Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PC » Recenze Rocket League – zábavná a dynamická hra s variabilními módy

Recenze Rocket League – zábavná a dynamická hra s variabilními módy

Celkové hodnocení

95 %

Multiplayerová zábava v kategorii Hry na PC

Rocket League kombinuje fotbalové strategie s automobilovými závody. Dynamická a návyková hratelnost plná adrenalinu nabízí nové výzvy a zážitky každým zápasem. Objevte proč!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 8,5/10
  Grafika
 • 7,0/10
  Komunita
 • 9,0/10
  Podpora
 • 9,5/10
  Multiplayer
 • 6,5/10
  Offline režim

Klady

 • Skvělá odreagovačka
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Různé herní módy
 • Adrenalinové online zápasy
 • Rychlé načítání multiplayeru
 • Nízké nároky na výkon
 • Pravidelné aktualizace od vývojářů
 • Detailní grafika

Zápory

 • Frustrující pro hráče nerady prohrávající
 • Průměrný offline režim
 • Negativní komunita může znechutit hru
 • Drahé DLC a přídavné updaty
 • Potřeba stabilního internetového připojení

Moje zkušenost

“Rocket League je zábavná a dynamická hra, která nabízí skvělou hratelnost a variabilitu herních módů. Multiplayer je návykový a plný adrenalinu, i když může být občas frustrující. Grafika je pěkná a hra běží plynule, což je velké plus. Přestože komunita může být někdy problematická a některé DLC jsou dražší, pravidelné aktualizace a podpora od vývojářů udržují hru svěží a zajímavou.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Hratelnost a zábava

Rocket League je skutečně skvělá odreagovačka. Hra je jednoduchá na naučení, ale zároveň nabízí dostatek výzev pro pokročilé hráče. Ovládání je intuitivní a rychle se do něj dostanete. Možnost hrát různé herní módy jako fotbal, hokej nebo basketbal přidává na variabilitě a nikdy se nenudíte.

Jedním z největších lákadel je multiplayer. Hra proti ostatním hráčům online je naprosto návyková. Zápasy jsou rychlé a plné adrenalinu. Je úžasné sledovat, jak se postupně zlepšujete a zvládáte stále složitější triky a střely na branku. Nicméně, pokud nemáte rádi prohry, může být hra frustrující. Několikrát jsem musela vypnout, abych si zachovala nervy.

Offline režim proti počítačům (UI) je spíše průměrný a nenabízí tolik zábavy jako online hraní. Nicméně, je to dobrý způsob, jak se naučit základy a trochu si zatrénovat před vstupem do online světa.

Komunita a podpora

Komunita kolem Rocket League je poměrně různorodá. Na jedné straně najdete spoustu přátelských hráčů, kteří jsou ochotní poradit a spolupracovat. Na druhé straně se však můžete setkat i s negativními hráči, kteří vám mohou hru znechutit. Osobně jsem měla několik nepříjemných zážitků, kdy mě ostatní hráči uráželi nebo se chovali nevhodně.

Vývojáři hry, Psionix, pravidelně přidávají nové aktualizace, auta a arény. To je skvělá zpráva, protože hra se stále vyvíjí a nabízí nové možnosti. Nicméně, některé DLC a přídavné updaty jsou poměrně drahé, což může být pro někoho odrazující.

Grafika a technická stránka

Grafika hry je obstojná a detailní. Vozidla i arény jsou pěkně zpracované a hra běží plynule i na slabších počítačích. Rocket League nemá velké nároky na výkon, což je velké plus. Multiplayer se načítá rychle a většinou jsem neměla problémy s připojením.

Jediným větším problémem může být potřeba stabilního internetového připojení při online hraní. Pokud máte slabší nebo nespolehlivý internet, může to ovlivnit váš zážitek ze hry. Osobně jsem se s tím setkala jen několikrát, ale je dobré na to myslet.

Celkově je Rocket League skvělá hra, která nabízí hodiny zábavy a adrenalinu. Pokud máte rádi rychlé a akční hry, určitě stojí za vyzkoušení. Ale buďte připraveni na to, že se může stát velmi návykovou a občas i frustrující.

Zkušenosti dalších zákazníků

Pokud si chcete s autíčky zajezdit a hrát přitom fotbal, tak si kupte toto a nebo počkejte až bude ve World of Tanks event k Mistrovství světa ve fotbale. Musím vás ovšem upozornit na to, že v této hře, která je zaměřena hlavně na multiplayer, tak budete vždy narážet na malé děti, které jsou obrovskými fanoušky této hry a také minecraftu a horečně vás budou přesvědčovat o tom, že ten minecraft hrají jako profesionálové za sportovní týmy jako třeba esuba. Shrnu to ještě jednou tato hra je pro děti a u nich by to mělo zůstat,

Ověřený zákazník

Hrál jsem to hodně na PS4,měl jsem to společně s Fifou jako dvě hlavní hry..bohužel na ostatní hity nebyl čas..několikrát se mi stalo,že jsem si řekl..Dám si půl hodiny a konec..najednou po třech hodinách jsem hru musel opravdu vypnout,protože jsem musel vstávat do práce atd…ale to poznáte sami..Hra je super a určitě ji můžu jen doporučit,ale jen pokud máte na hraní ovladač,,bez něj to nejde..

Ověřený zákazník

Skvělá a neuvěřitelně zábavná hra. Jednoduchá na naučení základů, takže se může zapojit opravdu každý. No stát se opravdu dobrým hráčem vyžaduje na druhou stranu spousty hodin tréninku, což považuji za nejsilnější stránku hry. Kolikrát je zábavnější pustit si review zápasu a žasnout, čeho jsou ostatní hráči schopní.

Ověřený zákazník

Super online odreagovačka.Máte na výběr z mnoha typů aut a vzhledů, které si postupně odemykáte .Zápasy se hrají buď ve fotbale, hokeji nebo basketbalu. Dále je možné si vybrat hru 1v1, 2v2, 3v3 nebo 4v4 .Offline zápasy proti počítačům (UI) je nic moc, ale online proti ostatním hráčům to teprve dostává grády . Autíčko během zápasu dovede zrychlit – BOOST a skákat .Hřiště je typu „klece“, takže je kompletně uzavřené – jezdit se dá po bocích stadionu nebo po střeše . To společně se skoky a dusíkem umožňuje dělat neuvěřitelné triky a střely na branku nebo naopak epické zákroky ve vlastní bráně .Závěr :Hra je to super – zabaví i na hodiny, když je s kým hrát a za ty peníze opravdu stála .

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Rocket League?

Kupte, pokud…

Máte rádi rychlé a akční hry

Rocket League nabízí intenzivní a adrenalinové zápasy, které vás udrží na kraji sedadla.

Hledáte hru s různými herními módy

S možností hrát fotbal, hokej nebo basketbal a různými velikostmi týmů, hra nabízí širokou variabilitu.

Chcete hru s nízkými nároky na výkon

Rocket League běží plynule i na slabších počítačích, což je ideální pro hráče s omezeným hardwarem.

Nekupujte, pokud…

Neradi prohráváte

Hra může být frustrující, pokud nemáte rádi prohry, a může vést k ztrátě nervů.

Máte slabé internetové připojení

Stabilní internetové připojení je pro online hraní klíčové, a slabší připojení může negativně ovlivnit váš zážitek.

Nemáte rádi toxickou komunitu

Komunita může být někdy negativní a setkáte se s hráči, kteří mohou hru znechutit.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu zlepšit své dovednosti v Rocket League co nejrychleji?
Věnujte čas tréninkovým režimům, které hra nabízí. Zkuste se zaměřit na konkrétní dovednosti jako střelba, obrana nebo kontrola míče. Sledujte záznamy svých zápasů a analyzujte chyby. Další skvělý způsob je sledovat profesionální hráče na platformách jako Twitch nebo YouTube a učit se jejich technikám.
Jaký je nejlepší způsob, jak se vyhnout toxickým hráčům v multiplayeru?
Pokud narazíte na toxické hráče, využijte možností, které hra nabízí, jako je ztlumení chatu nebo nahlášení nevhodného chování. Hrajte s přáteli nebo v organizovaných týmech, kde máte větší kontrolu nad tím, s kým hrajete. Také můžete hledat komunity a skupiny hráčů, kteří se chovají slušně a respektují ostatní.
Jaké auto je nejlepší pro začátečníky?
Octane je považováno za jedno z nejlepších aut pro začátečníky díky své vyváženosti a snadné ovladatelnosti. Má skvělou hitbox a je vhodné pro různé herní styly. Jakmile se s ním seznámíte, můžete zkoušet další auta a najít to, které vám nejvíce vyhovuje.
Jaký herní mód je nejvhodnější pro trénink?
Začněte s režimem 1v1, kde se můžete soustředit na své individuální dovednosti bez rozptylování spoluhráči. Tento mód vám pomůže zlepšit kontrolu míče, střelbu a obranu. Jakmile se budete cítit jistější, přejděte na týmové módy jako 2v2 nebo 3v3, kde se naučíte spolupracovat s ostatními hráči.
Jak mohu získat nové předměty a auta ve hře?
Nové předměty a auta získáte hraním zápasů a plněním různých výzev. Hra nabízí také sezónní odměny a speciální eventy, kde můžete získat exkluzivní předměty. Pokud chcete konkrétní předmět, můžete využít obchodování s ostatními hráči nebo zakoupit DLC.
Jak mohu zlepšit svůj ping a stabilitu připojení při online hraní?
Připojte se k internetu přes kabelové připojení místo Wi-Fi, což zajišťuje stabilnější a rychlejší připojení. Zavřete všechny nepotřebné aplikace a programy, které mohou využívat internetové připojení. Pokud máte problémy s pingem, zkuste se připojit na servery blíže vaší geografické poloze.
Je možné hrát Rocket League na rozdělené obrazovce a jak to nastavit?
Ano, Rocket League podporuje režim rozdělené obrazovky až pro čtyři hráče. Pro nastavení stačí připojit další ovladače k vašemu zařízení a na hlavní obrazovce hry vybrat možnost rozdělené obrazovky. Poté můžete hrát lokálně nebo se připojit k online zápasům.

Parametry

Název produktu: Rocket League
Typ produktu: Hry na PC
Žánr: sportovní
Doporučený věk (PEGI): 3
Rok vydání: 2015
Multiplayer: ano

Fotogalerie

Pohled na Rocket League

Rocket League

Hodnocení Rocket League

Rocket League

Ostestováno: Rocket League

Rocket League

Zkoumání Rocket League

Rocket League

Pozorování Rocket League

Rocket League

Hodnocení Rocket League

Rocket League

Hodnocení: Rocket League

Rocket League

Úvaha o Rocket League

Rocket League

Podívejte se na Rocket League

Rocket League

Posouzení: Rocket League

Rocket League

Jak vybírat PC hry: Tipy a triky od expertky

Možnosti herních žánrů

Výběr konkrétního žánru je klíčový. Chcete si odpočinout nebo máte rádi adrenalin? Akční hry jako Call of Duty a Doom vám zvednou tep. Pokud jste fanoušky řešení hádanek, sáhněte po titulech jako The Witness nebo Portal.

Strategické hry nabízí skvělý zážitek pro plánovače, například série Civilization nebo Age of Empires. Pro milovníky příběhů a emocí doporučuji RPG (role-playing games) jako The Witcher nebo Mass Effect.

Technické specifikace

Než se vrhnete do světa virtuálních dobrodružství, ověřte si minimální a doporučené hardwarové požadavky. Výkon vašeho PC je podstatný. Hry jako Cyberpunk 2077 nebo Red Dead Redemption 2 potřebují pořádnou grafickou kartu a procesor.

Ovšem, není vše jen o grafice. Hratelnost a stabilita na starších nebo méně výkonných sestavách je taky důležitá. Dejte si pozor na optimalizaci her – některé tituly mohou být špatně optimalizované a lagující i na výkonných strojích.

Na co se zaměřit při výběru

Recenze a hodnocení: Před zakoupením se podívejte na recenze od hráčů i odborníků. Reflektují skutečné zážitky, ne jen marketingové sliby. Recenze vám pomohou vyhnout se zklamání jako u herní tragédie No Man’s Sky (při vydání).

Podpora vývojářů: Je důležité vědět, jaké updaty a podpora jsou plány pro budoucnost. Některé hry se po vydání dramaticky zlepší díky pravidelným updatům a komunitní podpoře, jako tomu bylo u hry The Witcher 3.

Multiplayer vs. Singleplayer: Potřebujete k hraní připojení k internetu? Hry jako League of Legends nebo Fortnite jsou založeny čistě na multiplayeru. Kdežto tituly jako Skyrim nabízí důvěrný singleplayer zážitek.

Výhody a nevýhody různých platforem

 • Steam: nejrozšířenější platforma, pravidelné slevy, velká komunita. Ale často se setkáte s nutností další DRM ochrany (jako Denuvo).
 • Epic Games Store: láká hráče na exkluzivní obsah a bezplatné hry. Nevýhodou je menší výběr oproti Steamu a omezené funkce komunity.
 • Origin: přístup ke hrám od EA, kvalitní služby jako EA Play. Ale musí se smířit s omezenou nabídkou jiných žánrů.

Výběr podle vývojářů: Někteří vývojáři mají renomé pro produkci kvalitních titulů. CD Projekt Red (Witcher série) nebo FromSoftware (Dark Souls) jsou bezpečnou sázkou. Vždy si zkontrolujte portfolio vývojářů, abyste měli jistotu kvalitního zážitku.

Závěrečné tipy

Hledejte dema nebo trial verze her. Některé tituly vám umožní si je vyzkoušet zdarma před zakoupením plné verze. To je skvělý způsob, jak zjistit, zda vám hra sedí.

Při slevách jako Steam Summer Sale nebo Black Friday můžete ušetřit. Ale nenechte se unést. Kupujte s rozumem, ať neskončíte s virtuální knihovnou plnou nepoužívaných her.

Vždy kontrolujte, zda hra podporuje vaši preferovanou periferii. Některé hry jsou lépe hratelné s ovladačem, jiné s klávesnicí a myší.

Dejte si také pozor na velikost hry a dostupný prostor na disku. Moderní tituly mohou zabírat desítky gigabajtů.

Dodržováním těchto rad zajistíte, že váš herní zážitek bude co nejpřínosnější a zábavný. Šťastné hraní!