Přeskočit na obsah
Úvod » Auto-moto » Nabíječky a startovací boxy » Recenze UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 – cenově dostupná a spolehlivá nabíječka

Recenze UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 – cenově dostupná a spolehlivá nabíječka

Celkové hodnocení

93 %

Dobrá cena v kategorii Nabíječky a startovací boxy

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 je cenově dostupná a spolehlivá nabíječka s užitečnými funkcemi pro oživení starších baterií i běžné používání. Zjistěte více v naší recenzi... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 9/10
  Výkon
 • 8,5/10
  Displej
 • 10/10
  Cena
 • 8/10
  Spolehlivost
 • 7/10
  Kabely
 • 8,5/10
  Použitelnost

Klady

 • Kompaktní velikost a lehkost
 • Přehledný displej
 • Intuitivní ovládání
 • Plnoautomatické nabíjení
 • Ochrana proti přepólování, zkratu a přetížení
 • Pulzní nabíjení pro oživení baterií
 • Výborný poměr cena/výkon
 • Možnost dlouhodobého připojení

Zápory

 • Absence českého návodu
 • Tvrdé kabely v mrazu
 • Životnost může být krátká
 • Chybí měření nabíjecího proudu a času

Moje zkušenost

“UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 je cenově dostupná a spolehlivá nabíječka s řadou užitečných funkcí, které ocení jak běžní uživatelé, tak i ti, kteří potřebují oživit starší baterie. I přes menší nedostatky, jako je absence českého návodu a tvrdší kabely v mrazu, ji považuji za výhodnou koupi, která nabízí dobrý poměr cena/výkon.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

První dojmy a funkce

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 mě zaujala především svou kompaktní velikostí a lehkostí. Je to malý a praktický pomocník, který se snadno vejde do šuplíku nebo kufru auta. Displej je přehledný a ukazuje napětí baterie, stav nabíjení a zvolený režim. Ovládání je intuitivní, což ocení i méně technicky zdatní uživatelé.

Její hlavní výhodou je plnoautomatické nabíjení řízené mikroprocesorem. To znamená, že se nemusíte bát o přepólování, zkrat nebo přetížení. Nabíječka se o vše postará sama. Navíc má funkci pulzního nabíjení, která dokáže oživit i téměř mrtvé baterie. To je skvělé, pokud máte starší baterii, kterou chcete ještě zachránit.

Pozitiva

Jednou z největších předností této nabíječky je její cena. Za necelých 500 Kč dostanete kvalitní produkt s funkcemi, které byste očekávali u mnohem dražších modelů. Nabíječka má také skvělý poměr cena/výkon.

Další pozitivum je její spolehlivost. Používám ji už rok a zatím mě nezklamala. Dokáže nabít jak autobaterii, tak i menší baterie do motocyklů. Oživila mi dokonce i zcela vybitou baterii, což mě příjemně překvapilo.

Navíc je tu možnost dlouhodobého připojení, což zabezpečuje optimální udržení stavu nabití bez tvorby síranů. To je ideální, pokud například přes zimu nejezdíte na motorce a chcete, aby byla baterie stále v dobré kondici.

Negativa

Bohužel, ne vše je růžové. Největším nedostatkem je absence českého návodu. I když je použití nabíječky intuitivní, někteří uživatelé mohou mít problém s pochopením všech funkcí bez podrobného návodu.

Další věcí, která mě trochu zklamala, je tvrdost kabelů. V mrazu jsou velmi neohebné, což může být problém při manipulaci. Ačkoli nabíječka funguje skvěle, její životnost je otázkou. Někteří uživatelé hlásí, že starší modely přestaly fungovat těsně po záruce. Doufám, že tento inovovaný model vydrží déle.

Poslední věc, kterou bych zmínila, je, že nabíječka nedisponuje funkcí pro měření aktuálního nabíjecího proudu a uplynulého času. To by mohlo být užitečné pro lepší přehled o stavu nabíjení.

Zkušenosti dalších zákazníků

Příruční, malá a lehká, plně elektronická nabíječka progresivní konstrukce za velmi přijatelnou cenu, tedy s výborným poměrem cena/výkon, kterou lze snadno vozit i sebou. Díky délce kabelů a svorkám umožňuje snadné připojení, přehledný display s ukazatelem kapacity, napětí a režimu nabíjení s možností oživení krajně vybité baterie. Praktické zkušenosti i na YouTube, které v kladném slova smyslu potvrzuji. Za mne – velmi dobrá investice.

Ověřený zákazník

Tato nabíječka je opravdu dobrá. Obzvlášť za LIDL cenu 499 Kč. Starší, letitý typ s LED, bez displeje fungoval přibližně 6 let. Rok provozovaná nabíječka s displejem zatím bez problému. Zcela vybitou baterii a druhou zmrzlou baterii nabíječka oživila na další dva roky provozu. Nutno však ze začátku oživit velmi vybitou baterii nabíječkou bez automatiky.

Ověřený zákazník

Již druhá nabíječka z Lidlu, jsem moc spokojen jak s délkou kabelů, tak funkcemi, nejčastěji využívám funkce udržování napětí baterie. V této cenové relaci je super a prémiové nabíječky několikrát dražší žádné jiné funkce nenabízí. Koupil jsem jednu nabíječku v SRN, použil jsem ji jednou a pak dva roky ne, když jsem ji chtěl použít, tak nebyla funkční, proto jsem zakoupil v Lidlu novou. Je vylepšená o dig. displej, kde je vše jasné.

Ověřený zákazník

Mám velice špatné zkušenosti se starším tipem ještě bez ukazatele napětí. 2 krát reklamace potřetí kontejner. Zakoupil jsem proto CTEK který používám 8 let. Samozřejmě cena v několika násobku ale tahle značka je opravdu někde jinde v péči o akumulátor. Tam kde nabíječka z Lidlu vyhodnotila akumulátor jako plně nabitý CTEK nabíjel ještě téměř 2 hodiny. Bohužel po prvním vyzkoušení nové nabíječky je to téměř to samé. Ale za 300 na nějaké dobití snad stačí. Asi jsem na některé věci náročný ale tohle mě opět nijak nenadchlo. Možná mám jenom smůlu nebo jsou tyhle nabíječky takhle nastaveny ale životnost baterie na rozdíl od mé nabíječky zřejmě neprodlouží. V tomhle je mnou používaná nabíječka asi nepřekonatelná. Ale investovaných 299 korun do nabíječky z Lídlu nijak nelituji. Třeba někdy k něčemu poslouží.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit UltimateSpeed ULGD 5.0 A1?

Kupte, pokud…

Hledáte cenově dostupnou nabíječku

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 nabízí skvělý poměr cena/výkon, což je ideální pro ty, kteří nechtějí investovat do dražších modelů.

Potřebujete univerzální nabíječku

Tato nabíječka je vhodná pro různé typy baterií, od autobaterií po menší baterie do motocyklů, což z ní dělá všestranného pomocníka.

Chcete snadné a intuitivní ovládání

Nabíječka je vybavena přehledným LCD displejem a intuitivním ovládáním, což usnadňuje její používání i méně technicky zdatným uživatelům.

Nekupujte, pokud…

Potřebujete nabíječku s českým návodem

Nabíječka nemá přiložený český návod, což může být problém pro ty, kteří potřebují podrobné instrukce v češtině.

Očekáváte dlouhou životnost

Někteří uživatelé hlásí, že starší modely přestaly fungovat těsně po záruce, což může vzbuzovat obavy o životnost tohoto modelu.

Potřebujete flexibilní kabely v mrazu

Kabely nabíječky jsou v mrazu velmi neohebné, což může ztěžovat manipulaci v chladných podmínkách.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jaké jsou hlavní výhody plnoautomatického nabíjení řízeného mikroprocesorem?
Plnoautomatické nabíjení řízené mikroprocesorem se postará o správné nabíjení bez rizika přepólování, zkratu nebo přetížení. Nabíječka se sama přizpůsobí stavu baterie a zvolí optimální režim nabíjení.
Jak funguje pulzní nabíjení a jaké jsou jeho výhody?
Pulzní nabíjení dokáže oživit téměř mrtvé baterie. Nabíječka vysílá krátké impulzy vysokého napětí, které odstraní sírany z elektrod baterie. To může prodloužit životnost starší baterie a zlepšit její výkon.
Proč je absence českého návodu problém a jak ho řešit?
Absence českého návodu může komplikovat pochopení všech funkcí nabíječky. Řešením je stáhnout návod z webu Lidlu nebo se podívat na instruktážní videa na YouTube, kde je použití podrobně vysvětleno.
Jaké jsou nevýhody tvrdých kabelů v mrazu a jak se s tím vypořádat?
Tvrdé kabely v mrazu jsou neohebné a špatně se s nimi manipuluje. Doporučuji nabíječku používat v teplejším prostředí nebo kabely před použitím prohřát, aby byly pružnější.
Jak dlouho trvá nabíjení úplně vybité baterie?
Nabití úplně vybité baterie (např. 74Ah/680A) z jedné čtvrtiny kapacity na téměř tři čtvrtiny trvá více než 5 hodin. Doba nabíjení se může lišit v závislosti na stavu a kapacitě baterie.
Jaký je rozdíl mezi udržovacím a normálním nabíjením?
Udržovací nabíjení udržuje baterii v optimálním stavu bez přebíjení a tvorby síranů. Používá se hlavně při dlouhodobém odstavení vozidla. Normální nabíjení je intenzivnější a slouží k rychlému nabití baterie.
Jaká je životnost této nabíječky a co může ovlivnit její trvanlivost?
Životnost nabíječky se pohybuje kolem 6 let, ale může se lišit podle způsobu použití a údržby. Pravidelná kontrola a správné používání mohou prodloužit její životnost. Některé starší modely přestaly fungovat těsně po záruce, takže je důležité sledovat stav nabíječky.

Parametry

Název produktu: UltimateSpeed ULGD 5.0 A1
Typ produktu: Nabíječky a startovací boxy
Výrobce: Ultimatespeed
Typ: nabíječka

Fotogalerie

Zkušenosti s UltimateSpeed ULGD 5.0 A1

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1

Verdikt: UltimateSpeed ULGD 5.0 A1

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1

Nabíječky a startovací boxy: Jak vybírat, výhody, nevýhody a praktické tipy

Možnosti na trhu

Když se podíváte na aktuální nabídku nabíječek a startovacích boxů, zjistíte, že existuje nekonečné množství možností. Od klasických nabíječek autobaterií až po moderní startovací boxy s vestavěnými funkcemi USB nabíječek a LED svítilen.

Nabíječky autobaterií: Ideální pro situace, kdy pravidelně potřebujete udržet baterii v kondici. Mnohé modely dnes nabízí chytré funkcionality, včetně automatického vypínání při plném nabití.

Startovací boxy: Tyto zařízení jsou skvělou volbou pro nouzové startování auta, ale i jako univerzální pomocníci vybavení dalšími funkcemi, jako jsou USB porty pro nabíjení elektroniky nebo LED svítilny.

Jak vybírat správný produkt

Výběr správné nabíječky nebo startovacího boxu může být matoucí, pokud nevíte, na co si dát pozor. Zde jsou klíčové aspekty, které by měl mít každý produkt.

Výkon a kapacita

Při výběru nabíječky se zaměřte na její výkon vyjádřený v ampérech. Pro osobní automobily je obvykle dostačující výkon 4-10A. U startovacích boxů pak hledejte hodnotu udávající startovací proud (odno ‚cranking amps‘), což vám napoví, jak rychle startuje motor při zapojení.

Kompatibilita

Vždy si zkontrolujte, jaké typy baterií daná nabíječka nebo startovací box podporuje. Některé modely jsou specificky navrženy pro olověné baterie, zatímco modernější produkty podporují i lithium-iontové.

Bezpečnostní prvky

Nikdy nezanedbávejte bezpečnost. Podívejte se po produktech s ochranou proti přepólování, zkratu a přehřátí. Tyto prvky vám mohou ušetřit spoustu nepříjemností.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Každý typ nabíječky a startovacího boxu má své specifické plusy a mínusy. Zde je krátký přehled.

Klasické nabíječky

 1. Výhody: Stabilní nabíjení, dlouhá životnost baterie, ekonomičnost.
 2. Nevýhody: Omezená použitelnost (jen pro nabíjení), nutnost sledovat stav nabití.

Startovací boxy

 1. Výhody: Víceúčelovost (startování, nabíjení elektroniky, LED svítilna), kompaktnost.
 2. Nevýhody: Vyšší cena, nutnost pravidelného dobíjení samotného boxu.

Na co si dát pozor

Při výběru jakéhokoli produktu v této kategorii si dejte pozor na pár věcí, které mohou být často přehlíženy, ale jsou klíčové pro dlouhodobé používání.

Certifikace a záruka

Ověřte si, zda má produkt potřebné certifikace (např. CE, RoHS) a jakou poskytuje výrobce záruku. Produkty bez certifikace mohou být nespolehlivé a dokonce i nebezpečné.

Recenze a hodnocení

Nikdy nekupujte produkt naslepo. Projděte si recenze a hodnocení od ostatních uživatelů. Zaměřte se na konkrétní zkušenosti s dlouhodobým používáním.

Přístupnost a jednoduchost použití

Efektivní produkt by měl být nejen výkonný, ale i snadno ovladatelný. Hledejte modely s přehledným displejem, jednoduchými ovládacími prvky a jasným manuálem.

V závěru, pamatujte, že výběr správné nabíječky nebo startovacího boxu může ušetřit nejen peníze, ale i čas a nervy. Důkladně zvažte své potřeby a zaměřte se na klíčové specifikace, které jsou pro vás nejdůležitější.