Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Herní konzole » Recenze PlayStation Portable – elegantní a multifunkční zařízení

Recenze PlayStation Portable – elegantní a multifunkční zařízení

Celkové hodnocení

89 %

Multifunkční konzole v kategorii Herní konzole

PlayStation Portable (PSP) je stylová herní konzole s kompaktním designem, solidním výkonem a dlouhou výdrží baterie. Přečtěte si recenzi o jejích výhodách a nevýhodách... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 7,5/10
  Displej
 • 8,0/10
  Baterie
 • 7,0/10
  Zvuk
 • 9,0/10
  Konstrukce
 • 8,5/10
  Funkce

Klady

 • Elegantní a moderní design
 • Lehká a kompaktní konzole
 • Velký 4,3palcový LCD displej
 • Zabudovaný mikrofon pro Skype
 • Multimediální centrum: hry, filmy, hudba, fotografie
 • Solidní výkon díky 333 MHz procesoru
 • Bezdrátové připojení Wi-Fi
 • Dlouhá výdrž baterie až 5 hodin

Zápory

 • Kabel k propojení s PC není součástí
 • Viditelnost displeje na slunci téměř nulová
 • Neergonomický úchop, křeč do palce při hraní
 • Pomalý a ne příliš uživatelský webový prohlížeč
 • Slabý zvuk ze sluchátek
 • Poněkud nepraktické pro přehrávání hudby na cestách

Moje zkušenost

“PlayStation Portable (PSP) je elegantní a multifunkční zařízení, které nabízí kvalitní herní zážitek a širokou škálu multimediálních funkcí. Přestože má své nedostatky, jako je slabý zvuk ze sluchátek a špatná viditelnost displeje na slunci, jeho kompaktní design, solidní výkon a dlouhá výdrž baterie z něj činí skvělou volbu pro každého, kdo hledá přenosnou herní konzoli.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a kvalita zpracování

PlayStation Portable (PSP) mě na první pohled zaujalo svým elegantním designem. Je lehké, malé a snadno se vejde do kapsy nebo tašky. Bílá barva dává konzoli moderní vzhled, který působí až roztomile. Přestože je konzole kompaktní, nabízí velký 4,3palcový LCD displej s rozlišením 480 x 272 pixelů, což je skvělé pro sledování filmů a hraní her.

PSP má také zabudovaný mikrofon, což je velký plus pro používání aplikací jako Skype. Bohužel, kabel k propojení s PC není součástí balení, což mě trochu zklamalo. Musela jsem si ho dokoupit zvlášť.

Funkce a výkon

PSP je skutečné multimediální centrum. Kromě hraní her můžete sledovat filmy, poslouchat hudbu a prohlížet fotografie. Výkon konzole je díky 333 MHz procesoru solidní, a 64 MB hlavní paměti zajišťuje plynulý chod aplikací.

Hry na PSP jsou dostupné na UMD discích a kvalita grafiky je srovnatelná s PlayStation 2. Některé hry mají opravdu nádhernou grafiku. Bohužel, na slunci je viditelnost displeje téměř nulová, což je velká nevýhoda, pokud chcete hrát venku. Navíc, po delším hraní se může dostavit křeč do palce, což není příliš ergonomické.

Bezdrátové připojení Wi-Fi je skvělá funkce, která umožňuje hraní her v režimu multiplayer a prohlížení internetu. Bohužel, webový prohlížeč je pomalý a ne příliš uživatelsky přívětivý. Na druhou stranu, připojení přes Wi-Fi funguje při multiplayeru bez problémů.

Baterie a zvuk

Výdrž baterie je dalším silným bodem PSP. Na jedno nabití vydrží až 5 hodin hraní, což je dostačující pro většinu cest. Pokud však používáte podtaktovaný procesor a vypnete displej, můžete poslouchat hudbu až 10 hodin. Bohužel, zvuk ze sluchátek je slabý, což může být problém v hlučném prostředí.

Vestavěné stereo reproduktory poskytují kvalitní zvuk, ale pokud chcete maximální zážitek, doporučuji investovat do kvalitních sluchátek. Poslech hudby je celkově dobrý, ale PSP je poněkud nepraktické pro přehrávání hudby na cestách kvůli jeho rozměrům.

PSP je skvělá konzole pro každého, kdo hledá přenosné multimediální zařízení. Má své nedostatky, ale celkově nabízí skvělý zážitek.

Zkušenosti dalších zákazníků

PSP vlastním již nějakou dobu poměrně slušně jsem si s touto konzolí užil. Po rozbalení originálního balení zpravidla nenajdete žádné extra příslušenství, takže musíte dokoupit USB kabel a doporučuji kvalitní fólii na display. PSP má výtečný poslech hudby a dopře přednastavený equalizer. Filmy ve formátu mp4 jsou také parádní a najdete mnoho prokramů pro konverzi včetně možnosti vpalování titulků do obrazu (titulky jsou dobře čitelné i na PSP). PSP má wi-fi, Skype a webový prohlížeč (nepříliš kvalitní). Hraní na sluníčku je prakticky nemožné, ale v metru si skvěle zkrátíte čas. Já osobně jsem PSP pořádně ocenil až po nahrání pár homebrew (ztráta záruky), například možnost zobrazování pdf, pdb a rtf v ebook readru je k nezaplacení a čtení na psp na velkém display je velmi pohodlné. První a poslední kapitolou jsou hry a řeknu vám, že tohle je zkrátka nejlepší digiška na trhu 🙂 Her již je poměrně dost a některý maj opravdu parádní grafiku. Já rozhodně doporučuji, ale časem asi trochu omrzí jako každá věc.

Ověřený zákazník

Mám tuhle konzoli už nějakou dobu a je to takové multimediální centrum v kapse. Je to nejvýkonější přenosná herní konzole což u her zřetelně poznáte. Grafiku u některých her se dá přirovnat k ps2..zkrátka nádhera. Filmy díky velkému a kvalitnímu displeji vypadají také skvěle. Poslechu hudby bych jen vytknul, že zvuk z psp je(vyjma velmi kvalitních sluchátek u kterých sem tento problém neměl)je ve sluchátkách slabý a v městském ruchu moc neuslyšíte. Dále na něm na slunci není téměř nic vidět. PSP přežilo taktéž mnoho děsivých padů i když je to na něm znát a displej se bez ochranné fólie celkem snadno poškrábe. Na baterii vydrží cca 5 hod. ale s podtaktovaným procesorem (nutno custom firmware..ztráta záruky ale vylepšení funkcí psp..např. prohlížení pdf, ICQ a spousta uživateli vytvořených prográmků) a vypnutým displejem vydrží na poslouchání mp3 i 8-10 hod. Webový prohlížeč je použitelný ale velmi pomalý, připojení přes wfi ale např. při multiplayeru stejně funguje skvěle. V zásadě doporučuji!..cesta do školy či práce nebyla ještě nikdy kratší!.:)

Ověřený zákazník

Zcela nové multimediální centrum od Sony je oproti svému předchůdci nejen o třetinu lehčí a tenčí, ale může se pochlubit zbrusu novým vybavením jako jsou například integrovaný mikrofon nebo větší a kvalitnější displej s téměř 17 miliony barev o velikosti 4,3 palce(více10,7 cm). Z vlastní zkušenosti můžu jen potvrdit, že u předchozí verze (PSP 2004) mikrofon velice chyběl, protože když jsem se dostal za pomoci sítě Wi-Fi na produktem přímo podporovaný Skype, tak jsem z důvodu absence mikrofonu nemohl využít Skype volání a mohl si tak pouze se svými přáteli dopisovat. PSP nám také nabízí hry ve výborné kvalitě na discích UMD(Universal Media Disc). Své herní pozice si pak budete moci spolu s filmy, fotografiemi ukládat na paměťové karty Memory Stisk Duo Pro, které dosahují kapacity až 16GB, a tak se Vám na jednu takovou paměťovou kartu vejde až 20 filmů. Hry je možné hrát i po síti či v režimu Multiplayerpřes bezdrátové internetové připojení Wi-Fi. PSP je oprávněně nazýváno multimediálním centrem, protože zvládá mnoho věcí- přehrávání filmů, videí, hudby, prohlížení fotografií a textů, hraní her a také prohlížení internetu přes Wi-Fi. Podle mého názoru je tahle věc dokonalým řešením pro zábavu na cestách a Sony PSP můžu jen doporučit. Pořizovací cena se pohybuje okolo 4 500Kč, což je při pohledu na funkce téhle mašinky výborná cena =)

Ověřený zákazník

Výtečný nápad SONY, jak vytvořit playstation na cesty, Design je krásný, velmi povedený, působí až roztomile 🙂 Hraní her (hlavní důvod proč byl tento přístroj vyroben) je skvělé, kvalita obrazu je skvělá a hratelnost naprosto vynikající. Prostě klasika od SONY. Výrobci pro nás připravili další skvělou zprávu – PSP bude mít Wi-fi, funguje skvěle, zatím jsem s ni neměl žádný problém. Sledování filmů je příjemným zážitkem, širokoúhlý obraz se postará o vtáhnutí do děje a nevnímání okolí. Nepocítíte tedy, že nesedíte ve svém obýváku u 60″ plasmy. Přehrávání hudby na cestách je také kvalitní, ovšem Playstation Portable je v tomto směru poněkud nepraktický vzhledem k jeho fyzickým parametrům. Baterie vydrží opravdu dlouho. Mám jen jednu výtku, a to k baterii, časem se vyboulí a PSP se začne samovolně vypínat, třeba i uprostřed té nejnapínavější části rozehrané mise 🙂 (stává se tak ale nejméně po třech letech) a je nutno koupit novou.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit PlayStation Portable?

Kupte, pokud…

Hledáte multimediální centrum na cesty

PSP nabízí širokou škálu funkcí, od hraní her po sledování filmů a poslech hudby, což je ideální pro zábavu na cestách.

Chcete kvalitní displej a zvuk

Velký 4,3palcový LCD displej a vestavěné stereo reproduktory poskytují skvělý vizuální a zvukový zážitek, který oceníte při hraní her a sledování filmů.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

S výdrží až 5 hodin hraní a možností prodloužení až na 10 hodin při poslechu hudby je PSP ideální pro dlouhé cesty.

Nekupujte, pokud…

Hrajete často venku na slunci

Displej PSP je na slunci téměř neviditelný, což může být velkým problémem, pokud plánujete hrát venku.

Potřebujete ergonomický design

Po delším hraní se může dostavit křeč do palce, což naznačuje, že PSP není příliš ergonomické pro dlouhodobé používání.

Očekáváte rychlý webový prohlížeč

Webový prohlížeč na PSP je pomalý a ne příliš uživatelsky přívětivý, což může být zklamáním, pokud plánujete často surfovat po internetu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu zlepšit viditelnost displeje na PSP při hraní venku?
Viditelnost displeje na slunci je problémem mnoha přenosných zařízení, včetně PSP. Doporučuji používat antireflexní fólii na displej, která sníží odrazy světla. Můžete také vyhledat stinné místo nebo si vytvořit stín pomocí ruky či jiného předmětu.
Jak mohu zvýšit hlasitost zvuku ve sluchátkách při používání PSP?
Pokud je zvuk ve sluchátkách příliš slabý, zkuste investovat do kvalitnějších sluchátek s vyšší citlivostí. Také můžete zkontrolovat nastavení hlasitosti v menu PSP a ujistit se, že je nastaveno na maximum.
Jak mohu prodloužit výdrž baterie na PSP?
Pro prodloužení výdrže baterie můžete snížit jas displeje v nastavení konzole. Také můžete vypnout Wi-Fi, pokud ji momentálně nepoužíváte. Použití podtaktovaného procesoru pomocí custom firmware může také výrazně prodloužit výdrž baterie.
Je možné hrát hry stažené z internetu na PSP bez nutnosti cracknutí přístroje?
Oficiálně není možné hrát stažené hry bez cracknutí přístroje. Nicméně, existují způsoby, jak nahrát custom firmware, který umožňuje spouštění stažených her. Mějte však na paměti, že tím ztrácíte záruku a mohlo by to způsobit problémy při reklamaci.
Jak mohu přehrávat filmy a videa na PSP?
PSP podporuje přehrávání videí ve formátu MP4. Můžete použít různé programy pro konverzi vašich videí do tohoto formátu. Video soubory pak nahrajte na paměťovou kartu Memory Stick PRO Duo a přehrajte je pomocí vestavěného přehrávače.
Jak mohu používat PSP jako čtečku elektronických knih?
Použití PSP jako čtečky elektronických knih je možné pomocí nahrání custom firmware a instalace homebrew aplikací, jako je například PSP PDF Reader. Tento software umožňuje číst PDF, PDB a RTF soubory přímo na vašem PSP.
Jak mohu připojit PSP k televizi a hrát hry nebo sledovat filmy na větší obrazovce?
PSP má analogový video výstup, který umožňuje připojení k televizi pomocí speciálního kabelu. Tento kabel není součástí balení, takže jej budete muset dokoupit zvlášť. Po připojení můžete přepnout výstup na televizi v nastavení konzole.

Parametry

Název produktu: PlayStation Portable
Typ produktu: Herní konzole
Typ: PlayStation Portable

Fotogalerie

Pohled na PlayStation Portable

PlayStation Portable

Posouzení: PlayStation Portable

PlayStation Portable

Herní konzole: Jak správně vybrat a co sledovat

Možnosti na trhu: Co je k dispozici?

Trh s herními konzolemi je bohatý a rozmanitý. Máme tu tři hlavní hráče: Sony, Microsoft a Nintendo. Každá značka nabízí jedinečné možnosti a funkce.

Sony a PlayStation

PlayStation je synonymem pro exkluzivní tituly. Série jako „Uncharted“ nebo „The Last of Us“ jinde nenajdete. PS5 přináší revoluční SSD disk, což výrazně zkracuje načítací časy. Mimo to, podpora VR je u Sony krokem vpřed.

Microsoft a Xbox

Xbox se pyšní Game Pass službou. Tato předplatitelská služba poskytuje přístup k širokému spektru her. Xbox Series X nabízí vysoký výkon a kompatibilitu s více generacemi konzolí Xbox. Tyto funkce ocení zejména kovaní hráči.

Nintendo a Switch

Nintendo se vymyká tradičním konzolím. Switch je hybridní konzole, kterou můžete připojit k televizi nebo ji vzít na cesty. Exkluzivní tituly jako „Zelda“ či „Super Mario“ jsou obrovským tahákem. Nezapomeňte na možnost zahrát se dvěma odpojitelnými Joy-Con ovladači.

Jak vybírat herní konzoli?

Výběr konzole závisí na mnoha faktorech. Nejprve se důkladně zamyslete, jaký zážitek chcete. Preferujete akční exkluzivity nebo online multiplayer?

 1. Exkluzivní tituly: Hry jako „God of War“ na PS nebo „Halo“ na Xbox mohou být rozhodující. Zkontrolujte, které hry jsou dostupné výhradně na dané konzoli.
 2. Výkon: Kdo preferuje nejlepší grafiku, sáhne po PS5 nebo Xbox Series X. Nintendo Switch se zaměřuje spíše na flexibilitu a jedinečný herní zážitek.
 3. Kompatibilita: Některé starší tituly můžete na nových konzolích stále hrát. Xbox je v tomto ohledu jedničkou.
 4. Online služby: Přístup k online hraní a streamování závisí na zvoleném ekosystému. PlayStation Plus či Xbox Game Pass Ultimate nabídnou různé možnosti.

Na co se zaměřit při výběru?

Nezáleží jen na výkonu či exkluzivitách. Důležitá je také ergonomie ovladačů, snadnost použití či cílová skupina hráčů. Např. Nintendo Switch Lite je ideální pro děti, díky své kompaktní velikosti a odolnosti.

Sledovat můžete také dostupné příslušenství. Headsety, dodatečné ovladače nebo doků pro víceúčelové zařízení jsou klíčovým aspektem. Důkladně prostudujte, co konkrétní konzole nabízí a jak to odpovídá vašim potřebám.

Možné problémy a jak se jim vyhnout

Problémy nastávají hlavně s kompatibilitou nebo nedostatkem úložného prostoru. PS5 i Xbox Series X podporují rozšíření paměti pomocí externích SSD disků. Ne každá hra však běží na nejnovější verzi konzole.

Nintendo Switch zase může trpět tzv. „Joy-Con drift“. Tento problém způsobuje, že kurzor se pohybuje i bez dotyku. Pozor na to a zjistěte si, zda již byla tato vada opravena v modelech, které zvažujete.

Rozhodující faktory

Rozhodně přemýšlejte o rozpočtu. Investice do dražší konzole se může vyplatit, pokud plánujete hrát pravidelně a dlouhodobě. Ale pamatujte, že levnější modely jako Xbox Series S nebo Nintendo Switch Lite mohou být perfektní volbou pro občasné hráče.

Nakonec nezapomeňte sledovat recenze a hodnocení uživatelů. Konkurenční výhody a nevýhody různých platform vám nejlépe představí reální hráči. Doufám, že vám tento článek pomůže při výběru té nejlepší herní konzole!

Nejprodávanější z kategorie herní konzole