Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM – kvalitní displej a rychlé nabíjení

Recenze Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM – kvalitní displej a rychlé nabíjení

Celkové hodnocení

91 %

Pěkný displej v kategorii Mobilní telefony

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM nabízí špičkový displej a rychlé nabíjení. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte, jak si vede v fotoaparátu a výkonu... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 5/10
  Design
 • 6/10
  Výkon
 • 4/10
  Baterie
 • 6/10
  Fotoaparát
 • 9/10
  Displej

Klady

 • Rychlé nabíjení
 • Kvalitní 0,5x přiblížení
 • Krásný AMOLED displej
 • Obnovovací frekvence 120 Hz
 • Displej méně škodí očím

Zápory

 • Levný dojem z designu
 • Chybí 3,5mm jack
 • Časté přehřívání
 • Krátká výdrž baterie
 • Špatná kvalita fotoaparátu nablízko
 • Nepoužitelné 30x přiblížení

Moje zkušenost

“Telefon mě celkově zklamal, zejména kvůli slabému fotoaparátu a přehřívajícímu se procesoru. Design a výdrž baterie také neodpovídají mým očekáváním vzhledem k ceně. Na druhou stranu, displej je opravdu kvalitní a rychlé nabíjení je velkým plusem. Pokud hledáte telefon s krásným displejem a rychlým nabíjením, může být pro vás vhodný, ale pokud vám záleží na fotoaparátu a výkonu, doporučila bych se poohlédnout jinde.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Po rozbalení telefonu jsem byla trochu zklamaná. Ačkoliv telefon stál přes 25 tisíc, působí levným dojmem. Modrá pastelová barva vypadá vybledle a zadní strana je dost nudná a laciná. I levnější modely jako Samsung Galaxy A51 vypadají zajímavěji.

Navíc mi chybí 3,5mm jack. Chápu, že bluetooth sluchátka jsou dnes standard, ale občas je prostě pohodlnější použít kabelová sluchátka. Designově tedy telefon nepřesvědčil.

Výkon a baterie

Co se týče výkonu, procesor Exynos bohužel není bezchybný. Telefon se často přehřívá, což je při delším používání nepříjemné. Při připojení k autu přes Android Auto se telefon vlivem zahřívání ani správně nenabíjí. Musela jsem ho mít položený na průduchu klimatizace, což není ideální.

Baterie je další slabinou. Při náročnějším používání vydrží jen půl dne, což je pro mě velké zklamání. Naštěstí nabíjení je rychlé a telefon se dokáže nabít z 0 na 100 % za cca hodinu a deset minut, pokud použijete správnou nabíječku.

Fotoaparát a displej

Fotoaparát je pro mě asi největším zklamáním. Fotky nablízko jsou často rozmazané a přiblížení nad 3x je prakticky nepoužitelné. 30x přiblížení je úplně k ničemu, fotky jsou rozmazané a softwarem doupravované. Na druhou stranu, 0,5x přiblížení mě příjemně překvapilo. Fotky jsou kvalitní a bez efektu rybího oka.

Displej je naopak jedním z pozitivních aspektů tohoto telefonu. 6,7″ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz je nádherný. Obraz je plynulý a barvy jsou živé. Navíc displej vyzařuje menší množství škodlivého modrého světla, takže mě ani při dlouhodobé práci nebolí oči.

Zkušenosti dalších zákazníků

rychle dodani perfektni komunikace s obchodem.všecko v cajku

Ověřený zákazník

Bohužel se musím podělit o svou recenzi na tento telefon po více než roku používání. Telefon se po rozbalení jeví dost levným dojmem, i když stál přes 25 tisíc. Modrá pastelová barva vypadá dost vybledle a celá zadní strana vypadá dost nudně a levně. (I levnější A51 vypadá mnohem zajímavěji) Za další je procesor Exynos, který slízl dost kritiky za přehřívání. Bohužel musím jen potvrdit a při používání telefonu bez pouzdra, které alespoň trochu teplo odvede, připomíná telefon rozpálenou varnou desku. Při připojení k autu přes android auto se vlivem zahřívání ani správně nenabíjí a musíte ho mít položený na průduchu klimatizace. Telefon přišel o sluchátkový konektor 3,5mm jack, ale bluetooth sluchátka také hrají dobře, i když jsou omezené baterii. Kabel jste zapíchli do telefonu a přehrávalo se neustále. Baterie je tragická, při náročnějším používání vydrží jen půl dne a pak jste závislý na nabíječce nebo powerbance. Nabíjení je naštěstí rychle a dokáže nabít z 0 na 100 cca za hodinu a deset minut, tedy při použítí správné nabíječky. A teďka fotoaparát. Ten je asi tím největším zklamáním. Fotky nablízko jsou uprostřed zaostřené, okolo je rozmazáno, takže při focení výrobního štítku bývají fotky těžce nepoužitelné. Přiblížení je nejlepší pouze 3x, aby nedošlo k deformaci fotografie. 30x přiblížení je nepoužitelné, fotka je rozmazaná, doupravovaná softwarem a prostě je to k ničemu. 0,5x přiblížení mě překvapilo, není zde efekt rybího oka a fotka je kvalitně doladěná. Při klasickém použití fotoaparátu na momentky z výletu jsou fotky kvalitní a hezky barevné, ale to už uměli i modely před řadou S20. S9+ měla též nádherné fotky a fotky nablízko byly perfektní a vše z nich bylo čitelné. Takže fotoaparát je u S20+ velké mínus. Moc jsem se chtěl pochlubit o svoje dojmy z tohoto telefonu po roce používání a pro náročnější uživatele tento telefon zvysoka nedporučuji.

Ověřený zákazník

Zatím mám mobil krátce. Velká výhoda je paměť. Není nutná ani SD karta.Dříve jsem měla Samsung s10 plus.

Ověřený zákazník

Po uvedení do provozu splňuje vše co jsem od něj očekával.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM?

Kupte, pokud…

Máte rádi velké a kvalitní displeje

6,7 palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz nabízí nádherný a plynulý obraz, který je ideální pro sledování videí a hraní her.

Potřebujete rychlé nabíjení

Telefon se dokáže nabít z 0 na 100 % za cca hodinu a deset minut, což je velmi praktické pro uživatele, kteří jsou neustále na cestách.

Chcete kvalitní širokoúhlé fotografie

0,5x přiblížení na fotoaparátu poskytuje kvalitní snímky bez efektu rybího oka, což je skvělé pro fotografování krajin a architektury.

Nekupujte, pokud…

Vyžadujete dlouhou výdrž baterie

Baterie při náročnějším používání vydrží jen půl dne, což může být pro některé uživatele velké zklamání.

Fotíte často zblízka

Fotky nablízko jsou často rozmazané a přiblížení nad 3x je prakticky nepoužitelné, což může být problém pro ty, kteří potřebují kvalitní makrofotografie.

Vadí vám přehřívání zařízení

Procesor Exynos se často přehřívá, což může být nepříjemné při delším používání nebo při připojení k autu přes Android Auto.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak si poradit s přehříváním telefonu při používání Android Auto?
Přehřívání telefonu při používání Android Auto je častý problém. Doporučuji telefon umístit na průduch klimatizace v autě, aby se chladil během jízdy. Pokud to není možné, zkuste omezit používání náročných aplikací během jízdy.
Je 30x přiblížení fotoaparátu skutečně nepoužitelné?
Ano, 30x přiblížení fotoaparátu je bohužel nepoužitelné. Fotky jsou rozmazané a softwarem doupravované, což vede ke ztrátě kvality. Doporučuji držet se maximálně 3x přiblížení pro nejlepší výsledky.
Jak zlepšit výdrž baterie při náročném používání?
Pro zlepšení výdrže baterie doporučuji vypnout nepotřebné aplikace běžící na pozadí, snížit jas displeje a vypnout funkce jako Bluetooth a GPS, když je nepotřebujete. Můžete také přepnout do úsporného režimu, který prodlouží výdrž baterie.
Jaký je nejlepší způsob, jak rychle nabít telefon?
Pro rychlé nabíjení použijte originální nabíječku, která je součástí balení. Telefon se dokáže nabít z 0 na 100 % za cca hodinu a deset minut. Vyhněte se používání neoriginálních nabíječek, které mohou nabíjení zpomalit.
Jaké jsou hlavní výhody displeje tohoto telefonu?
Displej telefonu je jedním z jeho hlavních předností. Má 6,7 palců a využívá technologii AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Obraz je plynulý a barvy jsou živé. Navíc vyzařuje méně škodlivého modrého světla, takže vás ani při dlouhodobém používání nebudou bolet oči.
Jaký je nejlepší způsob, jak využít režim Single Take u fotoaparátu?
Režim Single Take je skvělý pro zachycení dynamických scén. Aktivujte režim a pohybujte telefonem přibližně deset sekund, abyste zachytili celou scénu. Umělá inteligence pořídí několik krátkých videí a fotografií z různých úhlů a s různým nastavením. Vy si pak můžete vybrat to nejlepší.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM
Typ produktu: Mobilní telefony
Výrobce: Samsung
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 10
Hmotnost: 186 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ano
Modelový rok: 2020
Produktová řada: Samsung Galaxy S20+
Nadstavba systému: Samsung One UI
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Průzkum Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Posouzení: Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Analýza Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Test: Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Zkoumání Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Zkušenosti s Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Pohled na Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Kritika Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Hodnocení Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Pozorování Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Samsung Galaxy S20+ G985F 8GB/128GB Dual SIM

Jak vybrat mobilní telefon: Expertí rada pro rok 2023

Co opravdu potřebujete?

Nejprve si ujasněte, co od svého nového mobilu očekáváte. Chcete super foťák, nebo vás zajímá hlavně výkon? Nebo snad hledáte nejlepší poměr cena/výkon? Každý user má jiné preference.

Stanovte si priority. Nebojte se využít filtrů na eshopech – budete mít před sebou jen ty modely, které odpovídají vašim požadavkům.

Fotografie a videa

Pokud je vaše vášeň v mobilní fotografii, dívejte se po telefonech s kvalitními fotoaparáty. Zajímejte se o počet megapixelů, ale není to všechno. Klíčové jsou také velikost senzoru, světelnost objektivu a technologie zpracování obrazu.

Například modely s nočním režimem a stabilizací obrazu jsou ideální pro focení při horších světelných podmínkách nebo natáčení videí za pohybu.

Výkon a plynulost

O výkonu rozhoduje procesor a velikost RAM. Hledáte-li přístroj na hry nebo multitasking, sáhněte alespoň po 8GB RAM a procesoru typu Snapdragon 8 nebo rovnocenném.

Odladěný software je často rozhodující. Ne všechny telefony s vysokým výkonem mají dobrou optimalizaci, což může vést k zasekání i při běžných úkonech.

Na co si dát pozor

Nenuťte se do přístrojů s největší úhlopříčkou displeje. Větší není vždy lepší. Berte v úvahu ergonomii a pohodlné držení v ruce.

Rozlišení displeje je také klíčové. Full HD je dnes takové minimum. Nižší rozlišení může zhoršit zážitek z prohlížení multimédií nebo hraní her.

Kompatibilita a ekosystém

Myslete na to, zda budete chtít, aby váš telefon dobře spolupracoval s jinými zařízeními. Pokud máte chytré hodinky od Applu, zvažte iPhone. Ekosystém Applu nabízí skvělou synergii mezi produkty a službami.

Na Androidu je zase větší výběr a možností přizpůsobení. Uživatele ocení širší možnosti personalizace a nižší ceny některých modelů.

Baterie a nabíjení

Kapacita baterie není jediným ukazatelem. Důležité je také, jak dobře je energeticky optimalizovaný daný model. Roli hraje softwarová správa baterie a rychlost nabíjení.

Bezdrátové nabíjení může být příjemný bonus, ale dejte si pozor na přehřívání. Některé modely mají také zpětné bezdrátové nabíjení, což může být užitečné pro nabíjení dalšího příslušenství na cestách.

Konektivita a vybavení

Nezapomeňte zkontrolovat konektivitu. Podpora 5G je už dnes pomalu standardem, ale má své limity. Ovšem pokud chcete moderní gadget, určitě ho nezanedbejte.

Chytrým se ukazuje investovat do modelů s NFC. Bezkontaktní platby nebo párování příslušenství jsou pak hračka.

Na co lidi často zapomínají

Voděodolnost. Padlo vám už telefon někdy do vody? Pak víte své. Ne všechny modely však nabízejí solidní voděodolnost, takže se ujistěte, že máte aspoň IP67/68.

Podpora a aktualizace. Levnější modely často končí s aktualizacemi už po roce. Investovat do značek s dlouhodobou podporou se vyplatí – Google Pixel a iPhone jsou v tomto ohledu mezi premianty.

Při výběru mobilního telefonu se řiďte hlavně svými potřebami, ne jen trendovými technologiemi. Zvažte všechna pro a proti, abyste si pořídili svého ideálního parťáka.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony