Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Digitální fotoaparáty » Recenze Panasonic Lumix DMC-FZ300 – vysoká kvalita snímků a robustní vzhled

Recenze Panasonic Lumix DMC-FZ300 – vysoká kvalita snímků a robustní vzhled

Celkové hodnocení

Robustní kvalita v kategorii Digitální fotoaparáty

Hledáte robustní kompaktní fotoaparát s vysokokvalitními snímky? Panasonic Lumix DMC-FZ300 s dotykovým displejem a Post Focus funkcí může splnit vaše očekávání. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,4/10
  Kvalita snímání
 • 9,8/10
  Zaostřování
 • 9,6/10
  Displej
 • 9,5/10
  Stabilizace obrazu a video
 • 9,2/10
  Konstrukce a design
 • 9,3/10
  Celkové použití a funkce

Klady

 • Odolný a robustní design
 • Skvělá kvalita snímání i v náročných podmínkách
 • Funkce Post Focus pro dodatečné zaostření
 • Pohodlný výklopný dotykový displej
 • Vynikající stabilizace obrazu
 • Video v kvalitě 4K

Zápory

 • Matoucí návod
 • Problémy s krytkou objektivu
 • Těžší hmotnost přístroje

Moje zkušenost

“Panasonic Lumix DMC-FZ300 mě přesvědčil svou vysokou kvalitou snímků a robustním vzhledem, vybaven vhodným pro náročné podmínky. Pochválil bych zejména Post Focus funkci a dotykový displej, který značně zvyšuje pracovní komfort. Naopak trochu mě zklamal složitěji srozumitelný návod a krytka objektivu. Navzdory své vyšší hmotnosti se mi Lumix DMC-FZ300 jeví jako skvělá volba pro všechny, kdo touží po kvalitním kompaktním fotoaparátu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Mé zkušenosti s Panasonic Lumix DMC-FZ300

Na první pohled mě fotoaparát zaujal svým robustním a odolným vzhledem. Jeho design je skvělý, ale co mě skutečně nadchlo byl jeho výkon a charakteristiky.

Vynikající kvalita snímání

Panasonic Lumix DMC-FZ300 mě v první řadě oslnil svou schopností pořizovat skvělé snímky i v náročných podmínkách . S vodě a prachu odolným tělem je tento fotoaparát připraven vyrazit do akce bez ohledu na počasí. V horách, na poušti či u moře – s tímto kamarádem můžete svět objevovat bez obav.

Výrobce uvádí, že používá technologii Light Speed AF s technologií DFD a Quick Start-up, Venus Engine, 5osý optický stabilizátor obrazu HYBRID O.I.S.+ a snímač MOS s vysokou citlivostí. Což v praxi znamená, že díky moderním technologiím jako je 5osý optický stabilizátor obrazu HYBRID O.I.S.+ jsou pořízené fotografie vždy ostré a vyvážené.

Zaostření na správné místo

Jednou z funkcí, které mi přišly velmi užitečné, je Post Focus . Ta umožňuje si z pořízeného snímku vybrat správný bod zaostření až dodatečně, což je neskutečně praktické, pokud vám třeba jde hlavně o rychlost a nechcete ztrácet čas s nastavováním.

Pohodlný dotykový displej

Významnou vlastnosti tohoto fotoaparátu je také výklopný dotykový displej, který nabízí vyšší komfort při focení. Díky němu můžu fotit z mnoha různých úhlů a v přímém slunci mi poskytne výbornou čitelnost. Jedná se o 3″ displej, který je možné ovládat dotykem, což při focení hodně zjednodušuje práci.

Stabilizace obrazu a 4K video

Velmi jsem ocenil i výbornou stabilizaci obrazu , kterou Panasonic Lumix DMC-FZ300 nabízí. Na svých fotografiích jsem byl schopen si všimnout, jak dobře tato funkce eliminuje pohyby fotoaparátu. Kromě toho nabízí i možnost pořízení videa v kvalitě 4K, což je skvělá funkce pro všechny, kdo chtějí zachytit nejen statické, ale také pohyblivé vzpomínky.

Několik drobných nedostatků

Rád bych zmínil i několik drobných nedostatků, které jsem během užívání zaznamenal. Jde zejména o to, že sestavení návodu je trochu matoucí, protože se vším se jednoduše seznámit není tak snadné, jak bych si přál. Dalším nedostatkem je, že krytka objektivu občas nezapadne přesně na první pokus, což může být trochu otravné. Ale na druhou stranu, tohle vše se dá zvládnout a po čase si na to zvyknete.

Ačkoliv se jedná o kompaktní fotoaparát, hmotnost přístroje mě překvapila. Je to trochu těžší, než jsem očekával – ale na druhou stranu, těžší hmotnost nabízí lepší stabilitu při fotografování, takže to má svoje výhody.

Nicméně, pokud si chci pořídit pořádný foťák bez nutnosti vlastnit nespočet objektivů, tato Lumix je téměř ideální volba.

Kde Panasonic Lumix DMC-FZ300 koupit?

fotolab.cz fotolab.cz

8381 recenzí

Do obchodu

12990 Kč

afoto.cz afoto.cz

2707 recenzí

Do obchodu

12990 Kč

shop-panasonic.cz shop-panasonic.cz

115 recenzí

Do obchodu

13990 Kč

fotoskoda.cz fotoskoda.cz

9460 recenzí

Do obchodu

13990 Kč

interfoto.cz interfoto.cz

N/A recenzí

Do obchodu

13990 Kč

ab-com.cz ab-com.cz

6113 recenzí

Do obchodu

15450 Kč

kaufland.cz kaufland.cz

4742 recenzí

Do obchodu

16079 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Pro mé využití na točení 4K videí se světelností objektivu F2,8 v celém rozsahu zoomu a zoomem 24x s dostatečnou optickou stabilizací (mimo další Izoom + digitální zoom, ty stabilizaci nemají snad vůbec nebo možná jen velmi slabou elektronickou), je to za danou cenu nejlepší možná volba na trhu přístrojů foto-video. Stejně tak zde seženete mnohem levnější baterii než do jakékoliv videokamery 4K od Panasonicu či Sony. Na běžné focení bych asi volil jiný fotoaparát.

Ověřený zákazník

Foťák jsem pořídil výhradně pro natáčení produktového videa. Za ty peníze jednoznačně nejlepší kamera na video. Pro focení bych určitě vybral něco jiného s čipem alespoň 4/3 nebo lépe APS-C a větší. Ten rozdíl v kvalitě fotek je markantní. Video je z tohoto přístroje parádní. Za dobrého světla se z toho dá ždímat opravdu špičková kvalita. Zatím jsou značné limity na mojí straně, hlavně v post-procesu.

Ověřený zákazník

Vynikající fotoaparát za úžasnou cenu – vhodný pro fotografické nadšence, kteří však nehodlají tisknout billboardy a kteří si chtějí zafotit bez jakýchkoliv omezení – což neskutečný objektiv umožňuje, konečně je možné fotit prakticky libovolný výsek krajiny, telák v přepočtu 600 mm je výborný a v ruce udržitelný.Ještě bych vyzdvihnul jeho zvýšenou odolnost proti počasí a prachu a jeho příjemnou nižší hmotnost – můžete ho nosit celý den a rameno vás bolet nebude.Při nižším počtu pixelů mě překvapila kvalita snímků, která umožňuje i docela zásadní výřez.Kdo nechce investovat balík, tak za tyto malé peníze může fotit opravdu bez omezení. Jen práce s hloubkou ostrosti vyžaduje trochu zkušenosti a více přemýšlení, než u foťáků s větším čipem.Snímání na kameru jsem jen vyzkoušel – nemám k tomu komentář, protože to není můj předmět zájmu, ale vlastnosti foťáku naznačují, že je i výbornou kamerou.100 % jsem nedal víceméně kvůli návodu a kvůli horší práci s hloubkou ostrosti – ačkoliv při této velikosti čipu ani v tom nemá konkurenci. A také kvůli občasným artefaktům v protisvětle.Celkově foťák překvapil kladně, kdo si nechce hrát na „profíka“, ale chce si opravdu dobře „zafotit“ a používat nevídaný teleobjektiv až 600 z ruky – DOPORUČUJI!

Ověřený zákazník

Jako uživatel profesionální fototechniky jsem z tohoto „zařízení“ na focení nadšen. Je to bezvadný výrobek, který doporučuji všem, kteří nepotřebují dosáhnou ultimativních fotovýsledků. Kolik běžných uživatelů digitálních fotoaparátů si nechá dělat fotky větší než 40 x 60 cm, že ano?????? Jsme národ fotografů, kteří neváhají investovat i stovky tisíc do fotovýbavy, ale doma na papíře mnozí nemají ani deset velkých fotek. A potřeby pravě takových fotografů, kteří nedělají velké fotky, Panasonic FZ300 více než uspokojí. Je to bezvadný přístroj, který více než doporučuji!

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Panasonic Lumix DMC-FZ300?

Kupte, pokud…

Hledáte fotoaparát s výbornou kvalitou obrazu

Zásluhou mnoha technologií, jako jsou například Light Speed AF s technologií DFD, Venus Engine nebo 5osý optický stabilizátor obrazu HYBRID O.I.S., je Panasonic Lumix DMC-FZ300 schopen pořizovat skvělé snímky i v náročných podmínkách.

Chcete fotoaparát, který snímá vysokokvalitní video

Fotoaparát nejen že pořizuje výjimečné fotografie, ale je také schopen nahrát video v kvalitě 4K, což je ideální pro zachycení nezapomenutelných pohyblivých okamžiků.

Sháníte fotoaparát odolný vůči prachu a vodě.

Díky vodě a prachu odolnému tělu je tento fotoaparát skvělým společníkem na cestách a může dobře fungovat v různých podmínkách.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete lehký a přenosný fotoaparát

I když jde o kompaktní fotoaparát, jeho hmotnost je vyšší, než byste mohli očekávat. Pokud hledáte lehký a přenosný fotoaparát, Panasonic Lumix DMC-FZ300, může být až příliš těžký.

Nechcete se zaplevelit složitým návodem

Panasonic Lumix DMC-FZ300 má poměrně komplikovaný návod, který může být matoucí. Pokud nechcete trávit příliš mnoho času studiem návodu, mohl by tento fotoaparát pro vás být trochu obtížný.

Hledáte fotoaparát s rychlou a pohodlnou manipulací s objektivy

Krytka objektivu občas nezapadá přesně na první pokus, což může být trochu otravné.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jakou má fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ300 maximální světelnost?
Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ300 má konstantní světelnost F2.8 v celém rozsahu zoomu.
Jaká je odolnost fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FZ300?
Fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ300 je odolný proti vodě a prachu.
Co je to funkcí Post Focus?
Funkce Post Focus umožňuje uživatelům měnit bod zaostření po pořízení snímku.
Jaké jsou nevýhody fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FZ300?
Nedostatky fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FZ300 zahrnují matoucí sestavení návodu, krytku objektivu, která ne vždy zapadne na první pokus, a těžší hmotnost přístroje než u jiných kompaktních modelů.
Jakou má Panasonic Lumix DMC-FZ300 stabilizaci obrazu?
Panasonic Lumix DMC-FZ300 má pokročilou 5osou stabilizaci obrazu HYBRID O.I.S.+.

Parametry

Název produktu: Panasonic Lumix DMC-FZ300
Typ produktu: Digitální fotoaparáty
Výrobce:
Typ fotoaparátu: kompakty
Rozlišení: 12.1 Mpix
Optický zoom: 24 x
Digitální zoom: 4 x
Napájení: Akumulátor
Typ snímače: CMOS
Formát snímače: 1/2,3
Formát snímku: DPOF,JPEG,RAW
Videosekvence: ano
Formát videa: AVCHD, MP4
Rozlišení videa: 3840 x 2160
Frekvence snímků videa: 200 fps
4K video: ano
HD Video: ano
Full HD video: ano
Typ hledáčku: elektronický
Velikost displeje: 3 palce
Otočný: ano
Výklopný: ano
Světelnost objektivu: 2.8 – 8
Maximální citlivost (ISO): 100
Max. ohnisková vzdálenost: 600 mm
Min. ohnisková vzdálenost: 25 mm
Optický stabilizátor obrazu: ano
Minimální clona: 2.8
Maximální clona: 11
Min. vzdálenost v Makro režimu: 1 cm
Nejkratší čas: 1 / 16000 s
Nejdelší čas: 60 s
Pomocné světlo AF: ano
Manuální ostření: ano
Zonální měření: ano
Bodové měření: ano
Redukce červených očí: ano
USB: ano
HDMI výstup: ano
Externí blesk: ano
Bluetooth: ne
GPS: ne
WiFi: ano
České menu: ano
Dotykové ovládání: ano
Závit na stativ: ano
Podpora přímého tisku: ano
Samospoušť: ano
NFC: ne
Dětský: ne
Hledáček: ano
Režim 3D fotografie: ne
Materiál těla: Plast
Vodotěsný: ano
Hmotnost: 691 g
Šířka: 131.6 mm
Výška: 91.5 mm
Hloubka: 117.1 mm

Fotogalerie

Hodnocení: Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Kritika Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Verdikt: Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Test: Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Zkušenosti s Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Komentáře k Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Pozorování Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Hodnocení Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Průzkum Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Úvaha o Panasonic Lumix DMC-FZ300

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Vybírání digitálního fotoaparátu: Co je skutečně důležité?

Každý z nás chce mít fotoaparát, který pořídí skvělé snímky za jakýchkoli podmínek. Jakmile ale začneme vybírat, uvědomíme si, že nabídka je obrovská a orientace v ní je komplikovaná. Jaké vlastnosti jsou důležité a na co si dát pozor? Pojďme se na to podívat.

Rozlišení a senzor: Cesta ke kvalitnímu obrazu

Primární parametr, na který se často zaměřujeme, je rozlišení – megapixely. Ale nevěřte slepě tomu, že čím více megapixelů, tím lepší fotografie. Pokud totiž fotoaparát má vysoké rozlišení, ale malý senzor, je pravděpodobné, že kvalita obrázku nebude odpovídat očekávání. Proč?

Senzor totiž registruje světlo a na malé ploše může dojít k přesycení, což ovlivní kvalitu finální fotografie. Velký senzor nabízí lepší dynamický rozsah, méně šumu a větší detaily. Velikost senzoru je tedy důležitá, ale bohužel těžko najdeme na běžném trhu kompaktní fotoaparáty s velkým senzorem. Většinou jsou tyto modely dražší nebo se jedná o zrcadlovky či bezrcadlovky.

Automatický nebo manuální režim?

Jedna věc, kterou je třeba zvážit, je, jak moc chceme mít nad fotografováním kontrolu. Automatický režim je skvělý pro rychlé snímky bez většího úsilí. Ulehčuje focení za různých světelných podmínek a situací. Je to pohodlné a časově nenáročné, ale nemusí vždy poskytnout nejlepší výsledky.

Manuální režim na druhou stranu umožňuje personalizovat nastavení podle potřeb scény a podle vašeho stylu fotografování. Dočkáte se tak jedinečných snímků, které vynikají působivostí a originalitou. Nezapomeňte ale, že manuální focení vyžaduje větší čas i znalosti.

Jaký objektiv je nejlepší?

Volba objektivu je dalším důležitým aspektem, který ovlivňuje kvalitu vašich fotografií. Objektivy se liší svítivostí, ohniskovou vzdáleností a také kvalitou skla a optickými vlastnostmi.

Dokonalé sklo může eliminovat různé druhy poruch obrazu, jako je vinětace, zkreslení nebo chromatická aberace. Ohnisková vzdálenost ovlivňuje, jaký úhel záběru fotoaparát zachytí. A světelnost určuje, jak dobře se objektiv vypořádá s fotografováním za špatných světelných podmínek.

Pokud jste vášnivý cestovatel, možná budete potřebovat objektiv s velkým zoomem. Pokud jste portrétní fotograf, budete chtít pevný objektiv s velkou svítivostí. Každý typ fotografie má své specifické požadavky na objektiv.

Volba digitálního fotoaparátu je tedy sice náročná, ale s dostatkem informací a uvážením svých potřeb a očekávání můžete vybrat přístroj, který vám bude dělat radost a poskytne vám mnoho nepřekonatelných zážitků. Hodně štěstí!

Nejprodávanější z kategorie digitální fotoaparáty