Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Samsung Galaxy S6 G920F 64GB – luxusní design a rychlý výkon

Recenze Samsung Galaxy S6 G920F 64GB – luxusní design a rychlý výkon

Celkové hodnocení

91 %

Elegantní výkon v kategorii Mobilní telefony

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB spojuje luxusní design a špičkový výkon s vynikajícím fotoaparátem a brilantním displejem. Objevte jeho přednosti a drobná úskalí v naší recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,3/10
  Výkon
 • 9,4/10
  Displej
 • 7,5/10
  Baterie
 • 9,6/10
  Konstrukce
 • 9,2/10
  Fotoaparát
 • 8,0/10
  Zabezpečení

Klady

 • Elegantní design z kovu a skla
 • Špičkový Super AMOLED displej
 • Výkonný procesor a grafika
 • Rychlé a bezdrátové nabíjení
 • Kvalitní fotoaparát s optickou stabilizací
 • Spolehlivý snímač otisků prstů
 • Dobrá čitelnost na přímém slunci

Zápory

 • Průměrná výdrž baterie
 • Občasné problémy s odemknutím otiskem prstu
 • Absence slotu na paměťové karty

Moje zkušenost

“Samsung Galaxy S6 je elegantní a výkonný telefon s vynikajícím fotoaparátem a displejem, který mě zaujal svým luxusním designem a rychlým výkonem. Nicméně, výdrž baterie a absence slotu na paměťové karty mohou být pro některé uživatele omezující. I přes tyto nedostatky považuji tento model za solidní volbu, která nabízí mnoho pokročilých funkcí a kvalitní zpracování.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Displej

Samsung Galaxy S6 mě na první pohled ohromil svým elegantním designem. Kombinace skla a kovu působí opravdu luxusně, zejména ve zlaté barvě. Telefon skvěle padne do ruky a 5,1palcový displej je ideální velikostí pro pohodlné ovládání.

Displej s technologií Super AMOLED je naprosto špičkový. Barvy jsou živé, kontrastní a čitelnost na přímém slunci je výborná. I když jsem předtím měla telefon s větším displejem, musím uznat, že tato velikost je tak akorát.

Výkon a Baterie

Co se týče výkonu, Samsung Galaxy S6 rozhodně nezklame. S 64-bitovou architekturou a výkonnou grafikou si telefon poradí i s nejnáročnějšími aplikacemi a hrami. Multitasking běží hladce a bez zádrhelů.

Na druhou stranu, výdrž baterie mě trochu zklamala. Telefon vydrží přibližně jeden den, maximálně den a půl při střídmém používání. Naštěstí rychlé nabíjení a bezdrátové nabíjení tento nedostatek částečně kompenzují. Rychlé nabití baterie je opravdu znatelně rychlejší než u předchozích modelů.

Fotoaparát a Funkce

Fotoaparát je jedním z největších lákadel tohoto modelu. Díky světelnosti F1,9 a optické stabilizaci obrazu jsou fotografie ostré a kvalitní i za horších světelných podmínek. Dvojitým stiskem tlačítka můžete rychle spustit fotoaparát a zachytit každý moment.

Další skvělou funkcí je snímač otisků prstů, který funguje spolehlivě a rychle. Systém KNOX poskytuje další úroveň zabezpečení, což je vždy vítané. Nicméně, měl jsem problémy s odemknutím telefonu pomocí otisku prstu, kdy se mi několikrát stalo, že telefon otisk nerozpoznal a musela jsem ho restartovat.

Absence slotu na paměťové karty může být pro někoho nevýhodou, ale pokud si dopředu rozmyslíte, jakou velikost paměti budete potřebovat, není to až takový problém. Osobně jsem se rozhodla pro verzi s 64 GB a nemám problém s nedostatkem místa.

Celkově je Samsung Galaxy S6 skvělý telefon s několika drobnými nedostatky. Design, výkon a fotoaparát jsou na špičkové úrovni, ale výdrž baterie a absence paměťové karty mohou být pro někoho limitující. Přesto si myslím, že za investované peníze tento telefon stojí za zvážení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Oba modely – Samsung Galaxy S6 a S6 Edge sú veľmi zaujímavé, ponúkajú vysoký výkon, jemný displej, kvalitné konštrukčné spracovanie z kovu a skla. Originálny dizajn nás zaujal na prvý pohľad. Poteší vynikajúci fotoaparát a optická stabilizácia, rýchle zhotovenie fotografii, rýchle nabíjanie a podpora bezdrôtového nabíjania. To, čím to výrobca „zabíja“ je extrémne vysoká cena, absencia slotu na pamäťové karty a tiež pomerne malá kapacita batérie. S6 Edge ponúkne na rozdiel od základnej S6-ky zahnutý displej po oboch stranách a vyššiu cenu o 150 eur voči S6-ke. Ide však skôr o dizajnový doplnok, keďže zahnutý displej nemá veľa použiteľných funkcii a v niektorých prípadoch je zahnutie skôr nevýhodou ako výhodou. Stojí za to, priplatiť si 150 eur za zahnutý displej? To je na každom používateľovi, podľa nás však ponúka málo funkcii navyše.

Ověřený zákazník

Už při prvním dotyku telefonu, když sáhnete na ten kovový rámeček a své prsty přitisknete na zadní skleněnou stranu. Víte že v ruce držíte něco mimořádného. Při zapnutí displeje vás o tom nejprve přesvědčí nádherný obraz a po krátké aktivitě i dech beroucí výkon který spolu s pamětí RAM vytváří plynule prostředí a dokážou rozjet jakoukoliv hru. Zadní fotoaparát fotí i natáčí opravdu famózní záběry v jakémkoliv prostředí a přední není výjimkou. Ale něco opravdu úžasného přijde až když zapněte reproduktor, je velmi hlasitý a slyšet v něm jsou jak basy tak i výšky, nemá problém ozvucit celou místnost ani venku v ruchu města si můžete být jisti že žádný hovor nepreslechnete.Ale vše má své pro i proti, u S6 tomu je bohužel baterie. Vydrží sotva den. A to je obrovská škoda a zároveň nevýhoda jež by mohla odradit zákazníky.

Ověřený zákazník

Samsung se od S5 a Note 4 začal vydávat zvláštním směrem. Místo toho aby, tak jako jako dříve a tak jako konkurence, telefony zmenšoval a přitom přidával větší displeje a snižoval hmotnost, tak od S5 a Note 4 telefony zvětšuje, displeje nechává stejné a nesmyslně snižuje tloušťku a nechává trčet nevzhledně vystouplý fotoaparát. S4 a Note 3 tak měly malé rámečky a telefony byly kompaktní. S5 najednou rámečky zvětšil, Note 4 ještě víc a S6 tomu dává korunu. Když telefon držíte v ruce tak to úplně bije do očí kolik je nad a pod displejem nevyužitého místa.Čekal jsem 5,5 palcový displej při menší výšce než S5, tj. minimální rámečky hlavně nad a pod displejem, ip 68. Oželel bych při větší paměti sd karty a i nevyměnitelnou bateriiPři srovnání s S4 a S5 a S6 mi nakonec vyhrává na plné čáře S4 díky nejmenším rámečkům, hezkému vzhledu a ve výsledku nejnižší ceně.U S5 připlácíte vlastně jen za nedotaženou voděodolnost ale opět máte větší rámečky i váhu. U S6 připlácíte za větší vnitřní paměť a bezdrátové nabíjení a kov. To je ale vše. Případně stojí za to určitě loňské LG G3. Jediným jeho (pro mne ale bohužel absolutně zásadním problémem kvůli kterému jsem ho nakonec vrátil) jsou systémová tlačítka na displeji i když po displejem je na ně hromada místa.Osobně jsem byl pro S6 před jeho představením již rozhodnutý. Když jsem ji ale viděl vedle S4 tak se mi S4 líbila víc. Takže nakonec volím mezi A7 a Note 3. Peníze neřeším. Klidně bych za mobil dal 25.000 kdyby tomu odpovídal. S6 bych ale nekoupil ani za polovinu ceny.

Ověřený zákazník

Kombinace skla a kovu byl super nápad a díky své velikosti telefon padne skvěle do ruky. Předtím jsem měl telefon s 6″ displejem a musím uznat, že velikost displeje 5″ nebo 5,1″ je tak akorát pro pohodlné ovládání. Pokud si člověk dopředu rozmyslí, jak velkou paměť bude potřebovat, nepostrádá ani slot na paměťové karty.Velkou slabinou S6 bych viděl výdrž baterie na jedno nabití. Po pár dnech používání se mi zdá, že se výdrž na jedno nabití o něco málo prodloužila a den nebo max. den a půl vydrží. Pokud je potřeba, aby se výdrž ještě více prodloužila, má S6 funkci úsporného režimu. Sice se tím pořádně omezí funkčnost telefonu, ale jako nouzové řešení je to OK. Rychle jsem se taky naučil tahat u sebe power banku. Naopak velkým plusem je fotoaparát s optickou stabilizací, který dělá opravdu pěkné fotky a displej s QHD rozlišením, který je i na slunci čitelný a nemusí člověk telefon různě naklánět a stínit, aby tam něco viděl.Původně jsem si chtěl pořídit variantu „edge“, ale příplatek tři tisíce za „zahnutí“ se mi zdál přehnaný a nyní můžu říct, že jsem rád, že jsem se rozhodl pro klasickou verzi. Myslím, že peníze utracené za telefon jsou dobře utracené peníze a za patnáct tisíc člověk získá skvěle vybavený telefon, který i pěkně vypadá.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy S6 G920F 64GB?

Kupte, pokud…

Hledáte elegantní design

Samsung Galaxy S6 vás okouzlí svým luxusním designem kombinujícím sklo a kov, který vypadá opravdu prémiově.

Chcete špičkový fotoaparát

Fotoaparát s optickou stabilizací a světelností F1,9 vám umožní pořizovat ostré a kvalitní snímky i za horších světelných podmínek.

Potřebujete vysoký výkon

Díky 64-bitové architektuře a výkonné grafice si telefon poradí s nejnáročnějšími aplikacemi a multitaskingem.

Nekupujte, pokud…

Vyžadujete dlouhou výdrž baterie

Výdrž baterie je slabší a telefon vydrží přibližně jeden den, což může být pro někoho nedostatečné.

Potřebujete slot na paměťové karty

Absence slotu na paměťové karty může být pro někoho nevýhodou, pokud si nedokáže dopředu odhadnout potřebnou velikost úložiště.

Nechcete problémy se snímačem otisků prstů

Snímač otisků prstů občas nefunguje spolehlivě, což může vést k nutnosti restartovat telefon.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak rychle se nabíjí baterie Samsung Galaxy S6?
Samsung Galaxy S6 se nabíjí až 1,5krát rychleji než předchozí modely. S rychlonabíječkou můžete dosáhnout 50 % kapacity baterie za přibližně 30 minut.
Jak funguje snímač otisků prstů na Samsung Galaxy S6?
Snímač otisků prstů funguje rychle a spolehlivě, ale občas může mít problémy s rozpoznáním otisku. Pokud se to stane, doporučuji znovu nastavit otisk prstu nebo použít záložní heslo.
Jaká je kvalita fotoaparátu na Samsung Galaxy S6?
Fotoaparát na Samsung Galaxy S6 je vynikající. Díky světelnosti F1,9 a optické stabilizaci obrazu pořídíte ostré a kvalitní fotografie i za horších světelných podmínek.
Je absence slotu na paměťové karty problém?
Absence slotu na paměťové karty může být pro některé uživatele nevýhodou. Doporučuji si předem promyslet, jakou velikost interní paměti budete potřebovat, a zvolit odpovídající verzi telefonu.
Jaká je výdrž baterie na Samsung Galaxy S6?
Výdrž baterie na Samsung Galaxy S6 je průměrná. Telefon vydrží přibližně jeden den běžného používání. Pokud používáte telefon intenzivněji, doporučuji mít po ruce power banku nebo využít rychlonabíjení.
Jak funguje bezdrátové nabíjení na Samsung Galaxy S6?
Bezdrátové nabíjení na Samsung Galaxy S6 funguje skvěle. Stačí pořídit nabíjecí podložku a telefon jednoduše položit na ni. Nabíjení je pohodlné a rychlé, i když ne tak rychlé jako při použití kabelu.
Jaký je rozdíl mezi Samsung Galaxy S6 a S6 Edge?
Hlavním rozdílem mezi Samsung Galaxy S6 a S6 Edge je zahnutý displej u modelu Edge. Tento designový prvek je atraktivní, ale příplatek za něj je značný. Funkčně jsou oba modely velmi podobné.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy S6 G920F 64GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Konstrukce: dotykové
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 5.1 (Lollipop)
Hmotnost: 138 g
Možnost paměťové karty: ne

Fotogalerie

Analýza Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Hodnocení Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Poznámky k Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Verdikt: Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Testování Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Shrnutí: Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Komentáře k Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Zkušenosti s Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Samsung Galaxy S6 G920F 64GB

Jak vybírat mobilní telefony: Tipy a triky, které jsi nevěděla

Možnosti a jejich specifika

Při výběru mobilního telefonu je dobré zvážit několik variant. Výrobců je mnoho a každý nabízí specifické funkce. Zvaž, zda hledáš telefon na práci, focení nebo hraní her.

Například Apple vsází na ekosystém a jednoduchost, zatímco Android výrobci jako Samsung a Xiaomi nabízejí širokou škálu modelů s různými funkcemi.

Výkon a kapacita paměti

Při výběru telefonu se zaměř na procesor a RAM. Čím lepší procesor a větší RAM, tím plynulejší bude chod telefonu. Pro náročné aplikace a hry je dobré zvolit model s minimálně 6 GB RAM a výkonným procesorem typu Snapdragon 888 nebo ekvivalentním.

Výdrž baterie

Pokud ti telefon nevydrží celý den, může to být otravné. Baterie s kapacitou nad 4000 mAh by měla zajistit, že telefon přežije běžný den bez dobíjení. Zkontroluj také rychlost nabíjení, technologie jako Quick Charge nebo Fast Charging mohou být velkým plusem.

Fotoaparát

Fotoaparát je pro mnohé klíčovým faktorem. Zváž, jak často budeš fotit a co. Pokud jsi milovnice detailních snímků a portrétů, hledej telefon s kvalitním hlavním a předním fotoaparátem a také s funkcemi jako noční režim nebo širokoúhlý objektiv.

Na co si dát pozor

Kromě samotného výkonu a specifikací, je důležité myslet i na detaily, které občas přehlédneme.

Software a aktualizace

Ne všechny telefony dostávají pravidelné aktualizace. Někteří výrobci poskytují delší podporu než jiní. Jestli plánuješ používat telefon více než dva roky, ověř si, jak často výrobce vydává aktualizace systému.

Reálné recenze a podpora

Před nákupem si přečti několik reálných recenzí od uživatelů na českých fórech nebo recenzních stránkách. Skutečné zkušenosti často prozradí více než srovnávací tabulky. Také se podívej na dostupnost a kvalitu zákaznické podpory.

Co ti možná ušlo

Někdy je snadné zaměřit se na velké titulky a zapomenout na drobnosti, které mohou být rozhodující.

Odolnost telefonu

Pokud máš ruce jako ze slaniny, zaměř se na modely s vysokou odolností. Hledej certifikace jako je IP68, která znamená odolnost proti vodě a prachu. Taky se dívej na konstrukční provedení – skleněné telefony jsou krásné, ale také snadno se rozbijí.

Rozlišení obrazovky a technologie

Displej je něco, na co budeš koukat každý den. OLED nebo AMOLED displeje nabízejí skvělé barvy a lepší čitelnost na slunci. Vyšší rozlišení, jako QHD nebo 4K, je úžasné pro sledování videí a hraní her, ale také více zatěžuje baterii.

Takže, až tě příště čeká výběr nového telefonu, zohledni tyhle tipy. Uvidíš, že s nimi najdeš ideální přístroj, který ti bude perfektně vyhovovat a udělá radost.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony