Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Herní konzole » Recenze PlayStation Vita – kvalitní herní zážitek s intuitivním ovládáním

Recenze PlayStation Vita – kvalitní herní zážitek s intuitivním ovládáním

Celkové hodnocení

90 %

Pro hráče na cestách v kategorii Herní konzole

PlayStation Vita nabízí kvalitní herní zážitek na cestách díky intuitivnímu ovládání a robustnímu designu. Více v naší recenzi o jejích přednostech a možných rezervách... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Displej
 • 9/10
  Baterie
 • 9,5/10
  Konstrukce
 • 9/10
  Ovládání
 • 7/10
  Aplikace

Klady

 • Přenositelnost a mobilní hraní
 • Ostrý a sytý OLED displej
 • Kvalitní a odolné zpracování
 • Intuitivní a variabilní ovládání
 • Remote Play pro PS4 a PS3 hry

Zápory

 • Speciální nabíječka a paměťová karta
 • Nelze stáhnout Skype, YouTube, Facebook
 • Vysoká cena her
 • Omezený výběr her

Moje zkušenost

“PS Vita nabízí kvalitní herní zážitek s intuitivním ovládáním a skvělou přenositelností, což ocení každý hráč na cestách. Přestože má své nedostatky, jako je omezený výběr her a vyšší ceny, celkově jsem byl s konzolí spokojený. Remote Play je vynikající funkce, která zvyšuje hodnotu zařízení, a robustní design zajišťuje dlouhou životnost.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Přenositelnost

PS Vita mě nadchla svou přenositelností. Mít herní konzoli, kterou si můžu vzít kamkoliv, je prostě super. Ať už jsem na cestách nebo čekám na autobus, vždycky mám nějakou zábavu po ruce. Díky 5palcovému displeji OLED jsou hry zobrazeny ostře a v sytých barvách, což je parádní.

Design je kvalitní, konzole působí robustně a odolně. I po několika letech používání nevykazuje žádné praskliny nebo škrábance. To je určitě plus. Ale co mě trochu zklamalo, je speciální nabíječka a paměťová karta. To znamená další investice navíc.

Herní zážitek a Ovládání

Ovládání PS Vita je opravdu intuitivní a nabízí mnoho možností. Můžete mačkat tlačítka, používat analogové páčky, nebo dokonce ovládat hru dotykem na displeji. To je skvělé, protože každý si najde svůj vlastní styl ovládání. Hraní je díky tomu plynulé a neseká se.

Remote Play je funkce, která mě opravdu nadchla. Můžu streamovat hry z PS4 nebo PS3 a hrát je na PS Vita. To je ideální, když chci hrát na velkém displeji, ale zároveň být mobilní. Ať už jsem doma nebo venku, mám své oblíbené hry stále u sebe.

Nedostatky a Omezení

Bohužel, PS Vita má i své nedostatky. Nelze si stáhnout aplikace jako Skype, YouTube nebo Facebook, což mě dost zklamalo. Dříve to šlo, ale teď už ne. To je určitě mínus.

Další věc, co mě trápí, je cena her. Ty jsou dost vysoké, což může být pro některé hráče problém. Navíc je výběr her poměrně omezený. Ze začátku to byla úplná katastrofa, teď už je to trochu lepší, ale stále to není ideální.

Celkový Dojem

PS Vita je skvělá konzole pro ty, kteří chtějí mít své hry stále po ruce. Kvalitní zpracování a intuitivní ovládání jsou velké plusy. Remote Play je úžasná funkce, která zvyšuje hodnotu konzole. Ale musíte počítat s vyššími náklady na hry a speciální příslušenství.

Navzdory několika nedostatkům jsem s PS Vita velmi spokojený. Splnila moje očekávání a poskytla mi hodiny skvělé zábavy. Pokud hledáte přenosnou konzoli s kvalitním obrazem a širokými možnostmi ovládání, PS Vita je určitě dobrá volba.

Zkušenosti dalších zákazníků

Spokojenost. PSV splnila očekávání.

Ověřený zákazník

Rád bych ohodnotil ale stále nic nepřišlo

Ověřený zákazník

Můžu se zeptat kolik průměrně asi stojí? Pořád nemohu najít cenu.

Ověřený zákazník

Dá se na tom hrát i gta5,mafia 3.fifa 17? Děkuji za odpoveď

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit PlayStation Vita?

Kupte, pokud…

Chcete mít své hry stále po ruce

PS Vita je ideální pro ty, kteří chtějí hrát kdekoliv a kdykoliv. Díky přenositelnosti a Remote Play můžete hrát své oblíbené hry i na cestách.

Oceníte kvalitní zpracování

Konzole je robustní a odolná, i po letech používání nevykazuje žádné praskliny nebo škrábance. To z ní dělá dlouhodobou investici.

Hledáte intuitivní a variabilní ovládání

PS Vita nabízí mnoho způsobů ovládání – od tlačítek přes dotykový displej až po snímače pohybu. Každý si najde svůj vlastní styl hraní.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Cena her a speciálního příslušenství, jako je nabíječka a paměťová karta, může být pro některé hráče příliš vysoká.

Očekáváte široký výběr her

Výběr her pro PS Vita je omezený. Ze začátku to byla katastrofa a i když se to zlepšilo, stále to není ideální.

Potřebujete aplikace jako Skype nebo YouTube

PS Vita již nepodporuje některé populární aplikace jako Skype, YouTube nebo Facebook, což může být pro některé uživatele zklamáním.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní výhody funkce Remote Play na PS Vita?
Remote Play ti umožňuje streamovat hry z PS4 nebo PS3 na PS Vita. To znamená, že můžeš hrát své oblíbené hry i na cestách nebo mimo domov. Stačí se připojit k domácí síti a můžeš pokračovat ve hraní, jako bys byl u své konzole.
Jaké jsou největší nevýhody používání PS Vita?
Hlavní nevýhody jsou omezený výběr her a vysoké ceny her. Navíc nelze stahovat některé aplikace jako Skype, YouTube nebo Facebook, což může být pro někoho zklamání. Speciální nabíječka a paměťová karta také znamenají další náklady.
Jak je na tom PS Vita s výdrží baterie?
Výdrž baterie je opravdu skvělá. I po několika letech používání konzole stále drží dobře a nemám s ní žádné problémy. Můžeš očekávat několik hodin hraní na jedno nabití, což je pro přenosnou konzoli dostačující.
Jaké jsou možnosti ovládání her na PS Vita?
PS Vita nabízí široké možnosti ovládání. Můžeš používat tlačítka, analogové páčky, dotykový displej, zadní dotykový panel, nebo hru ovládat pohybem konzole. Díky tomu si každý najde svůj vlastní styl ovládání, což zvyšuje herní zážitek.
Jaký je obraz na displeji PS Vita?
5palcový OLED displej poskytuje ostrý a sytý obraz. Hry vypadají skvěle, barvy jsou živé a detaily jsou dobře viditelné. Displej je jedním z hlavních důvodů, proč je hraní na PS Vita tak příjemné.
Jaké příslušenství je potřeba k PS Vita?
Kromě samotné konzole budeš potřebovat speciální nabíječku a paměťovou kartu. Tyto položky nejsou zahrnuty v základním balení a představují další náklady. Bez nich ale nebudeš moci plně využívat potenciál PS Vita.
Je PS Vita stále relevantní v roce 2023?
I když je PS Vita starší konzole, stále má co nabídnout. Kvalitní zpracování, široké možnosti ovládání a funkce Remote Play ji činí atraktivní i dnes. Pokud hledáš přenosnou herní konzoli, PS Vita je stále dobrá volba.

Parametry

Název produktu: PlayStation Vita
Typ produktu: Herní konzole
Výrobce: PlayStation
Typ: PlayStation Vita
Ovládání pohybem: ano

Fotogalerie

Hodnocení PlayStation Vita

PlayStation Vita

Hodnocení PlayStation Vita

PlayStation Vita

Hodnocení: PlayStation Vita

PlayStation Vita

Kritika PlayStation Vita

PlayStation Vita

Podívejte se na PlayStation Vita

PlayStation Vita

Posouzení: PlayStation Vita

PlayStation Vita

Pozorování PlayStation Vita

PlayStation Vita

Komentáře k PlayStation Vita

PlayStation Vita

Pohled na PlayStation Vita

PlayStation Vita

Jak Vybrat Herní Konzoli: Expertův Průvodce

Možnosti na trhu

Výběr herní konzole není jednoduchý. Nabídka je široká a každý model přináší něco speciálního. PlayStation od Sony, Xbox od Microsoftu či Nintendo Switch. Každá značka má své výhody.

PlayStation exceluje v exkluzivních hrách jako The Last of Us nebo Spider-Man. Xbox zase láká svou herní ekosystémovou Game Pass. A Nintendo? To je pro milovníky rodinné zábavy a inovací.

Rozlišování mezi generacemi

Každá konzole má více generací. Například PS4 versus PS5. U Xboxu je to Series X ve srovnání s One X. Novější generace přinášejí lepší grafiku a výkonnost. Ale starší generace mohou být cenově dostupnější.

Ptáte se, jestli investovat do nejnovější verze? Záleží na vašem rozpočtu a herních preferencích. Pokud jste casual hráč, starší generace může být dostatečná.

Výhody a nevýhody

PlayStation je ideální pro fanoušky silných příběhů a exkluzivit. Ale může být dražší. Chcete-li ty nejlepší grafické zážitky, připravte se na vyšší cenu za konzoli i příslušenství.

Xbox nabízí širší kompatibilitu s předchozími verzemi a skvělý herní předplatný servis. Navíc si můžete zahrát hry na PC i konzoli. Ale na exkluzivní tituly trpí.

Nintendo Switch přináší mobilitu a oblíbené tituly jako Zelda či Mario. Je ideální pro hraní na cestách. Nicméně grafika a výkonnost nejsou na úrovni konkurence.

Vzájemná kompatibilita her

Starší hry na nové konzoli? U Xboxu většinou žádný problém. PlayStation je více restriktivní. Nintendo má nejhorší zpětnou kompatibilitu. Prověřte si, jaké hry chcete hrát a co vám konzole umožní.

Na co se zaměřit při výběru

Herní knihovna

Zkontrolujte dostupné herní tituly pro každou konzoli. Máte raději akční hry nebo sportovní tituly? Každá platforma nabízí něco jiného.

 • PlayStation: Silné příběhovky, exkluzivity
 • Xbox: Racing, multiplayer, Game Pass
 • Nintendo: Rodinné tituly, inovace

Příslušenství a doplňky

Kupujte konzole s ohledem na kompatibilitu příslušenství. VR brýle, speciální ovladače nebo hry. Xbox i PlayStation mají robustní nabídku. Nintendo vyžaduje specifické doplňky.

On-line služby

Xbox Game Pass, PlayStation Plus či Nintendo Online. Každá platforma má svá předplatná. Nabízejí různé hry, výhody a exkluzivní obsah. Prostudujte co každé z nich obsahuje. Může to rozhodnout o vašem výběru.

Na co pozor

Lag a stabilita online připojení: Některé konzole mají potíže s online stabilitou. Zvlášť pokud chcete multiplayer. Zjistěte, jaké jsou názory komunity na stabilitu připojení.

Úložný prostor: Množství her roste, jejich velikosti také. Zvážit konzoli s větším úložištěm (nebo s možností rozšíření) je moudré. Pozor na náklady za externí disky.

Závěrem

Výběr herní konzole je o vašich preferencích a potřebách. Prozkoumejte nabídku, zvažte rozpočet. A nezapomeňte na příslušenství a předplatné. To vše ovlivní váš finální výběr. Šťastné hraní!

Nejprodávanější z kategorie herní konzole