Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Tablety » Recenze Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ – skvělý displej a zvuk pro multimédia

Recenze Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ – skvělý displej a zvuk pro multimédia

Celkové hodnocení

92 %

Pro zábavu v kategorii Tablety

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ je multifunkční tablet s brilantním displejem, vynikajícím zvukem a kreativními možnostmi díky přiloženému S Pen. Více v naší podrobné recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,0/10
  Výkon
 • 9,5/10
  Displej
 • 9,0/10
  Zvuk
 • 9,0/10
  Multifunkčnost
 • 7,5/10
  Dex
 • 9,0/10
  Baterie

Klady

 • Bezkonkurenční displej s živými barvami
 • Čtyři reproduktory od AKG s Dolby Atmos
 • S Pen pro psaní poznámek a úpravy
 • Screen-Off Memo pro rychlé poznámky
 • Pokročilý multitasking
 • Samsung Dex přemění tablet na počítač
 • Možnost rozšíření paměti pomocí karty

Zápory

 • Pouze 4 GB RAM
 • Starší procesor
 • Malá vnitřní paměť 64 GB
 • Nedotaženost Dex prostředí
 • Některé aplikace nejdou maximalizovat

Moje zkušenost

“Galaxy Tab S4 nabízí skvělý displej a zvuk, což z něj činí vynikající zařízení pro multimediální zábavu. S Pen přidává hodnotu pro produktivitu a kreativitu, ačkoli omezená RAM a některé nedostatky v prostředí Dex mohou být pro náročnější uživatele limitující. Celkově jde o solidní tablet, který dobře poslouží pro široké spektrum činností, ale má své limity v náročnějším multitaskingu.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Displej a zvuk

Galaxy Tab S4 má bezkonkurenční displej, který mě naprosto uchvátil. Jeho 10,5″ obrazovka s poměrem stran 16:10 a minimálními rámečky nabízí úžasný vizuální zážitek. Filmy a hry vypadají skvěle, barvy jsou živé a detaily ostré. Opravdu jsem si užila každou minutu sledování.

Zvuk je dalším silným bodem tohoto tabletu. Čtyři reproduktory od AKG a technologie Dolby Atmos vytvářejí prostorový zvuk, který vás vtáhne do děje. Ať už posloucháte hudbu nebo sledujete film, zvuk je čistý a silný. Trochu mě ale zamrzelo, že zvukový výkon Huawei MediaPad M5 je v některých ohledech lepší.

Multifunkčnost a S Pen

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem si Galaxy Tab S4 oblíbila, je jeho multifunkčnost. S Pen, který je součástí balení, je naprosto skvělý. Používám ho při studiu na vysoké škole pro psaní poznámek, úpravu PDF souborů a tvorbu To Do listů. Funkce Screen-Off Memo mi umožňuje psát poznámky i na zamčené obrazovce, což je velmi praktické.

S Pen má také několik dalších skvělých funkcí. Můžete ho použít k překladu textů pouhým namířením na slovo nebo větu, což je skvělé pro učení cizích jazyků. I když jsem si na začátku myslela, že S Pen moc nevyužiji, opak je pravdou. Bez něj si už tablet ani nedokážu představit.

Výkon a Samsung Dex

Galaxy Tab S4 nabízí pokročilý multitasking, který mi umožňuje pracovat na více úkolech najednou. Připojení externího monitoru a použití tabletu jako touchpadu nebo klávesnice je skvělá funkce. Samsung Dex přemění tablet na stolní počítač, což je ideální pro náročnější multitasking a psaní textů s bluetooth klávesnicí.

Bohužel, zde přichází první kámen úrazu. Pouze 4 GB RAM jsou pro náročnější multitasking na hranici použitelnosti. U takového zařízení bych očekávala minimálně 6 GB RAM, ideálně 8 GB. Také starší procesor a malá vnitřní paměť 64 GB nejsou ideální. Naštěstí lze paměť rozšířit pomocí paměťové karty.

Dalším problémem je nedotaženost celého Dex prostředí. Některé aplikace v oknech fungují dobře, ale jiné, jako například můj oblíbený Squid, nejdou maximalizovat na celou obrazovku. To je trochu frustrující a občas se prostředí Dexu pere s běžným tabletovým režimem.

Na závěr musím zmínit, že Galaxy Tab S4 je skvělý multifunkční tablet, který mi ve většině případů naprosto vyhovuje. Přestože má několik nedostatků, klady jednoznačně převažují. Pokud hledáte výkonný tablet s vynikajícím displejem a zvukem, Galaxy Tab S4 je určitě skvělou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Díky Spenu se jedná se o perfektní multifunkční zařízení , které nemá ve světě androidu obdoby. Tablet používám především ke kombinovanému studiu na VŠ, kde si do něj dělám poznámky z přednášek, importuju a exportuju PDF soubory, které si následně spenem doplnuju, podtrhuju atd. Perfektní je obecně k tvoření poznámek, To Do listů apod….. Tablet je také skvělý k učení cizich jazyků, kde např namíření spenem na cizojazyčný text, ať už se jedná o titulky ve filmu nebo jakokýkoliv jiný text, tak ihned po namíření se zobrazí překlad slova, nebo dle nastavení dokonce překlad celé věty. Jedná se o mou nejoblíbenější fci spenu. Dalších mých oblíbených funkcí je tu celá řada, ale nebudu je rozepisovat, jelikož by z toho byla seminární práce. Oceňuju koncept Samsung dex, kde tablet funguje v jakémsi desktopovém módu. Jedná se o skvělou myšlenku, vhodnou zejmená pro náročnější multitasking a psaní textu za použití bluetooth klávesnice. Kámenem úrazu je podle mě pouhých 4 GB RAM, které jsou pro náročnější multitasking na hranici použitelnosti. U takového zařízení bych si spíše představoval 6GB RAM, ideálně 8 GB RAM. Dalším kámenem je nedotaženost celého dex prostředí. Spousta aplikací již dnes v oknech funguje dobře, ale je tu také spousta aplikací, které v oknech nejdou maximalizovat na celou obrazovku, jako např. můj nejpoužívanější Squid. Tohle jednoduše zamrzí a také to, že prostředá Dexu se občas pere s běžným tabletovým režimem, nastavení ploch atd…Jedná se však o poměrně novou záležitost, takže občasné chyby v Dexu zatím toleruju. Zamrzí také starší procesor a malá vnitřní pameť 64GB, která je ke konzumaci videí atd. nedostatečná, ale naštěstí se dá rozšířit paměťovou kartou. Za cenu která pomalu směřuje k 20 tis. by mělo být samozřejmostí použití nejnovějšího high end procesoru ( v té době snap 845) a minimálně 128 GB vnitřní paměti. Samsung jednoduše těží z toho, že ve světě androidu z hlediska funkčnosti tabletu nemá zatím konkurenci. I když vytýkám tabletu tyto nedostatky, stále se jedná o skvělé multifunkční zařízení, které k mému používání naprosto dostačuje a klady jednoznačně převažují nad nedostatky.

Ověřený zákazník

Naprosto dokonalý s klavesnici,pérem a myší.Výdrž přes 10 hodinSamsung dexObraz a zvuk se musí vidět a slyšet Dolby atmos a hdr bomba černá,takto to má vypadat.

Ověřený zákazník

Rozhodoval sem se mezi tímto a huawei mediapad M5Kvůli ceně sem chtěl jít do té M5, ale při přímém porovnání v electroworldu vyhrál samsung kvůli displeji ten je bozkonkurenční, ale zvuk má třeba ten huawei stále lepší v porovnání.jako plus sem bral S-pen, který je součástí tabletu, sice sem si říkal, že ho moc nevyužiji, ale opak je pravdou nedam na něj dopustit, bez něj už tablet ani nepoužívám 🙂

Ověřený zákazník

Špičkový tablet od Samsungu doplňuje užitečné Pero S Pen a volitelně i klávesnice. Počítač to sice není, ale z mobilního…

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ?

Kupte, pokud…

Potřebujete výkonný a multifunkční tablet

Galaxy Tab S4 nabízí pokročilý multitasking, možnost připojení externího monitoru a použití jako touchpad nebo klávesnice, což je skvělé pro náročnější úkoly.

Chcete vynikající displej a zvuk

Displej tabletu je bezkonkurenční s úžasnými barvami a detaily. Čtyři reproduktory od AKG a technologie Dolby Atmos poskytují skvělý zvukový zážitek.

Oceníte S Pen pro psaní poznámek a další funkce

S Pen je skvělý nástroj pro psaní poznámek, úpravu PDF souborů a překlad textů. Funkce Screen-Off Memo umožňuje psát poznámky i na zamčené obrazovce.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Galaxy Tab S4 je poměrně drahý a za cenu blížící se 20 tisíc Kč by měl mít lepší specifikace, jako novější procesor a více vnitřní paměti.

Potřebujete vysoký výkon pro náročný multitasking

Pouze 4 GB RAM jsou pro náročnější multitasking na hranici použitelnosti. U takového zařízení by bylo vhodné mít minimálně 6 GB RAM.

Očekáváte dokonalé prostředí Samsung Dex

Prostředí Samsung Dex má stále své nedostatky. Některé aplikace nejdou maximalizovat na celou obrazovku a občas se pere s běžným tabletovým režimem.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní výhody používání S Pen s Galaxy Tab S4?
S Pen nabízí mnoho užitečných funkcí, jako je psaní poznámek i na zamčené obrazovce, úprava PDF souborů a překlad textů pouhým namířením na slovo nebo větu. Je ideální pro studium, práci i zábavu.
Mohu připojit externí monitor k Galaxy Tab S4?
Ano, můžete připojit externí monitor a používat tablet jako touchpad, dotykovou klávesnici nebo digitizér. To je skvělé pro multitasking a produktivitu.
Jaký je výkon Galaxy Tab S4 při náročnějším multitaskingu?
Tablet má pouze 4 GB RAM, což může být pro náročnější multitasking na hranici použitelnosti. Některé aplikace mohou běžet pomaleji nebo se mohou občas zasekávat.
Jak funguje Samsung Dex na Galaxy Tab S4?
Samsung Dex přemění tablet na stolní počítač s hlavním panelem a pracovní plochou s více okny. Je to skvělé pro náročnější úkoly, ale některé aplikace nemusí fungovat optimálně v Dex režimu.
Je možné rozšířit vnitřní paměť Galaxy Tab S4?
Ano, vnitřní paměť 64 GB můžete rozšířit pomocí paměťové karty. To je užitečné zejména pro ukládání videí, fotografií a dalších velkých souborů.
Jaký je rozdíl mezi Galaxy Tab S4 a Huawei MediaPad M5?
Galaxy Tab S4 má lepší displej a nabízí S Pen, zatímco Huawei MediaPad M5 má v některých ohledech lepší zvuk. Oba tablety mají své výhody a záleží na vašich preferencích.
Jaké jsou hlavní nedostatky Galaxy Tab S4?
Hlavními nedostatky jsou starší procesor, pouze 4 GB RAM a nedotažené prostředí Samsung Dex. Některé aplikace v Dex režimu nefungují optimálně a mohou se vyskytnout občasné chyby.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ
Typ produktu: Tablety
Operační systém: Android 9.0 (Pie)
Typ procesoru: Qualcomm Snapdragon 835
Velikost paměti: 64 GB
Rozlišení zadního fotoaparátu: 13 Mpx
Hmotnost: 482 g

Fotogalerie

Testování Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Poznámky k Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Zkušenost s Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Podívejte se na Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Pohled na Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Úvaha o Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Průzkum Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Komentáře k Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Verdikt: Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Test: Samsung Galaxy Tab S4 10,5

Samsung Galaxy Tab S4 10,5″ Wi-Fi SM-T830NZKAXEZ

Jak vybrat ten nejlepší tablet? Praktické rady od expertky

Možnosti, které tablety nabízejí

Tablety dnes nejsou jen o prohlížení internetu. Nabízejí širokou škálu funkcí, které se mohou hodit pro různé účely.

Při výběru tabletu je dobré vědět, na co ho budete nejčastěji používat. Hledáte něco na práci, nebo spíše na zábavu?

Tablety například mohou sloužit jako eKnihy, pracovní stanice s podporou klávesnice nebo dokonce jako herní zařízení.

Baterie

Výdrž baterie je zásadní. Nic není horšího než tablet, který Vás nechá ve štychu během důležité schůzky nebo uprostřed skvělé hry.

Při výběru se zaměřte na kapacitu baterie (mAh). V praxi ale také ověřte recenze reálných uživatelů – ne všechny baterie totiž vydrží dle specifikací.

Displej

Displej je okno do vaší digitální budoucnosti. Kvalita obrazu může být rozhodující při sledování filmů či úpravě fotek.

Výběr mezi LCD a OLED technologií může být zlomovým momentem – OLED nabízí větší kontrast a sytější barvy, ale je také dražší.

Operační systém

Některé tablety běží na iOS od Apple, další na Androidu a některé dokonce na Windows. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

iOS je intuitivní a bezpečný, ale omezený na ekosystém Apple. Android nabízí větší flexibilitu a více volně dostupných aplikací. Windows tablety ocení hlavně ti, kdo potřebují produktivitu na cestách.

Na co si dát pozor při výběru

Při výběru tabletu se zaměřte na několik klíčových faktorů, které mohou mít významný dopad na vaše zkušenosti.

Procesor a výkon

Chcete-li tablet, který zvládne více úkolů najednou, zkontrolujte specifikace procesoru. Vícejádrové procesory a dostatek RAM jsou základ.

Pro náročnější grafické aplikace a hry zvažte tablety s vyšším výkonem a kvalitní grafickou kartou.

Úložná kapacita

Stanovte si, kolik úložného prostoru budete potřebovat. Některé tablety mají možnost rozšíření pomocí microSD karet, což je značné plus.

Vždy se ovšem ujistěte, zda tablet podporuje vaši preferovanou velikost a typ karty.

Připojení

Investujte do tabletu s kvalitní Wi-Fi a možností 4G nebo 5G připojení, pokud plánujete být hodně na cestách.

Některé tablety mají také USB-C nebo HDMI porty, které mohou být velmi užitečné při propojení s jinými zařízeními.

Výhody a nevýhody tabletů

Výhody

 • Mobilita: Lehké a snadno přenosné.
 • Multifunkčnost: Od práce až po zábavu.
 • Intuitivní ovládání: Dotykové obrazovky jsou uživatelské přívětivé.

Nevýhody

 • Vyšší cena: Kvalitní tablety mohou být nákladné.
 • Omezená produktivita: Nenahrazují plně výkon stolního počítače.
 • Kratší výdrž baterie: Některé modely mohou mít omezenou výdrž baterie.

Vybírejte pečlivě a přemýšlejte dlouhodobě. Tablet je investice nejen do technologie, ale i do vašeho každodenního života.

Nejprodávanější z kategorie tablety