Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Sluchátka » Recenze Sony WH-1000XM4 – vynikající zvuk a efektivní potlačení hluku

Recenze Sony WH-1000XM4 – vynikající zvuk a efektivní potlačení hluku

Celkové hodnocení

94 %

Top sluchátka v kategorii Sluchátka

Sluchátka Sony WH-1000XM4 kombinují špičkový zvuk, efektivní potlačení hluku, komfort a dlouhou výdrž baterie. Naše recenze odhalí, jak obstály v praxi a zda stojí za investici... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Zvuk
 • 9,0/10
  Potlačení hluku
 • 8,5/10
  Komfort
 • 9,7/10
  Baterie
 • 7,5/10
  Ovládání
 • 8,0/10
  Konstrukce

Klady

 • Skvělý zvuk díky LDAC
 • Výborné potlačení hluku
 • Pohodlné náušníky z uretanové pěny
 • Lehká a skládací konstrukce
 • Výdrž baterie až 30 hodin
 • Rychlé nabíjení, 5 hodin za 10 minut
 • Senzor nasazení pozastaví přehrávání
 • Možnost poslouchat přes 3.5mm jack

Zápory

 • Mizerná aplikace Sony Headphones Connect
 • Nepodporuje LDAC při více zařízeních
 • Nemožnost přepínat mezi zařízeními tlačítkem
 • Povrchová úprava se může odírat

Moje zkušenost

“Sony WH-1000XM4 jsou skvělá sluchátka s vynikajícím zvukem a efektivním potlačením hluku, která si užijí jak milovníci hudby, tak častí cestovatelé. Komfort a výdrž baterie jsou na vysoké úrovni, ovšem aplikace a ovládání by mohly být lepší. Povrchová úprava je náchylná k opotřebení, což může být problémem v dlouhodobém horizontu. Přesto jsou to jedny z nejlepších sluchátek ve své kategorii, pokud jste ochotni akceptovat pár kompromisů.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Zvuk a kvalita potlačení hluku

Musím říct, že zvuk těchto sluchátek je opravdu skvělý. Díky technologii LDAC je zvuk přes Bluetooth téměř stejně kvalitní jako přes kabel. Basové linky jsou hluboké a čisté, výšky jasné a střední tóny vyvážené. Je to radost poslouchat hudbu, ať už jde o rock, pop, nebo klasiku.

Potlačení hluku (ANC) je jedním z hlavních taháků těchto sluchátek. I když není dokonalé, je to nejlepší, co jsem zatím vyzkoušela. Sedíte v tramvaji, letadle nebo hlučné kanceláři a najednou jste jen vy a vaše hudba. Technologie Optimalizace atmosférického tlaku je skvělá pro cestování letadlem, což jsem ocenila na posledním letu.

Komfort a ovládání

Sluchátka jsou velmi pohodlná. Měkké náušníky z uretanové pěny jsou příjemné i při delším nošení. Jednou jsem je měla na hlavě skoro celý den a necítila jsem žádné nepohodlí. Navíc jsou lehká a skládací, což je super pro transport.

Co se týče ovládání, tady jsem měla smíšené pocity. Aplikace Sony Headphones Connect je podle mě dost mizerná a otravná. Nahradila jsem ji open-source aplikací GadgetBridge, která funguje mnohem lépe. Připojení k více zařízením je fajn, ale bohužel nepodporuje LDAC, což je pro mě velké mínus. Taky mi vadí, že sluchátka neumí přepínat mezi dvěma zařízeními tlačítkem. Musíte je na jednom zařízení odpojit a na druhém připojit, což je dost otravné.

Výdrž baterie a další funkce

Výdrž baterie je skvělá. Na jedno nabití vydrží až 30 hodin, což je více než dost i na delší cesty. A když už se baterie vybije, stačí 10 minut nabíjení a máte dalších 5 hodin poslechu. To je opravdu praktické.

Další funkce, jako senzor nasazení, který při sejmutí z uší pozastaví přehrávání, jsou velmi užitečné. Také možnost poslouchat přes 3.5mm jack i v pasivním módu je skvělá, když se baterie vybije úplně. Co mě ale trochu zklamalo, je povrchová úprava sluchátek. Lehce pogumovaný povrch má tendenci se odírat nebo oloupávat, což by mohlo být problémem v budoucnu.

Celkově jsou tato sluchátka velmi kvalitní, ale mají své mouchy. Pokud hledáte skvělý zvuk a výborné potlačení hluku, určitě stojí za zvážení. Ale připravte se na pár kompromisů, které by v této cenové kategorii nemusely být.

Zkušenosti dalších zákazníků

Vcelku pohodlná sluchátka s dobrým zvukem (i díky LDAC) a potlačením hluku, avšak s kompromisy, které by v této cenové hladině neměly existovat. Na rozdíl od následníka WH-1000XM5 nich mají sklápěcí jednu mušli, což umožňuje lepší a kompaktnější složení pro transport, a alespoň nejsou vyrobené z odpadků, což se výrobce u XM5 dokonce snaží prezentovat jako výhodu, lol.

Ověřený zákazník

Jednoznačně nejlepší bezdrátová sluchátka v cenové kategorii do 10 000Kč (nejspíš i v dražších kategoriích), nepřekonatelné, s těmito sluchátky nelze udělat chybu, bohužel technologie ANC zatím neumožňuje odfiltrovat všechny zvuky, ale to je obecný problém. Vyzkoušel jsem mnoho Bluetooth sluchátek od LAMAX, přes AKG, AUDEZE,… i sony WH-1000XM5, a musím řict že tyto XM4 nemají konkurenci a dlouho ještě mít nebudou..

Ověřený zákazník

Za tu cenu výborná koupě. Sluchátka Sony jsou nejkvalitnější!

Ověřený zákazník

Zvuk je ok ale nic extra, znějí stejně jako má drátová sluchátka za cca 2,5k..(Audio-Technica M40). Po cca 40 minutách nošení mě vždy začaly nepříjemně tlačit na temeni hlavy.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Sony WH-1000XM4?

Kupte, pokud…

Chcete skvělý zvuk a potlačení hluku

Díky technologii LDAC a pokročilému potlačení hluku si můžete vychutnat hudbu ve vysoké kvalitě i v hlučném prostředí.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie

Sluchátka vydrží až 30 hodin na jedno nabití, což je ideální pro dlouhé cesty nebo celodenní používání.

Hledáte pohodlná sluchátka pro celodenní nošení

Měkké náušníky z uretanové pěny a lehká konstrukce zaručují komfort i při delším nošení.

Nekupujte, pokud…

Chcete snadné přepínání mezi zařízeními

Sluchátka neumí přepínat mezi dvěma zařízeními tlačítkem, což může být dost otravné, pokud často měníte zařízení.

Vyžadujete kvalitní zvuk při připojení k více zařízením

Při připojení k více zařízením současně nepodporují LDAC, což znamená, že ztrácíte na kvalitě zvuku.

Vadí vám méně kvalitní aplikace

Aplikace Sony Headphones Connect je podle mnoha uživatelů mizerná a otravná, což může ovlivnit celkový zážitek.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi LDAC a běžnými Bluetooth kodeky?
LDAC je pokročilý Bluetooth kodek, který umožňuje přenos hudby ve vysokém rozlišení. Na rozdíl od běžných kodeků jako SBC nebo AAC, LDAC přenáší až třikrát více dat, což znamená lepší kvalitu zvuku.
Mohu sluchátka používat s více zařízeními najednou?
Ano, sluchátka podporují připojení ke dvěma zařízením současně. Nicméně, pokud chcete používat LDAC pro lepší kvalitu zvuku, musíte se připojit pouze k jednomu zařízení.
Jak funguje senzor nasazení sluchátek?
Senzor nasazení automaticky pozastaví přehrávání hudby, když sluchátka sundáte z uší, a obnoví přehrávání, když je nasadíte zpět. Je to velmi praktické, když potřebujete rychle komunikovat bez přerušení hudby.
Jaké jsou možnosti připojení sluchátek, když se baterie vybije?
I když se baterie vybije, můžete sluchátka stále používat pomocí 3.5mm jacku v pasivním módu. To znamená, že můžete pokračovat v poslechu hudby bez nutnosti nabíjení.
Jaké jsou hlavní nevýhody aplikace Sony Headphones Connect?
Aplikace je často kritizována za svou nepřehlednost a obtížné ovládání. Mnoho uživatelů raději používá open-source alternativu GadgetBridge, která nabízí lepší uživatelský zážitek a podporu pro více Bluetooth zařízení.
Jaká je životnost baterie a jak rychle se nabíjí?
Baterie vydrží až 30 hodin na jedno nabití. Pokud potřebujete rychle dobít, stačí 10 minut nabíjení pro dalších 5 hodin poslechu. To je ideální pro dlouhé cesty nebo náročné dny.
Jak je to s povrchovou úpravou sluchátek?
Sluchátka mají lehce pogumovaný povrch, který může mít tendenci se odírat nebo oloupávat. Tento povrch může po čase změnit konzistenci a stát se lepivým, což by mohlo být problémem při delším používání.

Parametry

Název produktu: Sony WH-1000XM4
Typ produktu: Sluchátka
Výrobce: Sony
Konstrukce: přes hlavu (náhlavní)
Kmitočet min: 4 Hz
Kmitočet max: 4 Hz
Konektor: 3,5 mm Jack
Typ sluchátek: špunty

Fotogalerie

Pozorování Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Komentáře k Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Hodnocení Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Analýza Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Zkoumání Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Průzkum Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Úvaha o Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Hodnocení Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Zkušenost s Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Podívejte se na Sony WH-1000XM4

Sony WH-1000XM4

Jak adeptit přesná sluchátka? Praktické rady pro techy i nezasvěcené

Typy sluchátek: Kterému dát zelenou?

Výběr začíná u typu sluchátek. Znáš to – in-ear, over-ear, on-ear, každý s vlastními benefity. In-ear, tedy špunty, jsou skvělé na cesty, třeba do MHD. Pohlcují hluk, stačí je hodit do kapsy. Problematické jsou ale při delším používání – tlak v uších není pro každého.

Over-ear, neboli přes uši, kralují v komfortu. Ideální pro dlouhé hodiny u monitoru. Odhluční svět venku a poskytují nejlepší zvuk. Ale jsou těžší a nepříliš mobilní. On-ear, na uši, jsou kompromis. Pohodlí, ale ne úplně pohlcující.

Chapadla výběru: Zaměř se na detaily

Kvalita zvuku je top. Vybírej podle frekvenční odezvy, ale nenech se oslnit číselně. Zajímavější je hledat recenze, co říkají o basových a výškových schopnostech. Sony mají známé skvělé basy, Sennheiser často vítězí na poli výšek.

Materiály a konstrukce – každý detail dělá rozdíl. Náušníky z paměťové pěny jsou fajn pro pohodlí, ale potí se v létě. Kovový most je odolnější než plastový, ten ale má výhodu lehkosti.

Bezdrát nebo drát je filozofická otázka. Jan Tleskač a jeho Wi-Fi Jedi by sáhl po bezdrátových. Svoboda je sladká. Ale pokud jsi audiofil, kabel má stále něco do sebe. Žádná komprese, žádné baterky na starosti.

Důležité vychytávky: Na co se zaměřit?

Mikrofon je nutnost pro home office nebo gaming. Lepší modely budou asi mít odsazený mikrofon s potlačením šumu. Hlas můžeš nahrávat čistěji.

ANC (active noise cancelling) je další zásadní featurka. Na cesty vlakem nebo letadlem nenahraditelné. Různé značky mají různé úrovně ANC. Bose a Sony jsou tu na špici.

Výdrž baterie je třešnička na dnešní technologický dortu. Bezdrátové vydrží podle cenové kategorie. Prémiové modely si vedou i přes 30 hodin, levnější kolem 10 hodin. Určitě zkoumej, jaké mají nabíjecí možnosti – USB-C je teď standard, ale rychlé nabíjení taky oceníš.

Obvyklé neduhy: Na co si dát bacha

U bezdrátových sluchátek je občas problém s latencí. Zejména u videí může být nesoulad mezi obrazem a zvukem rušivý. Hledej modely s funkcí „low latency“.

Kompatibilita s OS může hrát roli. Některé funkce mohou být dostupné pouze na iOS nebo Android. Třeba Apple AirPods mají maximum z funkcí s iPhone, na Androidu se ztratí pár triků.

Váha je další faktor. Těžká sluchátka mohou způsobit bolest hlavy nebo nepohodlí při delším poslechu. Plyšový komfort je často spojený s vyšší váhou, takže najít rovnováhu není lehké.

Nadýmání cenovky je vždy otázka. Ne vždy drahé znamená lepší. Rozpočet si definuj předem. Klidně jde najít slušný model i pod 2000 Kč. Zkontroluj recenze, srovnej možnosti a neboj se sáhnout i do méně známých značek.

Závěrem si dej na čas s výběrem. Testuj, zkoušej, čti názory. Sluchátka ti mohou dodat nový rozměr každodennímu poslouchání. Ať už půjdeš cestou luxusu nebo funkční praktičnosti, dobře zvolený pár ti zlepší den, ať už jdeš kamkoliv.

Nejprodávanější z kategorie sluchátka