Přeskočit na obsah
Úvod » Dům a zahrada » Elektrocentrály » Recenze Tagred TA3500GHX – Tichý, efektivní a stabilní i při vysokém zatížení

Recenze Tagred TA3500GHX – Tichý, efektivní a stabilní i při vysokém zatížení

Celkové hodnocení

Tichý a efektivní v kategorii Elektrocentrály

Přečtěte si naši recenzi generátoru TAGRED TA3500GHX. Jeho tichý provoz, efektivní spotřeba a stabilní výkon převažují drobné nedostatky. Skvělá investice do kvalitního generátoru. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9.0/10
  Výkon
 • 8.6/10
  Konstrukce
 • 9.5/10
  Tichý chod
 • 9.2/10
  Spotřeba paliva
 • 7.5/10
  Návod
 • 9.0/10
  Víceúčelovost

Klady

 • Výkonný a efektivní
 • Kvalitní a robustní design
 • Tichý chod
 • Stabilní napájení díky AVR stabilizátoru
 • Snadné startování
 • Dokáže pracovat při vyšším zatížení
 • Reguluje výkon dle zatížení

Zápory

 • Nepohodlně umístěný nalévací otvor pro olej
 • Omezená kapacita nádrže
 • Špatně zpracovaný manuál

Moje zkušenost

“Přes několik drobných nedostatků, jako je umístění nalévacího otvoru pro olej a benzín a trochu matoucí uživatelská příručka, mi generátor TAGRED TA3500GHX přinesl významný upgrade od mé předchozí elektrocentrály. Je tichý, efektivní v palivové spotřebě a s vysoce stabilním výkonem i při vysokém zatížení. Absolutně splnil moje očekávání a představuje pro mě hodnotu za peníze. Doporučuji jej i ostatním.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Posunutí k lepším výkonům

Moje stará elektrická centrála je už dávno minulostí a celkově mohu říct, že tahle přepracovaná verze TAGRED TA3500GHX generátoru mě na první pohled zaujala. Jakou výhodu má tato elektrocentrála oproti té staré? Hlavně větší výkon a vyšší efektivitu, což jsem naprosto ocenil.

Design a konstrukce

Nedocenit nelze ani nový design, který má pocit robustnosti a kvality. Kovový kryt chránící panel s voltmetrem a zásuvkami je pro mě tou asi nejdůležitější částí, jelikož na chatě se vždy něco děje a nehodou by mohl přijít cokoliv do styku s tímto panelem. Takže jsem v tomto ohledu plně spokojen.

Kromě jiného mě příjemně překvapil i tichý chod

V provozu je tato elektrocentrála o poznání tišší než moje stará. Tohle mi docela zpříjemnilo dny na naší chatě. Za zmínku stojí i fakt, že je tento generátor vybaven stabilizátorem napětí, takže žádné nebezpečné kolísání proudu.

Funkčnost a výkon

Pro první zprovoznění se musel olej naplnit do množství 600 ml a muselo se nalít aspoň 3 l benzínu. Po těchto přípravách mě mile překvapilo, jak snadno generátor nastartoval – hned na první pokus. Od té doby je startování stále stejně efektivní a jednoduché.

Funguje bez problémů i při vyšším zatížení. V mém případě jsem měl zapnutý více než jeden spotřebič a i přesto výkon vždy zůstal stabilní. Uspokojil mě i fakt, že generátor dokáže regulovat svůj výkon dle aktuálního zatížení, takže i spotřeba paliva je efektivně kontrolována.

Několik drobných nedostatků

Avšak několik drobných nedostatků jsem našel. Například nalévací otvor pro olej je umístěný poněkud neprakticky. Olej se do něj nalévá těžce, jelikož je otvor moc zasunutý pod kontrolní pult. Nalévací otvor pro benzín by mohl být umístěn blíže k okraji nádrže. Tyto problémy ovšem ve výsledku neovlivňují celkovou funkčnost elektrocentrály.

Malým zklamáním byla také kapacita nádrže – i když se uvádí, že pojme 15 litrů, už při 13 litrech byla plná. Nicméně jsem se s tím vyrovnal a nyní ji prostě plním jen do těch 13 litrů. A konečně, jednou z nevýhod, kterou jsem si také všiml, byla špatně zpracovaná příručka. Překlad nebyl zcela jasný, ale nakonec se mi podařilo najít kvalitní český návod a navigovat se jím.

V závěru je třeba říci, že navzdory těmto menším nedostatkům, je generátor TAGRED TA3500GHX hodný své ceny a splnil mé očekávání. Zvládá zátěž dobře, je tichý v provozu a efektivně spotřebovává palivo. Pro mě je to určitě kvalitní upgrade za můj dřívější model a určitě ho doporučuji i ostatním.

Kde Tagred TA3500GHX koupit?

pemarkt.com pemarkt.com

261 recenzí

Do obchodu

5499 Kč

dum-dilna.cz dum-dilna.cz

2608 recenzí

Do obchodu

5499 Kč

jumon.cz jumon.cz

333 recenzí

Do obchodu

5799 Kč

mlparts.cz mlparts.cz

7623 recenzí

Do obchodu

5895 Kč

aretacni-pripravky.cz aretacni-pripravky.cz

2193 recenzí

Do obchodu

5999 Kč

profigaraz.cz profigaraz.cz

1280 recenzí

Do obchodu

18875 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Výborný pomocník na srub/chatu. Celkem dlouho mi trvalo, než jsem sehnal na webu kvalitní český návod a informace o typu a množství olejové náplně, ale nakonec se povedlo. (SAE30 4T a první náplň 1l)

Ověřený zákazník

Zatím jsem jen vyzkoušel funkčnost. O.K.Ne moc dobře umístěný nalévací otvor pro olej, je moc zasunutý pod kontrolní pult. Olej se špatně „vodorovně“nalévá. Nalévací otvor pro benzín by mohl být u okraje nádrže.Ale nic z toho neovlivňuje funkčnost elektrocentrály.Regulace výkonu reaguje naprosto perfektně (rychle).

Ověřený zákazník

Je to docela lehké, dá se ručně nakládat i vykládat z auta jednou osobou. Tzn. volnoběh se musí seřídit klapkou na sytiči, ale startuje na první zatáhnutí lankem. Zkoušel jsem funkci na různých elektrických spotřebičích a naprosto bez problémů. Pro první startu se musí naplnit olejem (600 ml) a nalít aspoň 3 l benzínu. Hlučnost je výrazně menší než na strunové benzínové sekačce a dá se úplně utlumit umístěním do menší stavby s prostorem aspoň 40 cm z každé strany. Výfuk s průměrem 19 mm lze protáhnout přidanou trubkou potom ven mimo krycí stavbu.

Ověřený zákazník

Výrobek rozhodně doporučuji! Při své hmotnosti (dá se s ním manipulovat i v jedné osobě) a výkonu je perfektní na zahradu, chatu atp. Jsem s ním spokojen více než s předchozí centrálou s motorem 6.5 HP, při stejné hmotnosti má lepší výkonové parametry.Změřil jsem spotřebu benzínu: vychází mi 0,69 L / hod. provozu BEZ zatížení.- Často bývá chybně uváděno, že generátor je vybaven mikroprocesorem řízený technologií Intelligent Throttle Technology, NENÍ TO PRAVDA, jde o „stabilák“ pracující při konst. 3000 ot./min. (odpovídá 50 Hz dvoupólového el. generátoru).

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Tagred TA3500GHX?

Kupte, pokud…

Chcete spolehlivý a kvalitní generátor

Generátor TAGRED TA3500GHX poskytuje vysoký výkon a efektivitu. Pracuje tiše, je efektivní ve spotřebě paliva a má snadný start.

Potřebujete generátor operující za různých podmínek

Drátový generátor má ocelovou konstrukci a je dostatečně robustní pro dlouhodobý provoz na chatě, v zahradě nebo na stavbě.

Chcete generátor s efektivní spotřebou paliva

Díky technologii Smart Throttle se generátor automaticky přizpůsobuje zatížení, což vede k efektivnějšímu využití paliva.

Nekupujte, pokud…

Chcete snadnou obsluhu

Příručka je špatně přeložena a může být pro některé uživatele obtížně srozumitelná. Objem a umístění nádrží mohou také vyžadovat určité zkušenosti k manipulaci.

Preferujete nízkou hmotnost

Generátor je těžší, což vyžaduje pevnější ruce při manipulaci a uskladňování.

Chcete generátor s velkou nádrží

I když se uvádí, že nádrž má 15 litrů, plná je již při 13 litrech.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaký olej se do generátoru doporučuje?
Doporučený olej je SAE30. Pro první zprovoznění je potřeba do motoru nalít 600 ml tohoto oleje.
Jaká je spotřeba paliva?
Spotřeba paliva se pohybuje kolem 0,7 l/h.
Jaký je jeho výkon?
Maximální výkon tohoto generátoru je 3,5 kW (3500 W) a jmenovitý výkon je 3 kW (3000 W).
Jak je s umístěním nalévacího otvoru?
Nalévací otvor pro olej je umístěný poněkud neprakticky. Olej se do něj nalévá těžko, jelikož je otvor moc zasunutý pod kontrolní pult. Nalévací otvor pro benzín by mohl být umístěn blíže k okraji nádrže.

Parametry

Název produktu: Tagred TA3500GHX
Typ produktu: Elektrocentrály
Výrobce: Tagred
Typ motoru: čtyřtaktní
Spotřeba: 0.7 l/hod
Druh paliva: benzínové
Startování: manuální

Fotogalerie

Podívejte se na Tagred TA3500GHX

Tagred TA3500GHX

Zkušenosti s Tagred TA3500GHX

Tagred TA3500GHX

Test: Tagred TA3500GHX

Tagred TA3500GHX

Zkušenost s Tagred TA3500GHX

Tagred TA3500GHX

Poznámky k Tagred TA3500GHX

Tagred TA3500GHX

Jak vybrat skvělou elektrocentrálu: Expertní průvodce

Vysoce výkonná nebo záložní? Klíčový výběr podle využití

Nechceme hrát Havla na trní, ale u elektrocentrály tenhle rozlišovací faktor skutečně rozhoduje. První varianta, vysoce výkonná elektrocentrála, je typická pro průmyslové využití. Může zásobovat elektrickou energií celou stavbu nebo velkou dílnu. Jedná o vojáka, který je připravený vstoupit do těžké bitvy. Na druhou stranu, záložní elektrocentrály jsou tiché hrdinky, které mají za úkol zivrchnout energii jen v případě potřeby, typicky při výpadku elektrického proudu.

Jaký palivový typ zvolit pro vaší elektrocentrálu

Petrolej, benzín, nafta nebo plyn? To tahle otázka zní jako útržek z diskuse nad kalendářem Formule 1, ale je to faktor, který je potřeba zvážit při nákupu elektrocentrály. Benínové elektrocentrály jsou cenově dostupné a skvěle skladovatelné. Báječné pro krátkodobé použití či nouzové situace. Dieselové elektrocentrály jsou účinnější, tiché a dlouhodobě levnější v provozu. Plynné elektrocentrály jsou nejtišší z celého triumvirátu a nabízí čistý výkon a nízké emise.

Síla a kapacity: Hlavní rozhodující faktory

Výkon elektrocentrály se měří ve wattových jednotkách. Každá elektrocentrála má dva výkony – základní a maximální. Maximální výkon je ten, kterého elektrocentrála dosáhne v krátkém časovém intervalu. Základní výkon je ten, který může poskytovat kontinuálně. Při výběru vztejte v úvahu maximální spotřebu všech zařízení, které plánujete napájet.

Prostor pro palivo je také důležitý. Palivová nádrž je faktor, který ovlivnění dobu, po kterou může elektrocentrála pracovat. Vyšší kapacita znamená delší dobu provozu, než bude nutné doplnit palivo. Ale pozor, větší nádrže znamenají i vyšší hmotnost.

Na co si dát pozor?

Čím větší elektrocentrála, tím vyšší hladina hluku. Rozeznání úrovně hluku je důležité pro klid v domácnosti. Pokud instalujete někde blízko obytné oblasti, měli byste zvážit tichý model nebo použití zvukové izolace.

Další potenciální úskalí je výběr chladícího systému . Vodou chlazené elektrocentrály jsou tiché a schopné pracovat nepřetržitě. Oproti tomu vzduchem chlazené modely jsou levnější, ale mohou být hlučnější a méně vhodné pro nepřetržité provozování.

Ve finále platí, že vybrat tu správnou elektrocentrálu není maličkost, ale se správnými informacemi a odbornými radami je to uskutečnitelné. Doufáme, že vám náš průvodce pomůže lépe se zorientovat na trhu s elektrocentrálami a najít model, který bude ideálně vyhovovat vašim potřebám.

Nejprodávanější z kategorie elektrocentrály