Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM – vynikající displej a dlouhá výdrž baterie

Recenze Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM – vynikající displej a dlouhá výdrž baterie

Celkové hodnocení

93 %

Solidní kompromis v kategorii Mobilní telefony

Samsung Galaxy A70 nabízí velký displej, elegantní design a dlouhou výdrž baterie. Jak se však osvědčí při náročnějších úkolech? Přečtěte si naši podrobnou recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8/10
  Výkon
 • 9/10
  Displej
 • 9/10
  Baterie
 • 7/10
  Konstrukce
 • 6/10
  Fotoaparát
 • 5/10
  Čtečka otisků

Klady

 • Velký a ostrý displej
 • Živé barvy
 • Dobrá výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
 • Svižný a plynulý systém
 • Intuitivní uživatelské rozhraní
 • Odemykání obličejem funguje dobře
 • Zabezpečení telefonu na vysoké úrovni

Zápory

 • Telefon je příliš velký a široký
 • Fotoaparát zklamal kvalitou snímků
 • Čtečka otisků prstů pomalá a nepřesná
 • Absence notifikační diody
 • Zbytečné předinstalované aplikace od Samsungu

Moje zkušenost

“Samsung Galaxy A70 je telefon s vynikajícím displejem a dlouhou výdrží baterie, který však zklame kvalitou fotoaparátu a nepřesnou čtečkou otisků prstů. Design je atraktivní, ale velikost může být pro někoho nepohodlná. Celkově jde o solidní zařízení pro každodenní použití, ale s několika kompromisy.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Displej a Design

Telefon Samsung Galaxy A70 mě na první pohled zaujal svým velkým 6,7″ FHD+ sAMOLED displejem. Barvy jsou živé a obraz je ostrý, což je ideální pro sledování videí nebo hraní her. Displej je opravdu impozantní a díky zadní stěně vyrobené ze 3D skla se telefon dobře drží. Přesto je ale třeba zmínit, že jeho velikost může být pro někoho nevýhodou. Telefon je opravdu velký a široký, což může způsobovat nepohodlí při delším používání jednou rukou.

Výkon a Baterie

Výdrž baterie mě mile překvapila. S kapacitou 4 500 mAh vydrží telefon bez problémů celý den aktivního používání. Navíc rychlé 25W nabíjení je skvělým bonusem, kdy telefon nabijete za krátkou dobu a můžete ho opět plně využívat. Systém je svižný a plynulý, což je u Samsungu standard. Uživatelské rozhraní One UI je intuitivní a učí se vaše zvyky, což usnadňuje každodenní používání.

Fotoaparát a Čtečka otisků prstů

Fotoaparát je jedním z hlavních lákadel tohoto telefonu, ale musím přiznat, že mě trochu zklamal. Ačkoli má trojitý fotoaparát s ultraširokoúhlým objektivem, kvalita snímků není taková, jakou bych očekával. Fotky jsou často rozmazané a při špatném osvětlení jsou výsledky ještě horší. Můj starší telefon měl lepší fotoaparát, což je škoda.

Čtečka otisků prstů integrovaná v displeji je dalším zklamáním. Funguje pomalu a nepřesně. Často musím otisk opakovat několikrát, než mě telefon rozpozná. Starší modely s čtečkou na zádech byly mnohem spolehlivější.

Další Funkce a Zabezpečení

Telefon nabízí několik zajímavých funkcí, jako je odemykání obličejem, které funguje dobře. Také možnost vytvořit si 3D animované emoji je zábavná a komunikace s přáteli je tak trochu jiná. Zabezpečení telefonu je na vysoké úrovni. Můžete si jednotlivé složky zašifrovat a mít tak jistotu, že vaše soukromé informace zůstanou v bezpečí.

Na druhou stranu, absence notifikační diody je velkým mínusem. Nevíte, zda máte nový hovor nebo zprávu, což je nepohodlné. Také předinstalované aplikace od Samsungu jsou zbytečné a někdy se nesnáší s aplikacemi od Googlu, což je matoucí.

Zkušenosti dalších zákazníků

Měnila jsem z modelu Samsung A5 ( z důvodu již slabé baterie) 1.Zklamal mě otisk prstu, který buď nefungoval vůbec nebo na asi 6-7.pokus..( u A5 na letmý dotek na poprvé)2.Veliké zklamání – kvalita foťáku. Kladné recenze na tento telefon mě utvrdily v koupi, jsem náročnější na výběr telefonu,(v rámci svých finančních možností), vždy se snažím pořídit lepší model než předešlý model, což asi každý. Ale po 14 dnech focení, od přírody, západů slunce, selfie s dětmi, vše vyšlo rozmazanější, dokonce v některých případech jsem měla na fotkách šedé kostky. V porovnání s předešlou A5 neporovnatelné. Přístroj jsem tedy v zákonné lhůtě 14 dní vrátila. Peníze mi byly vráceny, jdu tedy hledat dále mobil ostrých fotek. 🙂

Ověřený zákazník

Hezký mobil s krásným displejem, skvělý na sledování vidění, hraní her, surfování po internetu a kancelář. Toť vše. Fotoaparát je naprostá troufalost a velké zklamání. Absence makra, závětří až na cca půl metru, večerní fotky absolutně nepoužitelné. Na To, jak se chvástá 32 mpix a 3 objektivy, je to ubohost, foťák na úrovni telefonů do 3000. I můj minulý Honor 5c dělal mnohem, mnohem lepší fotky. Čtečka otisků je nepoužitelná, úspěšnost cca 10%. Plusy mírně převažují minusy, celkově bych telefon spíš nedoporučil. Cena je za výkon nepřiměřená, nyní bych za něj dal max 5000. Za mě spíše zklamání, papírově vypadal super, proto jsem se pro něj rozhodl, investice lituji, volil bych jinou značku a model.

Ověřený zákazník

Za mě výborný telefon pro lidi, kteří mají rádi opravdu velké telefony, protože tohle není žádný trpaslík. Baterka taky skvělá, jako dva dny v pohodě a myslím, že když bych jenom sem tam něco napsal a moc nesurfoval, tak vydrží 3 a více dnů. Displej je taky boží, což je ale u Samsungu standard.Jediné, co bych vytknul je ta čtečka otisku prstů. Funguje pomalu, je velmi nepřesná, musíte mít prst v ideální pozici, aby byl přečtený, fakt hrůza. Měl jsem čtečku ve 3 roky starém telefonu a to bylo jiné kafe, reakce byly okamžité, ne vteřinové.Nechápu předchozí recenze, že čtečka v displeji je plus, protože to je průser.Každopádně po týdnu používání musím říct, že je to velmi dobrý telefon a myslím, že uspokojí i náročné uživatele.

Ověřený zákazník

Telefon jsem dostal jako pracovní, takže jsem za něj nedal ani korunu, což jsem rád. Mobil má i své silné stránky, ale podobné parametry v tomto má plno mobilů dnes. Velký problém vidím v absenci notifikační diody, kdy nevím, jestli už mám telefon nabitý, případně jestli mi nepřišla zpráva nebo se mě nepokoušel někdo kontaktovat jiným způsobem. Velikost je další problém pro toho, kdo chce telefon ovládat jednou rukou, ale když koukám na konkurenci, asi si dnes už člověk nevybere. Fotoaparát fotí strašně, fotky jsou nekvalitní. Můj 5 let starý Sony má fotoaparát na jiné úrovni. Malé plus je rozšířený pohled, ale s nekvalitním foťákem tím tu fotku nezachráníte. Režim Nerušit ten mobil málem poslal do koše. Sice zablokuje veškeré zprávy a hovory, ale i budík, který musíte povolit ve výjimkách pod nešťastným překladem „Upozornění“. Tím však zřejmě povolíte i upozornění od Googlu, kdy vás půl hodiny před budíkem vzbudí upozorněním, že dnes bude o 2 °C tepleji, než včera. Dlouhou dobu jsem z/do mobilu nemohl dostat žádná data, protože přiložený kabel k nabíječce je USB-C/USB-C. Pořídil jsem kvalitní datový kabel, který všem v rodině na jejich telefony s konektorem USB-C fungoval, jen mně ne. Musel jsem koupit další s logem Samsungu. Suma sumárum, kdybych ten telefon kupoval za své, rval bych si vlasy. Takhle počkám do doby, než budu mít nárok na jiný a pořídím telefon jakýkoli, ale jiný.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s velkým a kvalitním displejem

Samsung Galaxy A70 má 6,7 palcový FHD+ sAMOLED displej, který je ideální pro sledování videí a hraní her.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Baterie s kapacitou 4500 mAh vydrží celý den aktivního používání a díky rychlému nabíjení se telefon rychle dobíjí.

Chcete telefon s intuitivním uživatelským rozhraním

One UI se učí vaše zvyky a zobrazuje to, co je v daném okamžiku nejdůležitější, což usnadňuje každodenní používání.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte špičkový fotoaparát

Fotoaparát Samsung Galaxy A70 není nejlepší, fotky jsou často rozmazané a při špatném osvětlení jsou výsledky ještě horší.

Potřebujete spolehlivou čtečku otisků prstů

Čtečka otisků prstů v displeji funguje pomalu a nepřesně, což může být frustrující.

Nemáte rádi předinstalované aplikace

Telefon obsahuje zbytečné aplikace od Samsungu, které se někdy nesnáší s aplikacemi od Googlu.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je skutečný výkon fotoaparátu Samsung Galaxy A70 v různých světelných podmínkách?
Fotoaparát Samsung Galaxy A70 má trojitý objektiv, ale v praxi fotí lépe při dobrém osvětlení. Ve špatných světelných podmínkách jsou snímky často rozmazané a nekvalitní. Ultraširokoúhlý objektiv je zajímavý, ale nedokáže zachránit fotky při horším světle.
Jak spolehlivá je čtečka otisků prstů v displeji?
Čtečka otisků prstů v displeji Samsung Galaxy A70 funguje pomalu a nepřesně. Často musíte otisk opakovat několikrát, než vás telefon rozpozná. Starší modely s čtečkou na zádech byly mnohem spolehlivější.
Jaké jsou hlavní nevýhody velikosti a designu tohoto telefonu?
Samsung Galaxy A70 je velký a široký telefon, což může být nepohodlné pro delší používání jednou rukou. Navíc absence notifikační diody znamená, že nevíte, zda máte nový hovor nebo zprávu, což je nepraktické.
Jaké aplikace jsou předinstalované a jak se s nimi pracuje?
Telefon má předinstalované aplikace od Samsungu, které se někdy nesnáší s obdobnými aplikacemi od Googlu. Může to být matoucí a zbytečné, protože nevíte, kterou aplikaci si ponechat a kterou odinstalovat.
Jak rychlé je nabíjení a jak dlouho vydrží baterie?
Samsung Galaxy A70 má baterii s kapacitou 4 500 mAh, která vydrží celý den aktivního používání. Rychlé 25W nabíjení je skvělým bonusem, kdy telefon nabijete za krátkou dobu a můžete ho opět plně využívat.
Jak funguje uživatelské rozhraní One UI a jaké má výhody?
One UI je intuitivní a učí se vaše zvyky, což usnadňuje každodenní používání. Zobrazuje vždy to, co je v daném okamžiku nejdůležitější, a má noční režim, který vám usnadní práci po tmě. Celkově je používání telefonu příjemnější a efektivnější.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM
Typ produktu: Mobilní telefony
Výrobce: Samsung
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 9.0 (Pie)
Hmotnost: 183 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ne
Modelový rok: 2019
Produktová řada: Samsung Galaxy A70
Nadstavba systému: Samsung One UI
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Pohled na Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Hodnocení: Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Podívejte se na Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Testování Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Komentáře k Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Úvaha o Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Test: Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Zkušenost s Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Ostestováno: Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Poznámky k Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Samsung Galaxy A70 A705F Dual SIM

Jak si vybrat ideální mobilní telefon: Co vše vzít v úvahu

Specifikace a výkon

Občas se na to zapomíná, ale výkon telefonu je klíčový prvek, který rozhoduje o celkovém zážitku. Procesor a množství RAM ovlivňují rychlost, s jakou telefon zvládá aplikace a multitasking.

Nejlepší procesory: Pokud hledáte špičku, sáhněte po telefonech s Snapdragon 8 Gen 2 nebo Apple A16 Bionic. Androidové telefony jsou často osazeny Snapdragonem, kdežto iPhony používají vlastní čipy Apple.

Co se týče RAM, 8 GB je dnes minimum pro pohodlný běh většiny aplikací. Pokročilí uživatelé a herní nadšenci by měli mířit výš, na 12 GB nebo 16 GB.

Displej a jeho kvalita

Displej telefonu je okno do světa aplikací. AMOLED a OLED displeje jsou známé svými sytými barvami a hlubokou černou, zatímco LCD displeje jsou obvykle levnější, ale stále dostačující.

Rozlišení & obnovovací frekvence: QHD+ je fantastické, ale na menších obrazovkách bohatě postačí FullHD. Obnovovací frekvence je také důležitá. Vyšší, tedy 90Hz nebo 120Hz, zajistí hladší pohyb obrazovky a lepší zážitek zejména při hrách a prohlížení.

Fotoaparát a jeho funkce

Kvalita fotoaparátu je při výběru mobilu pro mnoho lidí hlavní kritérium. Klíčem nejsou jen počet megapixelů, ale hlavně software, který snímky zpracovává.

Multi-kamera setup: Podívejte se na to, kolik objektivů telefon nabízí. Například širokoúhlý a teleobjektiv často přinášejí úplně nové možnosti focení. AI schopnosti zpracování také mohou výrazně zlepšit kvalitu fotografií.

Když jde o videa, stabilizace obrazu je klíčová. Optická stabilizace (OIS) je lepší než digitální stabilizace (EIS), pokud chcete natáčet pohyblivé scény bez třesu.

Baterie a její výdrž

Nic nezničí dobrý den rychleji než telefon s výdrží, která sotva prožije půlden. Ideální baterie má kapacitu minimálně 4000 mAh.

Rychlé nabíjení: To je nutnost. Funkce jako Quick Charge nebo USB Power Delivery (PD) dokážou výrazně zkrátit dobu, kterou strávíte připojeni k zásuvce. Hlídejte si ale také podporu bezdrátového nabíjení, pokud preferujete pohodlí.

Software a uživatelské rozhraní

Není to jen o hardware, ale také o tom, jak systém funguje. Android a iOS mají své vlastní výhody.

Aktualizace softwaru: Pokud vybíráte Android, podívejte se na to, jak pravidelně výrobce vydává aktualizace. Někdy je lepší zainvestovat do značky, která má lépe zajištěnou podporu a bezpečnostní záplaty.

Na iOS se zase můžete spolehnout na delší podporu a synchronizaci se zbytkem ekosystému Apple. Takže pokud máte třeba MacBook nebo iPad, je to jednoznačný benefit.

Síťová konektivita a další funkce

5G je buzzword, který slýcháme všude. Většina nových telefonů ho má, ale je dobré se ujistit. Neméně důležité je i dostat se k dalším funkcím jako NFC pro bezkontaktní platby, Bluetooth 5.0 pro lepší a stabilnější připojení k dalším zařízením a voděodolnost, která může zachránit telefon při nechtěném polití.

Rozhodující faktory a jak se jim věnovat

Cena: Nakonec je důležité i to, kolik jste ochotni investovat. Vlajkové lodě jsou nádherné, ale střední třída dnes také nabízí výborný poměr ceny a výkonu.

Brand a záruka: Některé značky přeplácíte jen kvůli jménu, jiné nabízejí špičkovou podporu a kvalitní servis. Podívejte se na recenze a zkušenosti ostatních zákazníků.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony