Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Realme 8 6GB/128GB – dobře vyvážený telefon střední třídy

Recenze Realme 8 6GB/128GB – dobře vyvážený telefon střední třídy

Celkové hodnocení

93 %

Vyvážený telefon v kategorii Mobilní telefony

Realme 8 6GB/128GB je atraktivní střední třída s kvalitním displejem, dlouhou výdrží baterie a skvělým poměrem cena/výkon. Pro podrobnou recenzi čtěte dále... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 9,1/10
  Baterie
 • 9,6/10
  Konstrukce
 • 9,2/10
  Fotoaparáty
 • 10/10
  Systém

Klady

 • Futuristický design
 • Lehký a tenký
 • Zářivý Super AMOLED displej
 • Svižný výkon
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
 • Kvalitní hlavní fotoaparát
 • Dobrá čtečka otisků prstů

Zápory

 • Chybí stavová dioda
 • Absence 5G
 • Mdlý zvuk z reproduktoru
 • Některé objektivy zbytečné
 • Občas pomalejší čtečka otisků prstů

Moje zkušenost

“Realme 8 je solidní volbou pro ty, kteří hledají dobře vyvážený telefon střední třídy. Nabízí skvělý displej, dostatečný výkon a dlouhou výdrž baterie, přestože postrádá některé moderní funkce jako 5G. Design je atraktivní a fotoaparát poskytuje kvalitní snímky, i když některé objektivy jsou zbytečné. Celkově jsem s telefonem spokojená, ale je důležité zvážit, zda absence 5G a průměrný zvuk z reproduktoru nejsou pro vás překážkou.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a displej

Realme 8 mě hned na první pohled zaujal svým futuristickým designem. Je to telefon, který rozhodně vystoupí z davu. Díky tloušťce 7,99 mm a hmotnosti 177 g se mi s ním dobře manipuluje. Velký 6,4″ Super AMOLED displej je skutečně zářivý a poskytuje skvělé barvy. Rozlišení FHD+ zajišťuje jemný a ostrý obraz, což je ideální nejen pro běžné používání, ale také pro hraní her a sledování videí.

Jedním z negativních aspektů, které jsem zaznamenala, je absence stavové diody. Naštěstí tento nedostatek částečně kompenzuje funkce Always On Display, která mi poskytuje základní informace i bez odemykání telefonu.

Výkon a baterie

Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem Helio G95 a dostatečnou operační pamětí, což zajišťuje svižný běh aplikací a bezproblémové hraní her. Během používání jsem nezaznamenala žádné záseky ani zpomalení.

Baterie s kapacitou 5000mAh je skvělá. Při běžném používání mi telefon vydržel klidně dva dny bez nutnosti nabíjení. Když už dojde na nabíjení, rychlé nabíjení je opravdovým záchranářem. Z nuly na sto procent se telefon nabije za pouhých 65 minut, což je opravdu úžasné.

Na druhou stranu, někteří uživatelé si stěžovali na to, že výdrž baterie neodpovídá údajům výrobce. Já osobně jsem byla s výdrží spokojená, ale je pravda, že rychlé nabíjení může být pro někoho klíčové.

Fotoaparát a další funkce

Realme 8 je vybaven čtyřnásobným zadním fotoaparátem, který zahrnuje hlavní 64MPx objektiv, širokoúhlý, makro a černobílý objektiv. Kvalita fotek je na velmi dobré úrovni, hlavní objektiv poskytuje ostré a detailní snímky. Širokoúhlý objektiv je skvělý pro focení krajin a makro objektiv se hodí pro detailní záběry.

Na druhou stranu, některé objektivy, jako například černobílý, mi přijdou zbytečné. Také zvuk z reproduktoru je poněkud mdlý a postrádá basy. Čtečka otisků prstů v displeji funguje dobře, ale může být někdy trochu pomalejší.

Telefon také postrádá podporu 5G, což může být pro někoho nevýhoda. Na druhou stranu, absence 5G může znamenat delší výdrž baterie, což je pro mě osobně důležitější.

Celkově bych řekla, že Realme 8 nabízí skvělý poměr cena/výkon. Pokud hledáte telefon střední třídy s dobrým displejem, solidním výkonem a dlouhou výdrží baterie, Realme 8 je určitě skvělou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Telefon koupen přes společnost Datart, reklamován kvůli nefunkční čtečce otisků prstu při zhasnutém displeji.Reklamace zamítnuta s tím že mám špatně zadaný otisk prstů nebo špinavý displej.Přitom při rozsvíceném funguje.Výrobek nedoporučuji a ani nic co se dává servisu VSPDATA, kde z vás akorát dělají blázna.

Ověřený zákazník

Jsem s telefonem spokojená. Je sice větší,než jsem chtěla,ale to jsou bohužel všechny. Aspoň je lehký. Velká pamet. Rychlý, fotografie dobré. Nepožaduji extra funkce. Obyč aplikace, komunikace, fotografie. Střední třída za dobrou cenu. Občas se netrefím presne s otiskem prstů, ale za to asi telefon nemůže.

Ověřený zákazník

V cenové relaci kolem 5-6 tis se jedná o jeden z nejlepších telefonů. Značku Realme mám poprvé, ale během pár dní na mne udělal telefon značný dojem. Velmi mne potěšila aktualizace, která zavádí možnost rozšíření stávající RAM o několik GB (dle nabídky telefonu v nastavení, v mém případě mám v nabídce 2GB ,3GB a 5GB, vše záleží na velikosti vašeho úložiště, ze kterého si pak rozšířená RAM bere svůj podíl z úložiště), tím pádem máte telefón s 8GB RAM aniž byste s tím počítali při nákupu 🙂 Určitě doporučuji nákup tohoto telefonu

Ověřený zákazník

Je to telefon pro dítě, takže na věci typu navigace asi nedojde, podstatnější jsou jiné vlastnosti. Tak třeba akumulátor, který by mohl něco vydržet. Stejně tak rychlé nabíjení (do hodiny), dostatečný výkon, audio jack a na danou třídu naprosto skvělý oledový displej. Stavová dioda sice chybí, ale máme tady pohotovostní always on. Ten není zrovna konfigurovatelný, ale svou funkci plní dobře. Čtečka v displeji je dobrá, odemykání obličejem má v mém případě docela svou hlavu.Prostředí od Realme je přehledné a široce nastavitelné (Android 11, v půli dubna bezpečnostní laty z února), máme zde podporu NFC, VoLTE, prostě bezdrátová konektivita na solidní úrovni. Fotoaparát na danou třídu úplně OK, slušně světelné standardní ohnisko, použitelný širokáč, 2x a 5x digitální zoom, to jsou věci, které si přečtete všude v recenzích. Z uživatelského pohledu jde o velice příjemně použitelné zařízení, které navíc působí poměrně sympatickým a kvalitním dojmem.A pokud to dáte do přiloženého pouzdra (a to dáte), tak vás ani nebude tak štvát ten trčící foto – čtyřplotýnkáč…

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Realme 8 6GB/128GB?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s kvalitním displejem

Super AMOLED displej s vysokým rozlišením FHD+ poskytuje živé barvy a ostrý obraz, ideální pro sledování videí a hraní her.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Telefon disponuje 5000mAh baterií, která vydrží až dva dny běžného používání, a rychlé nabíjení umožňuje doplnit 100 % kapacity za pouhých 65 minut.

Chcete telefon s dobrým poměrem cena/výkon

Realme 8 nabízí solidní výkon díky osmijádrovému procesoru Helio G95 a dostatečné operační paměti za velmi přijatelnou cenu.

Nekupujte, pokud…

Vyžadujete podporu 5G

Telefon nepodporuje 5G, což může být pro některé uživatele nevýhoda, zejména pokud plánují využívat rychlé mobilní sítě.

Očekáváte perfektní zvuk z reproduktorů

Zvuk z reproduktorů je mdlý a postrádá basy, což může být zklamání pro ty, kteří často poslouchají hudbu nebo sledují videa bez sluchátek.

Chcete rychlou čtečku otisků prstů

Čtečka otisků prstů v displeji může být někdy pomalejší a nemusí vždy reagovat okamžitě, což může být pro někoho nepříjemné.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak je to s rychlostí nabíjení u Realme 8?
Rychlé nabíjení u Realme 8 je opravdu bleskové. Z nuly na sto procent se telefon nabije za pouhých 65 minut díky 30W nabíječce. To je skvělé, pokud potřebujete rychle doplnit energii.
Jaké jsou reálné zkušenosti s výdrží baterie?
Při běžném používání mi telefon vydržel klidně dva dny bez nutnosti nabíjení. Pokud ale hodně hrajete hry nebo sledujete videa, budete muset nabíjet častěji. Někteří uživatelé si stěžovali, že výdrž neodpovídá údajům výrobce, ale já osobně byla spokojená.
Jak kvalitní jsou fotky pořízené Realme 8?
Fotky jsou na velmi dobré úrovni, hlavní 64MPx objektiv poskytuje ostré a detailní snímky. Širokoúhlý objektiv je skvělý pro focení krajin a makro objektiv se hodí pro detailní záběry. Některé objektivy, jako černobílý, mi přijdou zbytečné.
Má Realme 8 nějaké nevýhody, které bych měl vědět?
Ano, například absence stavové diody může být pro někoho nevýhodou. Také zvuk z reproduktoru je poněkud mdlý a postrádá basy. Čtečka otisků prstů může být někdy trochu pomalejší a telefon nemá podporu 5G.
Jaké jsou hlavní výhody Realme 8 oproti jiným telefonům v této cenové kategorii?
Hlavní výhody jsou kvalitní Super AMOLED displej, rychlé nabíjení, dlouhá výdrž baterie a solidní výkon díky osmijádrovému procesoru Helio G95. Také absence předinstalovaného balastu a čisté uživatelské rozhraní jsou velkým plusem.
Jak je na tom Realme 8 s kvalitou zpracování a designem?
Telefon má futuristický design, který rozhodně vystoupí z davu. Díky tloušťce 7,99 mm a hmotnosti 177 g se s ním dobře manipuluje. Výrobce se zaměřil na kvalitu zpracování a dlouhou životnost, což je znát na pečlivém testování všech tlačítek a nabíjecího portu.
Je absence 5G u Realme 8 velký problém?
Pro někoho může být absence 5G nevýhodou, zejména pokud žijete v oblasti s dostupnou 5G sítí. Na druhou stranu, absence 5G může znamenat delší výdrž baterie, což je pro mě osobně důležitější.

Parametry

Název produktu: Realme 8 6GB/128GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Konstrukce: dotykové
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 11
Hmotnost: 177 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ne
Produktová řada: Realme 8
Nadstavba systému: Realme UI
Modelový rok: 2021

Fotogalerie

Zkušenost s Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Poznámky k Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Hodnocení: Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Testování Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Pozorování Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Pohled na Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Hodnocení Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Test: Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Hodnocení Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Verdikt: Realme 8 6GB/128GB

Realme 8 6GB/128GB

Mobilní telefony: Jak vybrat ten pravý?

Možnosti a parametry, které stojí za zvážení

Když se rozhodujete pro nový mobilní telefon, na trhu je nespočet možností, které mohou zachytit vaši pozornost. Doporučuji věnovat se především těmto parametrům: výkon, kvalita fotoaparátu, výdrž baterie a displej.

Výkon – Pokud jste nároční uživatelé, kteří používají telefon na hry nebo náročné aplikace, zaměřte se na modely s výkonným procesorem, jako je Snapdragon řady 8 nebo ekvivalent od Apple. Minimálně 6 GB RAM je dnes již standardem.

Kvalita fotoaparátu – Dnešní telefony jsou schopny konkurovat i levnějším digitálním fotoaparátům. Sledujte počet a spektrum objektivů, stabilizaci obrazu, a především možnost natáčení ve 4K nebo vyšším rozlišení. Zajímavou funkcí je také noční režim, který umožní skvělé fotky za zhoršených světelných podmínek.

Výdrž baterie – Kapacita baterie je klíčová, ale není jediným ukazatelem. Sledujte také optimální spotřebu energie a rychlost nabíjení. Telefony s kapacitou 5000 mAh a rychlonabíjením se vám určitě vyplatí.

Displej – OLED versus LCD, to je důležitá otázka. OLED displeje mají lepší kontrast a černé barvy, LCD displeje zase většinou výrazně nižší spotřebu. Rozlišení Full HD je minimum, ale pro náročnější uživatele doporučuji alespoň Quad HD.

Na co si dát pozor při výběru mobilního telefonu?

Cena telefonu nemusí být vždy úměrná jeho kvalitě. Vyvarujte se cenových pastí u levných modelů od neznámých značek. Když telefon nabízí nepřirozeně výkonné parametry za velmi nízkou cenu, obvykle zde skrývá nějaký háček, například nedostatečná optimalizace softwaru nebo méně kvalitní zpracování.

Počet inovací se s každým novým modelem zvyšuje. Sledujte recenze a uživatelské zkušenosti – ne každá značka optimalizuje funkce dostatečně rychle. Konzervativní volba od zavedených značek jako jsou Apple, Samsung, nebo Huawei často znamená snazší uživatelské prostředí a rychlé aktualizace.

Rozhodující faktory při výběru

Počítače a propojení s jinými zařízeními – Pokud používáte například Macbook, bude pro vás iPhone vhodnou volbou díky bezproblémové integraci s jinými Apple produkty.

Budoucnost a podpora – Podívejte se na cyklus aktualizací výrobce. Není nic horšího než zastaralý telefon po dvou letech. Apple podporuje své modely klidně i 4-5 let, což může být pro mnoho uživatelů rozhodujícím faktorem.

Kapacita úložiště – Zamyslete se, kolik dat ukládáte. Fotografie, videa a aplikace rychle zaplní i velký prostor. Optimální volbou je alespoň 128 GB interního uložiště, a pokud to telefon umožňuje, tak možnost jeho rozšíření paměťovou kartou.

Konektivita – Podpora 5G je stále více rozšířená, neomezujte se na 4G telefony. Dalšími užitečnými funkcemi jsou NFC pro bezkontaktní platby a podpora Wi-Fi 6 pro rychlejší a stabilnější připojení.

Na závěr, je výběr mobilního telefonu procesem, který by měl být pečlivě promyšlený. Každý z nás má jiné potřeby a nároky, a proto je dobré věnovat čas porovnání parametrů jednotlivých modelů a recenzím od odborníků i běžných uživatelů. Tak nečekejte, vezměte si k ruce seznam kritérií a začněte vybírat ten nejlepší telefon pro vás!

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony