Přeskočit na obsah
Úvod » Dětské zboží » Kojenecká mléka » Recenze Sunar 1 complex 600 g – dobrá chuť a kvalitní složení

Recenze Sunar 1 complex 600 g – dobrá chuť a kvalitní složení

Celkové hodnocení

93 %

Kvalitní složení v kategorii Kojenecká mléka

Sunar Complex 1 je kojenecká výživa, která zaujme lahodnou chutí a pečlivě vybraným složením. Pro podrobnosti o přednostech a nedostatcích si přečtěte naši recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Chuť
 • 9,0/10
  Zasytí
 • 6,0/10
  Pěnění
 • 7,0/10
  Balení
 • 7,5/10
  Rozpustnost
 • 9,0/10
  Cena

Klady

 • Lahodná chuť, dítě ho přijalo hned
 • Sladší než mateřské mléko, dítěti vyhovuje
 • Neobsahuje palmový olej
 • Vyroben z plnotučného kravského mléka
 • Ekologická výroba, dlouholetá tradice

Zápory

 • Pěnění, způsobuje koliky
 • Balení v nepraktických sáčcích
 • Občasné tvoření hrudek, ucpává dudlík

Moje zkušenost

“Sunar Complex 1 je pro mě solidní volbou díky své dobré chuti a kvalitnímu složení, i když má několik drobných nedostatků, jako je pěnění a nepraktické balení.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Moje zkušenosti s Sunarem Complex 1

Sunar Complex 1 jsem začala používat, když jsem musela začít dokrmovat svého syna. Na první pohled mě zaujala jeho cena a tradice značky. Po přečtení několika recenzí jsem se rozhodla, že to zkusím.

Pozitivní stránky

Jednou z největších výhod Sunaru Complex 1 je jeho lahodná chuť. Můj malý ho přijal hned na poprvé a nikdy jsem neměla problém s tím, že by ho odmítal. Je sladší než mateřské mléko, což mu evidentně vyhovuje. Navíc ho pěkně zasytí, takže v noci spinká klidněji a déle.

Další skvělou věcí je, že Sunar Complex 1 neobsahuje palmový olej a je vyroben z plnotučného kravského mléka. To mi dává pocit, že dávám svému dítěti kvalitní výživu. Oceňuji i to, že je vyráběn ekologickým způsobem a firma má dlouholetou tradici v oblasti dětské výživy.

Negativní stránky

Bohužel, Sunar Complex 1 má i své nevýhody. Největší problém jsem měla s jeho pěněním. Když jsem mléko připravovala, často se vytvořila pěna, která způsobovala, že syn polykal vzduch a pak ho trápily koliky. Přidávání kapek Espumissan do mléka tento problém částečně vyřešilo, ale bylo to další krok navíc.

Další nevýhodou je balení. Sunar je balený v sáčcích, což je nepraktické. Musela jsem si pořídit speciální dózu, do které sáčky přesypávám. To sice není velký problém, ale mohlo by to být lépe vyřešené.

Poslední věc, kterou bych zmínila, je občasné tvoření hrudek. I když mléko dobře rozmíchám, někdy se tvoří hrudky, které ucpávají dudlík. Musím pak láhev protřepat nebo otočit, aby hrudky zmizely.

Celkový dojem

Sunar Complex 1 je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní a cenově dostupnou náhradu mateřského mléka. Můj syn ho dobře přijímá a pěkně po něm přibírá. Pokud bych měla shrnout své zkušenosti, řekla bych, že klady převažují nad zápory. Jen je třeba počítat s několika drobnými nepříjemnostmi, jako je pěnění a nepraktické balení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Od porodnice a i od dětské lékařky byl doporučen Nutrilon. Užívali jsme ho asi měsíc, ale s takovýma problémama, že jsme se rozhodli ho změnit za sunar. Jelikož po Nutrilonu byl malý totálně zacpaný, pořád ho bolelo bříško a u krmení jsme si sním prošli peklem !!!! Nutrilon už nikdy !!!!!!!!!!!!! Sunar oproti Nutrilonu je sladší což malému vyhovuje, nemá po něm zácpu. Každý den máme pravidelnou stolici někdy i dvakrát denně. U krmení je naprosto v klidu. Konečně máme spokojené miminko :-). Je pravda že má i vady a to že pění, ale to se vyřešilo přidáváním kapek Espumissan do mlíčka. Občas se tam objeví i hrudky, ale znovu po rozmíchání zmizí. Prostě Sunar mohu všem vřele DOPORUČIT !!!!!!!!!!!!!!!!

Ověřený zákazník

Z porodnice jsme prisli na Nutrilonu, ktery maly zvracel a mel prujem, takze byl porad chudinka opruzeny, at jsem delala, co mohla. Pak jsme presli na Bebu Comfort. Zvraceni okamzite prestalo, ale zase maly naopak trpel zacpami. Tak jsme zkusili klasiku Sunar Complex a naprosta spokojenost. Typicka vyborna mlecna chut Sunaru, maly nezvraci a kaka 1-2 denne. Navic je Sunar cenove dostupnejsi nez Nutrilon nebo Beba. Jen by vyrobci mohli zapracovat na te krabici viz „Proti“.

Ověřený zákazník

Se Sunarem jsem velmi spokojená. Z porodnice jsem odcházela s doporučením na Nutrilon stejně tak jako od své pediatričky. Bohužel po Nutrilonu se nemohla malá vůbec vykakat. Šíleně jí zabetonoval. Po Sunaru má častější a bezbolestnou stolici. Také nás přestalo bolet bříško. Je krásné koukat na spokojené miminko. Spokojené miminko rovná se spokojená maminka :)Za mě určitě 100% doporučení. Podle mě dlouholetá ověřená značka s velmi skvělou cenovou dostupností. Určitě bych neměnila. Holčička ho krásně přijala a moc jí chutná.

Ověřený zákazník

Od ukončeného třetího měsíce jsem musela syna začít dokrmovat, jako první jsem zvolila Sunar, kvůli ceně a tak nějak i tradici.. Pokud by ho nesnesl, přešla bych na Nutrilon atd. dokud by nevyhovovalo, ale malému sedl perfektně, chutná mu a začal dobře přibírat. Chuťově je sladší než MM a někomu může to pěnění vadit, pokud má miminko potíže s bříškem, asi by bylo lepší sáhnout po jiném mléce. Syn už ale na koliky netrpí a tak mu trochu vzduchu navíc nevadí, takže za sebe rozhodně doporučuji, ačkoli nemám srovnání s jiným UM. A určitě je i vhodné mít nějakou skladovací nádobu, na manipulaci s práškem přímo z pytlíku jsem nešikovná 🙂

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Sunar 1 complex 600 g?

Kupte, pokud…

Hledáte cenově dostupnou náhradu mateřského mléka

Sunar Complex 1 je cenově dostupný a přitom kvalitní, což ho činí skvělou volbou pro rodiny, které hledají ekonomické řešení.

Vaše dítě má problémy s jinými mléky

Pokud vaše dítě trpí zácpou nebo bolestmi bříška po jiných mlécích, Sunar Complex 1 může být řešením. Mnoho rodičů hlásí, že jejich děti po něm mají pravidelnou a bezbolestnou stolici.

Chcete mléko bez palmového oleje

Sunar Complex 1 neobsahuje palmový olej a je vyroben z plnotučného kravského mléka, což může být pro některé rodiče důležitým faktorem.

Nekupujte, pokud…

Vaše dítě trpí na koliky

Mléko při přípravě pění, což může způsobovat polykání vzduchu a následné koliky. Pokud vaše dítě trpí na koliky, může být lepší zvolit jiné mléko.

Preferujete praktické balení

Sunar Complex 1 je balený v sáčcích, které nejsou příliš praktické. Pokud preferujete balení v krabici s zarovnávací lištou, může vás toto balení zklamat.

Nechcete se zabývat hrudkami

Při přípravě se občas tvoří hrudky, které mohou ucpávat dudlík. Pokud nechcete řešit tento problém, zvažte jinou značku.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak se vyrovnat s pěněním Sunaru Complex 1?
Pěnění můžete snížit přidáním kapek Espumissan do mléka. Pokud se pěna tvoří i přesto, zkuste mléko míchat lžičkou nebo lahvičku jen jemně otočit místo třepání.
Jak nejlépe skladovat Sunar Complex 1?
Sunar je balený v sáčcích, což není moc praktické. Doporučuji přesypat obsah sáčku do speciální dózy nebo nádoby, která se snadno uzavírá a umožňuje pohodlné nabírání prášku.
Co dělat, když se tvoří hrudky v mléce?
Pokud se tvoří hrudky, které ucpávají dudlík, zkuste mléko dobře rozmíchat a láhev jemně protřepat nebo otočit. Případně můžete použít dudlík s větším otvorem.
Je Sunar Complex 1 vhodný pro děti s citlivým bříškem?
Sunar Complex 1 je vyroben z plnotučného kravského mléka a neobsahuje palmový olej, což je pro mnoho dětí výhodné. Pokud ale vaše dítě trpí na koliky, může pěnění způsobovat problémy. V takovém případě zkuste jiné mléko nebo přidávejte kapky Espumissan.
Jaká je chuť Sunaru Complex 1 ve srovnání s mateřským mlékem?
Sunar Complex 1 je sladší než mateřské mléko, což mnoho dětí ocení. Chuť je lahodná a mléko je obecně dobře přijímáno.
Jaký je rozdíl mezi Sunarem Complex 1 a jinými kojeneckými mléky?
Sunar Complex 1 je vyroben z plnotučného kravského mléka a neobsahuje palmový olej. Má také příznivou cenu ve srovnání s některými jinými značkami, jako je Nutrilon. Některé děti mohou mít problémy s pěněním, což je třeba zvážit.
Jaké jsou hlavní výhody Sunaru Complex 1?
Hlavní výhody Sunaru Complex 1 zahrnují jeho lahodnou chuť, která je dětem příjemná, cenovou dostupnost a fakt, že neobsahuje palmový olej. Navíc je vyroben ekologicky a firma má dlouholetou tradici v oblasti dětské výživy.

Parametry

Název produktu: Sunar 1 complex 600 g
Typ produktu: Kojenecká mléka
Výrobce: Hero
Značka: Sunar
Od ukončeného: 0. měsíce
Hmotnost: 600 g
Druh mléka: sušené
Příchuť: bez příchutě
BIO: ano
S minerály: ano
S vitamíny: ano

Fotogalerie

Zkušenost s Sunar 1 complex 600 g

Sunar 1 complex 600 g

Zkušenosti s Sunar 1 complex 600 g

Sunar 1 complex 600 g

Komentáře k Sunar 1 complex 600 g

Sunar 1 complex 600 g

Pohled na Sunar 1 complex 600 g

Sunar 1 complex 600 g

Testování Sunar 1 complex 600 g

Sunar 1 complex 600 g

Posouzení: Sunar 1 complex 600 g

Sunar 1 complex 600 g

Kojenecká mléka: Jak vybrat to nejlepší pro vaše miminko

Možnosti na trhu

Trh s kojeneckými mléky je plný různých značek a typů mlék, které se zaměřují na specifické potřeby kojenců. Výběr často závisí na věku dítěte, jeho zdravotním stavu nebo vašich preferencích.

Existují mléka pro novorozence, mléka pro kojence od šesti měsíců či mléka pro děti s alergiemi nebo intolerancí laktózy. Je dobré vědět, že některá mléka jsou obohacena o prebiotika a probiotika pro podporu zdravé střevní mikroflóry.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Kojenecké mléko s prebiotiky může být skvělé pro prevenci zažitkových problémů. Na druhé straně mléka obohacená o železo mohou způsobit zácpu. Mléka s vysokým obsahem DHA podporují vývoj mozku, avšak mohou být cenově náročnější.

 • Mléka s prebiotiky: Podpora střevní mikroflóry, dobré pro zažívání.
 • Mléka obohacena o železo: Prevence anémie, avšak často způsobují zácpu.
 • Mléka s DHA: Podpora mozkového vývoje, dražší varianta.

Na co se zaměřit při výběru

Při výběru kojeneckého mléka je klíčové se podívat na složení. Preferujte mléka s co nejméně přidanými cukry a umělými přísadami.

Dalším důležitým faktorem je přítomnost alergenních složek. Pokud vaše rodina trpí alergiemi, volte hypoalergenní mléka. Ta jsou speciálně navržena, aby minimalizovala riziko alergických reakcí.

Certifikace a kontrola kvality

Při výběru mléka si vždy ověřte, zda je certifikované a splňuje evropské normy. Certifikace zaručuje, že mléko prošlo přísnou kontrolou a je bezpečné pro kojence.

Použití surovin z ekologických zdrojů může být dalším plusem. Bio mléka mohou být o něco dražší, ale často obsahují méně škodlivých chemikálií a pesticidů.

Časté problémy a jejich řešení

Některá mléka mohou u kojenců způsobovat nadýmání nebo koliky. Abychom těmto problémům předcházeli, je dobré zkusit mléko s přidanými probiotiky nebo mléka hydrolyzovaná.

Rovněž je důležité sledovat reakce dítěte po zavedení nového mléka. Pokud se objeví vyrážky, bolesti bříška nebo jiné neobvyklé příznaky, poraďte se s pediatrem.

Rozhodující faktory při výběru

Na závěr, rozhodujícími faktory při výběru kojeneckého mléka by měly být zdravotní potřeby vašeho dítěte, jeho věk a složení mléka. Cena by mě neměla být hlavním kritériem, protože kvalita a bezpečnost jsou u kojeneckých mlék klíčové.

Dejte na rady odborníků a sledujte, jak vaše dítě na vybrané mléko reaguje. Správné kojenecké mléko je základ pro zdravý růst a vývoj vašeho miminka.