Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze Resident Evil 4 Remake (2023) – působivý remake s modernizovanou hratelností

Recenze Resident Evil 4 Remake (2023) – působivý remake s modernizovanou hratelností

Celkové hodnocení

100 %

Pro fanoušky hororů v kategorii Hry na PS4

Resident Evil 4 Remake (2023) modernizuje ikonickou hororovou hru se vylepšenou hratelností a atmosférou, přináší svěží zážitek pro nové i stávající fanoušky... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Příběh
 • 9,8/10
  Atmosféra
 • 9,0/10
  Hratelnost
 • 8,7/10
  Ovládání
 • 9,4/10
  Grafika
 • 8,5/10
  Obchodní systém

Klady

 • Propracovaný příběh a atmosféra
 • Skvělé grafické detaily
 • Moderní a vylepšené ovládací mechaniky
 • Strategický boj z pohledu třetí osoby
 • Možnost sbírat, vyrábět a obchodovat s předměty
 • Dobře navržený obchodní systém

Zápory

 • Omezená kapacita kufříku
 • Občasná frustrace z drahých předmětů

Moje zkušenost

“Resident Evil 4 je působivým remakem, který nabízí skvělou kombinaci napínavého příběhu, atmosférického prostředí a modernizované hratelnosti. I přes několik drobných nedostatků, jako je omezená kapacita kufříku a vysoké ceny některých předmětů, hra poskytuje hluboký a strhující zážitek, který bych doporučila každému fanouškovi hororových her.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Propracovaný příběh a atmosféra

Resident Evil 4 mě okamžitě vtáhl do děje. Leon S. Kennedy, známý agent, je vyslán do Evropy, aby zachránil prezidentovu dceru Ashley Graham. Odlehlá vesnice ovládaná záhadným kultem zajišťuje, že napětí je cítit na každém kroku. Příběh je skvěle zpracovaný a drží vás v napětí od začátku do konce.

Hororová atmosféra je umocněná temnými lesy a opuštěnými budovami. Grafické detaily jsou vylepšené a pohled kamery z pozice třetí osoby dodává hře nový rozměr. Je to opravdu děsivé a zároveň fascinující prostředí, ve kterém se ocitnete.

Hratelnost a ovládání

Moderní a vylepšené ovládací mechaniky umožňují snadné a pohodlné pohybování. Boj z pohledu třetí osoby mi poskytl skvělý rozhled po okolí a přehled o blížících se nepřátelích. Střelné zbraně a nůž jsou základními nástroji pro přežití, ale munice je omezená a nůž se časem otupí. To mě donutilo strategicky přemýšlet, jak a kdy použít kterou zbraň.

Musím ale přiznat, že omezená kapacita kufříku pro ukládání předmětů mě občas frustrovala. Neustále jsem musela přemýšlet, co si nechám a co vyhodím. Na druhou stranu to dodávalo hře další vrstvu taktiky a plánování.

Interakce s prostředím a obchodní systém

Jedním z nejzajímavějších prvků hry je možnost sbírat, vyrábět a obchodovat s předměty. Kufřík s omezenou kapacitou mě nutil chytře využívat místo a vždy mít po ruce to, co potřebuji. Předměty můžete nejen sbírat, ale také vylepšovat či opravovat u obchodníka.

Obchodní systém je dobře navržený a přidává hře na hloubce. Možnost vylepšovat zbraně a opravovat je u obchodníka mi umožnila lépe se připravit na náročnější části hry. Nicméně, občas jsem měla pocit, že některé předměty jsou příliš drahé a musela jsem dlouho šetřit, abych si je mohla dovolit.

Celkově je Resident Evil 4 skvělým remakem, který kombinuje klasickou hororovou atmosféru s moderními herními mechanikami. Ačkoli má své nedostatky, jako je omezená kapacita kufříku a občasná frustrace z drahých předmětů, stále je to hra, kterou bych doporučila každému fanouškovi hororových her.

Zkušenosti dalších zákazníků

Proti originálu lepší grafika, lovládání, chybí pes

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Resident Evil 4 Remake (2023)?

Kupte, pokud…

Máte rádi hororové hry s propracovaným příběhem

Resident Evil 4 vás vtáhne do napínavého děje a udrží vás v napětí od začátku do konce.

Chcete moderní a vylepšené ovládání

Moderní ovládací mechaniky a pohled kamery z třetí osoby vám umožní snadné a pohodlné pohybování a boj.

Oceňujete interakci s prostředím a obchodování

Možnost sbírat, vyrábět a obchodovat s předměty přidává hře na hloubce a strategii.

Nekupujte, pokud…

Nemáte rádi omezenou kapacitu úložného prostoru

Omezená kapacita kufříku pro ukládání předmětů může být frustrující a vyžaduje neustálé přemýšlení, co si nechat a co vyhodit.

Vadí vám drahé předměty ve hře

Některé předměty jsou příliš drahé a může trvat dlouho, než si je budete moci dovolit.

Nejste fanouškem hororových her

Temná a děsivá atmosféra může být pro některé hráče příliš intenzivní a nepříjemná.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi původní verzí Resident Evil 4 a remakem z roku 2023?
Remake z roku 2023 přináší vylepšenou grafiku, modernizovanou hratelnost a upravený příběh. Pohled kamery z pozice třetí osoby dodává hře nový rozměr a moderní ovládací mechaniky zajišťují pohodlnější hratelnost. Atmosféra je temnější a více hororová díky detailnějšímu prostředí.
Jaké zbraně a nástroje jsou ve hře k dispozici a jak se s nimi zachází?
Máte k dispozici střelné zbraně a nůž. Munice je omezená, takže je třeba šetřit a strategicky plánovat, kdy kterou zbraň použít. Nůž se časem otupí, proto ho používejte jen v krajních případech. Zbraně můžete vylepšovat a opravovat u obchodníka.
Jak funguje obchodní systém a co je možné obchodovat?
Obchodní systém umožňuje sbírat, vyrábět a obchodovat s předměty. Kufřík s omezenou kapacitou nutí hráče chytře využívat místo. U obchodníka můžete vylepšovat zbraně a opravovat je. Některé předměty jsou drahé, takže je třeba šetřit a plánovat.
Jaké jsou hlavní výzvy při správě kufříku s omezenou kapacitou?
Hlavní výzvou je strategické rozhodování, co si necháte a co vyhodíte. Kufřík má omezenou kapacitu, takže musíte chytře využívat místo a vždy mít po ruce to, co potřebujete. To přidává další vrstvu taktiky a plánování do hry.
Jaký je význam hororové atmosféry a jak ovlivňuje herní zážitek?
Hororová atmosféra je klíčová pro zážitek ze hry. Temné lesy, opuštěné budovy a grafické detaily vytvářejí napětí a strach. Pohled kamery z pozice třetí osoby dodává pocit obklíčení a neustálého nebezpečí, což zvyšuje intenzitu herního zážitku.
Jaké jsou nejčastější frustrace hráčů a jak je překonat?
Nejčastější frustrace zahrnují omezenou kapacitu kufříku a drahé předměty u obchodníka. Abyste tyto frustrace překonali, plánujte dopředu, co budete potřebovat, a šetřete munici i peníze. Využívejte obchodníka k vylepšování a opravám zbraní, aby vás nepřátelé nezaskočili nepřipravené.

Parametry

Název produktu: Resident Evil 4 Remake (2023)
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: CapCom
Žánr: hororové
Doporučený věk: od 18 let
Hra s podporou MOVE: ne
Rok vydání: 2023

Fotogalerie

Poznámky k Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Zkoumání Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Úvaha o Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Zkušenost s Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Test: Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Průzkum Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Pozorování Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Zkušenosti s Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Testování Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Podívejte se na Resident Evil 4 Remake (2023)

Resident Evil 4 Remake (2023)

Hry na PS4: Jak vybrat tu pravou?

Rozmanitost žánrů

PS4 nabízí nepřeberné množství herních žánrů. Od akčních stříleček po strategické hry. Zaměřte se na to, co vás baví nejvíce.

Vyzkoušejte různé demo verze her. Získáte tak lepší představu, co vás chytne.

Aktivita na fórech a recenze: Sledujte komunity. Často najdete tipy na hry, které byste jinak přehlédli.

Akce a dobrodružství

Obliba těchto žánrů spočívá v rychlém tempu a napětí. Doporučuji série jako Uncharted nebo God of War. Hry s bohatým příběhem a úchvatným vizuálem.

Strategie a simulátory

Pro milovníky přemýšlení a dlouhodobého plánování jsou skvělé hry jako Civilization VI nebo Cities: Skylines. Dokáží vtáhnout na dlouhé hodiny, ale pečlivě vybírejte. Některé mohou být až příliš komplexní.

Recenze a hodnocení

Při výběru je důležité sledovat hodnocení a recenze. Vyhýbejte se hrám, které mají dlouhodobě nízké skóre. Kvalitní tituly mají stabilní vysoké hodnocení.

Ověření recenze: Opatrnost se vyplatí. Najděte recenze na několika různých stránkách, nedůvěřujte jen jedné platformě. Často se totiž mohou hodnocení u různých lidí lišit.

Uživatelské recenze

Držte se placených členství nebo služeb, které poskytují uživatelské recenze. Například Steam nebo Metacritic. Mají funkci filtru podle hodnocení a recenzí. Pomůže vám to zjistit, co si o hře myslí skuteční hráči.

Videorecenze

Oblíbené jsou i videorecenze. Někteří YouTubeři ukazují podrobný průběh hry a vy se tak můžete lépe rozhodnout. Podívejte se na gameplay ukázky, abyste viděli, jestli se vám herní styl líbí.

Multiplayer a online služby

Pokud máte rádi multiplayer hry, zjistěte si, jak fungují jejich online služby. Ne každý má možnost hrát hodiny v kuse, a některé tituly to vyžadují.

Online komunita: Komunity u některých her můžou být toxické. To může ovlivnit vaši celkovou herní zkušenost. Mrkněte na fóra a recenze o tom, jak se hráči k sobě chovají.

Možnost kooperace

Chcete hrát s přáteli? Hledejte hry s podporou kooperace. Vhodné jsou například Borderlands 3 nebo It Takes Two. Umožní vám užít si hru ve společnosti blízkých.

Výběr hry na PS4 nemusí být složitý, pokud víte, co hledáte. Bavte se a užívejte si svět PS4 her naplno!