Přeskočit na obsah
Úvod » Zdraví » Volně prodejné léky » Recenze SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G – výrazné zlepšení v boji proti akné

Recenze SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G – výrazné zlepšení v boji proti akné

Celkové hodnocení

88 %

Pro čistší pleť v kategorii Volně prodejné léky

Skinoren krém je efektivní řešení proti akné, cenově dostupný s viditelnými výsledky. Přečtěte si naši recenzi o jeho výhodách a počátečních nepříjemnostech... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Účinnost
 • 8/10
  Aplikace
 • 9/10
  Cena
 • 6/10
  Vedlejší účinky
 • 10/10
  Dostupnost

Klady

 • Skutečně léčí akné
 • Výrazné zlepšení po třech týdnech
 • Pleť je čistší a zdravější
 • Volně dostupný
 • Cenově přijatelný
 • Snadná aplikace
 • Příjemná konzistence
 • Rychle se vstřebává

Zápory

 • Lehce pálí a zarudlá kůže
 • Může vysušovat pleť
 • Působí až po delší době
 • Neléčí příčinu akné
 • Nutnost pravidelného a dlouhodobého používání

Moje zkušenost

“Skinoren krém pro mě znamenal výrazné zlepšení v boji proti akné, přestože počáteční podráždění a vysušování pokožky byly nepříjemné. Po několika týdnech pravidelného používání jsem zaznamenala čistší pleť a méně nových pupínků. I když krém neřeší příčinu akné a vyžaduje dlouhodobé používání, jeho účinky na zlepšení stavu pleti jsou zřetelné a cenově dostupné.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Moje zkušenost s Skinoren krémem

Skinoren krém jsem začala používat po dlouhých letech boje s akné. Hned po prvních aplikacích jsem si všimla, že krém lehce pálí a kůže je po něm zarudlá. To mě trochu vyděsilo, ale podle příbalové informace je to běžná reakce, která by měla časem ustoupit. A skutečně, po několika týdnech pravidelného používání se pálení zmírnilo.

Pozitivní účinky

Jedním z největších přínosů Skinoren krému je, že skutečně léčí akné. Už po třech týdnech jsem zaznamenala výrazné zlepšení. Pupínky se začaly hojit rychleji a nové se tvořily jen zřídka. Pleť byla celkově čistší a zdravější. Krém také pomáhá odstraňovat barevné nerovnosti pokožky a redukovat přebytečný maz.

Další výhodou je, že Skinoren je volně dostupný a cenově přijatelný. Nemusíte chodit k lékaři pro předpis, což je obrovské plus. Aplikace je snadná, krém má příjemnou konzistenci a rychle se vstřebává.

Negativní účinky

Na druhou stranu, krém má i své nevýhody. Kromě počátečního pálení a zarudnutí může kůži také vysušovat. To jsem řešila používáním hydratačního krému, který pomohl zmírnit suchost a podráždění. Některým uživatelům může vadit, že krém působí až po delší době. U mě to bylo zhruba po třech týdnech, ale u někoho to může trvat i několik měsíců.

Je důležité zmínit, že Skinoren neléčí příčinu akné, pouze jeho projevy. Pokud přestanete krém používat, akné se může vrátit. Proto je nutné krém aplikovat pravidelně a dlouhodobě.

Jak správně používat Skinoren krém

Podle návodu by měl být Skinoren krém nanášen dvakrát denně – ráno a večer. Před aplikací je důležité pleť důkladně očistit a vysušit. Já používám jemný čistící gel bez mýdla, který pleť nedráždí. Na celý obličej stačí přibližně 2,5 cm krému vytlačeného z tuby. Krém jemně vmasíruji do pokožky a nechám vstřebat.

Pokud se objeví podráždění, doporučuji na několik dní snížit frekvenci aplikace nebo krém úplně vysadit. Jakmile podráždění zmizí, můžete se vrátit k běžnému používání. Během léčby je také dobré vyhnout se kontaktu krému s očima, ústy a sliznicemi.

Je třeba zmínit, že Skinoren obsahuje kyselinu azelaovou, která působí proti bakterii Propionibacterium acnes, hlavnímu činiteli při vzniku akné. Kyselina azelaová také potlačuje proces rohovatění buněk pokožky, které ucpávají póry a způsobují vznik komedonů.

Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité používat Skinoren krém pravidelně a dlouhodobě. U mě se výrazné zlepšení projevilo po třech týdnech, ale u někoho to může trvat déle. Pokud máte s akné dlouhodobé problémy, doporučuji se o léčbě poradit s dermatologem.

Zkušenosti dalších zákazníků

Akné se snažím léčit přes 6 let. Nikdy mi nic lépe nepomohlo než právě Skinoren. Objevila jsem ho před 14 dny a již po týdnu, jsem si musela objednat další balení. Né proto, že bych to první už měla vypotřebované, ale proto, že je to zázrak!!! Po dlouhodobém léčení akné vším možným, jsem opravdu překvapená, že Skinoren mi akné zredukoval o 95%. Již nemusím používat žádný makeup, pupínky se netvoří, maz je rapidně snížen a pleť je krásně jemná a vyhlazená. Přípravek po nanesení na pleť lehce štípe, ale není to nic nesnesitelného. Po týdnu mírné štípání vymizelo úplně. Doporučuji mazat opravdu 2x denně (ráno po umytí obličeje a večer před spaním taktéž na vyčištěnou a hlavně osušenou pleť). Cena je rozhodně přijatelná. Už jen díky tomu, že krém funguje opravdu neskutečně. Samozřejmě každá pleť je jiná a někomu vyhovovat nemusí, ale pokud bojujete s akné delší dobu, určitě doporučuji všema deseti!

Ověřený zákazník

Krém jsem si „předepsala“ sama na základě pozitivních reakcí na internetu. Po stresujícím období se mi zhoršila pleť. Kožní Dr. mi předepsal gel na tvář Cyteal, gel na větší hrbolky – Duac gel ( jen na noc ) a přes den jsem používala Skinoren. Omezila jsem veškerou nezdravou stravu, i když si nemyslím, že jsem to musela udělat. Momentálně jím všechno a pleť se nezhoršila. Důležité je, že jsem se vůbec nelíčila, max. jednou za měsíc aknecolor, když jsem opravdu už nemohla vydržet. Pleť jsem udržovala čistou, používala jednorázové papírové utěrky, nedotýkala se pleti, měnila častěji povlečení na polštář. Výsledek se dostavil již za 1-3 měsíce po použití skinorenu. Každopádně až po roku se to celé úplně upokojilo a teď je rok a půl od začátku používaní a zůstali mi na tváři 2 mini flíčky. Další se mi netvoří. Ale mám celkově horší hojivost, tedy u mně to trvá vše dlouho. Snad jsem někomu pomohla.

Ověřený zákazník

Konečně. Po dlouhých letech zkoušení a experimentování se spoustou hromadou přípravků jsem objevil tento produkt který mé otravné akné zredukoval na minimum. Někdy jsem měl hrozné projevy akné po celém obličeji, hlavně tváře, tvořily se mi boláky atd. Kožní lékařka mi předepisovala po dlouhá léta samé předražené masti které akné akorát zhoršovalo.Už po třech týdnech užívání (1x ráno, 1x večer) jsem zpozoroval výrazné zlepšení, celý obličej se mi hojí a netvoří se žádné drastické boláky.Upozorňuji že před každou aplikací krému si důkladně umyji obličej s čistícím gelem na citlivou pokožku který neobsahuje mýdlo! Hlavně si na obličej nesahat, ani nehnípat za žádných okolností! Většinu boláků jsem měl vlastní vinou!Dále piji 3 litry vody denně (s citronem – čistí krev), nejím čokoládu ani bílé pečivo. Jím hodně zeleniny a ovoce. Snažím se nekonzumovat mléko a mléčné výrobky – doporučuji. Rozhodně nejlepší přípravek na akné, který jsem vyzkoušel. Doporučuji také změnit jídelníček a životní styl, na akné to má taky velký vliv.Přeji vám brzké vyléčení z akné a silnou vůli. Hodně štěstí lidičky!!! 🙂

Ověřený zákazník

Krém Skinoren doporučuji jako volně prodejný lék na akné. Funkční a za nízkou cenu. Samozřejmě funguje pouze když se používá tzn. neodstraňuje příčinu vzniku akné. Problémy s kůží řeším již 15 let a tento produkt společně s dalším volně prodejným lékem Akneroxid určitě doporučuji. V současné době používám oba zmíněné produkty, protože každý působí na jiné příčiny vzniku akné a má pleť je v dobrém stavu. Nové pupínky se již téměř netvoří a pokud ano, tak se velmi rychle hojí. K těmto lékům dále k péči o pleť používám kosmetiku značky Bioderma řady Sebium (čistící gel, micelární vodu a hydratační kompenzační krém). CC krém Pureceutical, make-up Dermablend a korektor na akné značky Eucerin (ten je rovněž velmi dobrý a výrazně urychluje hojení projevů akné). Do hydratačního krému na noc přidávám několik kapek jojobového oleje.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G?

Kupte, pokud…

Bojujete s akné dlouhodobě

Skinoren krém je účinný v léčbě akné a pomáhá redukovat pupínky, barevné nerovnosti a přebytečný maz.

Chcete volně dostupný a cenově přijatelný produkt

Krém je dostupný bez předpisu a jeho cena je přijatelná vzhledem k jeho účinnosti.

Potřebujete rychlé zlepšení stavu pleti

U mnoha uživatelů se výrazné zlepšení projevilo již po třech týdnech pravidelného používání.

Nekupujte, pokud…

Máte citlivou pokožku

Krém může způsobit pálení, zarudnutí a vysušení pokožky, což může být nepříjemné pro osoby s citlivou pletí.

Očekáváte okamžité výsledky

Účinky Skinoren krému se mohou projevit až po několika týdnech až měsících pravidelného používání.

Hledáte produkt, který léčí příčinu akné

Skinoren krém léčí pouze projevy akné, nikoli jeho příčiny, a akné se může vrátit po vysazení.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho trvá, než Skinoren krém začne viditelně působit?
Viditelné zlepšení můžete očekávat po třech týdnech pravidelného používání. U někoho to může trvat i několik měsíců, záleží na závažnosti akné a individuální reakci pokožky.
Jak se vyrovnat s počátečním podrážděním a pálením kůže?
Pokud krém způsobuje podráždění, můžete dočasně snížit frekvenci aplikace na jednou denně nebo krém úplně vysadit na několik dní. Používejte hydratační krém, který pomůže zmírnit suchost a podráždění.
Mohu Skinoren krém používat spolu s jinými produkty na akné?
Ano, Skinoren můžete kombinovat s jinými produkty, které působí na různé příčiny akné. Například Akneroxid pro zánětlivé akné a kosmetiku značky Bioderma řady Sebium pro čištění a hydrataci pleti.
Je nutné změnit stravovací návyky při používání Skinoren krému?
I když změna stravy není nutná, někteří uživatelé zaznamenali zlepšení stavu pleti při omezení konzumace mléčných výrobků, bílé mouky a cukru. Doporučuje se pít hodně vody a jíst více zeleniny a ovoce.
Co dělat, když se akné vrátí po vysazení Skinoren krému?
Skinoren neléčí příčinu akné, pouze jeho projevy. Pokud se akné vrátí, je nutné krém znovu začít používat. Pro dlouhodobé řešení se poraďte s dermatologem.
Jak správně aplikovat Skinoren krém na obličej?
Před aplikací si důkladně očistěte obličej jemným čistícím gelem a vysušte. Naneste přibližně 2,5 cm krému na postižená místa dvakrát denně – ráno a večer. Krém jemně vmasírujte do pokožky.
Může Skinoren krém způsobit zhoršení astmatu?
V klinické praxi bylo vzácně zaznamenáno zhoršení astmatu u pacientů léčených kyselinou azelaovou, kterou Skinoren obsahuje. Pokud máte astma, poraďte se před použitím krému s lékařem.

Parametry

Název produktu: SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G
Typ produktu: Volně prodejné léky
Výrobce: Leo
Forma přípravku: krémy

Fotogalerie

Komentáře k SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Pohled na SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Testování SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Hodnocení SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Podívejte se na SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Shrnutí: SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Posouzení: SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Kritika SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Ostestováno: SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Zkušenosti s SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

SKINOREN DRM 200MG/G CRM 30G

Volně prodejné léky: Jak vybírat a na co si dát pozor

Možnosti a dostupnost

Volně prodejné léky jsou dnes snadno dostupné prakticky všude – v lékárnách, na internetu i v některých supermarketech. Je skvělé mít je po ruce, když na vás něco leze. Hlavní výhodou je, že nemusíte čekat na předpis od lékaře.

V této kategorii najdete léky na různé druhy potíží – bolesti, nachlazení, alergie, zažívací obtíže a další. Taková nabídka má své výhody, ale i nevýhody. Hlavně ta široká škála produktů může být někdy spíše matoucí, než přínosem.

Jak vybírat vhodný lék

První a hlavní rada: čtěte příbalové letáky. Ty malé papírky, co občas rovnou vyhazujete? Tak zrovna ty jsou klíčové. Najdete v nich důležité informace. Ať už jde o složení, dávkování nebo možné vedlejší účinky, všechno tam je.

 • Složení: Pokud jste alergičtí na určité látky, tento bod je alfa a omega.
 • Dávkování: Překročení doporučené dávky může být více škodlivé než prospěšné.
 • Kombinace s jinými léky: Některé léky se prostě rády nemají. Může dojít k nežádoucím reakcím.

Na co si dát pozor při výběru

Nenechte se zmást reklamou. Ne vždy je nejdražší lék ten nejlepší. Ptejte se lékárníka, ten ví, co prodává a může vám doporučit nejlepší volbu. Neexperimentujte zbytečně. Pokud si nejste jisti, co si vzít, obraťte se na odborníka.

 1. Recenze a zkušenosti ostatních: Čtěte recenze od ostatních uživatelů. Získáte tak reálný obraz o účinnosti a vedlejších účincích.
 2. Generické léky: Třeba zjistíte, že generické léky jsou stejná kvalita jako drahé značky, ale za zlomek ceny.
 3. Expirace: Dávejte pozor na datum expirace. Léky po tomto datu mohou být méně účinné nebo dokonce škodlivé.

Problematické faktory a rozhodování

Jedním z hlavních problémů je, že lidé často neberou volně prodejné léky vážně. Myslí si, že protože jsou volně dostupné, nejsou nebezpečné. To je ale omyl. Zvyšuje se tím riziko předávkování nebo nevhodných kombinací s jinými léky.

Výběr léku často ovlivňuje i psychologický efekt – věříme více značkám, které známe z reklamy. Přitom méně známé výrobky mohou být stejně (ne-li více) efektivní. Také hraje roli pohodlnost – co je blíž a dostupnější, po tom sáhneme. Ale tato strategie nemusí být vždy nejlepší.

Rozhodujícím faktorem by měla být vždy kvalita a vaše konkrétní potřeby. Nenapodobujte ostatní – co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Vždy se snažte zjistit co nejvíce informací a neváhejte se poradit s lékárníkem.