Přeskočit na obsah
Úvod » Elektronika » Mobilní telefony » Recenze Vivo Y20s 4GB/128GB – elegantní a výkonný telefon s dlouhou výdrží

Recenze Vivo Y20s 4GB/128GB – elegantní a výkonný telefon s dlouhou výdrží

Celkové hodnocení

88 %

Skvělý poměr cena/výkon v kategorii Mobilní telefony

Vivo Y20s 4GB/128GB nabízí spolehlivost, elegantní design, dlouhou výdrž baterie a kvalitní fotoaparát za skvělou cenu. Podívejte se na podrobnou recenzi a zjistěte více... Detailní informace

Podrobné hodnocení

 • 8,5/10
  Výkon
 • 8,8/10
  Displej
 • 9,5/10
  Baterie
 • 8,0/10
  Konstrukce
 • 8,7/10
  Fotoaparáty
 • 7,5/10
  Systém

Klady

 • Moderní design a elegantní vzhled
 • Jasný a živý displej
 • Schopnost odfiltrovat modré světlo
 • Výkonný osmijádrový procesor
 • Velká operační paměť a úložiště
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé nabíjení
 • Reverzní nabíjení pro jiná zařízení
 • Kvalitní fotoaparát s třemi objektivy
 • Optimalizace výkonu díky Multi-Turbo a iManager

Zápory

 • Občasná citlivost doteku
 • Občasné zasekávání telefonu
 • Problémy při přehrávání videí na YouTube
 • Chybí mobilní pásmo 5G
 • Obrácené zasunutí USB konektoru
 • Chybí předinstalovaná aplikace na přehrávání hudby

Moje zkušenost

“Vivo Y20s je elegantní a výkonný telefon s dlouhou výdrží baterie a kvalitním fotoaparátem, který ocení zejména uživatelé hledající spolehlivý mobil za rozumnou cenu. I přes občasné zasekávání a absenci 5G pásma nabízí skvělý poměr cena/výkon, což z něj činí atraktivní volbu pro každodenní použití.”

Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →

Design a Displej

První věc, která mě na Vivo Y20s zaujala, byl jeho moderní design. Telefon působí velmi elegantně a jeho 6,51 palcový Hallo FullView displej s rozlišením HD+ je skutečně příjemný na pohled. Co mě potěšilo, je schopnost odfiltrovat škodlivé modré světlo, což je skvělé pro mé oči při delším používání.

Displej je jasný a barvy jsou živé, což oceníte při sledování videí nebo hraní her. Technologie In-Cell navíc zajišťuje ještě jasnější a zářivější detaily. Jediným menším problémem je občasná citlivost doteku, která někdy reaguje i na přiblížení, což může být trochu otravné.

Výkon a Baterie

Vivo Y20s mě překvapil svým výkonem. Osmijádrový procesor a velká operační paměť zajišťují plynulý chod telefonu i při spuštění více aplikací najednou. Telefon má také dostatečně velké úložiště, které lze rozšířit až o dalších 256 GB, což je skvělé pro ukládání fotek, videí a dalších souborů.

Baterie s kapacitou 5000 mAh je opravdu neúnavná. Na jedno nabití mi telefon vydržel klidně i tři dny, což je úžasné. Navíc díky 18W rychlonabíjení je baterie nabitá na 70 procent za pouhých 69 minut. Funkce reverzního nabíjení je také užitečná, když potřebujete nabít jiná zařízení.

Bohužel jsem se setkala s občasným zasekáváním telefonu, což je trochu zklamání, ale ne příliš časté. Také při přehrávání videí na YouTube jsem zaznamenala menší problémy, kdy se video po uspání a opětovném zapnutí telefonu minimalizuje a telefon nereaguje několik sekund.

Fotoaparát a Další Funkce

Fotoaparát na Vivo Y20s mě mile překvapil. Tři objektivy s umělou inteligencí a funkcí makro zajišťují opravdu kvalitní snímky i videa. Zadní fotoaparát má vysokou světelnost, takže fotky jsou skvělé i při horším osvětlení. Přední fotoaparát s efektem bokeh je ideální pro portrétní fotografie.

Co se týče dalších funkcí, technologie Multi-Turbo a iManager efektivně optimalizují výkon telefonu a minimalizují zasekávání. Funkce Game Picture-in-Picture je skvělá pro ty, kteří rádi hrají hry a zároveň chtějí chatovat s přáteli.

Na druhou stranu mě trochu zklamalo, že telefon nemá mobilní pásmo 5G a USB vstup vyžaduje obrácené zasunutí konektoru, než je obvyklé. Také mi chyběla předinstalovaná aplikace na přehrávání hudby, což mi trochu zkomplikovalo přehrávání stažené hudby.

Zkušenosti dalších zákazníků

Mobil používám již pár měsíců a musím říci, že jsem spokojen. Oproti mému předchozím u mobilu Xiaomi uznávám, že má docela navrch.Větší display, který není tolik ohraničený, takže působí více moderně. To stejné i zezadu, kde spolu všechny fotoaparáty ladí. Na design si nemohu stěžovat.Fotoaparát je výborný, jak přední, tak i zadní. Fotit s ním není ostuda a má i dobré přiblížení. Takže fotoaparát odpovídá ceně velmi dobře.S baterií jsem také velmi spokojen, jelikož na jedno nabití vydrží i přes tři dny (to se samozřejmě bude časem měnit).U čeho mám trochu problém, je zvuk, který, pokud držíte mobil v pravé ruce je dost mizivý, jelikož zakrýváte reproduktor. Ano, můžete namítat, že ho takto nemám držet, ale (jak jsem již zmínil) můj předchozí mobil Xiaomi, jehož model je už pár let starý tento problém neměl. Proto bych více uvítal, aby byl reproduktor zezadu, nebo z jiné strany…Základní aplikace… Trochu problém mám s tím, že na mobilu není předem nainstalovaná žádná aplikace na přehrávání hudby, kterou si stáhnu. Musím si tedy hudbu přehrávat přes „soubory“ a to je velmi zdlouhavé a navíc se vám to překrývá i se soubory ze záznamníku a celkově je velmi neefektivní…Zasekávání. Mobil se mi už párkrát zaseknul. Což je za mě na mobil, který je starý ani né půl roku dost špatné. Ale není to moc často a dá se to přežít.Problém s přehráváním Youtube. Když si pouštím video na youtube přes celou obrazovku a mobil následně uspím a opět zapnu, tak nejdříve mobil tak 2 sekundy nereaguje a poté se video minimalizuje a poté jde teprve něco dělat. Tohle je věc, která mě opravdu štve. Není to chyba youtube, jelikož na jiných zařízeních tuto chybu nevidím… Velké mínus.Cenově si nemůžu stěžovat… Cena opravdu odpovídá kvalitě tohoto mobilu.Celkové moje hodnocení: Tento mobil doporučuji koupit, i přes nějaké mouchy má tento mobil co nabídnout a na běžné používání- volání, chatování a sledování videí je opravdu dobrý.

Ověřený zákazník

Doporučuji koupit tento telefon pokud počítáte s tím že si do 14 dnů koupíte nový poněvadž tento skončí v koši.Ačkoliv se může jevit že zmíněné problémy jsou drobnosti při používání jsou nesmírně otravné a iritující.

Ověřený zákazník

Kupováno pro 71 letou důchodkyni jako náhrada předchozího dotykáče. Cekově velká spokojenost i perfektní hlasitost hlasitého odposlechu pro volání „nahlas“ 🙂

Ověřený zákazník

Že je značka Vivo na našem trhu krátce to jistě vědí všichni ale mohu pouze jen a jen doporučit. Telefon jsem kupoval manželce ale po rozbalení a uvedení do provozu bych s ní můj telefon hned vyměnil a to nemám zrovna nijak levný telefon. Přesto jsem se rozhodl že můj další telefon bude od značky Vivo. prostě super čistý android atd. pokud nezkusíš nevíš.

Ověřený zákazník

Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →

Koupit či neokoupit Vivo Y20s 4GB/128GB?

Kupte, pokud…

Hledáte telefon s dlouhou výdrží baterie

Baterie s kapacitou 5000 mAh vydrží klidně i tři dny na jedno nabití, což je ideální pro náročné uživatele.

Chcete kvalitní fotoaparát za rozumnou cenu

Tři objektivy s umělou inteligencí a funkcí makro zajišťují opravdu kvalitní snímky i videa, a to vše za velmi příznivou cenu.

Potřebujete velké úložiště

Telefon má dostatečně velké úložiště, které lze rozšířit až o dalších 256 GB, což je skvělé pro ukládání fotek, videí a dalších souborů.

Nekupujte, pokud…

Očekáváte absolutně bezproblémový výkon

Telefon se občas zasekává a při přehrávání videí na YouTube může dojít k menším problémům s minimálním zpožděním.

Potřebujete 5G připojení

Telefon nemá mobilní pásmo 5G, což může být nevýhodou pro ty, kteří chtějí využívat nejnovější technologie.

Hledáte telefon s předinstalovanou aplikací na přehrávání hudby

Telefon nemá předinstalovanou aplikaci na přehrávání hudby, což může zkomplikovat přehrávání stažené hudby.

Najít nejvýhodnější nabídku

FAQ – Často kladené otázky

Jak dlouho vydrží baterie Vivo Y20s při běžném používání?
Baterie Vivo Y20s vydrží při běžném používání klidně i tři dny na jedno nabití. Při intenzivnějším používání, jako je hraní her nebo sledování videí, se výdrž sníží, ale stále je velmi dobrá.
Jak rychle se baterie Vivo Y20s nabije?
Díky 18W rychlonabíjení se baterie Vivo Y20s nabije na 70 procent za pouhých 69 minut. Plné nabití trvá o něco déle, ale stále je to velmi rychlé.
Má Vivo Y20s problémy s přehráváním videí na YouTube?
Ano, při přehrávání videí na YouTube jsem zaznamenala problém, kdy se video po uspání a opětovném zapnutí telefonu minimalizuje a telefon nereaguje několik sekund. Je to menší nepříjemnost, ale stojí za zmínku.
Jaké jsou hlavní výhody fotoaparátu Vivo Y20s?
Fotoaparát Vivo Y20s má tři objektivy s umělou inteligencí a funkcí makro, což zajišťuje kvalitní snímky i videa. Zadní fotoaparát má vysokou světelnost, takže fotky jsou skvělé i při horším osvětlení. Přední fotoaparát s efektem bokeh je ideální pro portrétní fotografie.
Existují nějaké problémy s citlivostí doteku na displeji Vivo Y20s?
Ano, občasná citlivost doteku může reagovat i na přiblížení, což může být trochu otravné. Není to však častý problém a většinou displej funguje bezchybně.
Jaké jsou hlavní nevýhody Vivo Y20s?
Mezi hlavní nevýhody patří absence mobilního pásma 5G, občasné zasekávání telefonu, a USB vstup, který vyžaduje obrácené zasunutí konektoru. Také mi chyběla předinstalovaná aplikace na přehrávání hudby.
Je Vivo Y20s vhodný pro hraní her?
Ano, Vivo Y20s je díky osmijádrovému procesoru a velké operační paměti vhodný pro hraní náročných her. Funkce Game Picture-in-Picture umožňuje zároveň chatovat v aplikacích WhatsApp nebo Messenger během hraní, což je velmi praktické.

Parametry

Název produktu: Vivo Y20s 4GB/128GB
Typ produktu: Mobilní telefony
Konstrukce: dotykové
Operační systém: Android
Verze operačního systému: Android 10
Hmotnost: 192.3 g
Možnost paměťové karty: ano
Odolné: ano
Produktová řada: Vivo Y20s
Nadstavba systému: Funtouch OS
Modelový rok: 2020

Fotogalerie

Posouzení: Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Zkoumání Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Hodnocení Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Pohled na Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Komentáře k Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Zkušenosti s Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Podívejte se na Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Test: Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Hodnocení Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Pozorování Vivo Y20s 4GB/128GB

Vivo Y20s 4GB/128GB

Jak se vyznat v džungli mobilních telefonů: Praktické rady a tipy

Možnosti a trendy v mobilních telefonech

Mobilní telefony dnes zahrnují neuvěřitelnou škálu funkcí a technologií. Od základních modelů pro volání a SMS až po sofistikované chytré telefony, které slouží jako malý počítač. Chytré telefony přicházejí s různými operačními systémy, přičemž Android a iOS dominují trhu. Každý z nich má své výhody, takže je dobré ujasnit si, co vám vyhovuje nejvíc.

V dnešní době se také výrazně rozvíjejí skládací telefony a zařízení s více displeji. Tyto technologie jsou zatím v plenkách, ale pokud máte rádi novinky, stojí za to je sledovat.

Výběr ideálního telefonu

Výkon a kapacita

Při výběru mobilního telefonu si pohlídejte jeho výkon. Procesor a RAM hrají klíčovou roli. Rychlejší procesory umožňují plynulejší multitasking a hraní her. Doporučuji minimálně 6 GB RAM pro běžné užívání, ale pokud jste náročnější uživatel, cílejte na 8 GB a více.

Displej a rozlišení

Displej je jedním z nejdůležitějších aspektů, na které se zaměřit. OLED a AMOLED jsou lepší než LCD, protože nabízejí živější barvy a lepší černou. Rozlišení je další faktor – Full HD je dobré minimum, ale pokud si potrpíte na kvalitu, vybírejte telefony s vyšším rozlišením jako Quad HD nebo 4K.

Baterie a výdrž

Výdrž baterie je kriticky důležitá, zejména pro aktivní uživatele. Doporučuji minimálně 4000 mAh baterii. Novější technologie rychlého nabíjení zajistí, že budete moci svůj telefon rychle dobít během dne.

Fotoaparát

Mnoho lidí dnes vybírá telefon podle kvality fotoaparátu. Více megapixelů nemusí vždy znamenat lepší fotky. Klíčová je i kvalita čoček a pokročilé funkce jako optická stabilizace obrazu a noční režim. Podívejte se také na možnosti natáčení videa, včetně rozlišení a snímkové frekvence.

Servis a aktualizace

Nezapomeňte na podporu a obnovy aktualizací. Android má nespočet výrobců a někteří mají lepší zázemí pro vydávání aktualizací než jiní. Apple je v tomto ohledu konzistentní, což je jeden z jeho silných bodů.

Na co si dát pozor při výběru

Kupodivu, telefony mívají občas problémy, o kterých se moc nemluví. Například znatelné zahřívání zařízení při dlouhodobém hraní her nebo používání náročných aplikací. To může výrazně snížit životnost baterie. Ujistěte se, že váš telefon má dobrý systém chlazení.

Pozor také na příliš nízkou cenu. Zní to lákavě, ale může to znamenat kompromisy v kvalitě sestavení nebo softwarové podpory. Pokud je cena příliš dobrá, aby byla pravda, zkontrolujte, co všechno telefon vlastně umí a kdo je jeho výrobce.

Rozhodující faktory

Kdybych měla vypíchnout několik rozhodujících faktorů, tady jsou:

 • Brand: Renomovaný výrobce často znamená lepší podporu a kvalitní provedení.
 • Displej: Vysoce kvalitní displej zlepší váš uživatelský zážitek.
 • Fotoaparát: Pokud často fotíte, investujte do telefonu s dobrým fotoaparátem.
 • Baterie: Dobrá výdrž a rychlé nabíjení jsou k nezaplacení.

Na konci dne je výběr mobilního telefonu velmi osobní záležitostí. Takže zkuste, testujte a vybírejte podle toho, co vám nejlépe vyhovuje. Ať už jste vášnivý fotograf, milovník her nebo jen potřebujete spolehlivý telefon pro každodenní úkoly, je tu pro každého něco.

Nejprodávanější z kategorie mobilní telefony