stejně skutečné jako realita. Bez ohledu na to, zda jste fanda gamingu nebo vás jen láká prozkoumávat virtuální svět, správné VR brýle vám to umožní.

Co rozhoduje při výběru brýlí pro virtuální realitu

Než se rozhodnete pro konkrétní model, je důležité zaměřit se na následující faktory:

 • Typ VR brýlí – Existují tři hlavní typy: samostatné, ty které potřebují PC a ty, které využívají smartphone. Samostatné jsou příjemnějším řešením, protože nepotřebujete další zařízení. PC VR brýle nabízejí vysokou kvalitu obrazu, ale vyžadují silný počítač. Brýle pro smartphone jsou nejlevnější, ale kvalita zážitku může kolísat podle výkonu telefonu.
 • Kvalita obrazu a pole pohledu: Vyšší rozlišení a širší pole pohledu se rovná realističtějšímu zážitku. Ale opět, to může zvýšit cenu.
 • Pohodlí a ergonomie: Pamatujte, že pravděpodobně budete brýle na hlavě nosit delší dobu. Takže nezapomínejte na pohodlí.

Na co si dát pozor a s čím jsou problémy

Při výběru VR brýlí se mohou objevit určité pasti, které je třeba mít na paměti.

 1. Hardware a software: Před příchodem VR vývoje bylo snazší orientovat se v hardwarových i softwarových požadavcích. Dnes může být kompatibilita problém. Ujistěte se, že vaše VR brýle jsou kompatibilní s vašim stávajícím zařízením.
 2. Technické problémy: VR brýle jsou složité zařízení, takže mohou vyvstat technické komplikace. Někteří uživatelé také zaznamenali nevolnost při používání VR brýlí.

I přes těchto pasti a problémů je virtuální realita fascinujícím světem, do kterého stojí za to vstoupit. Vybrat správné VR brýle může být výzvou, ale věřím, že s těmito tipy se vám to podaří.