Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Monitory » Recenze Samsung Odyssey G8 S34BG850 – skvělá volba pro profesionální hráče

Recenze Samsung Odyssey G8 S34BG850 – skvělá volba pro profesionální hráče

Celkové hodnocení

Pro profesionály v kategorii Monitory

Nový monitor Samsung Odyssey G8 S34BG850 je ideální pro profesionální hráče, grafické editory a filmové nadšence. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.5/10
  Design
 • 9.7/10
  Displej
 • 9.0/10
  Ovládání
 • 8.0/10
  Kompatibilita
 • 10/10
  Výkon

Klady

 • Elegantní a minimalistický design
 • Ultraširokoúhlý formát
 • Vynikající kvalita obrazu
 • Skvělá obnovovací frekvence a doba odezvy
 • Tichý provoz
 • Funkce Smart

Zápory

 • Problémy s detekcí vstupů
 • Některé aplikace nepodporují širokoúhlé zobrazení
 • Objemný napájecí adaptér

Moje zkušenost

“Podle mého názoru je tento monitor Samsung dobrá volba pro profesionální hráče, editory grafiky nebo filmové nadšence. Přes své drobné nedostatky nabízí vysoký standard kvality obrazu, skvělou frekvencí obnovování a elegantní design. Pokud si ceníte těchto aspektů a nevadí vám občasné drobné obtíže s nastavením nebo práci se smart funkcí, je to vhodný produkt pro vás. ”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a design

Při prvním pohledu na tento monitor jsem byl zaujat jeho elegantním a minimalistickým designem. Nic na něm nepůsobilo levně nebo plastově, což jsem občas zaznamenal u jiných značek. Navíc jeho ultraširokoúhlý formát s poměrem stran 21:9 představoval slib, že se při hraní her dostanu o krok dále a zažiji naprosto nový zážitek.

Výkon a zážitek z hraní

Kvalita obrazu je fantastická. Barvy jsou podány věrně a plynulost obrazu při hraní her je díky obnovovací frekvenci 175Hz a době odezvy 0.1 ms skvělá. Hrál jsem hry jako RDR2 a Cyberpunk 2077 a byl jsem doslova ohromen perfektně podanými scenériemi, které působily mnohem reálněji než na mé předchozí obrazovce.

Velmi oceňuji také to, že monitor pracuje naprosto tichě. U jiných modelů se mi stávalo, že generovaly nepříjemný hluk, ale u tohoto modelu Samsungu je ticho naprosté.

Používání a ovládání

Ovládání monitoru je jednoduché a pohodlné. Měl jsem možnost využít i funkci Smart, která mi umožnila používat monitor jako televizi. To se mi líbilo a zdá se mi, že je to výhodná funkce pro ty, kdo nechtějí mít v pokoji zbytečně mnoho zařízení.

Nevýhody

Samozřejmě jsem narazil i na pár problémů. Prvním byla detekce vstupů při připojeném notebooku, která nebyla ideální. Když jsem například chtěl přepnout ze stolního PC na notebook, monitor nevždy detekoval signál správně. To se mi několikrát stalo a vždy to znamenalo zkoušení různých možností a resetování počítače.

Další nevýhoda spočívala v tom, že některé aplikace ve „smart TV“ nepodporovaly širokoúhlé zobrazení, takže zobrazovaly pouze část obrazovky. To mě trochu zklamalo.

Poslední věcí, která mi trochu znepříjemnila používání, byl objemný napájecí adaptér. Nebyl sice příliš velký, aby byl nepřenositelný, ale při delším cestování by to mohlo být nepohodlné.

Závěr

Shrnu-li tedy mé dojmy, tak monitor Samsung představuje kvalitní produkt s mnoha přednostmi a několika nevýhodami. Popravdě, většina z těchto nevýhod se dá při troše trpělivosti a zkušeností napravit nebo alespoň minimalizovat, ale přesto mě trochu zklamaly. Jeho hlavní přednosti – vynikající kvalita obrazu, skvělý design a vysoká frekvence obnovovacích snímků – jsou ale natolik silné, že převažují nad těmito drobnými nedostatky.

Kde Samsung Odyssey G8 S34BG850 koupit?

k24.cz k24.cz

19701 recenzí

Do obchodu

22660 Kč

huramobil.cz huramobil.cz

11048 recenzí

Do obchodu

22889 Kč

mironet.cz mironet.cz

61234 recenzí

Do obchodu

23069 Kč

alza.cz alza.cz

244193 recenzí

Do obchodu

23121 Kč

ab-com.cz ab-com.cz

6113 recenzí

Do obchodu

23122 Kč

senetic.cz senetic.cz

N/A recenzí

Do obchodu

23368 Kč

suntech.cz suntech.cz

11271 recenzí

Do obchodu

24739 Kč

tsbohemia.cz tsbohemia.cz

52830 recenzí

Do obchodu

24990 Kč

itex24.cz itex24.cz

2496 recenzí

Do obchodu

25365 Kč

datart.cz datart.cz

86802 recenzí

Do obchodu

25690 Kč

samsung-com.cz samsung-com.cz

2385 recenzí

Do obchodu

25690 Kč

planeo.cz planeo.cz

10200 recenzí

Do obchodu

25990 Kč

svetpocitacu.cz svetpocitacu.cz

1901 recenzí

Do obchodu

26280 Kč

patro.cz patro.cz

18974 recenzí

Do obchodu

26489 Kč

bscom.cz bscom.cz

6164 recenzí

Do obchodu

26489 Kč

exasoft.cz exasoft.cz

39375 recenzí

Do obchodu

27295 Kč

pekro.cz pekro.cz

3409 recenzí

Do obchodu

27335 Kč

eberry.cz eberry.cz

16102 recenzí

Do obchodu

27399 Kč

softcom-cz-eshop-default.asp softcom-cz-eshop-default.asp

9068 recenzí

Do obchodu

27517 Kč

vmshop.cz vmshop.cz

1760 recenzí

Do obchodu

27614 Kč

veashop.cz veashop.cz

38 recenzí

Do obchodu

27815 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Je to cutting edge produkt. Nic lepsiho nesezenete k PC hrani. Obraz je ostry a barvy jsou lepsi nez v realnem svete. Cerna je skutecne cerna kontrasty dechberouci. Bohuzel monitor ma i sve nevyhody – pokud kupujete uplnou novinku na trhu, reseni problemu muze byt obtiznejsi kvuli absenci zkusenosti jinych uzivatelu. HDR10+ funguje priserne spatne nad 120hz – prilisne presyceni barev- oversaturation. Proste…out of the box ten monitor nemusi hned fungovat tak jak by jste cekali od monitoru za 35 000, pokud vam nevadi ze budete cele hodiny nastavovat ruzna udelatka za cenu nejlepsi podivane ve hrach tak je tohle monitor pro Vas.

Ověřený zákazník

Naprosto přemolový monitor, který jakémukoliv zobrazení dodá nový rozměr. Doporučuji, už jen kvůli opravdové černé, sytým barvám, a vysoké obnovovací frekvenci. Původně jsem měl spoustu obav, dle nastudovaných recenzí, ale jsou to opravdu malichernosti. Zainvestujte tedy co nejdříve, protože tohle musíte vidět. Konečně je konec tragickým TN/VA/IPS panelům. Tohle je budoucnost. A tohle chcete mít.

Ověřený zákazník

Monitor jsem kupoval jako výměnu za svůj kvalitní 4K monitor ze dvou důvodů. Jednak pro děti na hry, jednak pro mě na kancelářské aplikace, kde je výhoda velká plocha pro dvě okna vedle sebe a pro připojení notebooku přes USB. Pro standardní hry je zde vylepšení pouze širší obrazovka, jinak barvy a odezva jsou v podstatě identické jako můj 3 roky starý ale kvalitní 4K monitor. V tomto směru pozoruji tedy jedinou výhodu širší plochy.Co se týče použití pro připojení notebooku přes USB-C a střídání vstupů, tady je to tragedie. Hlavní problém je s opětovnou detekcí stolního PC. Notebook se automaticky připojí v tom není problém. Pokud však během doby práce na notebooku přejde stolní PC do úsporného režimu, tak pokud chcete zpět přepnout na PC jste v hajzlu. U předchozího monitoru jsem manuálně přepnul vstup, stačilo zahýbat myší a vše jelo jak po másle. Tady nezmůžete nic. Automatická detekce nefunguje a při ručním přepnutí ukazuje ikona, že na PC vstupu není žádný signál. Můžete to zkusit přepínat 10x a nic. Nezbývá než tvrdý reset počítače, což je dost nepříjemné. Když se pak snažíte pohybovat v menu zjistíte, jak blbě je udělané, protože je zde kladen důraz na televizní aplikace a práce s nastavením je tedy dle samsungu až někde v pozadí. Nepomůže vám ani dálkový ovladač, který místo důležitých tlačítek má jen odkazy na komerční platformy. Tady asi samsung z toho rýžuje dost peněz, protože to vnucuje (ale i ostatní, třeba LG) všem.Napsal jsem na samsung helpdesk s popisem problému, abych pomohl k vylepšení firmwaru, dostala se mi ale jen obecná formulace jak pro debila, co všechno mám udělat, aby to šlo (což už jsem samozřejmě měl dávno za sebou). Žádná snaha ze strany samsungu o feedback ke zlepšení firmwaru.Suma sumárum. Pokud chcete vyhodit spoustu peněz za sice pěkný a dobrý monitor na hry a budete používat jen jedno PC a monitor, proč ne. Pokud ale budete chtít pracovat i s připojováním notebooku přes USB-C, je to jak říkají američané „bolest v prdeli“.

Ověřený zákazník

Monitor využívám primárně pro zobrazování 10bitových obrazových dat a vizualizací, díky kontrastu a rychlosti je ohromnou pomocí proti dosavadním IPS a VA řešením. Není podle mého názoru vhodný pro statický desktop (obavy z OLED burn-in) – na to mám jiný monitor, tento je pouze jako vizualizační pro fullscreen projekce. Na to je nenahraditelný. V porovnání s klasickým LCD monitorem netrpí v podstatě žádnými jejich neduhy – „mazání“ obrazu při animaci, problémy s overdrive, nízký kontrast apod. Vše je maximálně zřetelné, čisté a plynulé.Používám ho přes den v celkem jasně osvícené místnosti a antireflexní vrstva odvádí svou práci na jedničku. Pouze u naprosto černého obrazu je odraz trochu patrný, jakmile zobrazuje cokoliv světlejšího, není již znát (na rozdíl od jiných dříve zvažovaných řešení – např. OLED TV). Matná vrstva by pro toto použití asi byla lepší, ale i tato varianta je použitelná.Vyzkoušel jsem ho i na filmy a hry, na to je asi přímo navržen, takže k tomu nemám žádnou výhradu. Pro běžného „hráče“ jde asi o jeden z nejlepších produktů na trhu.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Samsung Odyssey G8 S34BG850?

Kupte, pokud…

Hledáte vynikající zážitek z hraní her

Díky ultraširokoúhlému formátu, obrovské obnovovací frekvenci a minimální době odezvy nabízí tento monitor výjimečný herní zážitek.

Oceňujete skvělý design

Monitor má elegantní a minimalistický design, který se snadno hodí do jakéhokoli typu interiéru.

Potřebujete výkonný monitor s chytrými funkcemi

Tento monitor je vybaven pokročilými funkcemi, včetně funkce Smart, která umožňuje používat monitor jako televizi.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete spolehlivou detekci vstupů

Monitor může mít problémy s detekcí signálu při přepínání mezi různými zařízeními.

Chcete využít plný potenciál širokoúhlého zobrazení se všemi aplikacemi

Některé aplikace ve funkci „smart TV“ nepodporují širokoúhlé zobrazení.

Nemáte místo pro objemný napájecí adaptér

Napájecí adaptér tohoto monitoru je poměrně velký, což může být pro některé uživatele nepohodlné.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je tento monitor vhodný pro hraní her?
Ano, tento monitor je určený pro hraní her. Jeho ultraširokoúhlý formát a vysoká obnovovací frekvence zaručují plynulý a realistický zážitek z hraní.
Může se tento monitor používat jako televize?
Ano, tento monitor má funkci Smart, která umožňuje jeho použití jako televize.
Jaké jsou jeho rozměry?
Rozměry tohoto monitoru jsou 813.6 x 522.3 x 192.8 mm s podstavcem a 813.6 x 363.5 x 128.1 mm bez podstavce.
Jaké je rozlišení monitoru?
Rozlišení monitoru je 3,440 x 1,440.
Jaké jsou hlavní výhody tohoto monitoru?
Hlavními výhodami tohoto monitoru jsou jeho kvalita obrazu, plynulost obrazu při hraní her díky vysoké obnovovací frekvenci a skvělý design.
Jaké jsou hlavní nevýhody tohoto monitoru?
Hlavními nevýhodami tohoto monitoru jsou problémy s detekcí vstupů při připojeném notebooku, některé aplikace ve „smart TV“ nepodporují širokoúhlé zobrazení a objemný napájecí adaptér.

Parametry

Název produktu: Samsung Odyssey G8 S34BG850
Typ produktu: Monitory
Výrobce: Samsung
Úhlopříčka displeje: 34 “
Rozlišení obrazovky: 3440 x 1440 px
Úhlopříčka v cm: 86.36 cm
Integrované reproduktory: ano
Vestavěný TV tuner: ne
Doba odezvy: 0.1 ms
Spotřeba energie: 50 W
Energetická třída: G
Spotřeba energie při vysokém dynamickém rozsahu (HDR) na 1000 h: 64 kWh
Spotřeba energie při standardním dynamickém rozsahu (SDR) na 1000 h: 50 kWh
Poměr stran: 21 : 9
Typ panelu: OLED
Jas: 250 cd/m2
Vertikální úhel pohledu: 178 °
Horizontální úhel pohledu: 178 °
Prohnutá obrazovka: ano
Rovná obrazovka: ne
Typ povrchu displeje: matné
Frekvence: 175 Hz
Barevná hloubka: 10 bit
D-Sub (VGA): ne
DVI vstup: ne
USB: ano
DisplayPort vstup: ne
Vestavěná webkamera: ne
HDR: ano
FreeSync: ano
Power Delivery: ano
Flicker-free: ano
G-Sync: ne
Vesa: 100 x 100 mm
Herní: ano
Hmotnost: 7.5 kg

Fotogalerie

Posouzení: Samsung Odyssey G8 S34BG850

Samsung Odyssey G8 S34BG850

Pozorování Samsung Odyssey G8 S34BG850

Samsung Odyssey G8 S34BG850

Hodnocení Samsung Odyssey G8 S34BG850

Samsung Odyssey G8 S34BG850

Při výběru monitoru záleží na detailech

Ať už hledáte monitor pro práci, hraní, nebo sledování filmů, výběr toho pravého lze kdykoli zúžit na několik klíčových parametrů. Těmi jsou především rozlišení a velikost obrazovky, obnovovací frekvence, technologie panelu nebo konektivita. Důležitější, než se rozhodovat mezi konkrétními modely, je pochopit co tato data znamenají a jak ovlivní vaše použití monitoru. Pojďme se na to podívat bliže.

Rozlišení a velikost obrazovky

Rozlišení obrazovky odkazuje na počet pixelů, které může obrazovka zobrazit, a měří se v počtu bodů šířky a výšky. Vyšší rozlišení na stejně velké obrazovce znamená menší pixely a tím pádem ostřejší obraz.

Velikost obrazovky se měří diagonálně v palcích. Je důležité si uvědomit, že velikost obrazovky a rozlišení nejsou vždy propojeny – velký monitor může mít nízké rozlišení a naopak.

Obnovovací frekvence

Obnovovací frekvence monitoru vám říká, kolikrát za sekundu je obraz obnovován. Vyšší frekvence znamená méně trhání obrazu a je velmi důležitá pro hry.

Technologie panelu

Monitory používají tři hlavní typy panelů – TN, VA a IPS. Každý má své výhody a nevýhody, například TN panely mají nejrychlejší dobu odezvy, ale horší barevnou reprodukci a úhly pohledu než IPS nebo VA.

Konektivita

Konektivita je dalším důležitým faktorem při výběru monitoru. Pokud máte starší grafickou kartu, musíte se ujistit, že máte správné porty – například DVI, HDMI nebo DisplayPort.

Konečné doporučení

Při výběru monitoru je důležité zvážit všechny výše uvedené faktory a posoudit, které jsou pro vaše použití nejdůležitější. Neměli byste také zapomenout na rozpočet – kvalita a funkce se zvyšují s cenou, ale i levnější monitory mohou vyhovovat vašim potřebám.

Nejprodávanější z kategorie monitory