Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM – elegantní design a vynikající fotoaparát

Recenze Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM – elegantní design a vynikající fotoaparát

Celkové hodnocení

94 %

Elegantní inovátor v kategorii Mobilní telefony

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM zaujme moderním designem, špičkovým fotoaparátem a inovativními funkcemi. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Displej
 • 8,5/10
  Baterie
 • 9/10
  Konstrukce
 • 9/10
  Fotoaparát
 • 7/10
  Systém

Klady

 • Elegantní design a kvalitní zpracování
 • Pohodlný úchop i přes skleněné tělo
 • Nádherný AMOLED displej
 • Vysoká obnovovací frekvence 120 Hz
 • Rychlý a plynulý výkon
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlonabíjení
 • Ostré a detailní fotografie s 64Mpx objektivem
 • Optické přiblížení obrazu
 • Stabilní snímky díky Super Steady
 • Impozantní 8K video
 • Režim Single Take pro více záběrů

Zápory

 • Chybí notifikační dioda
 • Telefon se při zátěži zahřívá
 • Nefunkční čtečka otisků prstů
 • Nemožnost přečíst SMS v horní liště

Moje zkušenost

“Samsung Galaxy S20 mě zaujal svým elegantním designem, výkonným hardwarem a vynikajícím fotoaparátem, ale zároveň mě zklamala neefektivní čtečka otisků prstů a absence některých praktických funkcí z předchozích modelů. Přestože telefon nabízí mnoho inovativních funkcí a skvělý displej, některé nedostatky mohou ovlivnit celkový zážitek z používání.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Samsung Galaxy S20 mě na první pohled zaujal svým elegantním designem a kvalitním zpracováním. Telefon se pohodlně drží v ruce, i když je skleněný. Displej s technologií AMOLED a obnovovací frekvencí 120 Hz je skutečně nádherný a roztáhl se přes celou čelní stranu. Selfie fotoaparát je nenápadně vsazený přímo do displeje, což oceňuji. Na druhou stranu mi chybí notifikační dioda, kterou jsem měla u předchozích modelů a která mi usnadňovala život.

Výkon a baterie

Co se týče výkonu, Galaxy S20 je skutečně rychlý. Vše běží plynule a bez zádrhelů. Velkokapacitní 4 000mAh baterie mě mile překvapila svou výdrží. I při náročném dni plném schůzek a telefonátů mi telefon vydržel celý den bez nutnosti nabíjení. Rychlonabíjení je také skvělá funkce, kterou často využívám. Bohužel, telefon se při zátěži trochu více zahřívá, což může být nepříjemné, když ho držíte déle v ruce.

Fotoaparát a funkce

Jedním z hlavních taháků tohoto modelu je fotoaparát. S 64Mpx objektivem jsou fotografie skutečně ostré a detailní. Navíc můžete obraz až třikrát opticky přiblížit a objevit tak detaily, které jste při focení vůbec neviděli. Při špatných světelných podmínkách telefon automaticky sloučí několik snímků do jednoho, což minimalizuje rozostření a šum. Skvělá je také funkce Super Steady, která zajišťuje stabilní snímky i při pohybu.

Na druhou stranu mě ale zklamala čtečka otisků prstů. Předchozí model S10 fungoval skvěle, ale tady je úspěšnost rozpoznání otisku prstu jen kolem 30 %. To je při používání Google Pay nebo přihlašování do internetového bankovnictví opravdu frustrující. Další věcí, která mě nepotěšila, je nemožnost přečíst SMS přímo v horní liště, což bylo u předchozí verze možné. Musím vždy otevřít nové okno, což je nepraktické, zvláště když mi přijde potvrzovací kód.

Video s 8K rozlišením je opravdu působivé a možnost získat z videa fotografie s rozlišením 33 Mpx je skvělá. Režim Single Take je také zajímavý, protože umělá inteligence pořídí několik krátkých videí a fotografií z různých úhlů a s různým nastavením. Vy si tak můžete vybrat to nejlepší.

Celkově je Samsung Galaxy S20 velmi schopný telefon s několika skvělými funkcemi, ale má i své nedostatky, které by mohly být pro někoho rozhodující.

Zkušenosti dalších zákazníků

Z fleku bych se vratila k s10, bohužel po necelych 3 letech zacal odcházet displej. Jedine, v cem je s20 lepsi je vydrz baterky, coz je u nového mobilu pochopitelné.

Ověřený zákazník

příliš krátce na podrobnou recenzi

Ověřený zákazník

Doporučují !!!

Ověřený zákazník

Prostě samsung, prostě mobil 😀 co víc? funguje, dokud se nerozbilo sklíčko

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM?

Kupte, pokud…

Chcete skvělý fotoaparát

Samsung Galaxy S20 má vynikající 64Mpx fotoaparát, který umožňuje zachytit detailní a ostré snímky, a to i za špatných světelných podmínek.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

S velkokapacitní 4 000mAh baterií a rychlonabíjením vám telefon vydrží celý den i při náročném používání.

Oceňujete kvalitní displej

6,2 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz nabízí nádherný obraz a menší množství škodlivého modrého světla.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete spolehlivou čtečku otisků prstů

Čtečka otisků prstů v Samsung Galaxy S20 má nízkou úspěšnost rozpoznání, což může být frustrující při každodenním používání.

Očekáváte praktické softwarové funkce

Některé softwarové funkce, jako je přepínání mezi fotoaparátem a videem nebo čtení SMS zpráv z horní lišty, nejsou tak praktické jako u předchozích modelů.

Vyžadujete notifikační diodu

Samsung Galaxy S20 nemá notifikační diodu, což může být nepohodlné pro ty, kteří jsou na tuto funkci zvyklí.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak zlepšit funkčnost čtečky otisků prstů na Samsung Galaxy S20?
Zkuste přidat otisk prstu vícekrát z různých úhlů. Před přidáním otisku si umyjte ruce a osušte prst. Používejte silikonový kryt, který může zlepšit přesnost čtečky.
Mohu nějak snížit zahřívání telefonu při zátěži?
Ano, zkuste snížit jas displeje a vypnout nepotřebné aplikace běžící na pozadí. Používejte telefon v dobře větraném prostředí a vyhněte se používání během nabíjení.
Jak mohu zlepšit výkon baterie na Galaxy S20?
Optimalizujte nastavení baterie v telefonu, vypněte nepotřebné funkce jako Bluetooth a GPS, a používejte režim úspory energie. Pravidelně aktualizujte software telefonu.
Jak přepínat mezi režimem fotoaparátu a videa bez problémů?
Při přepínání mezi režimy použijte tlačítko režimu v aplikaci fotoaparátu. Pokud máte problémy, zkuste aplikaci zavřít a znovu otevřít. Můžete také zkontrolovat, zda nemáte aktivované nějaké rušivé aplikace na pozadí.
Jak získat nejlepší kvalitu fotografií při špatných světelných podmínkách?
Používejte noční režim v aplikaci fotoaparátu. Držte telefon stabilně, nebo použijte stativ. Vyhněte se použití digitálního zoomu a raději se přibližte k objektu.
Jak mohu využít režim Single Take na maximum?
Při používání režimu Single Take pohybujte telefonem pomalu a rovnoměrně, abyste zachytili co nejvíce úhlů. Experimentujte s různými pohyby a scénami, abyste získali různé výsledky.
Jak mohu získat fotografie z videa v 8K rozlišení?
Při přehrávání videa v galerii použijte funkci snímání obrazovky nebo speciální tlačítko pro vytváření snímků z videa. Tím získáte fotografie v rozlišení 33 Mpx.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM
Typ produktu: Mobilní telefony
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 10
Hmotnost: 163 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ano
Modelový rok: 2020
Produktová řada: Samsung Galaxy S20
Nadstavba systému: Samsung One UI
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Hodnocení: Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Posouzení: Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Poznámky k Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Zkušenost s Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Hodnocení Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Hodnocení Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Analýza Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Test: Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Pohled na Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Shrnutí: Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20 G980F 8GB/128GB Dual SIM

Jak vybírat mobilní telefon: Konkrétní rady a tipy od experta

Možnosti výběru mobilních telefonů

Při výběru nového mobilního telefonu se nezaměřujte jen na nejnovější modely. Starší generace telefonů mohou být levnější a stále nabízet skvělé funkce. Pokud chcete ušetřit, zvažte nákup repasovaného telefonu.

Pro fanoušky fotografie doporučuji vybírat hlavně podle kvality fotoaparátu. Telefony jako Google Pixel nebo iPhone často vynikají v této oblasti. Pokud je pro vás důležitý výkon, sáhněte po telefonech s procesory Snapdragon nebo A13 Bionic od Applu. Pro dlouhou výdrž baterie zase vybírejte modely s kapacitou baterie nad 4000 mAh.

Výhody a nevýhody různých typů telefonů

Chytré telefony se systémem Android poskytují větší svobodu, pokud jde o instalaci aplikací a přizpůsobení. Můžete vybrat z mnoha značek jako Samsung, Xiaomi nebo OnePlus. Na druhou stranu, iOS od Applu je známý svou stabilitou a hladkostí, ale jste omezeni na produkty Apple.

Pokud telefon používáte hlavně k práci, doporučuji modely s velkým displejem. Na dokumenty a e-maily je skvělý Samsung Galaxy Note se stylusem. Pro hraní her sáhněte po telefonech s vysokou obnovovací frekvencí displeje – třeba ASUS ROG Phone.

Specifické faktory výběru

 • Kvalita displeje: Volte OLED displeje pro živé barvy a hluboké černé. U iPhonu se označuje jako Super Retina, u Samsungu jako Dynamic AMOLED.
 • Konektivita: Ověřte podporu 5G, pokud hledáte telefon na delší dobu. 5G už začíná být standardem a poskytuje rychlejší internet.
 • Operační systém: Kromě Androidu a iOS existuje také Windows Phone, ale ten je dnes určený spíše pro specifické využití v podnicích.
 • Bezpečnost: Pokud je pro vás důležitá bezpečnost, vybírejte modely s funkcí rozpoznání obličeje nebo otiskem prstů. iPhone má Face ID, Samsung a další výrobci kombinují obě možnosti.

Na co si dát pozor při výběru

Nezapomínejte na podporu aktualizací. Některé levnější značky poskytují aktualizace jen po krátkou dobu. Naopak Apple i po pěti letech podporuje své starší modely.

Dávejte si pozor na různé certifikace ochrany proti vodě a prachu. Označení IP68 znamená vysokou ochranu, zatímco IP67 snese jen krátkodobé ponoření do vody.

S čím jsou problémy?

Vysoké rozlišení displejů je úžasné, ale zároveň rychleji vybíjí baterii. Kalibrace obrazovky je důležitá – některé modely mohou mít přepálené barvy nebo špatné barevné podání.

Některé modely mají tendenci se přehřívat, zejména při náročných úkolech. V takových situacích se výkon může snížit, a to může být problém především při hraní her.

Rozhodující faktory

Jedním z hlavních faktorů je cena versus výkon. Telefony střední třídy dnes často nabízejí skvělý poměr cena-výkon. Xiaomi nebo Realme jsou příkladem značek, kde najdete skvělé modely za rozumný peníz.

Velikost paměti RAM je také důležitá. Pro běžné použití stačí 4 GB, ale pro hladký multitasking vybírejte aspoň 6 GB. Interní úložiště by mělo mít minimálně 64 GB, ideálně však 128 GB, a pokud je to možné, s podporou microSD karet.

Doufám, že vám tyto rady pomohou při výběru nového telefonu. Nezapomínejte, že hlavní je, aby telefon seděl vašim potřebám a stylu používání. Šťastné nakupování!

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony