Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Chytré hodinky » Recenze Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860 – elegantní s širokou škálou funkcí

Recenze Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860 – elegantní s širokou škálou funkcí

Celkové hodnocení

Pro sportovní nadšence v kategorii Chytré hodinky

Samsung Galaxy Watch 4 jsou inteligentní hodinky s elegantním designem a řadou funkcí pro sportovce i zdravotně orientované uživatele. Přečtěte si naši recenzi před nákupem. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.5/10
  Design a vzhled
 • 8/10
  Funkce hodinek
 • 5/10
  Kompatibilita s telefony
 • 3/10
  Výdrž baterie

Klady

 • Elegantní design a kvalitní zpracování
 • Jasné a čitelné zobrazení
 • Personalizace vzhledu
 • Široké spektrum funkcí
 • Přesné měření zdravotních parametrů
 • Monitorování kvality spánku

Zápory

 • Problémy s kompatibilitou u jiných telefonů
 • Nedostatečná výdrž baterie

Moje zkušenost

“Samsung Galaxy Watch 4 jsou nepochybně hodinky vysoce kvalitní, s elegantním designem a širokou škálou funkcí pro sportovní nadšence i pro ty, kteří chtějí sledovat své zdravotní parametry. Nicméně, jejich krátká výdrž baterie a omezená kompatibilita s telefony mimo značku Samsung jsou nevýhody, které vyžadují váš zvážení při nákupu. Pokud jste ochotni přehlédnout tyto nevýhody, mohou se pro vás stát skvělým každodenním doplňkem.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a vzhled

Samsung Galaxy Watch 4 jsem si vybral pro svůj elegantní a moderní design. Vaší pozornosti určitě neunikne robustní zpracování a kvalitní intricnosti, které těmto chytrým hodinkám propůjčují luxusní vzhled. Jedním z jejich největších kladů je skvěle zpracovaný display, který je nejen příjemný na pohled, ale také se na něm vše zobrazuje velmi jasně a čitelně. Hodinky můžete navíc personalizovat a přizpůsobit svému stylu – stačí si vybrat vlastní design ciferníku a barvu řemínku.

Funkce hodinek

Galaxy Watch 4 se můžou pochlubit skutečně širokým spektrem funkcí. Připojíte je snadno k mobilnímu telefonu a díky integrovaným senzorům disponují poměrně přesným měřením různých zdravotních parametrů. Například vám dokáží změřit procento tělesného tuku, kosterního svalstva, počet spálených kalorií nebo monitorovat kvalitu vašeho spánku. Tyto hodinky jsou výbava, kterou ocení především sportovní nadšenci.

Na hodinkách se mi velmi líbí schopnost analyzovat fáze spánku a celkovou kvalitu spánku. Díky tomu jsem získal cenné informace, které mi pomohly zlepšit svůj noční odpočinek. Hodinky vám také umožňí synchronizovat veškerá data do mobilního telefonu, což je skvělé pro jejich jednoduché sdílení a další využití.

Hodinky disponují i senzorem Samsung BioActive, který vám nabídne v reálném čase měření krevního tlaku a EKG. Díky těmto sofistikovaným senzorům můžete získat cennou představu o svém zdravotním stavu a případně včas odhalit jakékoliv abnormality.

Kompatibilita s telefony

Nicméně mám také pár výtek. Nejpodstatnější je kompatibilita hodinek s telefonem. Pokud vlastníte telefon jiné značky než Samsung, můžete se setkat s problémy. Aktualizace a některé funkce hodinek jsou totiž k dispozici pouze pro majitele telefonů Samsung. To považuji za velkou nevýhodu, pokud hodinky plánujete využívat naplno a chcete mít k dispozici všechny jejich funkce.

Výdrž baterie

Poslední jsem si nechal nejčastěji zmíněnou nevýhodu – výdrž baterie. Přestože se jedná o skvěle vybavené hodinky, výdrž baterie je velmi krátká. Ačkoli jsem zprvu očekával výdrž alespoň na jeden den, realita je bohužel jiná. Pokud hodinky používáte naplno a využíváte všechny jejich funkce, vydrží vám pouhých pár hodin. To je obrovské minus u takto vysoce kvalitního a cenově náročného produktu.

Kde Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860 koupit?

elektroshock.cz elektroshock.cz

3438 recenzí

Do obchodu

3201 Kč

prvninakup.cz prvninakup.cz

3672 recenzí

Do obchodu

3211 Kč

trendmobil.cz trendmobil.cz

991 recenzí

Do obchodu

3280 Kč

umobil.cz umobil.cz

1615 recenzí

Do obchodu

3377 Kč

mobilprovas.cz mobilprovas.cz

7559 recenzí

Do obchodu

3381 Kč

allegro.cz allegro.cz

24229 recenzí

Do obchodu

3390 Kč

expert.cz expert.cz

17384 recenzí

Do obchodu

3390 Kč

k24.cz k24.cz

19700 recenzí

Do obchodu

3453 Kč

softcom-cz-eshop-default.asp softcom-cz-eshop-default.asp

9068 recenzí

Do obchodu

3488 Kč

alza.cz alza.cz

244123 recenzí

Do obchodu

3490 Kč

datart.cz datart.cz

86795 recenzí

Do obchodu

3490 Kč

electroworld.cz electroworld.cz

83191 recenzí

Do obchodu

3490 Kč

samsung-com.cz samsung-com.cz

2385 recenzí

Do obchodu

3490 Kč

xm.cz xm.cz

8891 recenzí

Do obchodu

3503 Kč

cesky-mobil.cz cesky-mobil.cz

4487 recenzí

Do obchodu

3568 Kč

mobilplus.cz mobilplus.cz

1720 recenzí

Do obchodu

3571 Kč

mironet.cz mironet.cz

61225 recenzí

Do obchodu

3590 Kč

bscom.cz bscom.cz

6164 recenzí

Do obchodu

3726 Kč

eberry.cz eberry.cz

16100 recenzí

Do obchodu

3740 Kč

euroking.cz euroking.cz

6702 recenzí

Do obchodu

3887 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Zatím mám druhý den a jsem spokojen. Vybíral jsem specificky pro větší množství funkcí a lepší přesnost senzorů než moje tři roky staré hodinky. Nastavení bylo jednoduché a každý problém byl řešitelný restartem(hodinky byly při nastavování zmatené z angličtiny s oblastí česká republika). Funkce měření tlaku a EKG jsou možné buď pokud máte Samsung telefon a nebo s ne úplně původní verzí aplikace která dovolí instalaci na jinou značku. Proto jsem je nezkoušel.Celkově jsou velmi kvalitně stavěné a obal je poměrně minimalistický. Díky bezkontaktnímu nabíjení přes indukční placičku se nemusí člověk otravovat s neustálým číštěním kontaktů.Samotné hodinky jsou poměrně otevřené na úpravy po softwaru a zároveň dost „blbuvzdorné“ aby se jen tak nedalo něco zkazit. Samotný Play store nabízí dost oficiálních aplikací které by normálnímu člověku měly stačit. Trochu větší zapálenci si zablbnou i s instalací přes ADB(viz plus „Rozběhnou DOOM“).Základní ciferník je docela promyšlený z pohledu rychlého určení času. Velké číslo určující hodiny přes celou obrazovku s ručičkami, které jsou standartní hodiny. Stačí si přečíst číslo a podívat se na minutovou ručičku. Nemusíte se starat o odhad co je za hodinu podle nepřesného umístění hodinové ručičky, které je i na normálních mechanických hodinkách. Jediná nevýhoda čísla na ciferníku je jeho abstraktní stylizace kterou si lidé neuvědomí a berou to jako čmáranici.Poprvé vidím u hodinek otočení displeje podle náklonu ruky. Umožní to ukázat obsah druhému člověku bez bolestivého otočení rukou a nebo přečíst čas v poloze, kdy by hodinky byly vidět pod 90° úhlem.K tomu mínusu „smrdí“. Vypadá sice jako ironický ale je poměrně seriózní. Čekal bych od Samsung produktu za 6k+ korun, že nebude cítit jako spálený zdroj. Snad brzy pach zmizí.

Ověřený zákazník

Nemůžu tento produkt doporučit nikomu, kdo nemá Samsung telefon. Hodinky absolutně neposlouchají, mají omezené funkce a nemožnost aktualizovat skrze proprietární aplikaci jen proto, že to není Samsung telefon je opravdu tak nechutné gesto, že se to Samsungu nedá odpustit.Nesnáším tady ty hlouposti co se aktuálně výrobci rozhodli dělat, že mají exkluzivní funkce pro vlastní produkty. Nesmyslné SW zamykání funkcí by mělo být trestné. Zaplatím plnou cenu za produkt, ale dostanu jen 60-70% jeho funkcí? To jako vážně?

Ověřený zákazník

Dobré zpracování, přijatelná hmotnost a elegantní velikost pro tak akorát pro dámy. Výdrž hodinek při zapnutí většiny funkci max. 1 den. Super věc, která konečně dorazila je G-pay v hodinkách. Jinak spoustu zdravotních funkcí, které oceníte při sportování. Ovládání přes virtuální lunetu není tak skvělé jako u Classic verze, chce si to zvyknout. Jednoduchá výměna pásku, lze použít pásky ze standardních hodinek pro nošení hodinek na různé příležitosti. Odpovídající hodnota za utracené peníze.

Ověřený zákazník

Vzhled dobrý, ale ostatní je samšunt tragédie. Bluetooth připojení hodinky ztratí při vzdálenosti cca 5m přes jednu stěnu 30cm silnou, neustále se odpojují a připojují – testovány 2ks hodinek se samšuntem telefonem i s telefonem Alcatel. Uspořádání ikon je chaotický bordel, jak u pouťového zboží. Ty hodinky nemají cenu ani 500kč, možná tak jen na hraní dětem. Vrátil jsem to. Tady se samšunt zase vyznamenal. Podotýkám, že výše uvedený problém se týká jak stavu před aktualizací, tak stavu po aktualizaci i opětovného resetu a nového spárování i instalace i aktualizace. Prostě hnojník produkt. Tic watch se mi ve stejném prostředí neodpojí přes tři stěny a jeden strop, takže tady je vidět hnusná kvalita samšuntu. Nedoporučuji vůbec kupovat.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860?

Kupte, pokud…

Chcete chytré hodinky s mnoha funkcemi

Samsung Galaxy Watch 4 nabízí široké spektrum funkcí, včetně měření tělesného tuku, sledování spánku a monitorování srdeční frekvence.

Dáváte přednost personalizaci

Hodinky lze přizpůsobit dle vašeho vlastního stylu – můžete si vybrat různé designy ciferníku a barvu řemínku.

Ceníte si kvalitního zpracování a designu

Design hodinek je elegantní a moderní s robustním zpracováním. Displej je příjemný na pohled a zobrazuje vše velmi jasně a čitelně.

Nekupujte, pokud…

Vlastníte telefon jiné značky než Samsung

Inkompabilita hodinek s telefony jiné značky než Samsung je jedním z hlavních nedostatků. Hodinky mají některé funkce a možnosti aktualizace k dispozici pouze pro majitele telefonů Samsung.

Potřebujete hodinky s dlouhou výdrží baterie

Výdrž baterie je jednou z největších slabin těchto hodinek. Při naplno využívání jejich funkcí vydrží několik hodin.

Hledáte ekonomický produkt

Samsung Galaxy Watch 4 jsou cenově vyšší. Pokud hledáte ekonomičtější variantu, měli byste zvážit jiné možnosti.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je možné naplno využít všechny funkce hodinek i s jiným telefonem než Samsung?
Ne, aktualizace a některé funkce hodinek jsou dostupné pouze pro majitele telefonů Samsung.
Jak dlouho vydrží baterie při plném využití všech funkcí?
Pokud hodinky používáte naplno a využíváte všechny jejich funkce, vydrží vám pouhých pár hodin.
Je možné personalizovat vzhled hodinek?
Ano, si můžete vybrat vlastní design ciferníku a barvu řemínku podle svých preferencí.
Jaké zdravotní informace mi hodinky poskytnou?
Hodinky vám poskytnou data o procentu tělesného tuku, kosterním svalstvu, počtu spálených kalorií, mohou monitorovat kvalitu vašeho spánku a také nabízí v reálném čase měření krevního tlaku a EKG.
Mají hodinky nějaké speciální funkce pro sportovce?
Ano, hodinky disponují širokým spektrem funkcí určených pro sportovce, například precizní měření různých zdravotních parametrů během fyzické aktivity.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860
Typ produktu: Chytré hodinky
Výrobce: Samsung
Určení: unisex
Typ displeje: Super AMOLED
Velikost pouzdra: 40 mm
Úhlopříčka displeje: 1.2 palce
Frekvence procesoru: 1.18 GHz
Velikost uložiště: 16 GB
Hmotnost: 25.9 g
NFC: ano
Hybridní hodinky: ne
Produktová řada: Samsung Galaxy Watch 4
Slot pro SIM: ne
eSIM: ne
Voděodolnost a prachuvzdornost: ano
GPS: ano
GLONASS: ano
Gyroskop: ano
Akcelerometr: ano
Snímač tepové frekvence: ano
Vestavěný mikrofon: ano
Snímač okolního osvětlení: ano
Zabudovaný reproduktor: ano
Výškoměr: ne
Budík a připomínky: ano
Barometr: ano
Krokoměr: ano

Fotogalerie

Zkoumání Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Hodnocení: Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Úvaha o Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Kritika Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Test: Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Shrnutí: Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Verdikt: Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Komentáře k Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Zkušenost s Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Pozorování Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Samsung Galaxy Watch 4 40mm SM-R860

Klíčové aspekty při výběru chytrých hodinek

Každý, kdo má zájem se ponořit do světa chytrých hodinek, se musí vyrovnat s pestrým výběrem produktů. Panuje několik kritérií, které rozhodují o kvalitě a vhodnosti vámi vybraných hodinek. Níže se podíváme na ty nejdůležitější.

Funkce hodinek

Při výběru chytrých hodinek naskočí nejprve otázka, co od nich vlastně očekáváte. Někdo potřebuje monitorovat svou fyzickou aktivitu, ostatní zase ocení stylový kousek s notifikačními funkcemi. Některé modely si poradí s obojím, ale znamená to kompromisy, třeba menší výdrž baterie.

Hledáte-li hodinky pro sport, zaměřte se na ty s GPS, měřením tepové frekvence a dalšími sportovními funkcemi. Chcete-li prostě jen elegantní doplněk na ruku, který vás upozorní na příchozí zprávy, věnujte pozornost kvalitě zpracování a designu.

Kompatibilita s telefonem

Další klíčový faktor při výběru chytrých hodinek je jejich kompatibilita s vaším telefonem. Ne všechny hodinky budou perfektně komunikovat s vaším Androidem či iPhonem. Například Apple Watch jsou výhradně pro majitele iPhonu, zatímco hodinky se systémem Wear OS od Googlu jsou šité na míru Androidu, ale s omezenými funkcemi fungují i s iPhonem.

Výdrž baterie a nabíjení

Jedním z faktorů, které mohou být rozhodující při výběru, je výdrž baterie. Nošení hodinek, které vyžadují denní dobíjení, se může časem ukázat jako nepohodlné. Některé modely dokážou vydržet až několik dní, jiné méně než 24 hodin. Důležité je také zvážit, jaký typ nabíjení hodinky podporují. Zatímco některé modely vyžadují speciální nabíjecí stanici, jiné mohou být nabíjeny přímo pomocí USB.

Závěrem bych vám rád připomněl, že nejdůležitější je vždy vaše osobní preference. Bez ohledu na to, kolik atraktivních funkcí hodinky nabízí, měli byste se především cítit pohodlně při jejich nošení a využití, aby skutečně obohatily váš každodenní život.

Nejprodávanější z kategorie chytré hodinky