Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB – elegantní design a výkonný hardware

Recenze Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB – elegantní design a výkonný hardware

Celkové hodnocení

91 %

Stylový výkon v kategorii Mobilní telefony

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB je stylový, výkonný smartphone s špičkovým fotoaparátem a inovativními funkcemi, ideální pro náročné uživatele hledající estetiku a výkon. Přečtěte si recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 9,1/10
  Baterie
 • 9,6/10
  Konstrukce
 • 9,2/10
  Fotoaparáty
 • 10/10
  Systém

Klady

 • Elegantní design a dvojitě zakřivený displej
 • Skleněné prvky a tenkost telefonu
 • 3 GB RAM pro hladký chod
 • Svižný a odladěný Android 6.0
 • Rychlá čtečka otisků prstů
 • NFC a bezdrátové nabíjení
 • Rychlé nabíjení za 10 minut
 • 16 Mpx zadní fotoaparát s optickou stabilizací
 • Možnost natáčet 4K video
 • Hlasitý a čistý reproduktor
 • LED notifikace a infraport

Zápory

 • Náchylné na otisky prstů
 • Absence slotu na paměťové karty
 • Není voděodolný
 • Přední fotoaparát by mohl být lepší
 • Chybějící anténa pro příjem FM rádia
 • Vystouplá čočka fotoaparátu

Moje zkušenost

“Samsung Galaxy S6 Edge mě příjemně překvapil svým elegantním designem a výkonným hardwarem, který zajišťuje plynulý chod systému. Fotoaparát je jedním z nejlepších, jaké jsem kdy měla možnost vyzkoušet, a rychlé nabíjení je velmi praktické. Nevýhodou může být absence slotu na paměťové karty a voděodolnosti, ale pro mé potřeby to nebyly zásadní problémy. Celkově je to skvělý telefon pro ty, kteří hledají kombinaci stylu a výkonu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Samsung Galaxy S6 Edge mě na první pohled zaujal svým elegantním designem. Dvojitě zakřivený displej je nejen krásný, ale i funkční. Přiznávám, že jsem si musela zvyknout na jeho ergonomii, ale po pár dnech používání mi to už vůbec nepřišlo. Skleněné prvky a tenkost telefonu působí luxusně, i když jsou náchylné na otisky prstů. Pouzdro nebo fólie tento problém snadno vyřeší.

Bohužel, absence slotu na paměťové karty mě trochu zklamala. Začínala bych na 64GB verzi, protože 32GB může být pro někoho málo. Telefon také není voděodolný, což mě osobně nevadí, ale někteří uživatelé by to mohli považovat za nevýhodu.

Výkon a uživatelská zkušenost

Samsung Galaxy S6 Edge má 3 GB RAM, což je dostatečné pro hladký chod systému. I když zůstává asi 1 GB volné paměti, telefon běží bez záseků. Android 6.0 je svižný a odladěný, multitasking a práce s dvěma aplikacemi najednou je hračka. Telefon se nezahřívá ani při větší zátěži, což je velké plus.

Jedním z nejlepších prvků je čtečka otisků prstů v domovském tlačítku. Funguje rychle a spolehlivě. NFC a bezdrátové nabíjení jsou další skvělé funkce, které jsem využila. Nabíjení je opravdu rychlé – po deseti minutách nabíjení lze telefon používat až čtyři hodiny.

Fotoaparát a multimédia

Fotoaparát je jedním z nejsilnějších bodů tohoto telefonu. Zadní 16 Mpx fotoaparát s optickou stabilizací a světelností F1,9 dělá krásné, ostré snímky. Fotky v interiéru jsou světlé a venkovní snímky mají dokonalé barevné podání. Přední fotoaparát by mohl být kvalitnější, ale pro běžné selfie postačí.

Rovněž mě nadchla možnost natáčet 4K video. Reproduktor je hlasitý a zvuk je čistý. Sledování videí na 5,1palcovém displeji je díky jeho ostrosti a barevnosti zážitek. LED notifikace a možnost ovládat domácí elektroniku pomocí infraportu jsou praktické funkce, které jsem často využívala.

Na druhou stranu, chybějící anténa pro příjem FM rádia a vystouplá čočka fotoaparátu jsou menší nevýhody. Absence slotu na SD karty může být pro někoho limitující, ale pro mě to nebyl zásadní problém.

Zkušenosti dalších zákazníků

Telefon používám necelý rok jako hlavní služební přístroj, který vystřídal předchozí iPhone 5S. Co se týče výbavy, výkonu a kvalit, tak se snad není potřeba rozepisovat, telefon patří mezi špičku. Prvotřídní je zejména display. To co je ale na telefonu nejlepší a jedinečné je jeho design a provedení, které je opravdu zatím nejhezčí co jsem viděl. Škoda že to kazí dvě věci, díky zahnutému display (který bohužel nemá praktické využití) nedáte ochranou folii a v kombinaci s konstrukcí náchylnější na rozbití je prakticky nutnost pouzdra, navíc na displayi zůstávají hodně viditelné otisky. Tedy máte překrásný telefon, které ale stejně nosíte v ošklivém pouzdře.Zatím co na větší display jsem si zvyknul poměrně rychle, tak ovládání, které není ani zdaleka tak jednoduché, přímočaré a přehledné jako na iOS nebo WP, se už zvykalo podstatně hůře, ale je to daň za širší možnosti Androidu. Asi první čtvrť rok byl telefon naprosto bez jakékoliv zádrhelu, vše fungovalo rychle a spolehlivě, po čtvrť roce se ale začaly projevovat občasné problémy jako zadrhávání, či padání aplikací, ale nic hrozného. Po dalším čtvrť roce do bohužel došlo tak daleko, že jsem musel telefon resetovat do továrního nastavení, a to s telefonem nedělám nic náročného, prakticky žádné hry, a pár aplikací. Což vidím jako problém nepříliš dobře optimalizovanému TouchWiz, případně otevřenosti Andridu.Největší problém bych měl asi s cenou, sice chápu, že jako top telefon má také top cenu, ale kdybych si telefon měl kupovat za vlastní, tak požadovanou částku za něj nikdy nedám, protože stejnou užitnou hodnotu mají telefony za poloviční cenu. To se pochopitelně netýká jen Samsungu ale i top modelů dalších značek.Pokud neřešíte peníze, tak telefon můžu určitě doporučit.

Ověřený zákazník

Doteď jsem byl uživatelem iPhonu, se kterým jsem byl nad míru spokojený, ale už mě nebavilo, že každý nový produkt od Applu vypadá skoro totožně jako ten předchzí. Z tohoto důvodu jsem si místo 6S koupil S6.Android jsem nikdy nechtěl, ale tenhle produkt mě přesvědčil o svých kvalitách a tak jsem se pro tento os rozhodl.Musím uznat, že Android jsem si zamiloval a jsem s ním spokojený, jako jsem byl předtím s iOS. Jako hlavní nevýhodu považuji mnohem větší pravděpoodobnost napadení virem než u iOS.Tento telefon mě však mnohými věci neustále dostává. Úplně mě fascinuje, že zařízení rozpozná, kde jsem a když jsem ve škole, automaticky vypne zvuky a připojí se k wifi. Totéž se odehrává, když přijdu domů.Displej telefonu je úchvatný a vše podtrhuje jeho zaoblenost. Prostředí funguje naprosto plynně a nic se neseká. Telefon jsem rovněž nikdy nemusel restartovat. U iPhonu se mi občas stalo, že se zasekl a východiskem byl jedině hard reset.Machrovinkou je přítomnost infraportu, kterým můžete ovládat širokou škálu zařízení. Ráno jen vstanu a pomocí telefonu snadno zapnu hifi věž. Je příjemné že nemusíte mít na stolku několik jednotlivých ovladačů. Když si zapomenou peněženku, mohu snadno zaplatit pomocí telefonu. Nastavení této služby nebylo nějak náročné. Zpočátku mi nevyhovoval usb kabel (lightning konektor od Applu je přece jen uživatelsky příjemnější), tuto záležitost jsem však brzy vyřešil zakoupením NFC nabíjecí podložky, telefon teď jednoduše položím na podložku a sám se začne nabíjet. Tato možnost je super, snadno a rychle se na ní zvyká. Další výhodou oproti iOS je snadné přetahování souborů do telefonu, například hudby. Do iPhonu jsem musel vždycky tahat hudbu do přes iTunes, v tomto zařízení však mohu stahovat hudbu přímo do telefonu, což je velice pohodlné.Jediné nevýhody na které jsem přišel jsou – absence slotu na paměťové karty, vystouplou čočku zadního fotoaparátů a příjemná by byla anténa pro příjem FM rádií.Telefon vřele doporučuji, i v současné době se jedná o špičkový přístroj, který bezproblému dokáže konkurovat žhavým novinkám na trhu. Nyní se dá koupit i za celkem rozumnou cenu. Cena však není vůbec vysoká, když přihlédneme k tomu, co vše telefon umí.

Ověřený zákazník

Telefon je na první i druhý pohled naprostý skvost. Vše funguje naprosto bez komplikací, mám ho cca 3 měsíce a ani jednou se nezasekl, nerestatoval. Všechny aplikace se spustí téměř okamžitě po zmáčknutí tlačítka. Fotoaparát dělá úžasné fotky i ve zhoršených podmínkách a video ve 4K je prostě bezkompromisní – škoda jen, že nahrává v tomto rozlišení pouze 5 min i když mám hodně místa v paměti, nezjistila jsem, jak to změnit. Nevím jestli výhodou nebo nevýhodou je, že nemá slot na paměťové karty, já mam paměť 64 GB ale myslím si, že při menší paměti bych ho možná i ocenila :).Jako velkou nevýhodu vidím zadní tvrzené sklo. již při prvním vyklouznutí z ruky mi prasklo a jentak vyměnit prostě nejde (je přilepené, a bylo by hned po záruce, takže pouze v autorizovaném servisu za 2000,-…..). S krytama nemám problém, na ebay jich je dostatek. Nevyhovuje mi vystouplá čočka fotoaparátu, ale dnes jí má dost telefonů…Jako neutrální vidím zahnutý display. Nepřišla jsem, na co je tak dobrý, spíše jen na oko, jinak je celkem k ničemu..Snímač otisků prstů funguje také bez problémů. Kapacita baterky je dostačující, ale pro tak výkonný mobil by mohla být i vyšší. Nelze vyměnit, jelikož se pod kryt nedostaneme – nastane problém, až bude baterka zničená, ale myslím si, že telefon je spotřební zboží a do té doby budu mít jistě už jiný. Vydím jako velké plus rychlonabiječka – je to fakt do hodinky plně nabité. Možná mi trochu vadí, že ještě stále nelze nastavit barvy blikání diod pro různé akce. Oceňuji i infraport, díky kterému mohu přez aplikaci vypínat TV apod. Rozlišení displeje je parádní a velikost 5,5 palců je dostačující. Řekla bych, že tento telefon je to nejlepší, co je momentálně na trhu, až na tu vysokou cenu, ale za kvalitu se prostě v dnešní době platí.

Ověřený zákazník

Přecházel jsem z Xperie Z3. Telefony mají podobné funkce, nicméně S6 edge je úplně jiná liga. U Xperie mi odcházel zvuk reproduktorů a fotoaparát. Ten ač byl dobře zpracovaný, fotil červené fleky uprostřed a postrádal ostrost vyfocených snímků.S6 edge je perfektně zpracovaný, nikde nic nevrže ani nic podobného. Kvalita použitých materiálů je na nejvyšší úrovni. Asi nejdůležitější co nikde v recenzích lidé nezmiňují je ergonomie. Je to jen o zvyku. Po pár dnech používání už vám to ani nepřijde.Někdo zde uváděl, že má málo operační paměti. Tohle bych vůbec neřešil. Ač mi někdy zůstane cca 900MB volných, nezaregistroval jsem nějaký problém s lagováním nebo něčím podobným.Fotoaparát je dokonale zpracovaný. Výborná je určitě i světelnost – fotky v interiéru krásně světlé. Externí foto naprosto dokonalé barevné podání, ostrost po celé ploše snímku. 16Mpx – širokoúhlé fotografie (16:9), 12Mpx – klasické (4:3). Po 100% výřezu jsou fotky stále ostré díky velkému čipu. Noční snímky + snímky s bleskem – naprostá jistota. Takže focení s telefonem je jasná věc.Baterie ač je nízká, není to žádný extrém. Při klasickém využití telefonu vydrží 2 dny. Při větší zátěži se vždy dožije večera takže naprostá pohoda.Konkurenci telefon určitě má (i když malou), nicméně při tom ohromným pádu ceny, za kterou je nyní možné S6 edge pořídit, bych s koupí neváhal pokud o něj máte zájem. Takže S6 edge – za mě absolutně jo!

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB?

Kupte, pokud…

Chcete elegantní a funkční design

Samsung Galaxy S6 Edge nabízí dvojitě zakřivený displej, který je nejen krásný, ale i praktický. Skleněné prvky a tenkost telefonu působí luxusně.

Potřebujete vysoký výkon a rychlé nabíjení

Telefon má 3 GB RAM, svižný Android 6.0 a podporuje bezdrátové nabíjení. Nabíjení je opravdu rychlé – po deseti minutách nabíjení lze telefon používat až čtyři hodiny.

Fotíte rádi a často

Zadní 16 Mpx fotoaparát s optickou stabilizací a světelností F1,9 dělá krásné, ostré snímky. Možnost natáčet 4K video a kvalitní fotografie v interiéru i exteriéru jsou velkým plusem.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete rozšiřitelnou paměť

Telefon nemá slot na paměťové karty, což může být limitující, pokud potřebujete více úložného prostoru než nabízí základní modely.

Máte omezený rozpočet

Cena Samsung Galaxy S6 Edge je vyšší, což může být problém, pokud máte omezený rozpočet. Některé funkce mohou být nadbytečné pro běžné uživatele.

Preferujete voděodolný telefon

Telefon není voděodolný, což může být nevýhoda, pokud často pracujete v prostředí, kde je riziko kontaktu s vodou.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak rychle se Samsung Galaxy S6 Edge nabíjí?
Samsung Galaxy S6 Edge se nabíjí velmi rychle. Po deseti minutách nabíjení můžete telefon používat až čtyři hodiny.
Jaké jsou hlavní výhody zakřiveného displeje?
Zakřivený displej není jen designový prvek. Můžete přiřadit barvy pěti kontaktům a díky barevnému upozornění na displeji poznáte, kdo vám volá, i když máte telefon položený displejem dolů.
Má Samsung Galaxy S6 Edge slot na paměťové karty?
Ne, Samsung Galaxy S6 Edge nemá slot na paměťové karty. Doporučuji začít s verzí s větší interní pamětí, minimálně 64 GB.
Jaký je výkon fotoaparátu u Samsung Galaxy S6 Edge?
Fotoaparát je jedním z nejsilnějších prvků tohoto telefonu. Zadní 16 Mpx fotoaparát s optickou stabilizací a světelností F1,9 dělá krásné, ostré snímky. Přední fotoaparát by mohl být kvalitnější, ale pro běžné selfie postačí.
Jaké jsou možnosti zabezpečení telefonu?
Telefon má čtečku otisků prstů v domovském tlačítku a systém KNOX, který zabezpečuje start telefonu a operační systém. Můžete také používat duální rozhraní pro lepší ochranu dat.
Jaké jsou nevýhody absence slotu na paměťové karty?
Absence slotu na paměťové karty může být limitující, pokud plánujete ukládat velké množství dat, jako jsou videa ve 4K nebo mnoho aplikací. Doporučuji proto zvolit verzi s větší interní pamětí.
Jaké další funkce nabízí Samsung Galaxy S6 Edge?
Telefon nabízí bezdrátové nabíjení, infraport pro ovládání domácí elektroniky, NFC pro rychlé platby a LED notifikace. Můžete také snadno propojit telefon s televizí pomocí Bluetooth Low Energy.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Výrobce: Samsung
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 5.1 (Lollipop)
Hmotnost: 132 g
Možnost paměťové karty: ne
Odolné: ne
Modelový rok: 2015
Produktová řada: Samsung Galaxy S6 Edge
Konstrukce: dotykové

Fotogalerie

Shrnutí: Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Verdikt: Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Komentáře k Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Hodnocení Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Průzkum Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Analýza Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Ostestováno: Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Testování Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Hodnocení: Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Samsung Galaxy S6 Edge G925 32GB

Jak vybrat ten pravý mobilní telefon: Tipy a triky, které oceníte

Analýza potřeb

Každý potřebuje něco jiného. Někdo chce špičkový fotoaparát, jiný potřebuje dlouhou výdrž baterie. Seznamte se se svými prioritami.

Fotografie a video: Pokud rádi fotíte, zaměřte se na modely s kvalitními fotoaparáty. Podívejte se na reálné fotografie v recenzích a porovnejte je. Hodně megapixelů ještě neznamená kvalitní fotografii.

Výkon: Pro hráče a multitaskery jsou důležité procesory. Hledejte modely s minimálně 6GB RAM a procesorem Snapdragon řady 8xx. Levnější alternativou může být Mediatek Dimensity.

Výdrž baterie: Kapacita baterie není jediným ukazatelem. Důležitá je i optimalizace systému. V recenzích hledejte skutečnou výdrž v praxi.

Hodnocení technických parametrů

Displej

Velikost i kvalita displeje hraje velkou roli. OLED displeje mají lepší kontrast a barvy. U levnějších modelů hledejte alespoň IPS panel s dobrým rozlišením.

Úložiště

64GB na aplikace a média dnes už často nestačí. Ideální je 128GB a více, pokud plánujete ukládat hodně fotek a videí. Možnost rozšíření pomocí MicroSD karty je bonus.

Operační systém

Android nebo iOS? Android je flexibilnější a obvykle levnější. iOS nabízí lepší optimalizaci a delší podporu. Pokud přecházíte z jednoho na druhý, připravte se na delší přizpůsobení.

Na co si dát pozor

Předinstalovaný software: Mnoho levnějších telefonů má předinstalované aplikace bez možnosti jejich odinstalování. Tyto aplikace mohou snižovat efektivitu telefonu a zaplňovat úložiště. Před nákupem zkontrolujte v recenzích, jak výrobce přistupuje k bloatwaru.

Aktualizace systému: Levnější modely nemají vždy zajištěné dlouhodobé aktualizace systému. Zjistěte, jak dlouho výrobce garantuje aktualizace a bezpečnostní záplaty.

Kompatibilita s LTE a 5G: Pokud žijete na venkově nebo v místě s těžším přístupem k signálu, zkontrolujte kompatibilitu telefonu s českými frekvencemi LTE. Stejně tak 5G může být zásadní pro budoucí využití.

Kvalita konstrukce: Skleněné telefony vypadají luxusně, ale jsou křehčí. Plastové modely jsou odolnější a často lehčí. Kovové telefony kombinují oba světy, ale mohou být náchylné k poškrábání.

Přečtěte si více konkrétních recenzí různých modelů a udělejte informované rozhodnutí. Znalost všech detailů vám pomůže najít ten pravý mobil, který bude přesně odpovídat vašim potřebám.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony