Přeskočit na obsah
Úvod » Domácí a osobní spotřebiče » Fritézy » Recenze TESLA AirCook DualZone Q450 XXL – synchronizuje vaření dvou různých jídel

Recenze TESLA AirCook DualZone Q450 XXL – synchronizuje vaření dvou různých jídel

Celkové hodnocení

97 %

Výkonná fritéza v kategorii Fritézy

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL je revoluční horkovzdušná fritéza s minimem oleje a možností synchronní přípravy dvou jídel. Ideální pomocník do moderní kuchyně... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Výkon
 • 8,0/10
  Ovládání
 • 9,0/10
  Design
 • 8,5/10
  Údržba
 • 9,0/10
  Praktičnost

Klady

 • Technologie Heat2Flow pro zdravější vaření
 • Nezávislé nastavení teploty a doby ohřevu
 • Funkce Sync Cook a Sync Finish
 • Moderní design a kompaktní rozměry
 • Intuitivní dotykový panel
 • Snadné čištění nepřilnavých povrchů
 • Průzorová okénka a osvětlení v koších
 • Protiskluzové nožičky pro stabilitu

Zápory

 • Méně intuitivní ovládání některých funkcí
 • Návod k použití by mohl být jasnější
 • Některé části nelze mýt v myčce

Moje zkušenost

“TESLA AirCook DualZone Q450 XXL je výkonná horkovzdušná fritéza, která skvěle připraví různé pokrmy s minimem oleje. Oceňuji její schopnost synchronizovat vaření dvou různých jídel a moderní design. Ovládání by mohlo být intuitivnější a některé části nelze mýt v myčce, což je menší nevýhoda. Celkově ji ale považuji za spolehlivý a praktický přístroj pro zdravější vaření.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Funkčnost a výkon

Horkovzdušná fritéza TESLA AirCook DualZone Q450 XXL mě opravdu nadchla svou schopností připravit pokrmy rychle a zdravě. Technologie Heat2Flow skutečně funguje, jak slibují – hranolky byly křupavé zvenčí a jemné uvnitř, a to s minimem oleje. To je pro mě velké plus, protože se snažím omezit příjem tuku.

Ovládání teploty a doby ohřevu pro každý koš zvlášť je skvělou funkcí. Mohla jsem připravit kuřecí maso a zeleninu současně, aniž by se chutě míchaly. Funkce Sync Cook a Sync Finish jsou třešničkou na dortu, protože umožňují, aby byly oba pokrmy hotové ve stejný čas. To je úžasné, když chcete mít kompletní jídlo připravené najednou.

Ovládání a design

Na první pohled mě zaujal moderní design a kompaktní rozměry fritézy. Na kuchyňské lince nezabírá moc místa, což je pro mě důležité. Dotykový panel je intuitivní a snadno se ovládá, i když jsem si musela zvyknout na citlivost tlačítek. Naštěstí jsem rychle pochopila, jak na to.

Co mě ale trochu zklamalo, je méně intuitivní ovládání některých funkcí. Například nastavení programu Sušení mi dalo zabrat. Návod k použití by mohl být jasnější, protože jsem musela hledat pomoc na internetu, abych pochopila všechny funkce. Naštěstí jsem to zvládla a teď už je to pro mě hračka.

Údržba a praktičnost

Čištění fritézy je díky nepřilnavému povrchu a vyjímatelným dílům jednoduché. Bohužel, některé části nelze mýt v myčce, což je trochu nepohodlné. Ale na druhou stranu, ruční mytí není tak náročné.

Praktické doplňky, jako je barevná kuchařka s recepty, jsou skvělým bonusem. Inspirace pro nové pokrmy se vždy hodí. Také oceňuji průzorová okénka a osvětlení v koších, díky kterým mohu sledovat průběh vaření bez nutnosti otevírat fritézu.

Protiskluzové nožičky zajišťují stabilitu přístroje během provozu, což je další plus. Nemusím se bát, že by se fritéza při manipulaci převrátila.

Celkově vzato, TESLA AirCook DualZone Q450 XXL má své silné i slabé stránky. Výkon a výsledky vaření jsou skvělé, ovládání a údržba by mohly být lepší. Ale pokud hledáte spolehlivou a výkonnou horkovzdušnou fritézu, rozhodně stojí za zvážení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Musím přiznat, že na počátku jsme spolu trošku bojovali, myslím tedy já a fritéza. Chvíli mi trvalo, než jsem po pochopila návod použití. Ale vyhrála jsem. Jídlo s Horkovzdušné fritézy je moc dobré. Hlavně oceňuji minimum použitého tuku.

Ověřený zákazník

Chtěla jsem tuhle fritézu. Dělám v ní současně hlavní chod i přílohu. Z 80% nahradí klasickou troubu. Než se mi nahřeje trouba, tak některé typy jídel jsou už z fritézy hotové. Neskutečně šetří čas. Funkce pro dokončení vaření ve stejný čas v obou komorách je už jen třešničkou na dortu. Jsem moc spokojená .

Ověřený zákazník

Super fritéza pro rodinu, mohu připravit současně hlavní jídlo a přílohu. Pro mě ušetření spousty času, které bych trávila u plotny.

Ověřený zákazník

dostatečná kapacita pro oběd 2 dospělí a 2 děti, pro jednodušší jídla typu něco a příloha, zelenina se už musí dát bokem, jinak by to vystydlo

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit TESLA AirCook DualZone Q450 XXL?

Kupte, pokud…

Chcete zdravěji připravovat jídlo

Technologie Heat2Flow umožňuje snížit obsah tuku až o 85 procent, což vám umožní připravit křupavé a chutné pokrmy s minimálním množstvím oleje.

Potřebujete připravit více pokrmů najednou

Dva koše s nezávislým nastavením teploty a délky ohřevu vám umožní připravit různé pokrmy současně bez vzájemného přenosu chutí.

Hledáte rychlé a efektivní vaření

Funkce Sync Cook a Sync Finish umožňují připravit jídlo velmi rychle a efektivně, což šetří čas a zajišťuje, že všechny pokrmy budou hotové ve stejný čas.

Nekupujte, pokud…

Máte omezený rozpočet

Fritéza TESLA AirCook DualZone Q450 XXL může být dražší než jiné modely na trhu, což nemusí být ideální pro ty, kteří hledají cenově dostupnější řešení.

Nechcete složité ovládání

Ovládání některých funkcí může být méně intuitivní a návod k použití není zcela jasný, což může být frustrující pro uživatele, kteří preferují jednoduchost.

Potřebujete mytí v myčce

Některé části fritézy nelze mýt v myčce, což může být nepohodlné pro ty, kteří chtějí snadnou údržbu a čištění.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak správně nastavit teplotu a dobu ohřevu pro různé pokrmy?
Pro křupavé hranolky nastavte teplotu na 200°C a dobu ohřevu na 15-20 minut. Pro kuřecí maso doporučuji 180°C a 25 minut. Pro zeleninu zvolte 160°C a 10-15 minut. Experimentujte s nastavením podle svých preferencí.
Jak využít funkci Sync Cook a Sync Finish?
Sync Cook nastaví stejnou teplotu a dobu ohřevu pro oba koše současně. Sync Finish umožní nastavit různé programy tak, aby se oba pokrmy dokončily ve stejný čas. Ideální pro přípravu hlavního jídla a přílohy najednou.
Jak často musím protřepávat jídlo během vaření?
Fritéza vás upozorní zvukovou signalizací, když je čas protřepat jídlo, obvykle v polovině doby vaření. To zajistí rovnoměrné propečení. Hranolky a krokety je dobré protřepat každých 5-7 minut.
Jaké jsou nejčastější problémy s ovládáním fritézy a jak je řešit?
Méně intuitivní ovládání může být problém. Pokud tlačítka nereagují, zkuste je stisknout s větší citlivostí. Při nastavování programů si pečlivě přečtěte návod nebo hledejte pomoc online, pokud něco nefunguje podle očekávání.
Lze všechny části fritézy mýt v myčce?
Bohužel ne všechny části jsou vhodné do myčky. Vyjímatelné díly, jako jsou koše, lze mýt ručně. Nepřilnavý povrch usnadňuje čištění, takže to není taková zátěž.
Jaké doplňky jsou součástí balení a jak je nejlépe využít?
Součástí balení je barevná kuchařka s recepty, která je skvělou inspirací pro nové pokrmy. Průzorová okénka a osvětlení v koších umožňují sledovat průběh vaření bez otevírání fritézy.
Jaká je kapacita fritézy a pro kolik lidí je vhodná?
Fritéza má celkový objem 7.6 litru (2 x 3.8 litru), což je dostatečné pro přípravu jídla pro čtyřčlennou rodinu. Pokud připravujete více pokrmů najednou, kapacita je ideální.

Parametry

Název produktu: TESLA AirCook DualZone Q450 XXL
Typ produktu: Fritézy
Výrobce: TESLA
Objem nádoby: 7.6 l
Vyjímatelná nádoba: ano
Časovač: ano
Displej: ano
Horkovzdušné: ano
Regulace teploty: ano
Multifunkční: ano
Průhledové okénko: ano
Termostat: ano
Hmotnost: 7 kg
Rozměry: 37 x 31 x 36 cm

Fotogalerie

Posouzení: TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Kritika TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Pohled na TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Hodnocení TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Komentáře k TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Pozorování TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Testování TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

TESLA AirCook DualZone Q450 XXL

Fritézy: Jak vybrat tu nejlepší a na co si dát pozor

Pokud hledáte způsob, jak si doma připravit ty nejchutnější smažené dobroty, fritéza je nepostradatelným pomocníkem. Ale pozor, ne všechny fritézy jsou stejné. Při výběru je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Pojďme se na ně podívat detailněji.

Typy fritéz

Existuje několik hlavních typů fritéz, které se liší způsobem přípravy jídla i výkonem.

Klasické fritézy s olejem

Tyto modely jsou známé svou schopností smažit jídlo do křupava díky ponoření do horkého oleje.

 • Výhody: Rychlé a efektivní smažení, vynikající chuť.
 • Nevýhody: Vysoká spotřeba oleje, náročnější čištění.

Horkovzdušné fritézy

Vaří pomocí horkého vzduchu, což vyžaduje minimum či žádný olej.

 • Výhody: Zdravější příprava jídel, menší spotřeba oleje.
 • Nevýhody: Delší doba přípravy, některá jídla nemusí být tak křupavá jako při klasickém smažení.

Fritézy s multifunkčním použitím

Mohou kromě smažení také péct, grilovat či dokonce vařit rýži.

 • Výhody: Univerzálnost, úspora místa v kuchyni.
 • Nevýhody: Vyšší cena, složitější na ovládání.

Výběr správné fritézy: Klíčové faktory

Kapacita

U fritézy je důležité přemýšlet o tom, jaké porce budete připravovat. Pokud vaříte pro velkou rodinu, zvolte model s větší kapacitou (např. 2–3 kg potravin). Pro menší domácnosti nebo jednočlenné porce postačí menší fritézy (<1 kg).

Vhodné materiály

Kvalita použitých materiálů je zásadní. Hledejte fritézy s nerezovými nebo žáruvzdornými plastovými částmi. Odnímatelné díly, které lze mýt v myčce, ušetří čas a námahu.

Regulace teploty

Přesná regulace teploty je klíčová pro dokonalé smažení nejrůznějších potravin. Některé pokročilejší modely nabízejí digitální displeje a přednastavené programy pro různé druhy jídel.

Na co si dát při výběru pozor

Bezpečnostní prvky

Fritéza musí být nejen výkonná, ale také bezpečná. Hledejte modely s chladnými úchyty, protiskluzovými nožkami a automatickým vypínáním. Pojistka proti přehřátí je další důležitý prvek, na který byste neměli zapomenout.

Energetická náročnost

Různé modely mají různé energetické nároky. Při výběru zvažte nejen cenu pořizovací, ale i provozní. Horkovzdušné fritézy bývají energeticky úspornější, což se dlouhodobě projeví v účtech za elektřinu.

Uživatelské recenze a zkušenosti

Před koupí si vždy přečtěte recenze ostatních uživatelů. Zjistíte tak, jak se konkrétní model osvědčil v praxi, a dozvíte se o případných problémech, na které narazili ostatní uživatelé.

Výběr správné fritézy nemusí být složitý, pokud víte, na co se zaměřit. Upřednostněte své potřeby, zvážte možnosti a investujte do kvalitního modelu, který vám bude sloužit po dlouhá léta. Bon appétit!