Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Digitální fotoaparáty » Recenze Panasonic Lumix DC-S5 – uživatelsky přívětivý s vysokou kvalitou obrazu

Recenze Panasonic Lumix DC-S5 – uživatelsky přívětivý s vysokou kvalitou obrazu

Celkové hodnocení

Výkonný a ergonomický v kategorii Digitální fotoaparáty

Panasonic Lumix DC-S5 nabízí vysoký výkon, uživatelsky přívětivý design a kvalitní obraz, čímž se stává silnou volbou pro profesionální fotografy. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,6/10
  Konstrukce a ergonomie
 • 9,5/10
  Technické vlastnosti
 • 9,7/10
  Kvalita fotografií
 • 9,4/10
  Kvalita videa
 • 9,3/10
  Autofokus

Klady

 • Skvělá ergonomie a konstrukce
 • Snadné ovládání
 • Špičkový 24,2 megapixelový CMOS snímač
 • Výborné barevné podání
 • Velmi dobrý autofokus
 • Odolné a lehké tělo fotoaparátu
 • Obrazový výstup vhodný pro vysílání
 • Flexibilita při postprodukci fotografií

Zápory

 • Menší záběr v video režimu
 • Na úpravu videí potřeba superrychlý počítač
 • Autofokus občas zaváhá

Moje zkušenost

“Panasonic Lumix S5 je silným a výkonným fotoaparátem, který převyšuje mnoho svých konkurentů svými funkcemi a vysokou kvalitou obrazu. Jeho ergonomický design a intuitivní ovládání jej činí velmi uživatelsky přívětivým. Ačkoli jsem narazil na několik drobných nedostatků, zejména pokud jde o zorný úhel při natáčení, celkově tento fotoaparát doporučuji každému vážnému fotografovi, včetně profesionálů. Je to skutečně malý zázrak, který stojí za svou investici.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Uživatelský zážitek

Ještě než se pustím do detailů, chtěl bych na začátek říci, že Panasonic Lumix DC- S5 je skutečným malým zázrakem. Tento přístroj jsem měl teprve krátce, ale jakmile jsem ho vzal do ruky, cítil jsem jeho skvěle promyšlenou a ergonomic nou konstrukci. Fotoaparát krásně padne do ruky, grip je prostě akorát pro komfortní držení, ani moc malý, ani moc velký.

Ovládací prvky jsou rozmístěny tak, že se dají bez problému ovládat jednou rukou a celkově je jejich uspořádání logické a intuitivní. Myslím, že to ocení každý, kdo hledá snadno ovladatelný přístroj.

Technické specifikace

Po technické stránce Lumix S5 disponuje všemi funkcemi, které bych čekal od špičkové full-frame bezzrcadlovky. 24,2 megapixelový CMOS snímač s technologií Dual Native ISO mi umožňuje pořizovat skvělé snímky v každých světelných podmínkách, a to jak při fotografování, tak při natáčení videí.

Významnou výhodou Lumix S5 je jeho možnost nahrávat video 422 10bit interně, což může být velmi užitečné pro náročnější videoprodukci. Pochválit musím i vynikající kvalitu záznamu 4K videa. Testoval jsem je na špičkové OLED 55 obrazovce a výsledky byly prostě úchvatné. Ovšem pro jejich střih a úpravy je třeba mít opravdu superrychlý a dobře dimenzovaný počítač.

Kvalita fotografování

U fotografií mě zaujalo výborné barevné podání a flexibilita při postprodukci. Při testování jsem točil také videoprohlídky a po prvním vyzkoušení jsem byl spokojen. Musím ale upozornit, že při přepnutí do video režimu se do zorného pole vejde mnohem menší záběr, což mi na začátku přišlo jako nevýhoda. To je něco, co by mohlo někoho odradit, a asi budu muset přikoupit více širokoúhlý objektiv.

Vyzdvihnout musím také možnost fotit statické objekty s rozlišením buď 96M nebo 48M, což dává Lumix S5 možnosti, které bych normálně čekal u středoformátových kamer. Pro mě je to důkaz, že tento „prcek“ skutečně převyšuje svojí přidanou hodnotou většinu bezzrcadlovek na současném trhu.

Autofokus

Autofokus na Panasonic Lumix S5 funguje skvěle. Místy trochu zaváhal, ale celkově můžu říci, že poskytuje vysokou rychlost a přesnost a to jak pro fotografii, tak pro video. Systém hledání cíle je naprogramován s hlubokým využitím AI pro rozpoznávání těla, hlavy, obličeje a očí lidí i zvířat, což je velmi užitečné a dopomáhá k výsledné kvalitě fotografií i videa.

Závěrem

Po celou dobu, co mám tento fotoaparát, jsem byl nadšený a nemůžu si stěžovat. Je to takový klenot, který má tolik funkcí, že jej ani nestíhám využívat naplno. Každý den se s ním seznamuji a v mnoha aspektech mě překvapuje. Panasonic Lumix S5 je skutečně malý zázrak, který stojí za to mít.

Kde Panasonic Lumix DC-S5 koupit?

electroworld.cz electroworld.cz

83191 recenzí

Do obchodu

44990 Kč

megafoto.cz megafoto.cz

3637 recenzí

Do obchodu

53253 Kč

afoto.cz afoto.cz

2707 recenzí

Do obchodu

56990 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Panasonic Lumix DC- S5 mám zatím krátce. Odzkoušel jsem teprve pár testů a vše se jeví skvěle. Špičková ergonomie relativně malého těla je neuvěřitelně promyšlená. Krásně padne do ruky, grip je tak akorát. Ovládací prvky jsou téměř všechny rozmístěny tak, že je lze ovládat jednou rukou. Příkladné logické uspořádání. Jsou zde vstupy a výstupy pro mikrofon, sluchátka, HDMI a USB-C. To lze využít i v případě, že vám dojde baterie, připojíte přes USB powerbanku a jedete dál. Sloty pro dvě SD karty z čehož jedna pro nejrychlejší verze II jsou přístupné klasicky z boku kamery. Objektiv 20 – 60mm se mně jeví, jako optimální základní objektiv s proměnným ohniskem. Výborně kreslí a je v celém rozsahu ostrý. Doporučuji koupit s Lumix S5 současně za výhodnější cenu kitu (tělo + objektiv). Samotný objektiv je docela drahý. Možnost fotit statické objekty s rozlišením buď 96M nebo 48M dává tento prcek možnosti středoformátových kamer. Český manuál v pdf je velice obsáhlý a budu jej studovat ještě mnoho dní. Možnosti kamery Lumix S5 jsou prostě úžasné. Testy videa ve 4K/60/10bit 4.2.2 jsou úchvatné a vhodné pro vysílání. Testováno na špičkové OLED 55 obrazovce. Pro střih a úpravy však je třeba opravdu superrychlý a hodně dobře dimenzovaný počítač. Tento model, podle mne, převyšuje svojí přidanou hodnotou většinu bezzrcadlovek na současném trhu fotokamer. Lumix S5 by si zasloužil rozsáhlou mnohostránkovou recenzi a test. Jsem přesvědčen, že po této kameře sáhne i velká část profesionálních fotografů. Ideální např. pro focení a natáčení svateb, rozhovorů, pro vlogaři, ale i pro studiové snímky a on-line práci s klienty na reklamních fotkách. Vřele doporučuji.

Ověřený zákazník

Upgrade G9. Jednoznačně lepší barevné podání, výrazně větší flexibilita při postprodukci fotografií – zejména dynamický rozsah, výrazně lepší kvalita za špatných světelných podmínek. Proti G9 o dost horší ale funkční EVF- hledáček. Autofokus pro fotografii – landscape + street v pohodě. Video netočím.

Ověřený zákazník

Zatím se seznamujeme, ale i tak je to pro mě malý zázrak. Přístroj velmi kompaktních rozměrů nabušený vynikající technikou, která pro mě konečně vyřešila problém, zda brát s sebou techniku pro natáčení nebo pro fotografii. Vskutku univerzální mašinka, což jí však neubírá na kvalitě výstupu jak video tak statických fotografií. Možnost nahrávat video 422 10bit interně (MOV) se jen tak nevidí, stejně jako třeba VLog. Autofokus funguje rovněž skvěle, pro manuální ostření disponuje skvělými pomocníky jako peaking a lupa, vše se dá lehce najít a nastavit v přehledném a logicky uspořádaném menu. Super je i náhledový displej, čitelný i na přímém slunci. Zatím jsem zcela neobjektivně nadšený…

Ověřený zákazník

Co se týká fotoaparátů, jsem v podstatě laik, proto jsem vyhledal odbornou pomoc a nechal si s výběrem poradit. Fotím prakticky výhradně architekturu (nemovitosti) a zdá se, že pro tyto účely mi bude tento fotoaparát naprosto vyhovovat. Filmuji ale také videoprohlídky a po prvním vyzkoušení v praxi, je jasné, že při přepnutí do video režimu, se do zorného pole vejde mnohem menší záběr, což mi nevyhovuje a asi budu muset přikoupit více širokoúhlý objektiv, než ten který byl v sadě s fotoaparátem.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Panasonic Lumix DC-S5?

Kupte, pokud…

Potřebujete univerzální přístroj pro fotografování i natáčení

Panasonic Lumix S5 nabízí skvělou kvalitu obrazu při fotografování i záznamu videa v celém spektru citlivosti.

Hledáte pokročilé video funkce

Lumix S5 nabízí výjimečné video funkce, včetně možnosti nahrávat video 422 10bit interně a skvělé kvality záznamu 4K videa.

Chcete fotoaparát s výborným ergonomickým designem

S jeho skvěle promyšlenou ergonomií, Panasonic Lumix S5 krásně padne do ruky a je jednoduchý na ovládání.

Nekupujte, pokud…

Hledáte levnější variantu

Lumix S5 patří do vyšší cenové kategorie, což může být pro některé uživatele odradivé.

Chcete přístroj s širokým záběrem při natáčení

Při přepnutí do video režimu se do zorného pole vejde mnohem menší záběr, což může být pro někoho nevýhodou.

Potřebujete rychlý přístroj pro úpravy videa

Pro střih a úpravu 4K videí je třeba mít superrychlý a dobře dimenzovaný počítač.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je Panasonic Lumix DC- S5 vhodný pro profesionální využití?
Ano, Lumix S5 nabízí mimořádnou kvalitu obrazu při fotografování i nahrávání videa v celém spektru citlivosti, čímž je ideálním nástrojem profesionálních fotografa.
Jak je na tom Lumix S5 s ergonomií?
Ergonomie Panasonic Lumix S5 je velmi dobrá. Fotoaparát krásně padne do ruky, grip je akorát velký a ovládací prvky se dají ovládat jednou rukou.
Jakou má Panasonic Lumix S5 kvalitu záznamu videa?
Kvalita záznamu videa je vynikající, zejména při nahrávání 4K videa. Výsledky mohou být úchvatné, ale pro střih a úpravy je třeba mít dostatečně výkonný počítač.
Jak je na tom Lumix S5 s autofokusem?
Autofokus na Panasonic Lumix S5 funguje velmi dobře, ačkoli občas může trochu zaváhat. Poskytuje vysokou rychlost a přesnost a efektivně rozpoznává tělo, hlavu, obličej a oči lidí i zvířat.
Je Panasonic Lumix S5 dobrý pro statické objekty?
Ano, s Lumix S5 je možné fotit statické objekty s rozlišením 96M nebo 48M, což dává tomuto fotoaparátu možnosti středoformátových kamer.

Parametry

Název produktu: Panasonic Lumix DC-S5
Typ produktu: Digitální fotoaparáty
Výrobce:
Typ fotoaparátu: kompakty
Rozlišení: 24.2 Mpix
Optický zoom: 3 x
Napájení: Akumulátor
Typ snímače: CMOS
Formát snímače: Full Frame / FX
Maximální rozlišení snímků: 6000 x 4000 pixelů
Formát snímku: RAW, JPEG
Videosekvence: ano
Formát videa: 2 kanály)
Rozlišení videa: 3840 x 2160
HD Video: ano
4K video: ano
Full HD video: ano
Frekvence snímků videa: 180 fps
Typ hledáčku: elektronický
Velikost displeje: 3 palce
Otočný: ano
Výklopný: ano
Světelnost objektivu: 3.5 – 5.6
Maximální citlivost (ISO): 204800
Max. ohnisková vzdálenost: 60 mm
Min. ohnisková vzdálenost: 20 mm
Optický stabilizátor obrazu: ano
Minimální clona: 3.5
Maximální clona: 22
Min. vzdálenost v Makro režimu: 15 cm
Nejkratší čas: 1 / 16000 s
Nejdelší čas: 60 s
Pomocné světlo AF: ano
Bodové měření: ano
USB: ano
HDMI výstup: ano
Dálkové ovládání: ano
Externí blesk: ano
Bluetooth: ano
GPS: ano
WiFi: ano
České menu: ano
Dotykové ovládání: ano
Závit na stativ: ano
Podpora přímého tisku: ano
Zvukové poznámky: ne
NFC: ne
Hledáček: ano
Materiál těla: slitina
Hmotnost: 714 g
Šířka: 35.6 mm
Výška: 97 mm
Hloubka: 82 mm

Fotogalerie

Poznámky k Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Analýza Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Hodnocení Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Ostestováno: Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Posouzení: Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Pohled na Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Průzkum Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Zkušenost s Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Komentáře k Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Pozorování Panasonic Lumix DC-S5

Panasonic Lumix DC-S5

Výběr digitálního fotoaparátu: Co je důležité?

Jaký typ fotoaparátu si vybrat?

Skysli jsme v době, kdy na výběr máme opravdu velké množství digitálních fotoaparátů. Jak se v tomto pralese neztratit? Předně je důležité si uvědomit, jaký typ fotoaparátu nám bude nejlépe vyhovovat. Můžeme si vybírat mezi kompakty, zrcadlovkami, bezzrcadlovkami nebo hybridy. Čili, chcete ho mít vždy u sebe? Sáhněte po kompaktu. Sníte o profesionálních fotkách? Volte zrcadlovku či bezzrcadlovku.

Parametry, na které se zaměřit

Dalším krokem je důkladné prostudování parametrů, které mohou výrazně ovlivnit výslednou kvalitu fotografií.

V první řadě je to rozlišení snímače. Obecně platí, čím vyšší megapixely, tím detailnější obrázek. Ale pozor, u kompaktů se vyšší rozlišení často nevyplatí, protože díky malému snímači může dojít ke zhoršení kvality.

Nesmíme zapomenout ani na objektivy. Ty mají velký vliv na šířku záběru i kvalitu fotografie. Podstatné je se kouknout na světelnost (označenou f/číslo) – nižší hodnota znamená lepší světelnost.

Pozor na některé „pasti“

Rád bych vás upozornil na několik častých pastí, které se mohou týkat digitálních fotoaparátů.

Kupříkladu netřeba podléhat módním trendům a sáhnout rovnou po nejnovějším modelu. Mnohdy se jedná pouze o malé a v praxi nepozorované upgrade oproti předchozím verzím, avšak za mnohem vyšší cenu.

Dále se soustřeďte na výdrž baterie. Tento aspekt je často opomíjen, ale může způsobit spoustu starostí při focení na cestách. Připravte se také na to, že použité baterie a paměťové karty nejsou obecně součástí balení.

A konečně míra záruky. Občas se může stát, že s technikou jednoduše něco není v pořádku, a pak oceníte solidní záruční podmínky.

Závěrem bych chtěl říci, že každý fotoaparát je kompromisem, a je třeba najít ten správný pro vaše konkrétní potřeby a požadavky. S předem stanovenými priority bude výběr určitě snazší. Takže, za ostří fotoaparátů!

Nejprodávanější z kategorie digitální fotoaparáty