Přeskočit na obsah
Úvod » Gaming » Hry na PS4 » Recenze The Last of Us: Part II – vizuálně ohromující hra s emocionálním příběhem

Recenze The Last of Us: Part II – vizuálně ohromující hra s emocionálním příběhem

Celkové hodnocení

92 %

Emocionální mistrovské dílo v kategorii Hry na PS4

The Last of Us: Part II přináší vizuálně ohromující svět, emocionálně nabitý příběh, realistickou hratelnost a intenzivní souboje. Přečtěte si naši recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,5/10
  Hratelnost
 • 8,5/10
  Příběh
 • 10/10
  Grafika
 • 7,5/10
  Postavy
 • 9/10
  Atmosféra
 • 9/10
  Realističnost

Klady

 • Silný a emocionální příběh
 • Výrazně vylepšená hratelnost
 • Intenzivní mechaniky soubojů zblízka
 • Nádherná a detailní grafika
 • Realistické shromažďování surovin a tvorba vybavení
 • Autentický zážitek z postapokalyptického světa
 • Návyková a pohlcující hra

Zápory

 • Přílišná snaha o inkluzi
 • Některé scény působí tlačené na sílu
 • Nemusí sednout každému hráči
 • Kontroverzní prvky příběhu

Moje zkušenost

“The Last of Us Part II je vizuálně ohromující hra s hlubokým a emocionálně nabitým příběhem, který mě osobně velmi zaujal. Přestože některé prvky mohou působit kontroverzně nebo zbytečně tlačené, celkový zážitek z hratelnosti a detailního prostředí převážil. Hra nabízí realistickou hratelnost a intenzivní souboje, což ji činí návykovou a nezapomenutelnou.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Hratelnost a příběh

Musím uznat, že pokračování příběhu Ellie a Joela mě naprosto pohltilo. Hra se odehrává pět let po událostech prvního dílu a Ellie se vydává na cestu pomsty, která je plná emocí a napětí. Příběh je silný a dokáže vás vtáhnout do děje, i když občas je těžké rozlišit pravdu od lži.

Hratelnost je výrazně vylepšená oproti prvnímu dílu. Vývojáři vychytali spoustu bugů a hra je nyní mnohem lépe hratelná. Mechaniky soubojů zblízka jsou intenzivnější, což přidává na autenticitě zážitku. Přemýšlení dopředu a shromažďování surovin je klíčové, což mi přišlo velmi realistické v postapokalyptickém světě.

Grafika a prostředí

Grafika je jedním z nejsilnějších aspektů této hry. Prostředí je nádherně detailní, ať už se jedná o horské oblasti nebo lesy kolem města Jackson. Často jsem se přistihla, jak se kochám krajinou, i když jsem věděla, že za rohem může číhat nebezpečí.

Bohužel, příběh a grafika občas trpí na přílišnou snahu o inkluzi. Některé scény mi přišly tlačené na sílu, jako například utěšování dvou lesbických postav. Tento prvek mi přišel zbytečně přehnaný a rušil mě v celkovém zážitku ze hry.

Osobní zkušenost a dojmy

Hra mě bavila natolik, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Strávila jsem u ní nespočet hodin a často jsem se musela přemlouvat, abych šla spát. Je to skutečně návyková záležitost. Pokud jste hráli první díl, druhý rozhodně nezklame. Má to příběh a náboj, jaký má být.

Na druhou stranu, ne každému musí sednout. Některé prvky příběhu mohou působit kontroverzně a ne každý hráč je přijme s otevřenou náručí. Pokud preferujete hry jako Uncharted 4 nebo sérii Tomb Raider, možná vás tento titul tolik neosloví. Ale i tak stojí za vyzkoušení.

Závěrečné myšlenky

Celkově je The Last of Us Part II skvělým titulem s nádhernou grafikou a silným příběhem. Přestože má své nedostatky, jako je přílišná inkluze některých prvků, stojí za to si ji zahrát. Pokud máte rádi emocionálně nabité příběhy a realistickou hratelnost, tato hra je pro vás.

Zkušenosti dalších zákazníků

Hra bez debaty výborná ale můj šálek kávy jsou hry typu Uncharted 4 a série Tomb Raider

Ověřený zákazník

Skvělý titul,hraní i grafika.Jen ti zombíci už štvou.Jinak kdo hrál první díl,musí dohrát i druhý.Má to příběh a náboj jak má být.Paráda.

Ověřený zákazník

Pokud se do hry pustite a jste znali TLOU 1, tak jste v pasti, jelikoz budete u TV travit neumerne mnozstvi casu a premlouvat se k tomu, ze uz musite jit opravdu spat. Kdo si hru nekoupi, jako by PS4 ani nemel.

Ověřený zákazník

Pecka, velmi doporučuji! Nejlepší hra pro zimní večery se skleničkou oblíbeného drinku zabalení v dece, v pohodlném křesle. 🙂 Bavilo mě to tak moc, že nechávám hrát teď přítelkyni a jen jí trochu radím, protože to chci vidět znovu. 🙂

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit The Last of Us: Part II?

Kupte, pokud…

Milujete silné příběhy

The Last of Us Part II nabízí hluboký a emocionální příběh, který vás vtáhne a nepustí.

Oceňujete skvělou grafiku

Grafika a detaily prostředí jsou na špičkové úrovni, což vytváří úžasný vizuální zážitek.

Chcete intenzivní hratelnost

Vylepšené mechaniky soubojů a realistické prvky přežití dělají hru velmi návykovou a zábavnou.

Nekupujte, pokud…

Vadí vám přílišná inkluze

Některé scény mohou působit tlačeně a rušit zážitek ze hry, což nemusí každému vyhovovat.

Preferujete jiné herní žánry

Pokud máte raději hry jako Uncharted 4 nebo sérii Tomb Raider, The Last of Us Part II vás nemusí tolik oslovit.

Nemáte dostatek času

Hra je velmi návyková a může vyžadovat hodně času, což může být problém, pokud máte nabitý program.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní rozdíly v hratelnosti mezi prvním a druhým dílem The Last of Us?
Druhý díl výrazně vylepšil mechaniky soubojů zblízka, které jsou nyní intenzivnější a realističtější. Vývojáři také vychytali spoustu bugů, což zlepšilo celkovou hratelnost. Navíc je zde větší důraz na shromažďování surovin a tvorbu vybavení.
Jaké prvky příběhu mohou působit kontroverzně?
Některé scény, jako například utěšování dvou lesbických postav, mohou působit tlačeně na sílu a rušit celkový zážitek ze hry. Tyto prvky inkluze mohou být pro některé hráče rušivé.
Je hra vhodná pro hráče, kteří preferují tituly jako Uncharted 4 nebo Tomb Raider?
Pokud preferujete hry jako Uncharted 4 nebo sérii Tomb Raider, The Last of Us Part II vás možná tolik neosloví. Přesto stojí za vyzkoušení, protože nabízí silný příběh a realistickou hratelnost.
Jaké jsou největší výhody grafiky v The Last of Us Part II?
Grafika je jedním z nejsilnějších aspektů hry. Prostředí je nádherně detailní, ať už se jedná o horské oblasti nebo lesy kolem města Jackson. Tento vizuální zážitek výrazně přispívá k atmosféře hry.
Jaké jsou největší nevýhody hry?
Mezi nevýhody patří přílišná snaha o inkluzi některých prvků příběhu, které mohou působit rušivě. Některé scény se zdají být tlačené na sílu, což může narušit celkový zážitek ze hry.
Jaký je celkový dojem z příběhu?
Příběh je silný a dokáže vás vtáhnout do děje. Ellie se vydává na cestu pomsty, která je plná emocí a napětí. Hra nabízí hluboký a komplexní příběh, který vás udrží na kraji sedačky.
Co je klíčové pro úspěšné hraní v postapokalyptickém světě hry?
Klíčové je přemýšlení dopředu a shromažďování surovin. Tvorba potřebného vybavení, vylepšování zbraní a dovedností vašeho hrdiny je nezbytná pro přežití v tomto realistickém postapokalyptickém světě.

Parametry

Název produktu: The Last of Us: Part II
Typ produktu: Hry na PS4
Výrobce: PlayStation
Žánr: akční
Doporučený věk: od 18 let
Speciální edice: DLC
Rok vydání: 2020

Fotogalerie

Komentáře k The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Posouzení: The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Verdikt: The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Ostestováno: The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Hodnocení The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Poznámky k The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Zkušenost s The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Hodnocení The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Průzkum The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Zkušenosti s The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Hry na PS4: Jak vybrat tu pravou hru?

Výběr hry podle žánru

Máš ráda akční hry? Nebo raději zabrousíš do světů plné fantazie RPG? Každý žánr nabízí jiné zážitky, tak vybírej podle toho, co tě baví. Detailně se podívej na recenze a hodnocení od hráčů. Na YouTube najdeš mnoho gameplay videí, kde uvidíš hru v akci – to ti hodně napoví.

Pozor na hry s přílišnou složitostí. I ten nejlepší příběh může být utrpení, pokud je hra příliš těžká nebo neintuitivní. Některé tituly mají strmou učící křivku a nebudou tě bavit, pokud nejsi připravená na intenzivní trénink.

Důležité je i multiplayer

Plno her nabízí skvělý multiplayer. Pokud ráda hraješ s kamarády, zkus najít hru, která má kvalitní online režim. Výborným příkladem je „Overwatch“ nebo „Apex Legends“.

Určitě se informuj o počtu aktivních hráčů. U her s menší komunitou může být problém najít hráče do zápasu, což snižuje požitek z hraní. Zapoj se do komunity na Redditu nebo Discordu a zjisti, jak je hra aktivní a co na ni hráči říkají.

Rozhodující faktory při výběru

Hraješ pro zábavu, relax nebo hledáš výzvu? Tohle je důležité vědět předem, protože některé hry jsou více relaxační, zatímco jiné vyžadují intenzivní pozornost a dovednosti. Vyber si podle toho, co od hraní očekáváš.

Kvalita grafiky je dalším kritériem. Na PS4 najdeš vizuální skvosty jako „Red Dead Redemption 2“ nebo „The Last of Us Part II“, které ti doslova vezmou dech. Ovšem i hry s jednodušší grafikou jako „Minecraft“ můžou být extrémně zábavné.

Pozor na P2W (Pay to Win) model. Některé hry mohou lákat na sklony k mikrotransakcím, což může být v dlouhodobém horizontu finančně náročné a méně zábavné pro hráče, kteří nechtějí utrácet další peníze.

Vybrat správnou hru na PS4 může být výzva, ale doufám, že ti tyto tipy pomohou najít tu pravou. Zvažuj recenze, žánr, multiplayer a své osobní preference, aby ses dostala k tomu, co tě bude opravdu bavit. Happy gaming!