Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB – solidní telefon s výborným výkonem

Recenze OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB – solidní telefon s výborným výkonem

Celkové hodnocení

94 %

Výkonný kompromis v kategorii Mobilní telefony

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB nabízí špičkový výkon, kvalitní fotoaparát a moderní design za atraktivní cenu. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,0/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Displej
 • 9,1/10
  Baterie
 • 8,5/10
  Konstrukce
 • 9,3/10
  Fotoaparáty
 • 8,8/10
  Systém

Klady

 • Elegantní a moderní design
 • Skvělý výkon procesoru MediaTek Dimensity 9000
 • Plynulost prostředí
 • Výborný hlavní fotoaparát 50 MP
 • Super Fluid AMOLED displej
 • Rychlonabíjení za 15 minut
 • Solidní výdrž baterie
 • Variabilita uživatelského prostředí
 • Žádný předinstalovaný balast

Zápory

 • Větší a hůře ovladatelný jednou rukou
 • Telefon někdy zahřívá
 • Fotoaparátu chybí stabilizace
 • Nepodporuje bezdrátové nabíjení
 • Nadstavba znemožňuje některé volby z čistého Androidu
 • Čtečka otisků prstů v displeji není spolehlivá
 • Nelze probudit telefon poklepáním na obrazovku

Moje zkušenost

“OnePlus Nord 3 je solidní telefon s výborným výkonem a kvalitním fotoaparátem, který však trpí několika drobnými nedostatky, jako je absence stabilizace fotoaparátu a bezdrátového nabíjení. Design je elegantní, ale může být pro někoho příliš kluzký a velký. Celkově jde o dobrý telefon pro ty, kteří hledají vysoký výkon a kvalitní displej, ale jsou ochotni přistoupit na několik kompromisů.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

OnePlus Nord 3 mě hned na první pohled zaujal svým štíhlým tělem a plochými okraji. Vypadá elegantně a moderně. Při držení v ruce ale cítím, že je trochu větší, než bych si přála. Ovládání jednou rukou je tedy trochu náročné, zejména když mám plné ruce nebo nesu tašku.

Co se týče povrchu zad telefonu, šedá barva je příjemná na dotek a působí luxusním dojmem. Bohužel, telefon mi několikrát vyklouzl z ruky, což může být problém pro ty, kteří hledají něco kompaktnějšího a méně klouzavého.

Výkon a plynulost

Telefon je vybaven procesorem MediaTek Dimensity 9000, což zajišťuje opravdu skvělý výkon. Můžu mít otevřených až 44 aplikací současně a telefon stále jede jako po másle. Plynulost prostředí je na vysoké úrovni, i když jsem zaznamenala drobné záseky při skrolování v aplikaci Google Zprávy.

Při používání jsem si všimla, že se telefon někdy zahřívá, což je trochu nepříjemné. Přestože výkon je dostatečný pro většinu úkolů, toto zahřívání může být pro někoho rušivé.

Fotoaparát a displej

Hlavní fotoaparát s rozlišením 50 MP a senzorem Sony IMX890 je naprosto úžasný. Fotky jsou ostré, barevně věrné a i za šera dokáže pořídit parádní snímky. Režim portrétu s rozostřením pozadí funguje skvěle a efekty filtru bokeh dodávají fotkám profesionální vzhled.

Bohužel, fotoaparátu chybí stabilizace, což je znát hlavně při natáčení videí. Na druhou stranu, Super Fluid AMOLED displej je vynikající. Nabízí skvělý vizuální zážitek s adaptivní dynamickou snímkovou frekvencí. Duální reproduktory s Dolby Atmos pak doplní jedinečný audiovizuální zážitek.

Baterie a nabíjení

Výdrž baterie je solidní. Telefon vydrží celý den bez problémů. Rychlonabíjení je obrovskou výhodou – za pouhých 15 minut mám baterii nabitou na celý den. To je něco, co opravdu oceňuji, protože nemusím dlouho čekat, než se telefon nabije.

Na druhou stranu, telefon nepodporuje bezdrátové nabíjení, což je pro mě osobně trochu zklamání. V dnešní době bych očekávala, že tato funkce bude standardem i u střední třídy telefonů.

Nadstavba a uživatelské prostředí

Oxygen OS je velmi příjemný a umožňuje velkou variabilitu uživatelského prostředí. Nenarazila jsem na žádné bugy a podpora je skvělá. Na telefonu není žádný předinstalovaný balast, což je velké plus. Nicméně nadstavba mi občas znemožňuje nastavit některé standardní volby z čistého Androidu, což mě trochu rozčiluje.

Čtečka otisků prstů v displeji sice funguje, ale není tak rychlá a spolehlivá, jak bych si přála. Oproti čtečkám v tlačítku na boku je to méně pohodlné řešení. Také bych uvítala možnost probudit telefon poklepáním na obrazovku, což bohužel nejde.

Zkušenosti dalších zákazníků

Byl jsem člověk pro kterého byla značka Oneplus donedávna naprosto neznámá. Bohužel jakožto zklamaný uživatel Sony Xperia, iPhone a Motorola mě přimělo nad tímto telefonem zauvažovat. Nejprve jsem nevěděl co od telefonu čekat, po pár dnech naopak z telefonu jsem naprosto unešený. Víceméně jde o vlajkový telefon ve vyšší střední třídě a konkurence vypadá oproti tomuhle telefonu naprosto směšně. Celkový dojem telefonu a používání je naprosto někde jinde.

Ověřený zákazník

Tento smartphone splnil přesně má očekávání. Skutečně parádní výbava. S touto cenovkou je vážně na trhu ve své kategorii bych řekl na hvozdu. Přímé konkurence tu sice jsou, ale pokud jdete po telefonu se slušnějším foťákem, tak je na tom myslím One Plus Nord 3 nejspíš nejlépe. Skutečně necítím, že by mi zde něco chybělo. Rozhodně doporučuji.

Ověřený zákazník

velká RAM, velké úložiště, žádný problém s přenosem všeho ze starého mobilu jiné značky, aktualizace Androidu = prostě pohodafoťák musím teprve pořádně odzkoušet, ale vypadá to dobře

Ověřený zákazník

Kupoval jsem nový telefon pro ženu. Toto mi po přečtení všech recenzí přišlo jako nejlepší řešení. Původně vítězila po slevě velmi výhodná motorola edge 40, ale žena nechtěla zahnutý displej, takže jsme udělali pár kompromisů (vyměnili jedny výhody za jiné) a připlatili si pár tisíc. Výhody jsou poměrně zřejmé a v každé recenzi. Zaměřím se na to co mi vadí. Už při prvním rozbalení a zkopírování dat ze starého telefonu jsem zjistil, že telefon je nepříjemně horký. Po tom, co si s telefonem pár dnů hraju, se stále nedostavil ten wow efekt, který jsem čekal při koupi nového telefonu. Už při nastavování mě dost vytáčela nadstavba, která snad nepřídala nic užitečného a naopak ještě znemožní nastavit standardní volby z čistého androidu. Když to porovnám s mým zenfone 9, kde každá změna je jpresentována jen jako alternativa k čistému systému s možností volby, je to nebe a dudy (a volby jsou vždy promyšlené a užitečné). Nepovedlo se mi třeba posunout domovskou obrazovku o jednu doprava, nepovdlo se mi nastavit probuzení do alwais on obrazovky poklepáním (jde jen probudit, kdy se displej rozsvítí tak, že v noci člověka oslepí). Jde to jen nepohodlným zvednutím telefonu. Možnosti správy baterie jsou doslova ubohé, proti tomu co jsem zvyklý. Při procházení systémů je sice vše plynulé a rychlé, ale třeba v google zprávách nemám pocit plynulostí (možná volí příliš nízkou frekvenci). Co se týká ovládání, tak to je téměř nemožné zvládnout jednou rukou a až do teď jsem si neuvědomoval, jak je to pro mě důležité. Když prostě nesete tašku a nebo máte v náručí dítě, nejde použít druhou ruku. Už jen ta čtečka v displeji to v podstatě dost komplikuje a při odemykání jednou rukou dost riskujete pád. Samozřejmě doma na gauči je velký displej pohodlný a navíc se na něj pěkně kouká, protože to je jistě jedna z předností telefonu, ale my potřebujeme telefon i na cestách. Velikost je ale samo o sobě spíš jen o preferencích, tak to neberu jako negativa. Co ale vadí, je občas hůře reagující čtečka. Prostě proti tomu na co jsem zvyklý jak u svého Zenfonu 9, tak i u ženy starého Honoru 20 Pro, je tato optická čtečka pocitově horší. Není to tragédie, ale …Foťák fotí velmi dobře, s fotkama jsem spokojen. Výkon telefonu dostatečný na cokoliv, co může žena potřebovat. Upřímně jsem zvažoval, zda ho nevrátit ne nekoupit ženě taky Zenfone 9. Jenže ten diskvalifikuje letos končící podpora a sleva nebyla tak velká, aby to kompenzovala.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s vynikajícím poměrem cena/výkon

OnePlus Nord 3 nabízí skvělý výkon díky procesoru MediaTek Dimensity 9000 a plynulý chod aplikací za velmi příznivou cenu.

Chcete kvalitní fotoaparát

Telefon je vybaven hlavním fotoaparátem s rozlišením 50 MP a senzorem Sony IMX890, který pořizuje ostré a barevně věrné snímky i za šera.

Potřebujete rychlé nabíjení

OnePlus Nord 3 se nabíjí extrémně rychle – za pouhých 15 minut máte baterii nabitou na celý den, což je ideální pro uživatele na cestách.

Nekupujte, pokud…

Preferujete menší a kompaktní telefon

Telefon je poměrně velký a ovládání jednou rukou může být náročné, což může být problém pro uživatele hledající kompaktnější zařízení.

Očekáváte bezdrátové nabíjení

OnePlus Nord 3 nepodporuje bezdrátové nabíjení, což může být zklamání pro ty, kteří tuto funkci považují za standard.

Požadujete čistý Android

Nadstavba Oxygen OS sice nabízí variabilitu, ale může omezit některé standardní volby z čistého Androidu, což nemusí vyhovovat všem uživatelům.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se OnePlus Nord 3 chová při vysokém zatížení, například při hraní her?
OnePlus Nord 3 zvládá vysoké zatížení velmi dobře díky procesoru MediaTek Dimensity 9000. Hry běží plynule a bez záseků. Nicméně telefon se při dlouhodobém hraní může trochu zahřívat, což je třeba mít na paměti.
Jaké jsou možnosti přizpůsobení uživatelského prostředí v Oxygen OS?
Oxygen OS nabízí široké možnosti přizpůsobení uživatelského prostředí. Můžete měnit rozložení ikon, přidávat widgety a upravovat vzhled notifikačního centra. Bohužel některé standardní volby z čistého Androidu nejsou dostupné, což může být pro někoho omezující.
Je čtečka otisků prstů v displeji spolehlivá?
Čtečka otisků prstů v displeji funguje, ale není tak rychlá a spolehlivá, jak bych si přála. Oproti čtečkám v tlačítku na boku je to méně pohodlné řešení. Někdy nereaguje úplně přesně, což může být frustrující.
Jaké jsou možnosti rychlonabíjení a výdrž baterie?
OnePlus Nord 3 podporuje rychlonabíjení, které je opravdu skvělé. Za pouhých 15 minut máte baterii nabitou na celý den. Výdrž baterie je solidní a telefon vydrží celý den bez problémů, i při náročnějším používání.
Jaké jsou hlavní nedostatky fotoaparátu?
Hlavní nedostatek fotoaparátu je absence stabilizace obrazu, což je znát hlavně při natáčení videí. Fotky jsou jinak ostré a barevně věrné, ale při pohybu může být problém s rozmazáním.
Je možné telefon ovládat jednou rukou?
Telefon je trochu větší, takže ovládání jednou rukou může být náročné. Pokud máte plné ruce nebo nesete tašku, může být problém telefon pohodlně používat. Pro někoho může být velikost telefonu limitující.
Podporuje OnePlus Nord 3 bezdrátové nabíjení?
OnePlus Nord 3 bohužel nepodporuje bezdrátové nabíjení, což je v dnešní době trochu zklamání. Pokud je pro vás bezdrátové nabíjení důležité, budete muset hledat jiný model.

Parametry

Název produktu: OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Výrobce: OnePlus
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 13
Hmotnost: 193.5 g
Možnost paměťové karty: ne
Odolné: ano
Modelový rok: 2023
Produktová řada: OnePlus Nord
Nadstavba systému: Oxygen OS
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Ostestováno: OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Zkušenost s OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Kritika OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Shrnutí: OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Posouzení: OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Testování OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Test: OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Verdikt: OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Zkušenosti s OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Průzkum OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB

Jak vybrat ten pravý mobilní telefon: Praktický průvodce pro každého

Operační systém: Android nebo iOS?

Při výběru mobilního telefonu je operační systém klíčový. Jste spíše fanouškem Androidu nebo iOS?

 • Android: Nabízí široký výběr zařízení od různých výrobců, větší přizpůsobitelnost a nižší ceny. Nicméně, aktualizace často závisí na výrobci.
 • iOS: Výborná optimalizace, bezpečnost a kvalitní ekosystém. Ale dražší a méně možností přizpůsobení.

Dejte si pozor na kompatibilitu s vašimi dalšími zařízeními.

Velikost displeje a jeho kvalita

Displej je jedním z nejdůležitějších aspektů, na který byste se měli zaměřit.

 • Menší než 5,5 palce: Lehce ovladatelné jednou rukou, vhodné do kapsy, ideální pro nenáročné uživatele.
 • 5,5 až 6,5 palce: Uživatelsky přívětivé pro média a hry, kompromis mezi přenositelností a velikostí.
 • Nad 6,5 palce: Skvělé pro multimédia, ale méně pohodlné pro nošení.

Dále se zaměřte na technologii displeje (OLED vs. LCD) a rozlišení (Full HD, 4K).

Fotoaparát: Megapixely nejsou vše

Mnoho lidí volí telefon podle fotoaparátu. Výhoda? Krásné fotky z dovolené. Ale nenechte se zmást jen megapixely.

 • Zaměřte se na světelnost (f/číslo), kvalitu optiky a softwarové vylepšení.
 • Dual nebo triple kamerový systém nabízí různé úhly a možnosti (širokoúhlý, teleobjektiv).
 • Významný je i výkon při nízkém osvětlení a stabilizace obrazu.

Různí výrobci excelují v různých aspektech, testujte a čtěte recenze.

Výdrž baterie: Kolik hodin vydrží?

Nikdo nechce telefon, který se vybije uprostřed dne. Zde je několik tipů, jak zhodnotit výdrž baterie.

 1. Kapacita baterie v mAh: Vyšší číslo není vždy lepší, optimalizace je důležitá.
 2. Software a úsporný režim: IOS má obecně lépe optimalizovanou baterii.
 3. Rychlé nabíjení: Hodí se pokud jste často na cestách a máte málo času nabíjet.

Testování v recenzích vám dá lepší přehled.

Při koupi mobilního telefonu dbejte na tyto rady, abyste udělali správný výběr pro své potřeby. Při správné volbě vás nový mobil rozhodně nezklame.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony