Přeskočit na obsah
Úvod » Dílna, stavba, zahrada » Baterie k aku nářadí - originální » Recenze PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1 – lehčí a kompaktnější než tradiční modely

Recenze PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1 – lehčí a kompaktnější než tradiční modely

Celkové hodnocení

90 %

Nestabilní výkon v kategorii Baterie k aku nářadí – originální

PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1 je kompaktní akumulátor s vynikajícím výkonem a chytrými funkcemi, ideální pro domácí kutily. Přečtěte si naši recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 7,5/10
  Výdrž
 • 7/10
  Kompatibilita
 • 6/10
  Kvalita
 • 8/10
  Chytré funkce
 • 9/10
  Hmotnost

Klady

 • Kompaktní a lehký design
 • Solidní výkon pro menší nástroje
 • Možnost ovládání přes aplikaci
 • Rychlé nabíjení
 • Kompatibilní s nástroji série X 20 V Team

Zápory

 • Občasné problémy s aktualizací údajů
 • Nedostatečné nabití na 100 procent
 • Nutnost pořídit novou nabíječku
 • Vysoká zmetkovitost některých kusů
 • Problémy s připojením u některých nástrojů

Moje zkušenost

“Akumulátor Parkside Smart 20 V / 4 Ah nabízí skvělý výkon a chytré funkce, které ocení každý kutil, ale jeho kvalita a kompatibilita mohou být problematické. Přestože je lehčí a kompaktnější než tradiční modely, problémy s nabíjením a vysoká zmetkovitost mě odrazují od plného doporučení. Pokud hledáte lehčí alternativu s moderními funkcemi, stojí za vyzkoušení, ale buďte připraveni na možné komplikace.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Moje zkušenost s akumulátorem Parkside Smart 20 V / 4 Ah

Akumulátor Parkside Smart 20 V / 4 Ah mě zaujal hlavně díky své kompaktní velikosti a slibované vyšší výkonnosti. Musím říct, že první dojem byl pozitivní – akumulátor je opravdu lehčí a menší než klasické 4 Ah modely, což oceníte hlavně při delší práci s nářadím.

Výkon a výdrž

Výkon akumulátoru je solidní. S přímočarkou nebo hoblíkem vydrží zhruba 30-40 minut intenzivního provozu. To je pro mě naprosto dostačující. U drobnějších nástrojů, jako je tavná pistole nebo ruční vysavač, se výdrž pohybuje kolem 50-60 minut. Tady jsem byl opravdu spokojený.

Na druhou stranu, pokud pracujete s náročnějšími nástroji jako je řetězová pila, budete potřebovat dva akumulátory, které se vybijí zhruba za 25 minut. To je trochu zklamání, ale díky rychlonabíječce je lze dobít za půl hodiny a pokračovat v práci.

Chytré funkce a aplikace

Jednou z hlavních výhod tohoto akumulátoru je možnost ovládání a monitorování přes aplikaci Parkside. Můžete si nastavit různé režimy – Performance, Balanced, Eco a Expert. Aplikace vám také poskytne údaje o stavu nabití, zbývajícím čase a celkové době používání. Bohužel, občas se stane, že se údaje neaktualizují, a je potřeba akumulátor vysunout a znovu připojit. To je určitě něco, co by mohlo být softwarově vylepšeno.

Dalším pozitivem je technologie Cell Balancing, která by měla prodloužit životnost akumulátoru. Nicméně, musím přiznat, že ani po několika nabitích se mi akumulátor nenabíjel na 100 %, maximálně dosáhl 93 %. To je něco, co by se u Li-Pol akumulátorů nemělo stávat.

Kompatibilita a kvalita

Akumulátor je kompatibilní se všemi nástroji série „PARKSIDE X 20 V Team“. To je skvělé, protože nemusíte investovat do nového nářadí. Nicméně, pokud máte starší nabíječky, budete muset pořídit novou, což zvyšuje celkové náklady. U některých modelů nářadí jsem měl také problém s připojením akumulátoru, což je trochu frustrující.

Co mě opravdu zklamalo, byla kvalita některých kusů. Z objednaných čtyř akumulátorů mi dva přestaly fungovat po krátké době. To je 50% zmetkovitost, což rozhodně není v pořádku. Byly mi sice vráceny peníze, ale starosti s reklamací a nutnost dojíždět do parcelshopu mi radost neudělaly.

Na druhou stranu, pokud máte štěstí na funkční kus, akumulátor je skvělý. Je lehčí než klasické 4 Ah modely, což oceníte hlavně při práci s vrtačkou nebo přímočarkou. Nicméně, pokud potřebujete větší výdrž, klasický 4 Ah akumulátor je stále lepší volbou.

Celkově, akumulátor Parkside Smart 20 V / 4 Ah má své silné i slabé stránky. Pokud hledáte lehčí a kompaktní řešení s chytrými funkcemi, určitě stojí za vyzkoušení. Ale buďte připraveni na možné problémy s kvalitou a kompatibilitou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Když ze 4 kusů akumulátorů po krátké době přestanou 2 kusy fungovat, jedná se v mém případě o 50% zmetkovitost. To není rozhodně v pořádku. Byly mi sice vráceny peníze, ale jsou s tím přece jen starosti, např. musím jet cca 5 km jednu cestu, abych je dal k přepravě na vrácení. Jelikož mám stroj, kde je potřeba dát 2 akumulátory, musel jsem koupit nové, abych jej mohl dál používat. Přitom mám ještě funkční 18V akumulátory. Dle toho se tedy zhoršila velmi jejich kvalita, což není pro zákazníky zrovna dobrá zpráva. Ještě je možnost, že jsem měl enormní smůlu.

Ověřený zákazník

Menší a lehčí oproti akumulátorům se stejnou kapacitou. Výdrž a funkčnost zatím nevyzkoušená. Problém vidim v popisu na e-shopu, kde je uvedeno, že je kompatibilní se všemi přístroji série X20V team a že je ideální Smart nabíječka. V přiloženém letáku se kupující dozví, že se akumulátor smí dobíjet jen s vyjmenovanými nabíječkami, jinak hrozí požár. Takže kvůli tomu, abych mohl akumulátor používat, jsem musel kupovat novou nabíječku, i když mám již dvě jiné ze série doma. Takže se mi celkové náklady zvýšily o nabíječku.

Ověřený zákazník

Objednaljsem si akumulátor Parkside PAP 18 A1 k mému zařízení PARKSIDE CORDLESS CIIRCULAR SAW PHKSA 18-LI B2, obdržel jsem ale jiný akumulátor který se k mému zařízení nehodí. Vzhledem k tomu, že jsem při ústní informaci neměl u sebe jedno z několika zařízení ke kerému ale pouze poškozený akumulátor za který potřebuji náhradu, nemohla mé žádosti vyhovět ….moje žádost o nový akumulátor k uvedenému zařízení TRVÁ

Ověřený zákazník

Největším plusem jsou rozměry klasického 2V aku, kdy připojen k nástroji příliš nepřekáží a při skladování nezabere moc místa. Výkon je zatím dobrý, s většinou nástrojů (přímočarka, hoblík…) vydrží cca 30-40 min. intenzivního provozu (v aplikaci lze zvolit styl a intenzitu využití energie z aku), v tavné pistoli, ručním vysavači a podobných drobnostech pak 50-60 min. To je naprosto dostačující. Horší je to u řetězovky, kde musejí být tyto aku 2 ks, ale stejně se vybijí většinou do 25 min. (dubové a modřínové mokré dřevo). Nicméně díky dvojité rychlonabíječce se dají nabít za cca 1/2 hodiny a pak točit sady těchto aku, jak chcete dlouho.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1?

Kupte, pokud…

Hledáte lehký a kompaktní akumulátor

Akumulátor Parkside Smart 20 V / 4 Ah je menší a lehčí než klasické 4 Ah modely, což oceníte hlavně při delší práci s nářadím.

Chcete využít chytré funkce

Možnost ovládání a monitorování přes aplikaci Parkside vám umožní nastavit různé režimy a získat údaje o stavu nabití, zbývajícím čase a celkové době používání.

Potřebujete rychlé nabíjení

Díky rychlonabíječce lze akumulátor dobít za půl hodiny, což vám umožní rychle pokračovat v práci.

Nekupujte, pokud…

Máte starší nabíječky

Pokud máte starší nabíječky, budete muset pořídit novou, což zvyšuje celkové náklady.

Potřebujete dlouhou výdrž

Pro náročnější nástroje, jako je řetězová pila, akumulátor nevydrží dlouho a budete potřebovat dva kusy.

Nemáte trpělivost na možné problémy s kvalitou

Některé kusy mohou být vadné a budete muset řešit reklamace, což může být frustrující a časově náročné.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní výhody používání aplikace Parkside s tímto akumulátorem?
Aplikace Parkside umožňuje monitorování stavu akumulátoru, jako je zbývající doba nabití, celková doba používání a aktuální stav nabití. Můžete také nastavit různé režimy výkonnosti, což vám umožní optimalizovat využití akumulátoru podle potřeby.
Proč se můj akumulátor nenabíjí na 100 %?
Někteří uživatelé zaznamenali, že jejich akumulátory se nenabíjí na plných 100 %, ale maximálně na 93 %. Může jít o vlastnost těchto akumulátorů, ne nutně o chybu. Pokud se to děje pravidelně, doporučuji kontaktovat zákaznickou podporu.
Jaký je rozdíl mezi režimy Performance, Balanced, Eco a Expert?
Režim Performance poskytuje maximální výkon, ale rychleji vybíjí baterii. Balanced nabízí vyvážený výkon a výdrž. Eco šetří energii a prodlužuje dobu provozu, zatímco Expert je optimalizovaný pro specifické nástroje a aplikace.
Jak řešit problém s neaktualizujícími se údaji v aplikaci při nabíjení?
Pokud se údaje v aplikaci neaktualizují, zkuste akumulátor vysunout z nabíječky a znovu připojit. To by mělo pomoci s aktualizací stavu nabití a dalších údajů. Tento problém je pravděpodobně softwarový a mohl by být vyřešen budoucí aktualizací aplikace.
Jaké nářadí je kompatibilní s akumulátorem Parkside Smart 20 V / 4 Ah?
Akumulátor je kompatibilní se všemi nástroji série PARKSIDE X 20 V Team. Pokud máte starší nářadí, zkontrolujte kompatibilitu, protože některé starší nabíječky nemusí být s novým akumulátorem kompatibilní.
Proč můj akumulátor přestal fungovat po krátké době?
Pokud váš akumulátor přestal fungovat po krátké době, může jít o vadný kus. Někteří uživatelé zaznamenali vyšší míru zmetkovitosti. Doporučuji využít reklamaci a požádat o výměnu nebo vrácení peněz.
Jaká je výdrž akumulátoru při použití s různými nástroji?
S přímočarkou nebo hoblíkem vydrží akumulátor zhruba 30-40 minut intenzivního provozu. S drobnějšími nástroji, jako je tavná pistole nebo ruční vysavač, se výdrž pohybuje kolem 50-60 minut. U náročnějších nástrojů jako řetězová pila budete potřebovat dva akumulátory, které se vybijí zhruba za 25 minut.

Parametry

Název produktu: PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1
Typ produktu: Baterie k aku nářadí – originální
Výrobce: Parkside
Značka: Parkside
Hmotnost: 0.6 kg
Kapacita akumulátoru: 4000 mAh
Napětí: 20 V
Typ: Li-Ion

Fotogalerie

Kritika PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

Úvaha o PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

Hodnocení PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

Shrnutí: PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

Zkušenosti s PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

PARKSIDE PERFORMANCE Smart 4 Ah PAPS 204 A1

Baterie k aku nářadí – originální: Jak vybrat tu nejlepší?

Možnosti baterií k aku nářadí

Nabídka baterií k aku nářadí je dnes velmi široká. Při výběru je důležité zvážit kapacitu, napětí i typ. Běžně se setkáte s lithium-iontovými (Li-ion), nikl-kadmiovými (NiCd) a nikl-metalhydridovými (NiMH) bateriemi.

Li-ion baterie jsou nejmodernější, nabízejí vysokou kapacitu i nízkou hmotnost. Cena je vyšší, ale výkon stojí za to. NiCd baterie jsou levnější, ale méně ekologické a mají tzv. paměťový efekt. NiMH baterie jsou něco mezi, avšak postupně mizí z trhu.

Jak vybírat baterii správně

Začněte kompatibilitou. Zkontrolujte, zda je vybraná baterie kompatibilní s vaším nářadím. Dalším klíčovým parametrem je kapacita měřená v ampérhodinách (Ah). Vyšší Ah znamená delší pracovní dobu.

Napětí a výkon

Napětí baterie ovlivňuje výkon nářadí. Vyšší napětí znamená vyšší výkon, což je skvělé pro náročnější úkoly. Nicméně, pokud pracujete s jemným nebo citlivým materiálem, může být nižší napětí výhodou.

Konstrukce a kompatibilita

Vždy sáhněte po originálních bateriích od výrobce vašeho nářadí. Zajistí lepší kompatibilitu i delší životnost zařízení. Mějte také na paměti, že některé modely nabízí rychlonabíjení, což je velké plus.

Výhody a nevýhody různých řešení

Výhody originálních baterií zahrnují záruku kvality a kompatibility. Nevýhodou může být vyšší cena. Naopak alternativní baterie mohou být levnější, ale riskujete kratší životnost nebo problémy s kompatibilitou.

Na co se zaměřit při výběru

Před nákupem vždy zvažte, jak často a intenzivně budete nářadí používat. Pro frekventovanou práci ve stavebnictví se vyplatí investovat do kvalitní a výkonné baterie. Pokud jste hobby kutil, postačí vám třeba i nižší třída.

Věnujte pozornost hodnocení a recenzím ostatních uživatelů. Pracují-li denně podobně jako vy, jejich zkušenosti mohou být neocenitelné. Přehřátí nebo rychlé vybíjení jsou signály, že konkrétní model není ideální.

Na co si dát pozor

 • Pamatujte, že produkty z neověřených zdrojů mohou být nebezpečné. Vybírejte pouze u ověřených dodavatelů.
 • Čínské kopie nemusí mít potřebné certifikace, což zvyšuje riziko poruchy nebo dokonce požáru.
 • Prověřte kapacitu a napětí, které jsou na obalu uvedeny, aby odpovídaly vašim požadavkům.

Rozhodující faktory

Při výběru baterie k aku nářadí se zaměřte především na kapacitu a kompatibilitu. Pečlivě srovnávejte ceny a uživatelské recenze, abyste získali co nejvíce informací před samotným nákupem. Neodmyslitelnou součástí výběru by měla být i záruka a kvalita provedení.

Nyní už víte, na co se při výběru baterie k aku nářadí zaměřit. Vyberte tu nejlepší a užijte si práci bez starostí!