Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Sluchátka » Recenze Sony WH-1000XM3 – vynikající funkce aktivního potlačení hluku

Recenze Sony WH-1000XM3 – vynikající funkce aktivního potlačení hluku

Celkové hodnocení

94 %

Solidní výkon v kategorii Sluchátka

Sluchátka Sony WH-1000XM3 kombinují špičkový zvuk, vynikající aktivní potlačení hluku, pohodlné nošení a intuitivní ovládání pro klid v hlučném prostředí. Přinášíme podrobnou recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Zvukový výkon
 • 9,0/10
  Potlačení hluku
 • 8,0/10
  Pohodlí
 • 9,5/10
  Baterie
 • 7,5/10
  Připojení
 • 5,0/10
  Mikrofon

Klady

 • Skvělé aktivní potlačení hluku
 • Pohodlné i po několika hodinách
 • Intuitivní ovládání gesty
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení přes USB-C
 • Stabilní Bluetooth připojení
 • Inteligentní technologie Sense Engine

Zápory

 • Lehký šum při nízké hlasitosti
 • Někdy nepříjemné pro citlivé uši
 • Občasná samovolná rekalibrace
 • Problémy s připojením k PC
 • Mikrofon nefunguje spolehlivě

Moje zkušenost

“Sluchátka nabízí solidní zvukový výkon a vynikající funkci aktivního potlačení hluku, což oceníte zejména v hlučném prostředí. Pohodlné nošení a intuitivní ovládání gesty jsou velkými plusy, ale drobné problémy s připojením a slabý mikrofon mohou být pro některé uživatele zklamáním. Výdrž baterie je skvělá, což je ideální pro dlouhodobé používání. Celkově jde o kvalitní produkt, který však nemusí splnit všechna očekávání náročnějších uživatelů.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Zvukový výkon a kvalita

Když jsem poprvé nasadila tato sluchátka, byla jsem zvědavá, zda splní má očekávání. Zvukový výkon mě nejprve neohromil, ale po pár úpravách ekvalizéru v aplikaci jsem byla spokojená. Sluchátka mají tendenci zvýrazňovat basy a výšky jsou trochu potlačené, což může být pro některé uživatele výhodou. Pro audiofily by to ale mohlo být zklamání.

Jedním z hlavních lákadel těchto sluchátek je funkce aktivního potlačení hluku (ANC). Musím říct, že ANC funguje skvěle, zejména v hlučném prostředí jako je městská doprava nebo stavební ruch. Nicméně, při nízké hlasitosti jsem zaznamenala lehký šum, což může být pro někoho rušivé.

Pohodlí a ergonomie

Sluchátka jsou velmi pohodlná. Měkká pěna na náušnících a ergonomický tvar náhlavníku zajišťují, že i po několika hodinách nošení nejsou uši otlačené. Přestože jsou lehká, po delší době mohou být trochu nepříjemná, zejména pokud máte citlivé uši.

Ovládání gesty je intuitivní a rychle jsem si na něj zvykla. Přepínání skladeb, zvedání hovorů nebo ztlumení hlasitosti pouhým přiložením ruky k náušníku je velmi praktické. Nicméně, někdy se mi stalo, že se sluchátka samovolně rekalibrovala, což bylo trochu otravné.

Baterie a připojení

Výdrž baterie je jedním z hlavních taháků těchto sluchátek. Na jedno nabití vydrží až třicet hodin, což je skvělé pro dlouhé cesty nebo celodenní poslech. Rychlé nabíjení přes USB-C je také velkým plusem.

Připojení přes Bluetooth je většinou stabilní, ale občas jsem měla problémy s připojením k PC. Je důležité pracovat s druhou Bluetooth možností (WH… a ne LE WH…). Po překonání těchto drobných problémů jsem byla s připojením spokojená.

Další funkce a dojmy

Sluchátka mají několik dalších užitečných funkcí, jako je inteligentní technologie Sense Engine, která se přizpůsobí vaší aktivitě. Tato funkce je skvělá, když cestujete nebo čekáte v čekárně, a upraví odstranění šumu podle potřeby.

Jedním z negativních aspektů je mikrofon, který bohužel nefunguje tak, jak by měl. Při hovorech přes telefon nebo v aplikacích na počítači je zvuk často trhaný a zní jako pod vodou. To je velké zklamání, zejména pokud plánujete sluchátka používat i pro pracovní účely.

Celkově jsou tato sluchátka skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní zvuk a pohodlí při dlouhodobém nošení. Nicméně, pokud jste audiofil nebo potřebujete spolehlivý mikrofon, možná budete chtít hledat jinde.

Zkušenosti dalších zákazníků

Co se týče zvuku, tak jsem po prvním vyzkoušení zrovna ze židle nespadl. Za ty peníze jsem měl asi příliš vysoká očekávání. Byl jsem zvyklý na studiová Senheiser HD 25 a HD 25 SP, kterým je prostě víc „rozumět“ jednotlivé tóny. XM3 mají víc basů a slabší výšky, což je prý ale pro některé uživatelé přínosnější. Já to doháněl ekvalizérem v aplikaci. U XM3 ale bohužel nejde zároveň použít ekvalizér a nechat zaškrtnutou volbu nejvyšší kvality přenosu. To jen pro info, ne že by to většina uživatelů vůbec poznala. Sluchátka jsou pohodlná a i po sedmi hodinách na uších nezpůsobují otlačení. Aktivní potlačení hluku ANC funguje velmi dobře. Zejména na šum z ulice, auta, hluk ze stavby. U budoucích XM5 nebo 6 očekávám lepší potlačení štěkání a mluvení. Třeba telefonující kolegyni v kanceláři pořád trošku slyším i když hodně tlumeně. První věc, která mě přiměla se zamýšlet na jejich vrácením, byla akustický tlak, který jsem cítil ve svých citlivých uších. Normálně mi zaléhaly uši jako na horách nebo v letadle. Říkal jsem si, že to je holt daň za tu technologii a že to budou mít všechna sluchátka s ANC (u XM4 je to méně). Ale dal jsem tomu šanci a po pár dnech si člověk tak nějak zvykne. Věřím, že většina lidí to vůbec nepocítí. Po týdnu používání jsem sluchátka začal mít rád. Na ulici jsem si užíval klidný poslech hudby a co mě hodně baví je ovládání gesty. Říkal jsem si, že budu sluchátka používat většinou přes kabel a bez ANC, které zapnu jen když bude kravál. Ze začátku jsem také měl problém s připojením na PC. Je potřeba pracovat s druhou bluetooth, která sluchátka vysílají (WH… a ne LE WH…). Plus držet při zapínání tlačítko déle a pak dojde k párování. Už jsem si říkal, že si tedy sluchátka nechám, ale pak jsem byl doma, kde jsem chtěl relaxovat, tak jsem zapnul ANC a sledoval film. Při nízké hlasitosti byl ale poměrně patrný šum (pro většinu lidí asi v pohodě). Tak jsem je vrátil a šel si pro XM4, které slibovaly lepší potlačení šumu. A skutečně o něco méně šumí. Zároveň mi ale přijde, že obecně potlačují hluk méně než XM3. Překvapilo mě, že jsem již tolik necítil akustický tlak a uši nezaléhaly. Taky mají čistší zvuk. Ale jsou drahé. No asi si nechám XM4, ale i XM3 budou pro většinu super volba.

Ověřený zákazník

Velmi dobrá sluchátka, která jsou pohodlná a zní velmi dobře. Mnoho lidí ji podceňuje, protože nezní tak, jak by chtěli. Nejsou to sluchátka, která jen zapnete a používáte (pokud se vám nelíbí tovární zvuk) , je třeba si je přizpůsobit. Pro dosažení mílovými kroky lepšího zvuku je třeba nejprve zesílit středně vysoké frekvence (1khz-8-9khz) o 2-3dB pomocí tónové clony (doporučuji nepoužívat aplikaci, maximálně pokud nemáte v telefonu vestavěné ovládání, protože ovládání v aplikaci resetuje zvukový kodek na SBC z LDAC). Od potlačení hluku všichni očekávají příliš mnoho, protože ano, jedná se o nejlépe filtrující sluchátka na trhu, ale nedokážou zcela odfiltrovat vysoké frekvence, technologie na to prostě ještě není. Pracuji v kanceláři a s tímto neslyším absolutně nic ze 4 tiskáren a hluku ze skladu venku, dokonce i zvuk řeči je slyšet pouze do doby, než spustíte hudbu.

Ověřený zákazník

Po všech pozitivních recenzích je tu jedna slabší! Bohužel pro mě vůbec nesplnila má očekávání. Koupil jsem si je na relativně dlouhé lety (13-16 hodin), abych odfiltroval hluk a dorazil do cíle trochu uvolněnější. Monotónní hluk turbín byl docela dobrý, dokud jsem ho měl, ale nemohl ho úplně odfiltrovat, ale co je naprosto nehorázné, je to, že to, co by turbína normálně potlačila, je konverzace a oznámení ostatních cestujících (pokud spím a mám zapnutý bezpečnostní pás a nemám položený tác, Ani to mě nezajímá, omlouvám se, nechci se na to budit) atd., jsou všechny perfektně slyšet, a ať se snažím v aplikaci telefonu nastavit jakkoli, ty vysoké zvuky prostě nedokážu ztlumit. Vyrovnávání atmosférického tlaku je příjemný prvek, naštěstí na něj mé uši nejsou citlivé, ale pro ty, kteří jsou citliví, může být jistě užitečný. Také nemám velké uši, protože měřím jen 175, ale z dlouhodobého hlediska se náušníky zcela stlačí i při nastavení čelenky na maximální výšku na obou stranách. Prostě se dobře utlumí, na oplátku vás budou bolet uši, musíte upravit proces nebo ho sundat, ale jaký to má smysl? ! Takže jsem očekával více za peníze, pro mě to nesplnilo mé očekávání vůbec. Bohužel jsem na prodeji prodělal 30 tisíc za 2 týdny. Takže mě to zklamalo, pokud jde o hodnotu. Za tyto peníze můžete získat menší model od Sony, jehož potlačení hluku si myslím, že nemůže být horší, ale může mě utěšit nižší cenou.

Ověřený zákazník

Delší dobu jsem po těchto sluchátkách koukal a nechtělo se mi za ně dávat v době uvedení na trh 10K. Sleduji delší dobu cenu a niže jak za 7K asi nebudou tak jsem si je konečně koupil v Electroworldu v akci. Jsem ohromen vyváženým a čistým zvukem. Potlačení okolního hluku je geniální. Vše se nastavuje skrz staženou APP Sony Headphones Connect včetně stažení Firmwaru pro sluchátka, který to po spárování ihned nabídlo. Sluchátka vydrží minimálně 30 hodin, ale nemám zvuk naplno. Možnost ovládání na pravém sluchátku play-stop poklepáním, přejetím prstem z leva do prava a opačně posouvá skladby, nahoru dolů hlasitost a přiložená dlaně ztlumí a zapne příposlech zvenčí tak není třeba sluchátka vůbec sejmout z hlavy. Pěkně dosednou na uši a náušníky jsou pohodlné. Pouze vrchní část mostu mě po delším nošení tlačí nepříjemně do hlavy. Nabíjení 2 hodiny z NTB USB-C Thunderbolt na USB-C (vlastní kabel) .Tlačítko NC-Ambient lze přemapovat : Google assistant, Amazon Alexa. Za mě spokojenost hlavně po zvukové stránce a poté zpracováním. Připojuji k NTB, Mobil a k TV a paráda. Z mobilu je asi ten poslech nejlepší a spojení těchto sluchátek s formátem FLAC = nepřekonatelný …..

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Sony WH-1000XM3?

Kupte, pokud…

Hledáte vynikající aktivní potlačení hluku

Sluchátka poskytují skvělé ANC, které efektivně tlumí hluk v hlučném prostředí, jako je městská doprava nebo stavební ruch.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

S výdrží až třicet hodin na jedno nabití jsou tato sluchátka ideální pro dlouhé cesty nebo celodenní poslech.

Oceníte pohodlné nošení

Díky měkké pěně na náušnících a ergonomickému tvaru náhlavníku jsou sluchátka pohodlná i po několika hodinách nošení.

Nekupujte, pokud…

Hledáte špičkový mikrofon

Mikrofon má problémy s kvalitou zvuku při hovorech, což může být velké zklamání pro ty, kteří potřebují spolehlivý mikrofon.

Jste citliví na akustický tlak

Někteří uživatelé mohou pocítit nepohodlí kvůli akustickému tlaku při použití ANC, což může být nepříjemné pro citlivé uši.

Očekáváte dokonalý zvukový výkon

Sluchátka mají tendenci zvýrazňovat basy a potlačovat výšky, což nemusí vyhovovat audiofilům hledajícím křišťálově čistý zvuk.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak mohu optimalizovat zvuk na těchto sluchátkách, když mi přijdou příliš basová?
Použijte ekvalizér v aplikaci, která je k dispozici pro váš smartphone. Tam můžete upravit jednotlivé frekvence a přizpůsobit zvuk podle vašich preferencí. Mějte ale na paměti, že při použití ekvalizéru nemůžete mít zapnutou volbu nejvyšší kvality přenosu.
Proč se mi při nízké hlasitosti objevuje šum při zapnutém ANC?
Lehký šum při nízké hlasitosti je běžným jevem u mnoha sluchátek s aktivním potlačením hluku. Pokud vás to ruší, zkuste zvýšit hlasitost nebo vypnout ANC, když je to možné.
Jak mohu vyřešit problémy s připojením sluchátek k PC?
Při připojování k PC se ujistěte, že používáte správnou Bluetooth možnost (WH… a ne LE WH…). Při zapínání sluchátek držte tlačítko déle, aby došlo k párování. Pokud problémy přetrvávají, zkuste aktualizovat ovladače Bluetooth na vašem počítači.
Proč se mi sluchátka samovolně rekalibrují?
Rekalibrace může být způsobena změnami v okolním prostředí nebo náhlými pohyby. Pokud vás to ruší, zkuste se vyhnout rychlým změnám prostředí nebo pohybům hlavy při používání sluchátek.
Jak mohu zlepšit kvalitu hovoru přes mikrofon?
Kvalita mikrofonu může být ovlivněna softwarem nebo nastavením. Zkuste aktualizovat firmware sluchátek a aplikace, které používáte. Pokud problémy přetrvávají, může být lepší použít externí mikrofon pro hovory.
Jak se vyhnout nepříjemnému pocitu akustického tlaku při používání ANC?
Pokud cítíte akustický tlak, zkuste si na sluchátka postupně zvykat. Používejte je nejprve krátce a postupně prodlužujte dobu nošení. Pokud tlak přetrvává, zkuste snížit úroveň ANC nebo jej vypnout, když to není nutné.
Jak složité je složit sluchátka do ochranného pouzdra?
Skládání sluchátek může být zpočátku trochu krkolomné, ale uvnitř pouzdra je obrázek, který vám ukáže správný postup. Po několika pokusech by to mělo být snadné a rychlé.

Parametry

Název produktu: Sony WH-1000XM3
Typ produktu: Sluchátka
Konstrukce: přes hlavu (náhlavní)
Citlivost: 104.5 dB/mW
Kmitočet min: 4 Hz
Kmitočet max: 40000 Hz
Konektor: 3,5 mm Jack + USB
Typ sluchátek: uzavřená

Fotogalerie

Analýza Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Ostestováno: Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Podívejte se na Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Průzkum Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Zkoumání Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Shrnutí: Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Pohled na Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Poznámky k Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Úvaha o Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Zkušenosti s Sony WH-1000XM3

Sony WH-1000XM3

Jak vybrat nejlepší sluchátka: tipy a triky od expertky

Typy sluchátek a jejich využití

Vybírat můžete mezi několika typy sluchátek: in-ear, on-ear a over-ear. Každý typ má své specifické výhody a nevýhody.

In-ear sluchátka jsou ideální na cesty. Jsou malá, lehká a dobře izolují hluk. Ale pozor na ergonomii, dlouhodobé nošení může být nepříjemné.

On-ear sluchátka tlačí přímo na uši, což může být pro někoho nepohodlné. Ale pokud hledáte kompromis mezi mobilitou a kvalitou zvuku, jsou dobrou volbou.

Over-ear sluchátka obklopují celé uši. Nabízejí nejlepší zvukovou kvalitu a komfort, ale jsou větší a méně skladná.

Klíčové vlastnosti při výběru

Výběr správných sluchátek není jen o typu. Zaměřte se také na následující vlastnosti:

 1. Kvalita zvuku: Hledejte modely s širokým frekvenčním rozsahem a nízkou úrovní harmonického zkreslení.
 2. Pohodlí: Vyzkoušejte, jak vám sluchátka sedí. Ergonomický design a kvalitní polstrování jsou klíčové.
 3. Výdrž baterie: Bezdrátová sluchátka by měla mít minimálně 20 hodin výdrže, abyste nemuseli náhle hledat nabíječku.
 4. Noise-cancelling: Aktivní potlačení hluku může výrazně zlepšit váš zážitek, ale zkontrolujte, zda funkce opravdu funguje efektivně.

Na co si dát pozor

Nákup sluchátek může být matoucí, zde je pár bodů, na které byste si měli dát pozor:

 • Kabely a konektivita: Ověřte si, zda model podporuje váš preferovaný způsob připojení. Některá moderní sluchátka už ani nemají 3,5mm jack.
 • Kompatibilita s vašimi zařízeními: Zjistěte, jestli jsou sluchátka kompatibilní s vaším mobilním telefonem, či jinými zařízeními, která používáte.
 • Snímače a ovládání: Dotykové ovládání může být někdy nepřesné. Testujte, jak rychle a spolehlivě reagují snímače na vaše pokyny.

Při nákupu sluchátek se opravdu zaměřte na to, co vám sedí a co potřebujete v každodenním životě. Vyhněte se marketingovým trikům a sáhněte po kvalitě. A nezapomeňte, že nejlepší rady vám dají uživatelské recenze a zkušenosti ostatních.

Nejprodávanější z kategorie sluchátka