Přeskočit na obsah
Úvod » Zdraví » Volně prodejné léky » Recenze OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML – rychlá úleva od ucpaného nosu

Recenze OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML – rychlá úleva od ucpaného nosu

Celkové hodnocení

91 %

Krátkodobá úleva v kategorii Volně prodejné léky

Olynth nosní sprej poskytuje rychlou úlevu při ucpaném nosu. V recenzi se zaměříme na jeho výhody a upozornění při používání... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Účinek
 • 9,0/10
  Aplikace
 • 9,2/10
  Cena
 • 6,0/10
  Vedlejší účinky
 • 5,5/10
  Dlouhodobé užívání
 • 7,0/10
  Balení

Klady

 • Rychlý nástup účinku
 • Pohodlná aplikace
 • Kompaktní balení
 • Dostupný bez předpisu
 • Příznivá cena
 • Svěží vůně
 • Obsáhlý příbalový leták

Zápory

 • Zhoršující se ucpání nosu
 • Podráždění nosní sliznice
 • Možné riziko závislosti
 • Neprůhledná lahvička
 • Možné vedlejší účinky
 • Nevhodné pro citlivé nosy a alergiky

Moje zkušenost

“Olynth nosní sprej nabízí rychlou úlevu od ucpaného nosu a pohodlnou aplikaci, což oceňuji zejména při akutních stavech. Nicméně jsem zaznamenala nepříjemné vedlejší účinky, jako je podráždění sliznice a riziko závislosti při dlouhodobém užívání. Celkově bych doporučila jeho použití s opatrností a pouze na krátkodobou úlevu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a aplikace

Olynth nosní sprej jsem začala používat během jedné z mých častých rým. První věc, která mě překvapila, byla rychlost nástupu účinku. Už za pár minut jsem mohla volně dýchat. To bylo opravdu úlevné, zvláště v noci, kdy mě ucpaný nos často budil.

Aplikace spreje je velmi pohodlná. Lahvička má silný rozprašovač, který vám tekutinu aplikuje hluboko do nosní dutiny. To je velké plus, protože s kapátkem jsem měla vždy problémy. Navíc je balení kompaktní a snadno se vejde do kabelky.

Pozitivní zkušenosti

Olynth skvěle uvolňuje ucpaný nos a dýchací cesty. Je vhodný i na chřipku a pomáhá uvolňovat hleny, což je velká výhoda. Sprej je bez předpisu a k dostání v každé lékárně. Jeho cena je také velmi příznivá, což potěší každého, kdo nechce utrácet za drahé léky.

Jedno balení mi vydrželo poměrně dlouho a díky příklopnému víčku jsem se nemusela bát nechtěného vystříknutí. Navíc má svěží vůni, což je příjemný bonus. Oceňuji také obsáhlý příbalový leták, který poskytuje všechny potřebné informace.

Negativní zkušenosti a vedlejší účinky

Bohužel, ne všechno bylo růžové. Po pár dnech používání jsem si všimla, že se mi nos začal více ucpávat, a to i po aplikaci spreje. Zduřelé sliznice a spousta hlenu byly nepříjemným vedlejším účinkem. Měla jsem pocit, že se mi rýma zhoršuje, místo aby se lepšila.

Navíc jsem zaznamenala podráždění nosní sliznice. Sprej mi způsoboval kýchání a prskání, což bylo velmi nepříjemné. Měla jsem také obavy z možného vzniku závislosti, protože jsem musela sprej používat stále častěji, abych dosáhla stejného účinku.

Dalším problémem byla plastová, neprůhledná lahvička, ve které není vidět objem zbývající tekutiny. Často jsem měla pocit, že v lahvičce ještě něco je, ale sprej už nic nevydal. To bylo frustrující, zvláště když jsem potřebovala rychlou úlevu.

Olynth nosní sprej obsahuje účinnou látku xylometazolin, která způsobuje stažení cév a tím snižuje otok sliznic. To usnadňuje dýchání a uvolnění hlenů. Sprej by se neměl používat déle než pět dní bez konzultace s lékařem, protože dlouhodobé užívání může vést k trvalému poškození sliznice a tvorbě strupů.

Celkově mám smíšené pocity. Na jednu stranu skvělá úleva a pohodlná aplikace, na druhou stranu vedlejší účinky a riziko závislosti. Pokud máte citlivý nos nebo alergie, doporučuji být opatrná a možná zkusit jiný přípravek.

Zkušenosti dalších zákazníků

Ano, tento výrobek vám uvolní nos, ale pouze na chvíli. Ovšem jako vedlejší účinek vám ho za pár hodin pořádně ucpe. Někdo tomu říká návykovost, já tvrdím, že Olynth příznaky akorát tak zhoršuje. Měl jsem mírnou rýmu, mohl jsem dýchat nosem – ale špatně, po použití Olynthu jsem sice chvíli dýchal normálně, ale večer se mi nos ucpal úplně. Zduřelé sliznice, spousta hlenu. Po dvou dnech užívání jsem měl za to, že u mě vypukla snad nějaká strašná viróza, protože mě bolela hlava, měl jsem ucpané dutiny a musel jsem si každou chvíli stříkat Olynth. Pak mi někdo poradil tyto zázračné kapky vysadit. Druhý den trápení skončilo a zůstala mi jen slabá rýma, resp. byl jsem tam, kde jsem byl. Koupil jsem si jiné kapky (Muconasal) a u těch žádné podobné vedlejší účinky nepozoruji – prostě uvolní nos a pak odezní. Ještě teď mám v nose strupy po Olynthu … děkuji, nikdy víc!! Je to sviňstvo a moc nerozumím nadšeným recenzentům, že jim nevadí vedlejší účinky, které sami zmiňují. Doporučil bych jim vyzkoušet i jiné přípravky, ať vidí, jak mohou kapky do nosu fungovat.

Ověřený zákazník

Už několik let používám pouze tento sprej do nosu. Kapat si klasické kapky mi bylo vždy nepříjemné, s tímto sprejem je to bez problému a je možné ho aplikovat kdekoliv narozdíl od kapek. Rýma mi trvá stejnou dobu jako při neléčení, ale rozdíl je v tom, že o ní skoro ani nevím, okamžitě po aplikaci se mi krásně zprůchodní dýchací cesty a můžu volně dýchat. Sprej se bohužel nesmí používat v těhotenství, toho jsem se hodně bála, co budu dělat, pokud dostanu rýmu, ale naštěstí se to nestalo. Olynth teď přišel na trh s více druhy nosních sprejů, ale ty jsem nezkoušela. Tento klasický splňuje to, co od něho očekávám. Cena je podle mně přijatelná, protože vám opravdu uleví, navíc většinou dostanu ještě nějaký malý dáreček od firmy Olynth v lékárně při nákupu – např. papírové kapesníčky.

Ověřený zákazník

je to super vecička máme doma snad tři a protože jsem alergig tak mám na jaro trochu problémi s dýchacímy cestami a s plným nosem tak kromně inhalátoru nosím v kabelce i tento sprej je malí i lehký v hmotnosti takže se dá schovat i do nejmenší kabelky.Když si vspomenu ta léta když mi bylo tak pět a matka mi vždycky dávala do nosu takové hnusné kapky kde člověk musel být zakloněnýtak je to rozdílo proti dnešnímu světu ohledně všeho co dnes je například notebooky,počítače,mobili i ve zdravotnictví udělali pokrok když si člověk vezme to že lidi umírali před padesát lety na záškrty na angínu,na černý kašel,na chřipku,na příušnice.Tak za těch padesát let udělaly kus práce,já bych se nedívila kdyby tak za sto let vyléčili postížené děti a lidi na vozíčkách a jiné takové případy s nějakým postižením.

Ověřený zákazník

Tento sprej používáme již nějakou dobu celá rodina. Velkým pozitivem je, že tento výrobek je ve formě spreje, takže se jednoduše vstříkne a působí svým jemným aerosolem. Předtím jsem nosní kapky nepoužívala vůbec, protože jsem nesnášela tu aplikaci kapátkem. Téměř okamžitě zprůchodní ucpané dýchací cesty, takže již za chvilku můžete normálně a bez větších problémů dýchat. Využiji ho i na noc, kdy mi ucpaný nos vždycky bránil ve spánku, díky Olynthu již nic takového nehrozí a navíc má účinek dlouhodobějšího charakteru. Zpravidla mi od ucpaného nosu s definitivní platností pomáhá za den nebo dva dny používání. Je možné ho využít při klasické rýmě, která každého z nás párkrát do roka potrápí, ale své účinky prokáže i při nepříjemné rýmě způsobené alergiemi. Je k dostání za příznivou cenu a určitě by neměl chybět v žádné lékárničce

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML?

Kupte, pokud…

Potřebujete rychlou úlevu od ucpaného nosu

Olynth nosní sprej poskytuje rychlou úlevu od ucpaného nosu během několika minut, což je skvělé zvláště v noci.

Hledáte cenově dostupný nosní sprej

Sprej je k dostání za velmi příznivou cenu a je dostupný bez předpisu v každé lékárně.

Preferujete pohodlnou aplikaci

Díky silnému rozprašovači je aplikace spreje jednoduchá a pohodlná, což je velká výhoda oproti klasickým kapkám.

Nekupujte, pokud…

Máte citlivý nos nebo alergie

Sprej může způsobovat podráždění nosní sliznice, kýchání a prskání, což je nepříjemné pro alergiky.

Bojíte se závislosti

Dlouhodobé používání může vést k závislosti a zhoršení příznaků, což může být problém.

Potřebujete průhlednou lahvičku

Plastová, neprůhledná lahvička neumožňuje vidět zbývající objem tekutiny, což může být frustrující.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky Olynth nosního spreje?
Nejčastější vedlejší účinky zahrnují podráždění nosní sliznice, pálení v nose, zvýšený otok po odeznění účinku a suchost sliznic. Při dlouhodobém užívání může dojít k trvalému poškození sliznice a tvorbě strupů.
Jak dlouho mohu používat Olynth nosní sprej bez konzultace s lékařem?
Bez konzultace s lékařem byste neměli Olynth nosní sprej používat déle než pět dní. Delší užívání může vést k závislosti a trvalému poškození nosní sliznice.
Je možné, že se mi po použití Olynth nosního spreje nos více ucpává?
Ano, je možné, že se po použití Olynth nosního spreje nos více ucpává. Tento jev se může objevit po odeznění účinku léku a je známý jako rebound efekt.
Mohu Olynth nosní sprej použít, pokud mám alergii?
Pokud máte alergii, buďte opatrní. Sprej může způsobovat podráždění a kýchání. Doporučuji konzultovat použití s lékařem nebo zkusit jiný přípravek, který je vhodný pro alergiky.
Jak poznám, že je lahvička spreje prázdná, když je neprůhledná?
Poznáte to podle toho, že sprej přestane vydávat tekutinu, i když slyšíte šplouchání. To znamená, že v lahvičce už není dostatek tekutiny pro správnou aplikaci.
Jaké jsou hlavní výhody použití Olynth nosního spreje oproti kapkám?
Hlavní výhodou je pohodlnější a přesnější aplikace díky silnému rozprašovači, který dostane tekutinu hluboko do nosní dutiny. Navíc je balení kompaktní a snadno přenosné.
Může Olynth nosní sprej způsobit závislost?
Ano, dlouhodobé nebo časté užívání Olynth nosního spreje může vést k fyzické závislosti. To znamená, že budete potřebovat stále vyšší dávky pro dosažení stejného účinku.

Parametry

Název produktu: OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML
Typ produktu: Volně prodejné léky
Výrobce: Ursapharm
Značka: Olynth
Příznaky: chřipka a nachlazení
Určení: pro dospělé
Forma přípravku: spreje
Objem: 10 ml
Věk: pro děti

Fotogalerie

Test: OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Kritika OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Podívejte se na OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Úvaha o OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Analýza OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Průzkum OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Zkoumání OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Zkušenost s OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Hodnocení OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Testování OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

OLYNTH HA NAS 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML

Jak správně vybírat volně prodejné léky: Praktický průvodce

Široká nabídka: Jak se v ní neztratit

Když se vydáte do lékárny nebo procházíte eshopy s volně prodejnými léky, často narazíte na stovky produktů. Není jednoduché si vybrat.

Rozhodující faktory

 • Příznaky, které zažíváte
 • Konkrétní složení léku
 • Interakce s jinými léky
 • Historií a důvěryhodnost výrobce

Mnoho lidí volí produkty podle obalů, ale nikdy byste neměli podcenit důležitost složení a doporučení lékaře.

Konkrétní přínosy a rizika

Volně prodejné léky mají svá pro a proti. Výhodou je dostupnost bez nutnosti lékařského předpisu.

Výhody

 • Rychlá dostupnost
 • Snadné použití
 • Většina je bezpečná při dodržování dávkování

Nevýhody

 • Možnost nesprávně zvoleného léku
 • Riziko samoléčení bez konzultace s lékařem
 • Interakce s jinými léky a zdravotními stavy

Nepodceňujte prevenci. I banální lék může způsobit komplikace, pokud máte například alergii na určitou složku.

Na co si dát pozor při výběru

Když si vybíráte volně prodejný lék, zaměřte se na:

Složení

Podívejte se přímo na seznam složek. I když některé názvy zní složitě, rychlé vyhledání na internetu vám může pomoci pochopit, co přesně do těla dostáváte. Ujistěte se, že neobsahuje nic, na co jste alergičtí nebo co by mohlo vyvolat nežádoucí reakce.

Způsob podání

Volně prodejné léky mohou mít různé formy: tablety, kapky, masti. Vyberte si takovou formu, která vám nejvíce vyhovuje a kterou snadno zvládnete aplikovat.

Recenze a hodnocení

Před nákupem se podívejte na recenze ostatních uživatelů. I když každý tělo reaguje jinak, recenze vám dají představu o účinnosti a případných vedlejších účincích.

Interakce s jinými léky

Pokud užíváte jiné léky, nezapomeňte se poradit s lékárníkem nebo lékařem. Některé léky mohou snižovat nebo naopak zvyšovat účinky jiných léků, což může vést ke komplikacím.

Při správném přístupu vám volně prodejné léky mohou účinně pomoci zvládnout různé zdravotní obtíže. Stačí jen vědět, jak správně vybírat.