Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Digitální fotoaparáty » Recenze Panasonic Lumix DC-S5 II – výborná stabilizace a vylepšený autofokus

Recenze Panasonic Lumix DC-S5 II – výborná stabilizace a vylepšený autofokus

Celkové hodnocení

98 %

Pro náročné v kategorii Digitální fotoaparáty

Panasonic Lumix DC-S5 II zaujme robustní konstrukcí, vylepšeným autofokusem a špičkovou stabilizací obrazu, ideální pro fotografy i videomakery. Přečtěte si naši recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 8,5/10
  Baterie
 • 9,7/10
  Konstrukce
 • 9,6/10
  Autofokus
 • 9,8/10
  Stabilizace

Klady

 • Vylepšený grip pro lepší držení
 • Robustní a odolný rám z hořčíkové slitiny
 • Rychlý a přesný fázový hybridní autofokus
 • Skvělé barevné podání a ostrost fotografií
 • Stabilizace obrazu Active IS pro natáčení za chůze
 • Neomezený záznam ve 4K s 10-bit barevným profilem
 • Intuitivní uživatelské rozhraní s 8směrným joystickem
 • Kvalitní setový objektiv Lumix 20-60mm

Zápory

 • Absence nabíječky v základním balení
 • Chybí slot na CFexpress karty
 • Absence českého návodu pro uživatele
 • Maximální ohnisko setového objektivu jen 60mm

Moje zkušenost

“Lumix S5II mě zaujal svým robustním zpracováním, vylepšeným autofokusem a výbornou stabilizací obrazu, což z něj dělá skvělý nástroj pro fotografy i videomakery. Přestože absence nabíječky v balení a českého návodu jsou určité nevýhody, celkový výkon a kvalita obrazu tyto nedostatky výrazně převyšují.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a kvalita zpracování

Jakmile jsem vzal Lumix S5II do ruky, hned jsem si všiml vylepšeného gripu, který mi padne do ruky mnohem lépe než u předchozí verze. Fotoaparát je robustní a pevný, což je dáno odolným rámem z hořčíkové slitiny a utěsněnými spoji. To je velké plus, protože se nemusím bát prachu ani stříkající vody, což je skvělé pro focení v terénu.

Co mě ale trochu zklamalo, je absence nabíječky v základním balení. Baterii musím nabíjet přímo v těle fotoaparátu, což je trochu nepraktické. Naštěstí to lze částečně obejít použitím powerbanky s USB-C konektorem, ale pořád je to krok zpět oproti první verzi Lumix S5.

Výkon a funkce

Jednou z největších změn oproti předchozí verzi je nový fázový hybridní autofokus. Ten je skutečně rychlý a přesný, což je patrné zejména při fotografování akčních scén nebo v prostředí s nízkým osvětlením. Výsledné fotografie jsou ostré a mají skvělé barevné podání, což mě opravdu nadchlo.

Dalším velkým vylepšením je stabilizace obrazu. Nová technologie Active I.S. umožňuje natáčet stabilní video dokonce i při chůzi. To je obrovský skok vpřed a opravdu to oceníte, pokud často natáčíte z ruky.

Co se týče videa, Lumix S5II nabízí neomezený záznam ve 4K rozlišení s 10-bitovým barevným profilem. To je skvělé pro profesionální produkci. Navíc je tu možnost přidávat LUT přímo ve fotoaparátu, což usnadňuje color grading. Jediným mínusem je, že chybí slot na CFexpress karty, což by mohlo být pro některé uživatele limitující.

Uživatelské rozhraní a další detaily

Uživatelské rozhraní je intuitivní a dobře navržené. 8směrný joystick umožňuje rychlé a přesné nastavení ostřícího bodu, což je skvělé pro rychlé snímání. Hledáček OLED Live View s 3 680 000 body a výklopný monitor s 1 840 000 body poskytují jasný a detailní obraz, což je velké plus při komponování záběrů.

Dodávaný setový objektiv Lumix 20-60mm je překvapivě kvalitní. Má širší ohnisko než je u setových objektivů standardem, což oceníte při fotografování krajiny nebo architektury. Maximální ohnisko 60mm může být pro někoho limitující, ale funkce výřezu s rozšířením na 84mm bez ztráty kvality to částečně kompenzuje.

Jedinou výtku bych měl k absenci českého návodu. Pro tak sofistikovaný výrobek je to podstatný problém, zejména pro méně zkušené uživatele. Doufám, že Panasonic na tomto nedostatku brzy zapracuje.

Zkušenosti dalších zákazníků

Měl jsem již předchozí verzi Lumix S5. Byl jsem jí nadšen. Přesto mne překvapila v pozitivním slova smyslu S5Mk II. Subjektivně má ještě lepší obraz, hledáček, a celkové držení se díky modifikovanému gripu výrazně zlepšilo. Je toho mnoho, co mne příjemně překvapilo a upgrade stál rozhodně za to. Podrobnější informace jsou na mnoha videích a recenzích na Youtube. Poměr cena/výkon rozhodně stojí za tento přechod z Lumix S5 na S5 Mk II. A to už nehovořím o natáčení profi videa ve 4K a velmi příznivé ceně oproti značkové konkurenci srovnatelných fotoaparátů Canon, Sony a Nikon. V mnoha parametrech dokonce tyto převyšuje. Vřele tuto kameru doporučuji všem.

Ověřený zákazník

S fotoaparáty Lumix mám dlouhletou zkušenost a jsem s nimi spokojený. Toto je můj první fullframe a jak jsem ho zatím mohl krátce otestovat, je to řádově vyšší kvalita fotoaparátu i obrazového výstupu. Jsem nadšený.

Ověřený zákazník

Zatím se s ním víceméně seznamuji a zkouším jeho možnosti, očekávám že splní inzerované parametry. K nákupu tohoto fotoaparátu mne motivovala slevová akce Adventní kalendář, Panasonic cashback, a použití pro foto i video. Původně jsem ho sice neměl v užším výběru, ale pro hovořilo i jeho hodnocení na Dpreview.com a výběr v Tipa Word Awards 2023 Best FF expert camera. Uvítal jsem utěsnění těla i objektivu proti vlhkosti a odolnost proti mrazu, a dále že dodávaný objektiv má širší ohnisko než je u setových objektivů standartem (20 mm) a je dobře hodnocený. Sice má maximální ohnisko „jen“ 60 mm, ale ve fotoaparátu lze zapnout „výřez“ s rozšířením 1,4x (tj. na 84 mm) bez ztráty kvality se zmenšením rozlišení na 12 MPix, které postačuje na portréty, a díky výřezu ze středu objektivu má velice dobrou kresbu. Pro hovoří i široká možnost výběru z objektivů s fixní ohniskovou vzdáleností, které mají dobrou cenu a jeden závit filtrů – 67 mm.Z mechanických vlastností bych jen uvítal bytelnější provedení ochtrany konektorů.

Ověřený zákazník

Mám krátce . nemám podrobný návod v českém jazyce . zatím spokojenost .baterie by mohla vydržet dýl ,doporučuji powerbanku s výstupem usb C .,to se využije .

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Panasonic Lumix DC-S5 II?

Kupte, pokud…

Potřebujete rychlý a přesný autofokus

Fázový hybridní autofokus Lumix S5II je rychlý a přesný, což je ideální pro fotografování akčních scén nebo v prostředí s nízkým osvětlením.

Chcete natáčet profesionální video

Lumix S5II nabízí neomezený záznam ve 4K rozlišení s 10-bitovým barevným profilem, což je skvělé pro profesionální produkci videa.

Hledáte kvalitní stabilizaci obrazu

Nová technologie Active I.S. umožňuje natáčet stabilní video dokonce i při chůzi, což oceníte, pokud často natáčíte z ruky.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete český návod

Fotoaparát Lumix S5II zatím nemá dostupný český návod, což může být problém pro méně zkušené uživatele.

Očekáváte nabíječku v balení

V základním balení chybí nabíječka, takže baterii musíte nabíjet přímo v těle fotoaparátu, což může být nepraktické.

Požadujete CFexpress slot

Lumix S5II nemá slot na CFexpress karty, což může být limitující pro uživatele, kteří potřebují rychlé úložiště.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní výhody fázového hybridního autofokusu u Lumix S5II?
Fázový hybridní autofokus poskytuje rychlost a přesnost, což je ideální pro akční snímání nebo focení v nízkém osvětlení. Dokáže sledovat a rozpoznávat objekty i v náročných podmínkách, což zajišťuje ostré a detailní fotografie.
Jak funguje stabilizace obrazu Active I.S. u Lumix S5II?
Active I.S. technologie detekuje chvění fotoaparátu a optimalizuje korekční poměry, což umožňuje stabilní záběry dokonce i při chůzi. Tento systém kompenzuje chvění přibližně o 200 % lépe než běžné stabilizační systémy.
Je možné u Lumix S5II natáčet neomezeně dlouhá videa ve 4K rozlišení?
Ano, díky optimalizované struktuře pro rozptyl tepla Lumix S5II umožňuje neomezený záznam ve 4K rozlišení s 10-bitovým barevným profilem. To je ideální pro profesionální produkci videa.
Jaké jsou možnosti přidávání LUT přímo ve fotoaparátu Lumix S5II?
Lumix S5II umožňuje přidávat LUT (Look-Up Table) přímo ve fotoaparátu, což výrazně usnadňuje color grading. Tuto funkci oceníte, pokud nemáte specializované editační dovednosti, protože vám umožní rozšířit vaše vyjadřovací možnosti.
Jaké jsou nevýhody chybějící nabíječky v základním balení Lumix S5II?
Chybějící nabíječka znamená, že musíte baterii nabíjet přímo v těle fotoaparátu, což je nepraktické. Můžete to obejít použitím powerbanky s USB-C konektorem, ale stále to představuje krok zpět oproti první verzi Lumix S5.
Jak kvalitní je dodávaný setový objektiv Lumix 20-60mm?
Setový objektiv Lumix 20-60mm je překvapivě kvalitní. Má širší ohnisko než je u setových objektivů standardem, což je skvělé pro fotografování krajiny nebo architektury. Maximální ohnisko 60mm může být limitující, ale funkce výřezu s rozšířením na 84mm bez ztráty kvality to částečně kompenzuje.
Jaké jsou možnosti připojení a ovládání u Lumix S5II?
Fotoaparát nabízí všestranný a odolný konektor HDMI Type A, což zajišťuje stabilní připojení. Intuitivní uživatelské rozhraní a 8směrný joystick umožňují rychlé a přesné nastavení ostřícího bodu, což je skvělé pro rychlé snímání.

Parametry

Název produktu: Panasonic Lumix DC-S5 II
Typ produktu: Digitální fotoaparáty
Výrobce: Panasonic
Typ fotoaparátu: kompakty s výměnným objektivem
Rozlišení: 24.2 Mpix
Napájení: Akumulátor
Typ snímače: CMOS
Formát snímače: Full Frame / FX

Fotogalerie

Shrnutí: Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Zkušenost s Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Komentáře k Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Hodnocení Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Verdikt: Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Podívejte se na Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Testování Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Zkoumání Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Poznámky k Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Test: Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Digitální fotoaparáty: Jak vybrat ten správný

Možnosti a jak si vybrat

Výběr digitálního fotoaparátu není jednoduchý úkol. Existuje nespočet modelů a značek. Je důležité zaměřit se na klíčové faktory.

Druh fotoaparátu: Zrcadlovka, bezzrcadlovka, kompaktní nebo ultrazoom? Každý má své specifické využití. Zrcadlovky a bezzrcadlovky jsou ideální pro profesionální focení, kompakty zase pro každodenní použití.

Senzor a rozlišení: Velikost senzoru je důležitější než počet megapixelů. Full-frame senzory poskytují lepší kvalitu obrazu, ale jsou dražší a větší. Pro většinu uživatelů budou APS-C nebo Micro Four Thirds senzory vyhovující.

Objektivy: Flexibilita výměny objektivů může být rozhodující, zvláště pokud plánujete různé typy focení. Objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností jsou obvykle ostřejší než zoomy.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Zrcadlovky mají optický hledáček, což je skvělé pro přesné komponování záběrů. Bezzrcadlovky jsou menší a lehčí, což ocení cestovatelé. Kompakty jsou kompaktní a snadno přenosné, ale s menšími senzory.

Nevýhody zahrnují velikost a váhu zrcadlovek. Bezzrcadlovky mohou mít menší výdrž baterie. Kompaktní fotoaparáty často postrádají možnosti manuálního nastavení.

Praktické tipy pro výběr

Reálný test: Pokud máte možnost, vyzkoušejte si fotoaparát v obchodě. Cit modelu v ruce a snadnost ovládání jsou klíčové.

Recenze: Prozkoumejte odborné recenze i uživatelské zkušenosti. Ty mohou odhalit skryté výhody i nedostatky konkrétního modelu.

Zaměřte se na specifické funkce: Hledáte 4K video, rychlost sériového snímání nebo odolnost proti počasí? Každá funkce může být rozhodující podle vašich potřeb.

Doporučení: Nedávejte příliš velkou váhu na marketingové žvásty a zaměřte se na reálné zkušenosti jiných uživatelů. Kvalitní fotograf stvoří výborné fotografie s průměrnou technikou, zatímco špatný fotograf nevyužije plný potenciál ani s tím nejdražším fotoaparátem.

Konečně, záloha: Nikdy nezapomeňte zálohovat svá důležitá data. Karta SD může selhat, cloud a externí disky jsou spolehlivější. Nedáte tím prostor zbytečnému stresu.

Rozhodující faktory

Jedním z hlavních faktorů při výběru digitálního fotoaparátu je finanční rozpočet. Dražší modely nabízejí více funkcí a lepší kvalitu obrazu, ale to neznamená, že výrazně levnější modely nemohou splňovat vaše potřeby.

Nakonec to, co je nejlepší pro jednoho, nemusí být nejlepší pro druhého. Ujistěte se, že fotoaparát sedí vašim konkrétním potřebám a stylu focení. Dobré světlo a šťastné focení!

Nejprodávanější z kategorie digitální fotoaparáty