Přeskočit na obsah
Úvod » Domácí a osobní spotřebiče » Robotické vysavače » Recenze Roborock S5 Max White – velmi kvalitní a efektivní robotický vysavač

Recenze Roborock S5 Max White – velmi kvalitní a efektivní robotický vysavač

Celkové hodnocení

97 %

Výkonný pomocník v kategorii Robotické vysavače

Roborock S5 Max White je výkonný robotický vysavač s inteligentními funkcemi, který vás překvapí efektivitou a ušetří vám čas při každodenním úklidu. Více v naší recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 8,5/10
  Mopování
 • 9/10
  Ovládání
 • 8,8/10
  Údržba
 • 9,7/10
  Baterie
 • 8,2/10
  Aplikace

Klady

 • Výborný sací výkon
 • Schopnost vysávat i mopovat
 • Přehledná aplikace s mnoha nastaveními
 • Automatické rozpoznání koberců a zvýšení výkonu
 • Velká výdrž baterie

Zápory

 • Aplikace není v češtině
 • Mopování vyžaduje vyšší průtok vody
 • Žádné náhradní příslušenství v balení
 • Některé překážky nad 2 cm problém

Moje zkušenost

“Roborock S5 Max mě příjemně překvapil svým výkonem a schopnostmi, a přestože má pár drobných nedostatků, jako je absence češtiny v aplikaci a nutnost vyššího průtoku vody pro efektivní mopování, celkově jde o velmi kvalitní a efektivní robotický vysavač, který mi výrazně ušetřil čas a energii při úklidu domácnosti.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a nastavení

Když jsem poprvé rozbalila Roborock S5 Max, byla jsem nadšená. Vše vypadalo kvalitně a robustně. Nastavení přes aplikaci bylo sice v angličtině, ale intuitivní a zvládla jsem to bez problémů. Připojení na WiFi a první mapování bytu šlo hladce, i když to trvalo trochu déle. Doporučuji odstranit všechny překážky, aby si robot mohl vytvořit co nejlepší mapu.

Výkon a efektivita

Roborock S5 Max mě opravdu překvapil svým výkonem. Vysává i vytírá, což je skvělá kombinace. Nádoba na vodu s kapacitou 280 ml stačí na vyčištění celého bytu o velikosti 200 m² bez nutnosti výměny vody. Sací výkon je vysoký a poradí si i s hlínou zašlapanou v koberci. Automatické zvýšení výkonu na kobercích je velmi užitečné.

Co se týče mopování, musíte nastavit vyšší průtok vody, jinak zůstávají jen vodní čárky. Odpružený mop tlačí stále stejnou silou, což zajišťuje rovnoměrné čištění. Bohužel, zaschlé skvrny to moc nebere, ale běžné znečištění zvládá bez problémů.

Ovládání a údržba

Aplikace je přehledná a nabízí široké možnosti nastavení. Můžete si vytvořit zakázané zóny nebo nastavit, kde má robot vysávat a kde mopovat. Jedinou nevýhodou je absence češtiny, ale angličtina je zvládnutelná.

Údržba je jednoduchá. Nádobku na prach je třeba pravidelně vyprazdňovat a hadr po mopování umýt a usušit. Pokud hadr necháte připojený, zasmrádne. Robot vás sám upozorní na plnou nádobu nebo zaprášené senzory, což je velmi praktické.

Co se mi líbilo a nelíbilo

 • Pros:
  1. Výborný sací výkon
  2. Schopnost vysávat i mopovat
  3. Přehledná aplikace s mnoha možnostmi nastavení
  4. Automatické rozpoznání koberců a zvýšení výkonu
  5. Velká výdrž baterie
 • Cons:
  1. Aplikace není v češtině
  2. Mopování vyžaduje vyšší průtok vody
  3. Žádné náhradní příslušenství v balení
  4. Některé překážky nad 2 cm jsou problém

Roborock S5 Max je skvělý pomocník, který mi ušetřil spoustu času a energie. Přestože má pár drobných nedostatků, jeho výhody je výrazně převyšují. Doporučuji ho každému, kdo hledá kvalitní a efektivní robotický vysavač.

Zkušenosti dalších zákazníků

Máme robota přes měsíc a zatím jsem strašně moc spokojená. Takhle uklizeno jsme bez debat nikdy dřív neměli. Proste nemám čas každý den lítat s vysavačem a mopem. Robot to obstará (skoro) celé za mně. Mohlo nás napadnout ho pořídit dřív… Jen škoda, že si neumí sám přepírat mop. To by bylo teprve něco. Bohužel pokud člověk chce opravdu mít čisto, musí robot holt často zastavovat a v průběhu čištění mop přepírat. Jinak super. Mopování sice není pochopitelně tak efektivní, jako ruční, ale tak se tam pošle robot víckrát. Ovládací aplikace je super. Můžete si přesně naplánovat kam robot má jet a kolikrát. Sledovat trasu jak se pohybuje atd. Plný počet hvězdiček nedávám hlavně proto, že v ovládací aplikaci, bez níž by robot byl funkční za mně míň než napůl, se nedal u mně v mobilu připojit (iPhone SE, ale nevím jestli problém byl v typu nebo v něčem jiném). Zkoušeli jsme Mi home i Roborock. Ani jedno nešlo. Nakonec jsme to vyřešili tím, že jsme robot připojili na telefon manžela (iPhone 11). Já jsem se pak do aplikace přihlásila jeho profilem a ejhle! Funguje najednou i na mém telefonu… kdybychom na to ale nepřišli, vrátila bych vysavač ve lhůtě 14 dni a celou tuhle pochvalnou recenzi tady vůbec nepíšu. Ještě by taky mohl robot po zadání, že má pokoj/oblast vyčistit dvakrát za sebou, jet podruhé ve směru kolmém na ten předchozí. Myslím že úklid by pak byl ještě efektivnější. Nám jede 2x za sebou po úplně stejné trase. Ale to je jen taková drobnost.

Ověřený zákazník

Moje recenze je ovlivněná přechozím vlastnictvím Xiaomi roborock S5. Byla jsem nadšená, že výrobce vylepšil negativně hodnocené vlastnosti S5. S5 jsem tedy prodala a objednala S5 MAX. A byla to chyba 🙁 Bohužel mě výrobek zklamal. První mě po vybalení zklamal vzhled (subjektivní pohled), průhledná nádržka vzadu ho dost kazí. Po zapnutí mě překvapil tím, že je tišší. Bohužel ale i při zapnutém nejvyšším výkonu nevysává stejně dobře jako S5 při standartním výkonu. Zapla jsem tedy znovu a ani po druhém vysátí nebyl koberec vysátý od drobků (mám pouze kusový koberec pod konferenčákem). Přitom by měl mít vysavač stejný výkon, ale reálně se mi nezdá.Vytírání není lepší, je to stále jen setření prachu. Vysávání je stejně rychlé, byt mu zabral stejně času jako předchozí S5, ovšem výsledek horší. Co mi ale opravdu vadilo, že robot dost drsně naráží do předmětů, na to jsme nebyli zvyklí. S5 zpomalí a jen oťukává, S5 MAX prostě jede a narazí dost velkou rychlostí. Výdrž baterie byla také nižší, u S5 mi po vysátí celého bytu zbylo 75 %, S5 MAX ho při opakovaném zapnutí nezvládl dovysát a musel se dojet v mezičase nabít. Cena je oproti S5 výrazně vyšší, ovšem nestojí za to. Vysavač jsem vrátila a koupila znovu S5 a je opět stejně skvělá jako předchozí. Být to můj první vysavač, asi budu spokojená, v případě možnosti porovnání s přechozím modelem bohužel ne.

Ověřený zákazník

Jo moderní vynálezy pro zaměstnané ženy a jejich líné manžely… Tohle je prostě fajn věcička, která o 1000 % zlepšila úroveň pořádku v našem domě. Nejdřív se musí všechno důkladně nastavit v apce v mobilu – je sice jen anglicky, ale všechno je celkem logické, prostě připojit na WiFi, dobít baterku (ano přišlo to nabité na 20 % a nabití do plna trvá prý 6 hodin) a vijó mapovat váš byt nebo dům. Na poprvé to trvá docela dlouho. Doporučuji odstranit všechno ze země, židle na stůl, květiny, čačky, boty, odpadkové koše někam do vyšších pater, konferenční stolek na gauč, prostě aby napoprvé viděl jen opravdu nepřemístitelný nábytek. No pak už jenom lupkáte na mobilu, kde chcete vysát, no a když uděláte i kvalitní přípravu (vodu do nádobky, hadru na podložku a podložku na nádržku), tak za Vás i vytře. Zaschlé skvrny to moc nebere, ale to běžné znečištění úplně v pohodě. Když máte někde více špinavou podlahu nastavíte, aby to tam dělal 2x nebo i 3x. Po mopování to chce zase hadru umýt (stačí přihodit do pračky) usušit a někde skladovat. Když hadru necháte připojenou, zasmrádne a je prostě fuj…Musí se samozřejmě vyklepávat nádobka na prach, občas i vlasy vyčistit z rotačního kartáče a takovou tu drobnou údržbu. Bohužel v případě potřeby ND, musíte si všechno koupit, s robotem nedostanete nic navíc. Po prvním namapování máte v mobilu mapu Vašeho domu či bytu, kterou můžete různě upravit – přidat nemopovací zóńu nebo zrovna no-go zónu. Rozdělit a pojmenovat si místnosti, dokonce i to kde vysávat víc, kde mopovat víc a plno jiných nastavení. Pro geeky jak dělané. Pozor na kabely, ty moc nezvládá, vždycky se do nich nějak zamotá a ještě mu problém dělají vertikální žaluzie u francouzských oken. Trochu ještě problémek s ostrými rohy – neotáčí se kolem nich úplně napřesno, takže tam někdy nějaký prach zbyde, ale příště ho třeba sebere.Závěrem bych chtěl chlapcům z Roborocku moc poděkovat, že vymysleli takové super udělátko na ty nejotravnější domácí práce. Ubylo nám spoustu vět typu: „Zameť tu!“, nebo „Kdo vysával naposled?“ přídadně „Já vysaju, ty vytřeš.“ Tohle jsem už 14 dní neslyšel a mé manželství je zase o pár levelů lepší. I přes drobné nedostatky mi přijde 5 hvězdiček prostě málo.

Ověřený zákazník

Náš první robotický vysavač. Po prostudování několika článků a recenzí na internetu a po konzultaci s prodejcem nám bylo doporučeno několik modelů, které splňují naše požadavky. Především jsme požadovali: – tichý provoz (tento umožňuje několik stupňů výkonu i tichý mód, při běžném provozu je vcelku tichý – při sledování televize vás bude rušit, ale když jezdí ve vedlejší místnosti, není za zavřenými dveřmi téměř slyšet), – možnost ovlivnit dávkování vody (tento umožňuje několik stupňů dávkování vody – prozatím jsme neotestovali), – schopnost naučit se všechny místnosti ve dvou patrech (perfektní, mapy si pamatuje pro každé patro samostatně, místnosti jsou v rámci patra rozděleny, dále je možné je dělit a spojovat ručně dle potřeby, pojmenování místností, vyslání robota na úklid jen některé z místností nebo několika vybraných, celého patra atd.), – větší nádobu na odpad (vysaje obě patra (cca 140 m2) týden nevysávaná a nádoba je přiměřeně zaplněná), – a větší nádobu na vodu (prozatím netestováno),…Toto vše tento model splňuje na jedničku.Robot si v průběhu vysávání poradí i s přemístěným nábytkem – prostě ho objede a pokračuje dál. Když ho ručně přemístím do jiné místnosti nebo patra a spustím program, naskenuje si během pár vteřin okolí, zjistí, kde je, a dá se do práce (pouze když je v té místnosti jinak rozmístěný nábytek ,než byl při vytváření mapy, tak se nedokáže zorientovat, ale to je vcelku logické :)S kvalitou vysávání jsme spokojení. Nárazy do předmětů jsou jemné. Perfektně rozezná koberec a umí sám zvýšit výkon (volitelná funkce), při přejezdu na koberec a zpět nemá problém.Pochválit musím i snadnou manipulaci s kartáčem – vyčištění od namotaných vlasů je snadné, kartáč jednoduše vyjmu, nůžkami vlasu rozstřihnu a sundám. Co se namotalo v krajích okolo prvků pro uložení kartáče sundáte také lehce, koncové segmenty kartáče pro uložení do vysavače jdou jednoduše odejmout a i tuto část snadno vyčistíte.Dětem se líbí, že robot sám jezdí a že také „mluví“, i když jen anglicky (absence češtiny může být pro někoho omezující, ale ovládání i volby v aplikaci jsou intuitivní).Připojení k síti bylo bez problémů, ačkoli doma provozuji skrytou wifi síť s přístupem povoleným podle MAC adresy – připojeno bez komplikací.Po dvou týdnech používání zatím nemám, co bych vytknul.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Roborock S5 Max White?

Kupte, pokud…

Hledáte efektivní kombinaci vysávání a mopování

Roborock S5 Max zvládne vysát i vytřít v jednom kroku, což vám ušetří čas a energii.

Máte velký byt nebo dům

Velká nádrž na vodu a výdrž baterie umožňují úklid až 200 m² bez nutnosti přerušení.

Chcete pokročilé možnosti nastavení

Aplikace nabízí široké možnosti nastavení, včetně zakázaných zón a různých úrovní sání a mopování.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete aplikaci v češtině

Aplikace je pouze v angličtině, což může být pro některé uživatele problém.

Máte doma mnoho vysokých prahů

Robot má problém s překonáváním překážek nad 2 cm, což může omezit jeho pohyb.

Nechcete pravidelně čistit a udržovat vysavač

Robot vyžaduje pravidelnou údržbu, včetně čištění hadru a vyprazdňování nádobky na prach.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak nastavím vyšší průtok vody při mopování?
V aplikaci najdete možnost nastavení průtoku vody podle povrchu místnosti. Doporučuji nastavit vyšší průtok, aby mopování bylo efektivní a nezanechávalo jen vodní čárky.
Jak se vyhnout smrádnutí hadru po mopování?
Po každém mopování hadr sundejte, umyjte a nechte uschnout. Pokud hadr necháte připojený, zasmrádne a bude nepříjemně zapáchat.
Co dělat, když se robot zamotá do kabelů nebo vertikálních žaluzií?
Před úklidem odstraňte všechny volně ležící kabely a zabezpečte vertikální žaluzie. Kabely můžete připevnit ke stěně nebo je schovat za nábytek.
Jak efektivně využít zakázané zóny a virtuální zdi?
V aplikaci můžete vytvořit zakázané zóny a virtuální zdi, kam nechcete, aby robot zajížděl. To je užitečné například pro ochranu citlivých oblastí nebo míst s mnoha překážkami.
Jak často je potřeba čistit nádobku na prach a filtry?
Nádobku na prach vyprazdňujte po každém vysávání. Filtry čistěte pravidelně podle návodu, ideálně jednou týdně, aby robot udržoval vysoký sací výkon.
Jaký je nejlepší postup při prvním mapování bytu?
Při prvním mapování odstraňte všechny překážky, jako jsou židle, boty a odpadkové koše. Nechte robota projít celý byt s otevřenými dveřmi, aby si mohl vytvořit co nejpřesnější mapu.
Mohu do nádobky na vodu přidat saponát?
V návodu se uvádí, že do nádobky na vodu by se neměl přidávat saponát, aby se neucpaly vodní kanálky. Můžete ale dát saponát přímo na hadr, což by nemělo způsobit žádné problémy.

Parametry

Název produktu: Roborock S5 Max White
Typ produktu: Robotické vysavače
Typ podlah: tvrdé podlahy/koberce
Barva: Černá, Bílá

Fotogalerie

Zkušenosti s Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Test: Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Zkušenost s Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Posouzení: Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Ostestováno: Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Hodnocení Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Analýza Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Zkoumání Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Pozorování Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Úvaha o Roborock S5 Max White

Roborock S5 Max White

Jak vybrat robotický vysavač: přehled možností a tipy odborníka

Různé typy robotických vysavačů

Na trhu najdeme několik typů robotických vysavačů, které se liší především účelem použití a rozsahem funkcí. Typickými zástupci jsou základní modely určené pro tvrdé podlahy a koberce, vysavače s mopovací funkcí a ty s pokročilou navigací.

Například, pokud máte doma vícero koberců, zvažte vysavač se silnějším sacím výkonem, jako jsou vysavače s turbokartáčem. Disponujete-li velkou plochou dlaždic nebo dřevěných podlah, může být ideální vysavač s mopem, který zároveň podlahy osvěží.

Klíčové faktory při výběru

Úroveň navigace a senzory

Jeden z nejsložitějších aspektů je navigace. Levnější modely často používají náhodnou navigaci, která může být méně efektivní. Oproti tomu modely vybavené laserovou nebo optickou navigací dokážou systematicky pokrýt celou místnost, vyhnout se překážkám a dokonce si pamatovat místnosti pro budoucí úklid.

Výdrž baterie a doba nabíjení

Dalším kritickým faktorem je výdrž baterie. Některé modely vydrží pouhých 60 minut, což nemusí být dostačující pro větší domácnosti. Vyhněte se těmto levnějším modelům, pokud máte více než tři místnosti. Drahší modely mohou běžet až 120-150 minut, což je ideální pro rozsáhlejší plochy. Doba nabíjení se pak obvykle pohybuje od 3 do 6 hodin, takže dbejte na to, aby se vysavač stihnul dobít během dne.

Sací výkon a hluk

Výkon není všechno, ale rozhodně na tom záleží. Sací výkon vyjádřený v pascalech (Pa) by měl být viditelně uveden. Pro tvrdé podlahy stačí zhruba 1000 Pa, ale na koberce pak hledejte alespoň 2000 Pa. Pokud máte doma domácí mazlíčky, měly by vás zajímat modely s vyšším výkonem pro odstranění chlupů.

Hluk je další důležitý faktor – ideálně by vysavač neměl překročit 60-65 dB, aby vás nerušil při běžném denním provozu.

Problémy, na které si dát pozor

Sice existují skvělé technologie, ale žádný robotický vysavač není bez chyby. Některé modely mají problémy s mapováním podlahy či nerovným povrchem. Pokud máte hodně rohoží, věnujte pozornost recenzím uživatelů, zda vysavač zvládá přechody mezi různými podlahovými krytinami bez zaseknutí.

U některých produktů může být problém s dostupností náhradních dílů – například filtrů nebo kartáčů, které by měly být pravidelně měněny pro efektivní úklid.

Dokonce i Wi-Fi připojení může být záludné. Pokud máte slabší signál v místě, kde se vysavač často pohybuje, může docházet k problémům s aktualizacemi nebo vzdáleným ovládáním.

Výběr robotického vysavače určitě není jednoduchý a pokud chcete vytvořit opravdu kvalitní domácí pomocníka, je třeba zvážit mnoho parametrů. Správná volba může ale výrazně ulehčit každodenní úklid a poskytnout vám více času na příjemnější činnosti.

Nejprodávanější z kategorie robotické vysavače