Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Chytré hodinky » Recenze Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925 – elegantní design a bohaté funkce pro zdraví

Recenze Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925 – elegantní design a bohaté funkce pro zdraví

Celkové hodnocení

93 %

Elegantní a funkční v kategorii Chytré hodinky

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925 jsou stylové chytré hodinky s elegantním designem a pokročilými funkcemi pro sledování zdraví a sportovních aktivit. Přečtěte si naši recenzi!.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Design
 • 7/10
  Baterie
 • 8/10
  Funkce
 • 9/10
  Konstrukce
 • 9/10
  Podpora
 • 6/10
  Přesnost

Klady

 • Elegantní design
 • Titanový rám a safírové sklíčko
 • Nádherně čitelný displej
 • Pohodlný magnetický řemínek
 • Dlouhá výdrž baterie při běžném používání
 • Rychlá synchronizace s telefonem
 • Svižný Google Assistant
 • Pravidelné aktualizace od výrobce
 • Detailní monitoring srdce a kardiovaskulárního systému
 • Vylepšený monitoring spánku

Zápory

 • Absence fyzické otočné lunety
 • Rychlé vybíjení při plném vytížení
 • Nepřesné měření krevního tlaku

Moje zkušenost

“Galaxy Watch5 Pro považuji za hodinky s elegantním designem a bohatou nabídkou funkcí pro sledování zdraví a sportovních aktivit. Přestože mě zklamala absence fyzické otočné lunety a občasné nepřesnosti v měření krevního tlaku, oceňuji rychlou synchronizaci s telefonem, kvalitní displej a podporu výrobce v podobě pravidelných aktualizací. Výdrž baterie by mohla být lepší, ale rychlé nabíjení tento nedostatek částečně kompenzuje. Celkově jsou hodinky vhodné pro ty, kteří hledají kombinaci elegance a technologických funkcí.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a zpracování

Galaxy Watch5 Pro mě na první pohled zaujaly svým elegantním designem. Titanový rám a safírové sklíčko dodávají hodinkám luxusní vzhled, který se hodí jak na sport, tak i do společnosti. Displej je nádherně čitelný za všech podmínek, což je velké plus.

Co mě ale trochu zklamalo, je absence fyzické otočné lunety. Přestože jsem si na to časem zvykla, považuji to za krok zpět. Na druhou stranu, magnetický, skládací řemínek je velmi dobře vyřešený a pohodlný.

Výdrž baterie

Výdrž baterie je pro mě důležitým faktorem. Při mém běžném používání (bez GPS) vydrží hodinky dva dny, což je slušné. Ovšem při plném vytížení, jako je sledování GPS nebo LTE, se baterie rychle vybíjí a vydrží maximálně jeden den. To může být pro někoho omezující.

Na druhou stranu, hodinky se rychle nabíjejí, takže pokud máte možnost je během dne dobít, není to zas takový problém.

Funkce a výkon

Hodinky jsou nabité funkcemi, které ocení každý sportovec i tech nadšenec. Sledování více než 90 sportovních aktivit, měření EKG, srdečního tepu a dokonce i krevního tlaku. Musím ale přiznat, že měření krevního tlaku není vždy přesné. I po několika kalibracích se hodnoty liší od těch naměřených zdravotnickými přístroji.

Synchronizace s telefonem (Samsung) je bezproblémová a rychlá. Google Assistant funguje svižně, což je velké plus oproti jiným značkám, se kterými jsem měla zkušenost. Wear OS je intuitivní a nabízí širokou škálu aplikací, což je skvělé.

Co mě ale opravdu potěšilo, je podpora výrobce. Samsung se o své produkty stará a pravidelně vydává aktualizace, což udržuje hodinky v kondici a přidává nové funkce.

Zdravotní funkce a monitoring

Galaxy Watch5 Pro nabízí detailní monitoring srdce a kardiovaskulárního systému. Senzor pro měření EKG a optický senzor srdečního tepu fungují spolehlivě. Bioaktivní senzor 3 v 1 měří také krevní tlak, což je užitečné, ale jak jsem zmínila, ne vždy přesné.

Hodinky také disponují senzorem bioelektrické impedanční analýzy, který poskytuje cenné údaje o složení těla. To je skvělá funkce pro ty, kteří chtějí sledovat svou kondici a tělesné změny.

Monitoring spánku je vylepšený a nabízí detailní pohled na jednotlivé fáze spánku. Pomáhá mi to vytvářet zdravější spánkové návyky, což je pro mě velký přínos.

Závěrem

Galaxy Watch5 Pro jsou skvělé hodinky s mnoha užitečnými funkcemi a elegantním designem. Mají své nedostatky, ale celkově jsem s nimi velmi spokojená. Pokud hledáte chytré hodinky s důrazem na zdraví a sportovní aktivity, rozhodně stojí za zvážení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Skvělé hodinky. Měl jsem garminy, ale tyto podporují esim.

Ověřený zákazník

Jsem zklamán se dvěma náležitostmi: 1. Krátká výdrž baterie. Max. 2 dny a něco, při úsporném režimu.2. Neobjektivní měření krevního tlaku. I po několika kalibracích, vždy ukazuje tlak jen o něco málo rozdílný (v jednotkách) s tím, jaká byla hodnota u kalibrace. A naprosto rozdílný tlak v porovnání se zdravotnickými měřidly a měřidly u lékaře. Tyto hodinky jsem kupoval právě z důvodu měření krevního tlaku, jelikož jiné (značkové) hodinky tuto funkci nemají.

Ověřený zákazník

Popravdě můj začátek s Galaxy Watch 5 PRO nebyl úplně růžový. Nejdříve jsem měl objednány verzi s LTE za dobrou cenu od istage.cz. Když jsem zásilku rozbalil, tak bylo zřetelné, že to nebudou úplně nové hodinky. Trošku zaprášené, trošku zamatlané, na řemínku byla vytlačena pozice sponky předchozího majitele a nikde žádný ochranný obal jak to u nových zařízení bývá. Co je ale zarážející…krabička měla neporušenou pečet od Samsungu!!! To bych ještě asi zkousnul, byť jsem kupoval nové zařízení. Nejhorší na tom bylo ale to, že hodinky byly blokovány na konkrétní účet, takže se mi je nepodařilo ani spárovat s telefonem. Nastavení vždy skončilo s požadavkem na odemčení. Třikrát jsem zkoušel tvrdý factory reset přes recovery menu a stejně nic nepomohlo. Někdo si je nejspíš vyzkoušel, vrátil, ale z účtu už neodpároval. Na druhou stranu dobrá zpráva, že pokud si hodinky zablokujete, tak v případě ztráty/krádeže jsou nálezci/zloději k ničemu. Můžete je odblokovat pouze PINem, gestem, anebo za pomocí Google účtu se kterým jste je měli spárovaný. Hodinky jsem tedy okamžitě vrátil a koupil z jiného eshopu, ale vzhledem k cenám už bohužel verzi bez LTE. Tentokrát už bylo vidět, že hodinky mají ochranné obaly jako by to člověk od nových a prémiových hodinek čekal. Prodejci bych tuto situaci asi úplně za vinu nedával, spíš jeho dodavatel tahá ty hodinky buhví odkud, anebo se Samsung prostě vykašlal vrácené hodinky jakkoliv vyčistit a to jak fyzicky, tak softwarově a vrátil je tak do prodeje, to už se nedozvím. Škoda, že mi prodejce nenabídl zaslání nových hodinek, na druhou stranu okamžitě vrátil peníze po obdržení vratky.

Ověřený zákazník

zatím nemám vyzkoušeno

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925?

Kupte, pokud…

Hledáte elegantní a odolné chytré hodinky

Titanový rám a safírové sklíčko dodávají hodinkám luxusní vzhled a vysokou odolnost, což je ideální pro sport i společenské události.

Potřebujete spolehlivého osobního trenéra

Hodinky nabízejí sledování více než 90 sportovních aktivit, měření EKG, srdečního tepu a krevního tlaku, což vám poskytne detailní přehled o vaší kondici.

Chcete hodinky s dlouhou softwarovou podporou

Samsung pravidelně vydává aktualizace a nové funkce, což udržuje hodinky v kondici a zajišťuje dlouhodobou podporu.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete dlouhou výdrž baterie při plném vytížení

Při plném využití funkcí jako GPS a LTE se baterie rychle vybíjí a vydrží maximálně jeden den.

Očekáváte přesné měření krevního tlaku

Měření krevního tlaku není vždy přesné a může se lišit od hodnot naměřených zdravotnickými přístroji.

Máte omezený rozpočet

Galaxy Watch5 Pro jsou drahé, zejména při zahájení prodeje. Pokud si počkáte na novou řadu, cena může být přijatelnější.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak přesné je měření krevního tlaku na Galaxy Watch5 Pro?
Měření krevního tlaku na Galaxy Watch5 Pro není vždy přesné. I po několika kalibracích se hodnoty mohou lišit od těch naměřených zdravotnickými přístroji. Doporučuji používat tuto funkci spíše jako orientační.
Jaká je výdrž baterie při plném zatížení?
Při plném zatížení, jako je sledování GPS nebo LTE, vydrží baterie maximálně jeden den. Pokud hodinky používáte na běžné funkce bez GPS, mohou vydržet až dva dny.
Jak funguje synchronizace s telefonem?
Synchronizace s telefonem, zejména s Samsung zařízeními, je rychlá a bezproblémová. Hodinky se snadno propojí a můžete využívat všechny funkce, které Wear OS nabízí.
Jaké sportovní aktivity hodinky dokážou sledovat?
Galaxy Watch5 Pro dokážou automaticky rozpoznat a zaznamenat více než 90 sportovních aktivit. To zahrnuje běh, cyklistiku, plavání a mnoho dalších.
Je možné hodinky používat bez propojení s telefonem?
Ano, díky zabudovanému LTE připojení mohou hodinky fungovat zcela samostatně. Můžete přijímat hovory, posílat zprávy a používat aplikace bez nutnosti mít telefon u sebe.
Jaké jsou možnosti bezkontaktního placení?
Galaxy Watch5 Pro podporují bezkontaktní placení přes NFC. Můžete jednoduše přidat svou platební kartu a platit přímo hodinkami.
Jaké jsou hlavní zdravotní funkce hodinek?
Hodinky nabízejí měření EKG, srdečního tepu, krevního tlaku a bioelektrické impedanční analýzy. Tyto funkce vám poskytnou detailní údaje o vašem zdraví a kondici.

Parametry

Název produktu: Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925
Typ produktu: Chytré hodinky
Výrobce: Samsung
Určení: unisex
Typ displeje: Super AMOLED
Velikost pouzdra: 45 mm
Úhlopříčka displeje: 1.36 palce
Frekvence procesoru: 1.18 GHz
Velikost uložiště: 16 GB
Hmotnost: 46.5 g
NFC: ano
Hybridní hodinky: ne
Produktová řada: Samsung Galaxy Watch 5
Slot pro SIM: ne
eSIM: ano
Voděodolnost a prachuvzdornost: ano

Fotogalerie

Poznámky k Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Podívejte se na Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Test: Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Průzkum Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Zkoumání Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Hodnocení: Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Ostestováno: Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Testování Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Analýza Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Hodnocení Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm LTE SM-R925

Jak vybrat ty správné chytré hodinky: Rady od expertky

Možnosti a funkce chytrých hodinek

Chytré hodinky mohou nabídnout řadu funkcí, které zpříjemní každodenní život. Očekávání? Hovory, zprávy, notifikace, ale i sledování zdraví a pohybu.

Pokud jste fitness nadšenec, hledáte monitor srdečního tepu, GPS pro běh nebo sledování spánku. Pro business jsou prioritou notifikace, integrace s kalendářem a dlouhá výdrž baterie.

Konektivita a operační systém

Chytré hodinky vidíte jako prodloužení svého telefonu. Věnujte proto pozornost kompatibilitě. Majitelé iPhone by měli sáhnout po hodinkách s iOS, zatímco uživatelé Androidu preferují Wear OS.

Bluetooth, Wi-Fi a někdy i LTE. Ujistěte se, kolik možností připojení potřebujete. LTE modely umožňují nezávislou práci bez nutnosti telefonu.

Výhody a nevýhody chytrých hodinek

Výhod je celá řada: Umožňují vzdálené ovládání telefonu, sledování zdraví nebo úsporu času díky notifikacím. U zdravotních funkcí, jako je EKG nebo sledování hladiny kyslíku v krvi, hrají prim nové technologie.

Nevýhody? Výdrž baterie. U kompletně nabitých hodinek může výdrž kolísat od jednoho dne až po týden. Další nevýhodou může být velikost hodinek a pohodlí při nošení, což záleží na osobních preferencích.

Klíčové faktory při výběru

Design a displej

Je důležité si chytré hodinky vyzkoušet. Pořád se budou lišit v hmotnosti, velikosti i tvaru, takže stojí za to přijít do obchodu a vyzkoušet několik modelů naživo.

AMOLED nebo LCD displej? AMOLED nabízí živější barvy a lepší čitelnost na slunci, LCD je zase energeticky úspornější. Každý má své preference.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je klíčová. Zjistěte si, jaký druh používáte hodinky nejčastěji. Pokud chcete hodinky používat intenzivně (sport, GPS, měření výkonu), hledejte modely s větší kapacitou baterie nebo s možností úsporného režimu.

Rychlost nabíjení je další faktor. Některé modely se nabijí za hodinku, jiné potřebují celou noc. Vyberte si podle svých potřeb.

Speciální funkce a aplikace

Bez ohledu na to, zda upřednostňujete fitness funkce nebo notifikace, zkontrolujte dostupnost a rozmanitost aplikací. Některé hodinky umožňují instalaci třetích stran, což může výrazně rozšířit jejich možnosti.

Water-resistance je funkce, kterou oceníte nejen při sportu. Jestli plánujete chodit s hodinkami do bazénu nebo je nosit při deštivých dnů, investujte do modelu s vyšší voděodolností.

 • GPS a sledování aktivity: Nezbytné pro sportovce a dobrodruhy.
 • Notifikace a hovory: Výhodu nejen pro manažery.
 • Zdravotní monitorování: Od sledování srdce až po analýzu spánku.

Vybavit si chytré hodinky znamená být informovaný a vědět, co přesně potřebujete. Takže vezměte v úvahu výše uvedené rady a najděte si ten svůj ideální model.

Nejprodávanější z kategorie chytré hodinky