Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS5 » Recenze Stray – vizuálně ohromující hra s poutavým příběhem

Recenze Stray – vizuálně ohromující hra s poutavým příběhem

Celkové hodnocení

100 %

Emocionální zážitek v kategorii Hry na PS5

Jedinečný herní zážitek Stray vám umožní prozkoumat fascinující svět očima toulavé kočky, s úchvatným vizuálním zpracováním a hlubokým příběhem plným emocí a dobrodružství... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Grafika
 • 9,0/10
  Hratelnost
 • 8,5/10
  Příběh
 • 7,0/10
  Délka hry
 • 9,2/10
  Autenticita
 • 8,0/10
  Svět

Klady

 • Nádherně zpracované kyberpunkové prostředí
 • Realistické chování kočky
 • Dojemný a inovativní příběh
 • Robotí společník B-12 dodává hloubku
 • Různé herní mechaniky a výzvy
 • Chytré logické hádanky
 • Autentičnost kočičího života

Zápory

 • Poměrně malý a lineární svět
 • Krátká herní délka
 • Omezený pohyb a průzkum

Moje zkušenost

“Stray je vizuálně ohromující hra s poutavým příběhem a autentickým ztvárněním kočičího života. Přestože je svět spíše lineární a hra je poměrně krátká, nabízí zábavné herní mechaniky a emocionální zážitek, který stojí za to prožít.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Hratelnost a prostředí

Hra mě okamžitě vtáhla do svého světa. Prostředí kyberpunkového města je nádherně zpracované. Neonová světla, chátrající budovy a tajuplná atmosféra mě přiměly zkoumat každý kout. Grafika je na velmi slušné úrovni a detaily města jsou fascinující.

Jako kočka jsem se cítil opravdu autenticky. Mňoukání, škrábání a vrnění – to vše je zpracováno s takovou pečlivostí, že jsem se občas přistihl, jak se usmívám. Kočka se pohybuje plynule a její chování je velmi realistické. Na druhou stranu, svět je poměrně malý a hra je spíše lineární. Nemůžete jít, kam se vám zachce, což může být pro někoho zklamání.

Příběh a postavy

Příběh hry je dojemný a inovativní. Setkání s malým dronem B-12 bylo jedním z vrcholů mého zážitku. Tento robotí společník nejenže pomáhá s překladem jazyka robotů, ale také přináší do hry další rozměr. Jeho přítomnost dodává hře hloubku a emocionální náboj.

Během hry jsem se setkal s různými roboty, kteří měli své vlastní příběhy a osobnosti. To přidává na autentičnosti světa. Bohužel, hra je poměrně krátká. Chtěl bych strávit více času v tomto fascinujícím světě a prozkoumat ho do detailu.

Herní mechaniky a výzvy

Hra nabízí různé herní mechaniky, které udržují zájem. Od logických hádanek přes akční pasáže až po stealth momenty. Každá z těchto částí je dobře zpracovaná a zábavná. Plížení se kolem zkorumpovaných policejních dronů a vyhýbání se ohavným stvořením bylo napínavé.

Logické hádanky jsou chytré a dobře zapadají do kontextu hry. Minihry, jako je škrábání různých věcí nebo shazování předmětů z polic, přidávají na autentičnosti kočičího života. Nicméně, některé části světa by mohly být otevřenější. Měl jsem pocit, že jsem omezený v pohybu a nemohl jsem prozkoumat vše, co bych chtěl.

Celkově je hra jedinečná simulace kočky, která nabízí krásný vizuální zážitek a zajímavý příběh. I přes své nedostatky je to hra, kterou bych doporučil každému, kdo hledá něco nového a neotřelého.

Zkušenosti dalších zákazníků

Nadherná adventura s minimum a akce.

Ověřený zákazník

Opravdu velice zajímavá hra, hezky zpracovaná s příjemnou hudbou.Zábavné pasáže kdy jste jen kočkou.Bohužel je moc krátká, dalo by se hrát hodiny dál.Určitě doporučuji.

Ověřený zákazník

Jaké by to asi bylo být kočkou? Vyzkoušejte si to na vlastní pěst (tedy na vlastní packu) v této hře a posuďte sami!

Ověřený zákazník

Prostě jedinečná simulace kočky v krásném kabátku, škoda, že hra je tak krátká a je to spíše ko-oridovka a taky nemůžete jít kam se Vám zachce…I tak, za mě perfektní hry.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Stray?

Kupte, pokud…

Milujete kočky a chcete se cítit jako jedna z nich

Hra nabízí autentický zážitek z kočičího života, od mňoukání po škrábání a vrnění.

Máte rádi kyberpunkovou estetiku

Prostředí je nádherně zpracované s neonovými světly a tajuplnou atmosférou.

Hledáte inovativní a dojemný příběh

Setkání s malým dronem B-12 a různí roboti přinášejí do hry hloubku a emocionální náboj.

Nekupujte, pokud…

Preferujete otevřený svět

Hra je poměrně lineární a neumožňuje volný pohyb po celém světě.

Hledáte dlouhou herní dobu

Hra je poměrně krátká a může být dokončena rychle.

Nemáte rádi omezené herní mechaniky

Některé části světa jsou omezené a nemůžete prozkoumat vše, co byste chtěli.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho trvá dohrání hry?
Hra je poměrně krátká, většině hráčů zabere dohrání přibližně 5 až 7 hodin. Pokud se ale rozhodnete prozkoumat všechny kouty a plnit vedlejší úkoly, můžete si herní čas prodloužit.
Je hra vhodná pro děti?
Hra obsahuje některé temnější a napínavější pasáže, které by mohly být pro mladší děti nevhodné. Doporučuji hru pro děti od 12 let výše.
Lze ve hře volně prozkoumávat svět?
Svět hry je poměrně lineární a neumožňuje úplnou volnost pohybu. Některé oblasti jsou uzavřené a můžete se pohybovat pouze v rámci předem daných cest.
Jaké jsou systémové požadavky hry?
Hra vyžaduje poměrně výkonný počítač s minimálně 8 GB RAM, grafickou kartou s 4 GB VRAM a procesorem Intel Core i5 nebo ekvivalentním. Doporučuji zkontrolovat oficiální systémové požadavky před zakoupením.
Jsou ve hře mikrotransakce?
Ne, hra neobsahuje žádné mikrotransakce. Všechny herní prvky jsou dostupné po zakoupení základní verze hry.
Jaké jsou největší výzvy ve hře?
Největší výzvy představují akční pasáže, kde se musíte vyhýbat nepřátelům a plížit se kolem zkorumpovaných policejních dronů. Logické hádanky také mohou být náročné a vyžadují důkladné přemýšlení.
Mohu hru hrát na konzoli?
Ano, hra je dostupná nejen na PC, ale také na konzolích PlayStation a Xbox. Zkontrolujte dostupnost pro konkrétní model vaší konzole.

Parametry

Název produktu: Stray
Typ produktu: Hry na PS5
Výrobce: Annapurna Interactive
Žánr: adventury
Doporučený věk: od 12 let
Rok vydání: 2022

Fotogalerie

Hodnocení Stray

Stray

Zkušenost s Stray

Stray

Testování Stray

Stray

Verdikt: Stray

Stray

Pozorování Stray

Stray

Zkoumání Stray

Stray

Hodnocení Stray

Stray

Hry na PS5: Jak vybírat a na co si dát pozor

Jaké máte možnosti

PS5 nabízí obrovský výběr her. Na co se tedy zaměřit?

Prvně je důležité vědět, jaký typ her preferujete. Máte rádi akční střílečky, RPG, sportovní simulátory nebo možná něco více rodinného? Na PS5 je k dispozici vše od děsivých hororů až po kreativní sandboxy.

Také je dobré sledovat, jestli je vám bližší singleplayer nebo multiplayer hry. Osamělí hráči často ocení příběhové hry s hlubokým dějem a skvělou grafikou, zatímco ti, kdo rádi hrají s přáteli, vsadí spíše na tituly s kooperativním nebo soutěžním režimem.

Výhody a nevýhody

Výhody her na PS5 jsou jasné: fantastická grafika, rychlé načítání díky SSD disku a inovativní ovladač DualSense, který poskytuje hmatovou zpětnou vazbu.

Nevýhodou je však cena. Nové tituly nejsou levné, a pokud chcete hrát online nebo stahovat nové obsahové balíčky, připravte se na další investice typu PlayStation Plus.

Na co si dát pozor při výběru her

Recenze a hodnocení: Než nějakou hru pořídíte, přečtěte si recenze a hodnocení. Existují seriózní weby, které poskytují podrobné analýzy od skutečných hráčů.

Kompatibilita: Některé hry mohou mít problémy s kompatibilitou, zejména pokud jde o starší PS4 tituly. Naštěstí většina her na PS5 je zpětně kompatibilní, ale vždy je lepší si to ověřit.

DLC a mikrotransakce: Nová hra může vypadat lákavě, ale často se stává, že základní edice obsahuje jen pár hodin zábavy a spousta obsahu je ukryta za dalšími platbami.

Speciální edice a sběratelské předměty

Mnoho her na PS5 má edice, které obsahují sběratelské předměty nebo bonusový obsah. Před rozhodnutím se podrobně podívejte, co vlastně dostanete. Občas je taková edice levnější než kupovat všechny extra balíčky samostatně.

Problémy a jak je řešit

Bugy a chyby: Nově vydané hry často trpí na různé bugy. Sledujte aktualizace a opravy, většinou se problémy rychle řeší.

Nedostatek obsahu: Některé hry mohou po několika hodinách nudit. Udělejte si předem průzkum, jak dlouho trvá hlavní příběh a kolik je vedlejšího obsahu.

Rozhodující faktory při výběru

Při výběru hry na PS5 se zaměřte na několik klíčových faktorů:

 • Herní žánr: To, co vás baví nejvíc.
 • Grafické zpracování: PS5 nabízí dechberoucí vizuály, vyplatí se to využít.
 • Recenze a hodnocení: Předejít zklamání vám pomohou recenze od ostatních hráčů.
 • Obsah a znovuhratelnost: Jak dlouho vás hra udrží zabavené.

Výběr her na PS5 může být výzvou, ale když si dáte pozor na detaily, najdete právě tu, která vám přinese nezapomenutelné zážitky.