Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Brusky » Recenze Parkside PAAP 12 C3 – efektivní leštička s vynikající životností baterie

Recenze Parkside PAAP 12 C3 – efektivní leštička s vynikající životností baterie

Celkové hodnocení

Spolehlivý pomocník v kategorii Brusky

Parkside PAAP 12 C3 je robustní leštička s pohodlným držením a dobrou životností baterie. I přes několik technických nedostatků je ideálním pomocníkem pro náročné povrchy. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8.5/10
  Výkon
 • 9.5/10
  Ergonomie
 • 8.2/10
  Baterie
 • 8.8/10
  Převodovka
 • 7.5/10
  Kvalita výroby

Klady

 • Příjemný tvar a velikost
 • Dvěstupňová převodovka
 • Vysoká vydrž baterie
 • Pohodlné a efektivní nabíjení

Zápory

 • Větší hlučnost při vyšších otáčkách
 • Potíže s jednou z baterií

Moje zkušenost

“Když vezmu v potaz všechny aspekty, Specifici X 12 V Team je solidní nákup pro každého, kdo hledá efektivní leštičku, která se snadno ovládá. Přestože naráží na několik problémů, jako je křiklavý zvuk při vyšších otáčkách a drobné technické chyby baterie, její celkový výkon, pohodlné držení a vynikající životnost baterie převažují nad těmito nedostatky. Každý, kdo je ochoten za tato menší nedostatky přimhouřit oko, v tomto přístroji najde spolehlivého pomocníka.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Váš věrný pomocník pro lehčí úpravy

Když jsem poprvé držel touto leštičku v ruce, oceňoval jsem její příjemný tvar a velikost. Specifici X 12 V Team se vyznačuje menším průměrem lešticího kotouče, což je asi 75 mm, a právě to jí dodává na lehkosti a pohodlí při držení. Velikost a tvar přístroje umožňují vysoce přesné leštění – ideální pro ty z nás, kdo mají rádi perfektní výsledky.

Dvěstupňová převodovka pak umožňuje pracovat na dvou rychlostech: 2800 min-1 a 8300 min-1. Jelikož jsem touto leštičkou pracoval několik hodin, aby můj automobil zářil novotou, uvědomil jsem si, že právě tyto rychlosti jsou pro tuto práci naprosto ideální. Potěšilo mě, že výrobce myslel na takové detaily a vytvořil produkt skutečně pro nás, uživatele.

Baterie a nabití

Jak již bylo zmíněno, leštička je v sadě s dvěma bateriemi. Zjistil jsem, že vydrž jedné baterie je překvapivě vysoká. Dokáže vydržet několik hodin intenzivního leštění, což je výhodou pro nás, kdo rádi pracujeme bez přestávky. Když dojde jedna baterie, snadno se vymění za druhou a práce může pokračovat, zatímco první se nabíjí. Tento systém funguje velmi pohodlně a efektivně a nestane se, že byste byli nuceni přerušit práci kvůli vybité baterii.

Objektivní pohled na výkon

I přesto, že jsem byl vcelku spokojen, nemohl jsem přehlédnout drobnou nevýhodu. Při vyšších tachometrů leštička začne chrčet a vibrace jsou v ruce cítit více. Zdá se, že je to způsobeno suchým ložiskem, což by mohl výrobce do budoucna vylepšit.

Taktéž jsem narazil na malý technický problém s jednou z baterií. Po přeletování spojů uvnitř se ale situace vyřešila. Nicméně tento problém by neměl nastat u nového produktu a je to něco, co by jako zákazník nečekal.

Přestože tento přístroj nebyl dokonalý, musím uznat, že jeho přínosy stále převažovaly nad těmito drobnými nevýhodami.

Kde Parkside PAAP 12 C3 koupit?

lidl-shop.cz lidl-shop.cz

244863 recenzí

Do obchodu

599 Kč

allegro.cz allegro.cz

24334 recenzí

Do obchodu

1462 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Asi jsme trefili zrovna na špatný kus. Momentálně vyřizujeme reklamaci. Leštička má zřejmě špatný převod, protože na druhý stupeň dělá neskutečný kravál a nefunguje jak má. Má se ozvat přímo technik od výrobce, tak uvidíme, jak dlouho mu to bude trvat.

Ověřený zákazník

Lehké zařízení pro práce menšího rozsahu. Dobře padne do ruky a využiji akumulátory z této řady nářadí.

Ověřený zákazník

Při větší rychlosti chrčí ložisko,asi suché. Koupeno v kompletu se dvěma 2A bateriema a bylo dodáno s jednou v pořádku tip A4 a jedna vadná tip A3 v rozbalené krabičce (spodní strana). Nešla nabít, po přeletování spojů uvnitř je v pořádku, studený spoj na jednom článku. Proto nedoporučuji, myslím že doba „dodělej doma už je pryč“

Ověřený zákazník

Za mne za svou cenu ideální. Hned po vybalení jsem s ní leštila asi 4 hodiny světlomety. Překvapila mne vydrž baterie i výkon leštičky. A když došla jedna baterie, použila jsem druhou a dala nabíjet první. Nemohu říct, že než jsem spotřebovala tu druhou, tak se první nabila, ale velký časový rozdíl to nebyl. Jediné co mne trošku mrzelo, že nešla zaaretovat rychlost nižších otáček, ale to bych asi musela investovat do dražšího produktu a na to moje občasné leštění/broušení je tento produkt zcela vyhovující.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Parkside PAAP 12 C3?

Kupte, pokud…

Potřebujete lehkou a kompaktní leštičku

Její menší průměr a lehkost jsou ideální pro precizní leštění na obtížně dostupných místech.

Hledáte nástroj s dobrou výdrží baterie

Díky dvěma bateriím v sadě můžete pracovat delší dobu bez přerušení.

Potřebujete variabilní rychlosti

Dvoustupňová převodovka umožňuje pracovat na dvou rychlostech, což je výhoda pro různé typy leštění.

Nekupujte, pokud…

Čekáte perfektní kvalitu

Přístroj může chrčet při vyšších otáčkách, což naznačuje problémy s ložiskem. Také baterie mohou mít technické problémy.

Nechcete zvládat drobné opravy

Jedna z baterií může vyžadovat menší opravy po rozbalení.

Očekáváte zařízení s aretací nižších otáček

Tento model neumožňuje zaaretovat rychlost nižších otáček.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je leštička vhodná pro delší práci bez přerušení?
Ano, díky dvěma bateriím je možné vydržet s leštičkou několik hodin bez přestávky.
Jaké jsou rychlosti leštičky?
Leštička má dvěstupňovou převodovku s rychlostmi 2800 min-1 a 8300 min-1.
Je leštička pohodlná k držení?
Ano, její tvar a malý průměr lešticího kotouče (75 mm) ji dělají lehkou a pohodlnou.
Existuje nějaký problém s leštičkou?
Při vyšších rychlostech leštička začne chrčet, což je pravděpodobně způsobeno suchým ložiskem. Někteří uživatelé také informovali o problémech s baterií, které ale byly vyřešeny po přeletování spojů uvnitř.
Jaký je celkový názor na leštičku?
Přestože má leštička menší nedostatky, její přínosy stále převažují a je považována za kvalitní nástroj pro leštění.

Parametry

Název produktu: Parkside PAAP 12 C3
Typ produktu: Brusky
Výrobce: Parkside
Pohon: akumulátorové
Typ brusky: leštičky
Příkon: 50 W
Otáčky: 2800 ot/min
Suchý zip: ano
Přídavná rukojeť: ano
Napětí: 12 V
Bez aku: ano

Fotogalerie

Analýza Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Ostestováno: Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Kritika Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Hodnocení: Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Pozorování Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Průzkum Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Zkušenost s Parkside PAAP 12 C3

Parkside PAAP 12 C3

Průvodce světem brusek: Jak vybrat tu pravou pro své účely?

Typy brusek a jejich využití

Nejdříve se představme různým typům brusek , které se na trhu nacházejí. Na prvním místě lze rozlišit brusky podle způsobu použití na ruční a stolní. Ruční brusky je možné s sebou přenášet a jsou vhodné pro průběžnou údržbu nástrojů např. na stavbě, zatímco stolní brusky se nacházejí ve stacionárních dílnách, kde umožňují precizní broušení.

Další rozdělení je možné udělat podle typu brousícího kotouče. Existují brusky s plochými kotouči , které jsou vhodné pro broušení ploch, a pak brusky s břitovými kotouči , které se využívají k ostrému zářezu a řezání materiálu.

Vlastnosti brusky a na co si dát pozor

Při výběru brusky bychom měli vzít v potaz řadu vlastností, které mohou ulehčit nebo naopak ztížit naši práci. Důležité je věnovat pozornost velikosti a hmotnosti brusky , typu napájení (síťové, akumulátorové, benzínové), maximálnímu otáčení a také možnosti regulace otáček .

Pokud hodláte brusku přenášet, je důležitá její hmotnost a manipulovatelnost. Na druhou stranu, těžší stroj může poskytnout vyšší stabilitu při broušení. Síťové brusky jsou zase silnější, ale akumulátorové nabízejí větší mobilitu.

Nespornou výhodou je také možnost regulace otáček – umožňuje nadměrné opotřebení brusného kotouče a je šetrnější k materiálu.

Praktické rady a rozhodující faktory při výběru

Při výběru brusky máme tedy na zřeteli několik rozhodujících faktorů. Především záleží na druhu práce a materiálu , který budeme brousit. Důležitý je také faktor ceny a kvality .

Nezapomeňte také uvážit, zda bude bruska používaná pravidelně nebo jen občasně. V prvním případě se vyplatí investovat do kvalitnějšího stroje, který vydrží dlouhodobé zatížení.

Ještě jednu radu na závěr – vždy se vyplatí porovnat několik nabídek na trhu a přečíst si recenze jiných uživatelů. Tak můžete najít tu nejlepší brusku pro vaše konkrétní potřeby a zároveň se vyhnout případným zklamáním.

Nejprodávanější z kategorie brusky