Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Sluchátka » Recenze Sony LinkBuds S WF-LS900N – kvalita zvuku a pohodlné nošení

Recenze Sony LinkBuds S WF-LS900N – kvalita zvuku a pohodlné nošení

Celkové hodnocení

88 %

Velmi solidní v kategorii Sluchátka

Recenze Sony LinkBuds S WF-LS900N: Špičková kvalita zvuku, efektivní potlačení hluku, pohodlí. Výkon, ovládání, design – jsou investicí, která stojí za to?.. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Zvuk
 • 8,8/10
  Pohodlí
 • 9,0/10
  ANC
 • 8,5/10
  Výdrž
 • 7,5/10
  Ovládání
 • 9,0/10
  Design

Klady

 • Lehká a pohodlná konstrukce
 • Kvalitní zvuk s technologií LDAC
 • Účinné potlačení hluku (ANC)
 • Funkce Speak-to-Chat a Ambient Sound
 • Solidní výdrž baterie
 • Vícebodové připojení
 • Odolnost vůči vlhkosti (IPX4)

Zápory

 • Omezené přizpůsobení dotykového ovládání
 • Pouzdro nelze nabíjet bezdrátově

Moje zkušenost

“LinkBuds S mě příjemně překvapily svou kvalitou zvuku, efektivním potlačením hluku a pohodlným nošením. I když bych ocenil větší možnosti přizpůsobení dotykového ovládání a bezdrátové nabíjení, celkově jsou to velmi solidní sluchátka vhodná pro každodenní použití.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a pohodlí

Sluchátka LinkBuds S mě zaujala svou lehkou konstrukcí a originálním designem. Jsou úžasně malé, lehké a pohodlné na nošení. Díky čtyřem velikostem ucpávek, které najdete přímo v balení, si každý najde tu svou ideální velikost.

Musím ocenit, že sluchátka dobře drží v uších, i když při delším nošení v teplejších podmínkách jsem je občas musel upravit. To může být individuální záležitost, jak komu sednou. Celkově ale hodnotím pohodlí jako velmi dobré.

Zvuk a funkce

Co se týče zvukového podání, sluchátka excelují. Výšky, středy i basy jsou na tak malá sluchátka opravdu dechberoucí. Technologie LDAC, Edge-AI a DSEE Extreme se postarají o autentický zvuk ve vysoké kvalitě. Potlačení hluku (ANC) funguje překvapivě účinně, což oceníte zejména v rušných prostředích.

Funkce Speak-to-Chat a Ambient Sound jsou skvělé. Když promluvím, hudba se automaticky pauzne a sluchátka se přepnou do režimu propustnosti. Po 30 sekundách ticha se hudba opět spustí. Tohle je opravdu užitečné, když potřebujete na chvíli komunikovat s okolím.

Trochu mě zklamalo, že dotykové ovládání na sluchátkách nelze přizpůsobit podle vlastních představ. Můžete si vybrat jen z přednastavených skupin funkcí, což omezuje možnosti ovládání. Na druhou stranu, dotykové plochy jsou dobře umístěné a nedochází k nechtěným dotykům.

Výdrž a praktičnost

Výdrž baterie je solidní. S plně aktivovaným ANC vydrží sluchátka minimálně 6 hodin, bez ANC více než 8 hodin. Nabíjecí pouzdro poskytuje dalších 14 hodin poslechu. Bohužel, pouzdro nelze nabíjet bezdrátově, což je trochu škoda v dnešní době bezdrátových technologií.

Velmi mě potěšila funkce vícebodového připojení, která umožňuje spárovat sluchátka se dvěma zařízeními současně. Při příchozím hovoru sluchátka automaticky rozpoznají, ke kterému zařízení se mají připojit. To je velmi praktické, pokud často přepínáte mezi telefonem a notebookem.

Sluchátka jsou také odolná vůči vlhkosti díky certifikaci IPX4, takže je můžete používat i za mírného deště nebo při sportu. Tohle je velké plus pro aktivní uživatele.

Celkový dojem

LinkBuds S jsou skvělá sluchátka pro každodenní použití. Nabízejí kvalitní zvuk, efektivní potlačení hluku a řadu užitečných funkcí. Mají své nedostatky, jako je omezené přizpůsobení dotykového ovládání nebo absence bezdrátového nabíjení, ale celkově jsem s nimi velmi spokojen.

Pokud hledáte lehká, pohodlná a dobře hrající sluchátka s ANC, LinkBuds S by mohla být tou správnou volbou.

Zkušenosti dalších zákazníků

Těsně po uplynutí záruční doby se začala snižovat časová výdrž baterií ve „špuntech“.Dotázal jsem se tedy na zákaznické lince info@sony-servis.cz, kde mi baterii vymění. Na dotaz mi odpověděl dne 13. 2. 2024 pan Jiří Fürst následovně: u tohoto modelu sluchátek nelze vyměnit baterii, sluchátka se mění celá. Cena za jedno sluchátko je 1750 Kč včetně DPH. Pokud budete chtít objednat, je třeba dodat posléze i docking station, musíme provést spárování nových sluchátek s dokem. Budeme-li zasílat na dobírku, je to ještě + 150 Kč poštovné a balné (konec citace)Životnost Lithium-iontové baterie je 500 nabíjecích cyklů, než se začne jejich výdrž snižovat, maximálně pak 1000 nabíjecích cyklů. Pokud sluchátka budete používat denně, budou Vám sloužit 1,5 – 2,5 roku.Teoreticky je možné vyměnit baterii svépomocně ZeniPower Z52H Li-ion 3,85 V 0,21 Wh (400-500 Kč za dva kusy). Problematické je však oddělit obě slepené půlky špuntu od sebe. Nahřívání nepomůže, praktičtější je jemně rozříznout za studena. Největší úskalí je však v tom, že obě půlky jsou nerozebíratelně spojené tenkým vodičem, u té části, kde vychází zvuk. Obě půlky je tak nutné mít stále u sebe a otevřít nanejvýš do pravého úhlu. Pokud si nechcete každé dva roky kupovat nová sluchátka, informujte se na možnost výměny baterie ještě před zakoupením konkrétního výrobku, nebo sluchátka používejte pouze v době záruky a pokuste se je vyreklamovat.

Ověřený zákazník

Pro začátek hned zaujme balení, které nám jasně říká, že je z recyklovaného materiálu. To samé nabíjecí krabička se sluchátkama. Součástí je také nabíjecí kabel typu C a nástavce pro držení v uchu. Díky lehké konstrukci sluchátka nejdou v uších cítit a systém uchycení funguje parádně. Vzal jsem si je na běh do lesa, abych vyzkoušel držení v uších při otřesech, ani jednou jsem neměl pocit, že by mi měli vypadnout. Jelikož běhám se psem, potřebuji mít přehled, co se děje kolem mě, to sluchátka pri svém designu splňují. Ani pot jim nevadil. Zvuk při hovoru si druhá strana vždy pochvalovala a říkala, že je lepší jak z mobilu. Sluchátka nádherně tlumila štěkot psa vedle mě a snímali muj hlas. Jediné s čím měli problém byl rozhlas na nádraží, kterému dával přednost před mým hlasem. Jako poslední věc bych vypíchnul ovládání poklepáním před uchem. Člověk si na to rychle zvykne a už nechce nic jiného. Sluchátka jsem si natolik oblíbil, že je teď nosím pokaždé když zabouchnu dveře bytu.

Ověřený zákazník

Konečně sluchátka, která dokážu nosit delší dobu, aniž by mě z nich bolely uši a hlava. Jsou úžasně malé, pohodlně se nosí a relativně dobře v uších drží. Potlačení hluku nemohu porovnat s konkurencí (moje první sluchátka s ANC), ale docela funguje. Užitečná je i funkce Ambient sound (s možností nastavení, kolik zvuku z okolí mají propouštět), nebo funkce Speak-to-Chat (automatické přepnutí z ANC do Ambient sound, když začnu mluvit). Dotykové ovládání sluchátek je moc dobré, dotykové plochy jsou tak akorát velké, aby se na ně člověk prstem trefil (i když nejsou po hmatu nijak rozpoznatelné), nedochází ani k nechtěným dotykům při rovnání sluchátek v uších. Příjemná je i zvuková odezva při dotyku. Nevýhoda je jen v tom, že dotyk nefunguje s rukavicemi, což je pochopitelné. V aplikaci lze přiřadit tlačítkům na jednotlivých sluchátkách funkce, bohužel lze vybrat pouze skupiny přednastavených funkcí (ovládání hlasitosti, přepínání skladeb, přepínání režimů…), které lze přiřadit pravému a levému sluchátku, nelze si nakombinovat funkce podle libosti (pro jeden dotyk, dvojí dotyk, nebo podržení). Aplikace by celkově mohla být lepší.Zpracování sluchátek je dobré, líbí se mi LED indikátor na krabičce. Výjimečně sluchátka blbnou při připojení k telefonu, což vždy vyřešilo jejich opětovné připojení.

Ověřený zákazník

Hodnotím při nákupní ceně 3tis korun.Co oceňuji nejvíce „komfort“ v uších. Netlačí a jsou lehké. Pokud si najdete správný „špunt“ tak zvuk je velmi dobrý – není pravda že mají málo basů. Výšky jsou out of box slabší, ale v apce je EQ, takže není problém si zvuk vyladit jak potřebujete.Používám iPhone s Airpods Pro ale tato Sony sluchátka oceňuji že mi krásně sedí v uších (nevypadávají!) – čili musím oželet že nejsou do iOS zintegrovány jako Airpods. Sluchátka mají AAC kodek, což je pro nás i-ovce důležité.Aplikace ke sluchátkům je dobrá – až na občasné otravné notifikace v ní. V aplikaci lze nastavit poměrně mnoho věcí. Já oceňuji EQ a ještě potom jeho finální doladění přes funci Find Your Equalizer. Líbí se mi, že je možné zapnout upscale zvuku nebo že je možné zvolit si kvalitu Bluetooth spojení mezi zvukovou kvalitou a stabilním připojením.Sluchátka mám sprárovaná s tabletem a telefonem. S přepínáním mezi HW není problém. ANC hodnotím na dobré úrovni (ano jsou já lepší) . Líbí se mi, že lze upravit citlivost transparentního módu.Ovládání na sluchátkách je v pořádku – využívám však jen PLAY/PAUSE a ANC/Transparent.Zpracování sluchátek a pouzdra je v pořádku – jde o drsnější povrch tak uvidím časem, jak bude přitahovat nečistoty. Někomu by mohlo vadit, že pouzdro nemá bezdrátové nabíjení. Celkově jsou sluchátka is pouzdrem velmi lehká.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Sony LinkBuds S WF-LS900N?

Kupte, pokud…

Hledáte lehká a pohodlná sluchátka

LinkBuds S jsou úžasně malé, lehké a pohodlné na nošení, což je ideální pro celodenní používání.

Chcete kvalitní zvuk s efektivním ANC

Sluchátka nabízejí skvělý zvukový zážitek s výškami, středy i basy a efektivním potlačením hluku.

Potřebujete vícebodové připojení

Funkce vícebodového připojení umožňuje spárovat sluchátka se dvěma zařízeními současně, což je velmi praktické.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte plně přizpůsobitelné ovládání

Dotykové ovládání na sluchátkách nelze přizpůsobit podle vlastních představ, což může být pro někoho omezující.

Požadujete bezdrátové nabíjení

Pouzdro sluchátek nelze nabíjet bezdrátově, což je nevýhoda v dnešní době bezdrátových technologií.

Chcete sluchátka pro intenzivní sport

Sluchátka mohou při delším nošení v teplejších podmínkách vyžadovat úpravu, což nemusí být ideální pro intenzivní sportovní aktivity.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaká je výdrž baterie při plně aktivovaném ANC a bez něj?
S plně aktivovaným ANC sluchátka vydrží minimálně 6 hodin. Bez ANC můžete očekávat více než 8 hodin poslechu.
Lze sluchátka nabíjet bezdrátově?
Bohužel, nabíjecí pouzdro nelze nabíjet bezdrátově. Nabíjení probíhá pomocí přiloženého kabelu.
Jak funguje funkce vícebodového připojení?
Sluchátka můžete spárovat se dvěma zařízeními Bluetooth současně. Při příchozím hovoru sluchátka automaticky rozpoznají, ke kterému zařízení se mají připojit.
Jak dobře funguje potlačení hluku (ANC)?
Potlačení hluku je překvapivě účinné, zejména v rušných prostředích. Skvěle se hodí například při cestování vlakem nebo v kanceláři.
Je možné přizpůsobit dotykové ovládání sluchátek?
Dotykové ovládání lze přizpůsobit jen částečně. Můžete si vybrat z přednastavených skupin funkcí, ale nelze si nastavit jednotlivé akce podle vlastních představ.
Jak sluchátka reagují na vlhkost?
Sluchátka mají certifikaci IPX4, což znamená, že jsou odolná vůči vlhkosti. Můžete je používat i za mírného deště nebo při sportu.
Jak funguje funkce Speak-to-Chat?
Když začnete mluvit, hudba se automaticky pauzne a sluchátka se přepnou do režimu propustnosti. Po 30 sekundách ticha se hudba opět spustí.

Parametry

Název produktu: Sony LinkBuds S WF-LS900N
Typ produktu: Sluchátka
Výrobce: Sony
Výrobce: Sony
Konstrukce: do uší
Kmitočet min: 20 Hz
Kmitočet max: 40000 Hz
Konektor: USB-C
Typ sluchátek: špunty

Fotogalerie

Kritika Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Testování Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Shrnutí: Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Zkušenost s Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Hodnocení Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Posouzení: Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Pozorování Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Průzkum Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Pohled na Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Analýza Sony LinkBuds S WF-LS900N

Sony LinkBuds S WF-LS900N

Komplexní průvodce výběrem sluchátek: Co potřebujete vědět?

Možnosti sluchátek: Které vybrat?

Existuje široká škála sluchátek. Od in-ear přes on-ear až po over-ear. Každý typ má své specifika a využití.

 • In-ear: Perfektní pro sport a cestování. Malé a lehké. Skvělá izolace zvuku.
 • On-ear: Dobrá střední cesta. Lehčí než over-ear, ale méně izolují zvuk. Vhodné pro kancelářskou práci.
 • Over-ear: Nejlepší kvalita zvuku. Skvělé pro domácí poslech. Ale těžší a méně mobilní.

Na co se zaměřit při výběru sluchátek?

Kvalita zvuku a pohodlí jsou klíčové faktory, ale je tu víc.

Impedance: Pokud posloucháte z mobilu, stačí nízká impedance (16-32 ohmů). Pro profesionální poslech vyžadují sluchátka vyšší impedanci (kolem 250 ohmů).

Frekvenční rozsah: Standardní rozsah je 20 Hz až 20 kHz. Dávejte pozor na modely s širším rozsahem, mohou nabídnout lepší zvukový zážitek.

Pohodlí: Materiál polštářků a váha sluchátek jsou zásadní. Náušníky z paměťové pěny poskytují více komfortu. Přijdete na to až po hodině či dvou nošení.

Výhody a nevýhody různých typů

Výběr typu se odvíjí od plánovaného využití.

 • Bezdrátová sluchátka:
  • Výhody: Svoboda pohybu, snadná připojitelnost.
  • Nevýhody: Baterie, potenciálně vyšší latence.
 • Drátová sluchátka:
  • Výhody: Stabilní připojení, žádné baterie.
  • Nevýhody: Omezený pohyb, kabel se může zamotat.

Na co si dát pozor při výběru?

Podívejte se dál než jen na cenu a vizuální design.

Ohlasy a recenze: Ujistěte se, že máte správnou informaci o kvalitě. Recenze od ostatních uživatelů mohou odhalit skryté nedostatky.

Kompatibilita: Zkontrolujte kompatibilitu s vašimi zařízeními. Nejnovější modely smartphonů nemusí podporovat starší typy připojení.

Specifické problémy, které se mohou objevit

Někdy narazíte na překážky, které vás mohou zaskočit.

 • Šum: Ujistěte se, že sluchátka mají funkci aktivního potlačení šumu, pokud plánujete poslouchat ve veřejné dopravě nebo hlučných prostředích.
 • Latence: Pozor na dobu odezvy u bezdrátových sluchátek, zvlášť pokud hrajete hry nebo sledujete videa.
 • Komplexní nastavení: Některé modely vyžadují aplikaci pro nastavení nebo aktualizace firmwaru, což může být pro někoho komplikované.

Rozhodující faktory

Na závěr několik klíčových bodů, které mohou rozhodnout.

 • Účel: Co plánujete se sluchátky dělat? Poslech hudby, sledování filmů, herní zážitky?
 • Design: Jak vám sluchátka sedí a jaký styl preferujete?
 • Rozpočet: Stanovte si maximální cenu. Zvuková kvalita má své cenové pásmo.

Pečlivý výběr je klíčový. Ušetří vám to čas, peníze a zachová skvělý poslechový zážitek!

Nejprodávanější z kategorie sluchátka