Přeskočit na obsah
Úvod » Bílé zboží » Kuchyňské roboty » Recenze Sencor STM 7900 – výkonný, robustní s možností rozšíření doplňků

Recenze Sencor STM 7900 – výkonný, robustní s možností rozšíření doplňků

Celkové hodnocení

Výkonný kuchyňský pomocník v kategorii Kuchyňské roboty

Multifunkční kuchyňský robot Sencor STM 7900SS nabízí výkonnost a možnosti rozšíření. Přestože není dokonalý, může být silným kandidátem pro každodenní použití. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 9,0/10
  Design
 • 7,0/10
  Funkčnost
 • 9,0/10
  Cena

Klady

 • Výkonný
 • Robustní design
 • Osvětlení mísy
 • Možnost rozšíření příslušenství
 • Velká nerezová mísa

Zápory

 • Nepostrouhané zbytky při strouhání
 • Zvláštní zvuky převodového ústrojí
 • Omezený pohyb horní části
 • Nepohodlné použití mixéru

Moje zkušenost

“Navzdory pár drobným nedostatkům, jako je neefektivní strouhání a nepohodlný přístup k míse, mi multifunkční robot Sencor STM 7900SS ušetřil spoustu času při vaření a pečení. Jeho výkonnost, robustnost a možnosti rozšíření doplňků ho činí silným kandidátem pro každodenní použití v kuchyni. Přestože se mi občas nepodaří využít všechny funkce naplno, za danou cenu je to skvělá volba pro kohokoli, kdo hledá výkonného kuchyňského pomocníka.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkce a design

Do své kuchyně jsem si zařadila skutečně univerzálního pomocníka – multifunkční kuchyňský robot STM 7900SS od Sencor. Musím říct, že jeho výkon 1500W rozhodně není k zahození – zvládne hnětení těsta i na domácí chléb a díky němu jsem ušetřila spoustu času . Navíc, jeho pevné kovové tělo se opravdu hodí. Nejenže působí robustně, ale také dodává celkovému vzhledu šmrnc .

Praktické detaily

Jestliže mě něco na tomto kuchyňském robotu opravdu nadchlo, je to osvětlení mísy – všechno vidím naprosto jasně, ať vařím nebo peču, ať je den, nebo noc. Co se mi také líbí, je možnost rozšířit příslušenství, pokud je potřeba. Praktický je rovněž velký objem nerezové mísy, který nabízí spoustu prostoru pro mé kulinářské experimenty.

Několik drobných výhrad

Ačkoli je robot skutečně multifunkční a výkonný, mám k němu pár připomínek. Při strouhání sýrů nebo zeleniny mi občas zůstávají ve strojku nepostrouhané zbytky, které musím strouhat ručně, což mi přijde jako zbytečná práce. Jindy zase převodové ústrojí vydává zvláštní zvuky, které ve mně vzbuzují obavy o délku životnosti stroje.

Navíc, bylo by pohodlnější, kdyby se horní část dala více odklopit pro snadnější vyjmutí mísy. A když používám mixér na horním díle, je trochu nepohodlné, že stále rotuje velký nástavec na připnutí hnětacího háku – hlavně, když mi při vaření pomáhají děti, musím na to dávat velký pozor.

Výměna zkušeností se sousedkou

Zajímavé je, že moje sousedka si tento kuchyňský robot také pořídila a je s ním maximálně spokojená. Především oceňuje, jak dokonale robot hněte těsto a šlehá krémy. Taktéž jí vyhovuje jeho masivnost a design, který se hodí do každé kuchyně. Robot považuje za ideální volbu v dané cenové relaci.

Můj souhrnný pohled

Nakonec bych řekla, že s tímto robotem jsem obecně spokojená . Ačkoli mám několik drobných připomínek, faktem zůstává, že je to skvělý helper pro moje každodenní vaření i pečení. Působí robustně, má silný výkon a je vybaven širokou škálou funkčních nástavců. Takže, pokud hledáte kuchyňského pomocníka, který se dokáže postarat o téměř vše, co se týče vaření a pečení, pak bych tento produkt rozhodně doporučovala.

Zkušenosti dalších zákazníků

Zatím mám krátce, spokojenost

Ověřený zákazník

Jsem naprosto spokojená. Robot pěkně vypadá a ještě lépe pracuje. V této cenové relaci naprosto skvělý výběr. Původně jsem pokukovala po robotech od ETA, ale její ceny jsou závratné a zboží přitom podobné kvality.

Ověřený zákazník

Odpovídá popisu na internetu, hodně příslušenstvi.

Ověřený zákazník

V robotu připravujeme téměř vše a jsme spokojeni. Namleté maso si rovnou hnětacím hákem promícham s kořením a mezitím připravuji další suroviny, takže úspora času je znát.Stroj zvládá i přípravu hustnějšího těsta na chleba z různých druhů mouky.Po půlročním používání tedy mohu doporučit.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Sencor STM 7900?

Kupte, pokud…

Požadujete vysoký výkon

Kuchyňský robot Sencor STM 7900SS překvapí svým výkonem 1500W, který hravě zvládne i náročné hnětení těsta na domácí pečivo.

Oceňujete praktické detaily

Robot je vybaven praktickým osvětlením mísy a možností rozšiřovat příslušenství podle potřeby. Velký objem nerezové mísy nabízí dostatek prostoru pro všechny vaše kulinářské aktivity.

Hledáte multifunkčnost

Sencor STM 7900SS nabízí široké spektrum funkcí a nástavců, které pokryjí většinu vašich potřeb v kuchyni – od přípravy smoothie, přes mletí masa, až po šlehání a hnětení těsta.

Nekupujte, pokud…

Jste citliví na hluk

Při použití může robot občas vydávat zvláštní zvuky, které mohou někoho rušit.

Chcete snadnou manipulaci

Robot je robustní a těžký, což může některým uživatelům ztěžovat jeho manipulaci v kuchyni.

Máte malé děti, které vám pomáhají při vaření

Při používání mixéru na horním díle stále rotuje velký nástavec na připnutí hnětacího háku, což může být nebezpečné, pokud vám při práci pomáhají malé děti.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je robot vhodný pro hnětení těsta na chléb?
Ano, robot vykazuje dostatečný výkon i pro hnětení těsta na chléb.
Je kovové tělo robota odolné?
Ano, robot má pevné kovové tělo, které jeho konstrukci dodává odolnost.
Jak funguje osvětlení mísy?
Osvětlení mísy funguje bezproblémově a její obsah je tak vždy dobře vidět.
Zůstávají při strouhání potravin v robotu zbytky?
Ano, uživatelé uvádějí, že mohou zůstat nepostrouhané zbytky.
Co znamenají zvláštní zvuky převodového ústrojí?
Někteří uživatelé si všimli zvláštních zvuků převodového ústrojí, které mohou mít potenciálně vliv na jeho životnost.
Je horní část robota snadno odklopná?
Podle některých uživatelů by se horní část mohla odklápět více pro snadnější manipulaci s mísou.
Je robot bezpečný pro použití dětmi?
Ano, je však třeba dávat pozor na rotující nástavec na připnutí hnětacího háku, pokud je používán mixér na horním díle.
Jaký je celkový dojem z tohoto robota?
Celkový dojem je pozitivní. Robot je považován za univerzální kuchyňského pomocníka s výkonným motorem a širokým spektrem funkcí.

Parametry

Název produktu: Sencor STM 7900
Typ produktu: Kuchyňské roboty
Výrobce:
Příkon: 1500 W
Hmotnost: 10.5 kg
Hlučnost: 85 dB
Objem nádoby: 6 l
Úložný prostor: ne
Plynulá regulace rychlosti: ano
Počet rychlostí: 6
Displej: ne
Ovládání: mechanické – knoflíkové
Materiál: nerez ocel / sklo
Typ: kuchyňské roboty
Délka připojovacího kabelu: 1.05 m
Retro design: ne
Barva: stříbrné
Celokovové: ano
Hnětení: ano
Šlehání: ano
Mixování: ano
Sekání: ne
Strouhání: ano
Pulsní spínač: ano
Osvětlení pracovní plochy: ano
Pojistka proti přehřátí motoru: ano
Plnění uzenin: ano
Bezpečnostní pojistka: ano
Protiskluzové nožičky: ano
Mlýnek na maso: ano
K metla: ano
Odšťavňovač: ne
Lis na citrusy: ne
Planetární systém míchání: ano

Fotogalerie

Průzkum Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Poznámky k Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Testování Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Úvaha o Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Zkoumání Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Hodnocení: Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Ostestováno: Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Pozorování Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Hodnocení Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Komentáře k Sencor STM 7900

Sencor STM 7900

Kuchyňské roboty: jak vybrat toho pravého pomocníka do vaší kuchyně

Kdo by odmítl pomocníka, který nejen že je bezúhonný, ale také přesně a rychle vykonává svou práci? Kuchyňský robot se pro mnohé z nás stal nezastupitelným průvodcem v kuchyni. Díky jeho výjimečným dovednostem jako je uhnětení těsta, nastrouhání zeleniny, nebo i rozšlehání vajíček se nám kuchyňská práce stává hračkou a my si můžeme užívat vaření s potěšením. Avšak jak vybrat ideální model? Na co se zaměřit? A jaké jsou nejčastější chyby při výběru? Pojďme se na to podívat.

Typ kuchyňského robota: který je vám přizvanější?

Většina z nás se setkala s oblíbeným druhem kuchyňských robotů známým jako „planetární“, který vyniká v univerzálním využití. Jeho hlavní výhodou je široká škála příslušenství, jako jsou metlička, hák na těsto nebo mixér. Na druhou stranu, pokud vaše kulinářské dovednosti směřují spíše k multifunkčnímu pomocníkovi, který dokáže zvládnout i vaření nebo šlehání polévek, může být pro vás ideální volbou mixér s vařící funkcí.

Co důležitého si všimnout před nákupem kuchyňského robota?

Dalším klíčovým faktorem pro výběr je výkon. Máte v plánu připravovat těžké těsto na chleba nebo knedlíky? Pak by měl váš budoucí robot disponovat minimálně výkonem 1000W. Nezapomínejte také na kvalitní materiál, především pak na mísu a příslušenství, které by mělo být vyrobeno z nerezové oceli pro dlouhodobější využití.

Pokud nejste fanouškem těžkého přemisťování kuchyňského náčiní, zaměřte se na hmotnost robota. Lehké modely mohou být při vyšší zátěži méně stabilní, zatímco těžší roboty zakotví na linku pevněji a působí stabilnějším dojmem. Robota také nevybírejte pouze podle vzhledu, samozřejmě pokud nepreferujete design před funkcionalitou.

Nesmíme zapomínat na údržbu a bezpečnost

Poslední, ale neméně důležitý faktor, je údržba. Výrobci často uvádějí, že součásti robota lze mýt v myčce, avšak z dlouhodobého hlediska to může způsobit opotřebení dílů. Vhodnější je tedy součásti umývat ručně. Bezpečnost by měla být samozřejmostí, proto si prověřte, zda robot disponuje ochranou proti přehřátí a jestli má bezpečnostní systém zabraňující spuštění stroje při nezajištěných dílech.

Kuchyňské roboty jsou nejen výrazem moderní doby, ale také skvělými pomocníky, které usnadňují náš každodenní život. Ale s tak širokou nabídkou modelů a značek na trhu je výběr toho pravého mnohdy složitý. Doufáme, že vám tento průvodce pomůže najít cestu k vašemu ideálnímu pomocníkovi do kuchyně.

Nejprodávanější z kategorie kuchyňské roboty