Přeskočit na obsah
Úvod » Domácí a osobní spotřebiče » Vysavače » Recenze PARKSIDE PWS 20 C2 – slušný výkon za přijatelnou cenu

Recenze PARKSIDE PWS 20 C2 – slušný výkon za přijatelnou cenu

Celkové hodnocení

81 %

Přijatelný výkon v kategorii Vysavače

PARKSIDE PWS 20 C2 nabízí skvělý výkon za přijatelnou cenu. Prozkoumáme jeho silné stránky a slabiny, abyste zjistili, zda je vhodný pro váš domácí úklid... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 7,5/10
  Výkon
 • 5/10
  Kvalita materiálů
 • 8/10
  Manipulace
 • 6/10
  Hlučnost
 • 7/10
  Příslušenství
 • 8,5/10
  Cena
Recenze PARKSIDE PWS 20 C2

Klady

 • Lehkost a snadná manipulace
 • Nerezová nádrž na vodu
 • Rychlé vysoušení čištěného povrchu
 • Jednoduchá a intuitivní obsluha
 • Bohaté příslušenství
 • Příznivá cena

Zápory

 • Křehké a levné plastové části
 • Malá a nedostatečná nádrž na vodu
 • Slabý tlak čerpadla
 • Problémy s těsněním u napojení
 • Snadno se zkroutí vysávací hadice
 • Hlučný provoz
 • Chybí HEPA filtr

Moje zkušenost

“PWS 20 C2 mycí vysavač nabízí slušný výkon za přijatelnou cenu, ale jeho kvalita zpracování a slabší tlak čerpadla mohou být zklamáním. Oceňuji snadnou obsluhu a rychlé vysoušení povrchů, avšak problémy s těsněním a absence HEPA filtru jsou nedostatky, které by mohly ovlivnit rozhodnutí o koupi.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a kvalita zpracování

Po vybalení PWS 20 C2 mycího vysavače mě překvapila jeho lehkost a snadná manipulace. Bohužel, kvalita materiálů mě zklamala. Plastové části působí křehce a levně. Měla jsem obavy, že při větším zatlačení by se mohly snadno zlomit.

Na druhou stranu, nádrž na vodu je z nerezové oceli, což je pozitivní. Jenže při častém doplňování vody se ukázalo, že je malá a nedostatečná. Také mě mrzelo, že není vidět, kolik vody je v nádrži, což komplikuje její správné naplnění.

Výkon a funkčnost

Přestože má vysavač sací výkon 250 AirWatt a tlak rozstřiku 2 bary, tlak čerpadla se mi zdál slabý. Při čištění koberců jsem měla pochybnosti, zda je dostatečně proprané. Použila jsem čistící prášek Karcher a výsledky byly překvapivě dobré, ale stále jsem cítila, že by to mohlo být lepší.

Při čištění čalounění jsem narazila na problém s těsněním. Voda stříkala mezi spojem, což bylo nepříjemné. Naštěstí můj přítel dokázal problém vyřešit přidáním dalšího těsnění.

Jedním z pozitivních aspektů je rychlé vysoušení čištěného povrchu díky účinné technologii trysek. Koberce byly po tepování jen mírně vlhké, což je velké plus.

Uživatelská zkušenost

Obsluha vysavače je jednoduchá a intuitivní. Manuál je přehledný a snadno pochopitelný. Bohaté příslušenství je dalším bonusem, i když některé části působí nekvalitně. Například vysávací hadice se snadno zkroutí, což může ovlivnit výkon vysavače.

Vysavač je hlučný, ale to se dá očekávat u zařízení s takovým výkonem. Při vysávání jsem si všimla, že nemá HEPA filtr, což může zvýšit množství PM25 částic v bytě. To by mohlo být problémem pro alergiky.

Celkově jsem s vysavačem spokojená, ale je tu několik věcí, které by mohly být lepší. Cena je příznivá, což kompenzuje některé nedostatky. Pokud hledáte levnější alternativu k profesionálním extraktorům, může být PWS 20 C2 dobrou volbou, ale je třeba počítat s určitými kompromisy.

Zkušenosti dalších zákazníků

Pokud to srovnám s 10x dražším profesionálním extraktorem Karcher, tak v kvalitě čištění není kupodovu zase až takový rozdíl, jaký by člověk čekal. Zásadní rozdíl je v tlaku čerpadla čistící kapaliny. Profi extraktory používají výkonná čerpadla Gotec. Tady je použité nějaké obyč čerpadélko a ten tlak je slabý, uváděným 2 barům nevěřím, takže jsem měl obavy, zda to dokáže koberec pořádně proprat. Použil jsem čistící prášek Karcher pro extraktory, a špína, kterou jsem z koberce odsál, se svým vzhledem i objemem kupodivu příliš neliší od výsledku profi extraktoru. Horší je to se zpracováním hadice, trubek a nástavců. Jedná se o tenký levný plast, měl jsem obavy, že když trochu víc zatlačím, tak se to rozláme. Nicméně pro moje potřeby, že s tím 2x ročně vyperu koberce v RD, je to plně dostačující.

Ověřený zákazník

Čistila jsem sedačku, vše naprosto ok. Je dost hlučný, ale s tím jsem počítala, má skvělý sací výkon. U nástavce na koberec zatím nevím, s gumovým příslušenstvím to nemá takový sací výkon a bez něj to zase neklouže po koberci…ještě musím lépe zkusit.

Ověřený zákazník

Tepovač funguje, jak má. V kombinaci s čistícím prostředkem nečistoty z koberců, potahů vyčistí. Sací výkon je plně dostatečný. Bohaté příslušenství. Jednoduchý manuál i obsluha.Zatím jsem využil na potahy v autě s kombinací dodaného čistícího prostředku (100 ml) a čistícího prostředku od Kaercher. Výsledek super. Dále byl čištěn koberec i sedačka, výsledek také dobrý. Za dané peníze to není špatné. Uvidíme, jak bude fungovat dále.

Ověřený zákazník

Objednal jsem si u vás robot monsieur cuisine smart skms 1200A1. Po zaplacení jsem zjistil, že nelze ovládal českým jazykem a návod též není v českém jazyce. Proveďte nápravu.Gratzer ArnoštMohelnická 800Uničov 783 91

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit PARKSIDE PWS 20 C2?

Kupte, pokud…

Hledáte levnější alternativu k profesionálním extraktorům

PWS 20 C2 nabízí dobrý výkon za příznivou cenu, což je ideální pro domácí použití.

Potřebujete vysavač s jednoduchou obsluhou

Manuál je přehledný a obsluha intuitivní, což usnadňuje použití i méně zkušeným uživatelům.

Chcete rychlé vysoušení čištěného povrchu

Díky účinné technologii trysek jsou koberce po tepování jen mírně vlhké, což urychluje proces sušení.

Nekupujte, pokud…

Vyžadujete vysokou kvalitu materiálů

Plastové části působí křehce a levně, což může ovlivnit dlouhodobou životnost vysavače.

Máte alergie nebo citlivost na prach

Vysavač nemá HEPA filtr, což může zvýšit množství PM25 částic v bytě.

Často čistíte velké plochy

Malá nádrž na vodu vyžaduje časté doplňování, což může být nepohodlné při čištění větších prostor.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní nevýhody plastových částí vysavače PWS 20 C2?
Plastové části působí křehce a levně. Hlavně vysávací hadice se snadno zkroutí, což může ovlivnit výkon. Při větším zatlačení může dojít k jejich zlomení.
Jak řešit problém s těsněním u napojení spojky?
Pokud voda stříká mezi spojem, zkuste přidat další těsnění nebo vyměnit původní těsnění za kvalitnější. Tím by se měl problém vyřešit.
Je vysavač vhodný pro alergiky?
Vysavač nemá HEPA filtr, což může zvýšit množství PM25 částic v bytě. Pokud máte alergie, doporučuji používat čističky vzduchu nebo zvolit jiný model s HEPA filtrem.
Jak často je potřeba doplňovat nádrž na vodu?
Nádrž na vodu má objem 4 litry, což je relativně málo. Při častějším používání budete muset vodu doplňovat častěji. Doporučuji sledovat stav naplnění, aby nedošlo k přetečení.
Jaký čistící prostředek je nejlepší použít s PWS 20 C2?
Použila jsem čistící prášek Karcher a výsledky byly dobré. Doporučuji používat kvalitní čistící prostředky určené pro extraktory, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.
Jaký je sací výkon vysavače a je dostatečný?
Vysavač má sací výkon 250 AirWatt a tlak rozstřiku 2 bary. Přestože tlak čerpadla se zdá slabý, výsledky čištění byly překvapivě dobré. Sací výkon je dostatečný pro běžné domácí použití.
Jaký je celkový dojem z vysavače PWS 20 C2?
Celkově jsem s vysavačem spokojená, ale je třeba počítat s určitými kompromisy. Kvalita materiálů není nejlepší, ale cena je příznivá. Pokud hledáte levnější alternativu k profesionálním extraktorům, může být PWS 20 C2 dobrou volbou.

Parametry

Název produktu: PARKSIDE PWS 20 C2
Typ produktu: Vysavače
Typ vysavače: multifunkční
Hmotnost: 8.55 kg
Délka přívodového kabelu: 7.5 m
Příkon: 1600 W
Objem sáčku/nádoby na prach: 20 l
Akční rádius: 9.5 m
Vysávání: mokré, suché
Provedení: bezsáčkové
Napájení: kabelové
Do auta: ne
Měkčená kolečka: ne
LED osvětlení: ne
Dálkové ovládání na rukojeti: ne
Automatické navíjení kabelu: ne
Regulace sání: ano
Vhodné pro alergiky: ne
Pro domácnost se zvířaty: ne

Fotogalerie

Průzkum PARKSIDE PWS 20 C2

PARKSIDE PWS 20 C2

Jak vybírat vysavač: Rady, tipy a konkrétní doporučení

Typy vysavačů: Který je pro vás ten pravý?

Robotický vysavač

Robotické vysavače jsou skvělé pro ty, kteří nemají čas pravidelně uklízet. Hlavní výhodou je jejich schopnost pracovat automaticky, často i v naší nepřítomnosti. Pozor si dejte na výdrž baterie a navigační systém. Některé modely mají tendenci se ztrácet nebo zůstávat v rozích místností. Skvělou funkcí je možnost ovládání pomocí aplikace na chytrém telefonu.

Tyčový vysavač

Tyčové vysavače jsou kompaktní a lehké, což usnadňuje jejich manipulaci. Ideální jsou do menších domácností nebo jako doplněk k většímu vysavači. Při výběru se zaměřte na výdrž baterie a hmotnost. Některé tyčové vysavače mohou být těžké na zápěstí.

Klasický sáčkový vysavač

Klasika, která nezklame. Sáčkové vysavače jsou často velmi výkonné a vhodné pro velké domácnosti. Při výběru si pohlídejte kapacitu sáčku a hlučnost. Výhodou je častokrát nižší cena náhradních sáčků v porovnání s bezsáčkovými filtry.

Bezsáčkový vysavač

Bezsáčkové vysavače eliminují potřebu sáčků, což může v dlouhodobém horizontu snížit náklady. Při výběru dejte pozor na kvalitu filtrů a jejich údržbu. Frekventované čištění filtru může být otravné.

Výkon a filtr: Na co se dívat?

Sací výkon

Není to jen o wattech. Sací výkon by měl být hlavním kritériem při výběru. Vyšší hodnoty garantují lepší výsledky vysávání. Obzvláště, máte-li doma koberce. Pokud máte tvrdé podlahy, postačí i slabší modely.

Filtrace

HEPA filtry jsou must-have pro každého, kdo dbá na kvalitu vzduchu. Zvláště důležité pro alergiky. Jednou za čas filtry vyměňte (obvykle co 6 měsíců), aby byl zajištěn maximální výkon a čistota.

Další důležité faktory: Aby vám vysavač dlouho sloužil

Doporučuji věnovat se i hlučnosti vysavače. Hlučnější modely mohou být velmi rušivé. Údržba je dalším faktorem. Pravidelné čištění hadice a filtrů prodlouží životnost přístroje. Pokud máte domácí mazlíčky, investujte do modelu s kartáči na zvířecí chlupy. Pohodlí při používání: Délka kabelu, hmotnost přístroje či ergonomický tvar rukojeti mohou mít významný vliv na celkový komfort.

Teď už víte, na co se zaměřit. Vyberte si ten správný vysavač a užijte si čistý domov bez starostí!

Nejprodávanější z kategorie vysavače