Přeskočit na obsah
Úvod » Sport » Rotopedy » Recenze TRINFIT Vivo B500i – Robustní s plynulou a tichou jízdou

Recenze TRINFIT Vivo B500i – Robustní s plynulou a tichou jízdou

Celkové hodnocení

Robustní a výkonný v kategorii Rotopedy

Seznamte se s výkonným rotopedem TRINFIT Vivo B500i, nabízejícím plynulý chod, pohodlné sedlo a měření tělesného tuku pro efektivnější trénink. .. Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9,4/10
  Design
 • 9,6/10
  Sestavení
 • 9,3/10
  Funkce
 • 9,5/10
  Komfort
 • 8,8/10
  Propojení

Klady

 • Robustní design
 • Kvalitní provedení
 • Snadné sestavení
 • Tichý chod
 • Pohodlné sedlo
 • Dobrá manipulace přes velikost
 • Propojení s tréninkovými aplikacemi
 • Funkce měření tuku

Zápory

 • Větší rozměrově
 • Komplikované propojení s aplikacemi
 • Nepraktické měření tepu na řídítkách

Moje zkušenost

“Rotoped TRINFIT Vivo B500i je skvělý zástupce své kategorie. Přestože sestavení a napojení na tréninkové aplikace mohou vyžadovat nějakou dobu a trpělivost, jedná se o robustní a výkonný stroj, který poskytuje plynulou a tichou jízdu. Jeho pohodlné sedlo a schopnost měřit tuk dodávají uživateli přidanou hodnotu. Jediným menším nedostatkem je nepřesné měření tepu na řídítkách. Nicméně, pro někoho, kdo hledá hodnotu za rozumnou cenu, bych doporučil TRINFIT Vivo B500i jako spolehlivou volbu. ”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a sestavení

Na první pohled vás TRINFIT Vivo B500i zaujme svojí robustností a kvalitou provedení. Je to kompaktní stroj, který na svou velikost nabízí skvělou manipulaci. Ve srovnání s mým předchozím trenažérem je sice rozměrově větší, ale to je důsledek jeho pevné konstrukce.

Sestavení rotopedu bylo překvapivě snadné, trvalo mi to s kamarádem asi 25 minut. Byli jsme příjemně překvapeni, že v balení byl návod v češtině a všechny potřebné díly byly přehledně označeny.

Funkce a výkon

Pro mě, jako pro někoho, kdo vede dost sedavý životní styl, byla důležitá především funkčnost rotopedu. A musím říct, že TRINFIT Vivo B500i mě rozhodně nezklamal. Nabízí plynulou a tichou jízdu, takže mě nikdy neruší, když se snažím sledovat svůj oblíbený seriál nebo poslouchat hudbu.

Nemůžu také přehlédnout skvělé propojení s tréninkovými aplikacemi. Napojení na Zwift, Kinomap a MyHomeFit byli trochu nepřetržitý proces, který vyžadoval nějakou trpělivost a několik restartů. Ale jakmile je zařízení úspěšně připojeno, nebyly žádné další problémy a přidal to do mých cvičebních rutin nový rozměr.

Skvělým doplňkem je také funkcí měření tuku, která mi pomáhá sledovat svůj pokrok. Tohle mě motivuje pokračovat ve cvičení i v těch dnech, kdy mi to moc nejde.

Komfort a použitelnost

Jeden z hlavních aspektů, které jsem hledal u rotopedu, byla pohodlnost. Vivo B500i má měkké sedlo s možností horizontálního a vertikálního nastavení. Ať už jde o krátký trénink nebo dlouhou jízdu, vždy je pohodlné a nezpůsobuje mi žádné nepohodlí.

Jediný problém, který jsem zaznamenal, bylo měření tepu na řídítkách. Nebylo to moc praktické a tak jsem si místo toho pořídil hrudní pás pro snadnější sledování. To však není vada tohoto konkrétního modelu, je to spíše obecný problém u většiny rotopedů.

Závěr

Suma sumárum, jsem velmi spokojený s mým rotopedem TRINFIT Vivo B500i. Je to výkonný a pohodlný stroj, který mi pomohl zvýšit svou tělesnou aktivitu a zlepšit mou fyzickou kondici. Jeho robusní design a kvalitní provedení detailů dávají tušit, že tento rotoped mě bude provázet v mém fitness dobrodružství několik příštích let.

Kde TRINFIT Vivo B500i koupit?

domaci-fitness.cz domaci-fitness.cz

1085 recenzí

Do obchodu

9975 Kč

fitham.cz fitham.cz

7156 recenzí

Do obchodu

10750 Kč

fitsport.cz fitsport.cz

115 recenzí

Do obchodu

11825 Kč

vifito.cz vifito.cz

N/A recenzí

Do obchodu

11990 Kč

Zkušenosti dalších zákazníků

Hledal jsem rotoped v dobrém poměru cena/výkon a Vivo B500i byl tou nejlepší volbou. Má nízký nástup, takže ho můžou používat všichni v rodině bez problému.Velkou výhodou je pro mě připojení k tréninkovým aplikacím, protože jinak je cvičení na rotopedu poměrně nuda. Má navíc robustní konstrukci, která je trochu náročnější na převoz, ale zase doufám, že více vydrží.

Ověřený zákazník

S rotopedem Trinfit VIVO 500i jsem velmi spokojen. Je trochu těžší, ale stabilní a celkově robustní. Jeho chod je naprosto tichý a plynulý (bydlím v panelovém domě a opravdu neruší). Montáž podle přiloženého návodu byla bezproblémová.

Ověřený zákazník

S tímto rotopedem jsem velice spokojený. Zatím vyzkoušeno propojení s aplikacemi MyHomeFit, Zwift a Rouvy na telefonu s Androidem. Chce to trochu trpělivosti. Občas se rotoped k aplikaci připojil, ale nepřenášely se žádné údaje, tedy jsem stál na místě. Pomohl restart telefonu a vypnutí rotopedu. Pak už funguje vše. Doporučuji!

Ověřený zákazník

Koupil jsem si ho na hubnutí a zatím slouží dobře, i s mojí hmotnosti je stabilní a dobře se ovládá. Můžu jen doporučit! Určitě doporučuju koupit i hrudní pás pokud chcete kontrolovat tep, měření na řídítkach je hrozně nepraktický, ale to je u všech rotopedů.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit TRINFIT Vivo B500i?

Kupte, pokud…

Hledáte rotoped s výborným poměrem cena/výkon

Díky svým funkcím, konstrukci a možnosti připojení k fitness aplikacím, TRINFIT Vivo B500i nabízí skvělou hodnotu za méně peněz než jiné modely v této cenové kategorii.

Chcete stabilní a kvalitní zařízení

Robustní konstrukce a precizní zpracování zaručují dlouhou životnost a tichý, stabilní chod. Navíc má rotoped vysokou nosnost, díky čemuž je vhodný pro všechny členy rodiny.

Potřebujete motivaci k tréninku

Kompatibilita s fitness aplikacemi napomáhá zabavit vás během cvičení a udělat z něj více než jen rutinní fyzickou aktivitu.

Nekupujte, pokud…

Nemáte prostor na rozměrnější stroje

Robustní konstrukce má své výhody, ale znamená také, že se jedná o větší stroj. Pokud nemáte dostatek volného místa, může to být problém.

Nevyhovuje vám měření tepu na řídítkách

Můžete se setkat s potížemi při měření tepu, protože snímače tepové frekvence na řídítkách nejsou úplně praktické. Měření je však možné i prostřednictvím hrudního pásu, což ale znamená další náklady.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Je rotoped TRINFIT Vivo B500i snadno sestavitelný?
Ano, rotoped je snadno sestavitelný. Balení obsahuje návod v češtině a všechny potřebné díly jsou přehledně označeny. Sestavení rotopedu by mělo trvat přibližně 25 minut.
Jak je to s propojením rotopedu s tréninkovými aplikacemi?
Rotoped lze propojit s tréninkovými aplikacemi jako jsou Zwift, Kinomap a MyHomeFit. Napojení může vyžadovat trochu trpělivosti a několik restartů, ale jakmile je zařízení úspěšně připojeno, funguje bez problémů.
Je rotoped pohodlný při delším cvičení?
Ano, rotoped má měkké sedlo s možností horizontálního i vertikálního nastavení, což umožňuje pohodlné cvičení i při delších trénincích.
Rotoped dokáže měřit tělesný tuk?
Ano, rotoped má funkci pro orientační měření tělesného tuku, která vám umožní sledovat svůj pokrok.
Je při tréninku na rotopedu možné sledovat tep?
Ano, rotoped umožňuje sledování tepové frekvence. Měření tepu je možné provádět přes dlaňové snímače na řídítkách, ale pro pohodlnější sledování se doporučuje pořízení hrudního pásu.

Parametry

Název produktu: TRINFIT Vivo B500i
Typ produktu: Rotopedy
Výrobce: Trinfit
Ergometr: ano
Nosnost: 150 kg
Výška: 142 cm
Šířka: 53 cm
Délka: 94 cm
Hmotnost: 36 kg
Skládací: ne
Mini: ne
Brzdný systém: magnetické
Počet tréninkových programů: 18
Snímače tepové frekvence: ano
Měření kalorií: ano
Měření ujeté vzdálenosti: ano
Computer: čas, rychlost, kalorie, tep, WATTY, 18 programů, HRC program
Hmotnost setrvačníku: 9 kg
Napájení: Externí síťový adaptér

Fotogalerie

Kritika TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Testování TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Poznámky k TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Hodnocení TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Úvaha o TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Shrnutí: TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Průzkum TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Test: TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Komentáře k TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Hodnocení TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

Materiál a konstrukce

Není tajemstvím, že pevnost a dlouhá životnost rotopedu se odvíjí od materiálu a konstrukce i míry náročnosti jeho pravidelného využití. Při nákupech namátkou by vás však nesmělo překvapit, že se slevou nabízený model z třídy pro začátečníky nebude vyhovovat ostřílenému fitness guru.

Stěžejní je pevný rám, který nebude při zatížení vrzat či se kmitat. Pozitivní zkušenost maji uživatelé se stojany z oceli nebo hliníku, které mívají zpravidla větší nosnost.

Vybrat správný pohon

Druhým klíčovým faktorem jsou pohyblivé části, tedy pohon a setrvačník. Těchto komponentů si všimneme, když začne skřípat nebo když se přestanou hýbat coby důkaz závady.

Velkou pozornost bychom měli věnovat výběru systému pohonu. Existují dva základní druhy – řemenový a řetězový. Řemenový pohon je tichý a nevyžaduje tolik údržby jako ten řetězový, ovšem někteří profesionálové preferují řetěz pro jeho realističtější pocit z jízdy.

Podstavec a jeho výška

Podstavec, na kterém bude rotoped stát, by měl být co nejstabilnější. Není nic horšího, než když se začne rotoped pod vámi kymácet. A ani podložka pod rotoped nepomůže, pokud je podstavec rotopedu špatně navržený.

Podstavec by měl mít nízké těžiště, aby byl rotoped stabilní a měl by být dostatečně široký, aby se při silnějším pedálování nekymácel. Je také dobré si ověřit, zda umožňuje výškovou nastavitelnost – ideální pro domácnosti, kde na rotopedu cvičí lidé různé postavy.

Jaké funkce by neměly chybět?

Po hardwarové stránce si přejdeme k softwarové. Co by měl mít rotoped na palubě pro komfortní a efektivní cvičení? Určitě záleží na vašich osobních potřebách, ale některé funkce by neměly chybět.

První na seznamu by měl být monitor se základními funkcemi jako měření tepové frekvence, rychlosti, vzdálenosti a spálených kalorií. Rovněž by bylo fajn, kdyby měl rotoped více tréninkových programů, abyste si mohli zvolit ten pravý dle své nálady a cílů.

Závěrečné rady

Výběr rotopedu nemusí být věda, ale je dobré si před nákupem jasně stanovit, pro jaké účely bude sloužit a na co je třeba se zaměřit. Individuální preference hrají roli, ale materiál, konstrukce, pohon a podstavec jsou objektivní parametry, na které by se měl zaměřit každý.

Trpezlivost v orientaci na trhu rozhodně přináší své ovoce, ať už jde o dlouhodobou spokojenost s používáním nebo rychlý pokrok v podobě zlepšení fitness.

Nejprodávanější z kategorie rotopedy